Jen pro tvé oči

• Česko Přísně tajné! (více)

James Bond neztrácí dech, ať už má zdolat alpský ledovec nebo Středozemní moře. Roger Moore v hlavní roli britského akčního filmu. Britská špionážní loď Svatý Jiří najede u albánských břehů na starou válečnou minu a potopí se. V tom okamžiku jsou v nejvyšší pohotovosti jak britská tajná služba MI6, tak sovětská KGB. Na palubě Svatého Jiří byl totiž supertajný kódovací systém A.T.A.C., používaný pro komunikaci s jadernými ponorkami. A obě strany železné opony jej chtějí za každou cenu získat. Britský agent James Bond se napřed vydá vypátrat kubánského nájemného zabijáka Gonzálese, který v albánských vodách zavraždil námořního archeologa Havelocka se ženou. Havelock totiž v hlubinách pracoval pro Brity právě na hledání Svatého Jiří. Bond požádá o spolupráci bohatého řeckého magnáta a spolupracovníka MI6 Kristatose. Zatím netuší, že Kristatos je dvojitý agent, který se chce zmocnit zařízení A.T.A.C. a prodat je Rusům. Než se s ním James Bond bude moci vypořádat, musí zvládnout zabijáky Locqua a Krieglera, stejně jako rychlou jízdu na lyžích, skalní stěnu nebo mořskou hloubku... (Česká televize)

majec4

Mam rad stare bondovky, no tu mi samotny Bond (Moore) az tak velmi nerezal. Mladej krasokorculiarke mohol byt starky a ta po nom sla ako po udenom. Zazitok z filmu mi to ale nepokazilo. Film bavi aj vdaka skvelym akcnym scenam na snehu, na ceste, pod vodou, v horach. Pacila sa mi realnost celeho deja bez zbytocnych technickych vymyslov. Fakt sa mi to pacilo. ()

bolan

12. GREECE - Roger Moore začíná vypadat jako Donald Trump a ve společnosti dětských BondGirls lehce bizarně. ()

Flagg

Moje nejoblíbenější bondovka s Moorem. Roger nám sice trošku zestárnul, a v akčních scénách je to vidět, ale jinak bez výhrad. Vtipný úvod s Blofeldem, automobilová honička mezi olivovníky, honička na sjezdovce a pro milovníky Řecka napínavý závěr na řecké Meteoře, co víc si přát? Úvodní píseň fajn, jen mně trošku zklamala bondgirl. Hezká byla, ale nic extra, James už měl zkrátka hezčí. Mimochodem - největší hvězdou filmu je papoušek Max :o) ()

Bozvav

Skvělé honičky, akce střídá akci, mluvící papoušek( scéna v závěru s předsedkyní vlády byla vtipná). Zápletka dobrá, úvodní píseň příjemná. Řecký bývalý partizán sexy chlapík. Snad jen Roger Moore v roli Bonda už působí lehce sešle, detailní záběr na jeho ruce prozrazuje, že už není žádný mladík, nicméně až na nemastnou neslanou Carole Bouquet mu tentokráte jako postelovou partnerku přidělili sexy zralejší ženu a nebylo těch svůdných scén tolik. Celkově dojem velmi dobrý. Za mne 95%. ()

vito_corle

Jen pro tvé oči-dvanáctá bondovka a Moore pořád dokazuje, že je tím správným mužem 007. Skvělý film a po přehnaném Moonrakerovi opět klasický Bond a ne žádný Han Solo v obleku ze SW. Zkrátka klasický špionský film jak má být. Akční scény, Moore se konečně pořádně bít a je ve rvačkách uvěřitelný krásná Bond girl zkrátka konečně opět 5 hvězd. ()

Chundys

Trochu odbitý konec ale přesto lepší o krapet než Moonraker a ještě štěstí, že vždy vybírají hezké Bond girls. ()

bobrux

Naštěstí už ne tak megalomanský jako předchozí díl. Z dalekého vesmíru se nám Bond vrátil oběma nohama pěkně na zem (občas i do vody) a scénářem celkově se vrací ke svým kořenům, k bondovkám z 60. let. Akční scény vtáhnou do děje. Dokonce mnohdy i pobaví nějaký ten vtípek a pár zvratů v ději dělají z filmu nadstandardní bondovku. ()

zabro

Docela hodne velka nuda. Triky podprumerne. Mnohem lepsi byli triky v bondovce s connerym a to je starsi vydani tak bych docela cekal, ze technicky vyvoj zasahne take filmovy svet. ()

strikeman

Pro mne jedna z nejhorších bondovek. Roztahaná, akční scény postavené na hlavu, osvěžující humor předchozích mooreovských bondovek zmizel v nenávratnu a k tomu otřesný úvodní song (nechápu jeho oskarovou nominaci)... ()

amarth

Opravdový průměr. Převládají zdlouhavé pasáže a spád je ten tam. Navíc se z tohoto příběhu Jamese jaksi vytratila logika... ()

Akana

Otřesná titulková píseň neomylně hlásá, že se ocitáme v 80.letech. Je to ale asi jediný vyložený krok vedle, který dvanáctá bondovka přináší, tedy když pomineme fakt, že Roger Moore zřetelně přesluhuje. Akčních scén si tady ale užije docela dost, i když samozřejmě hlavně jako pozorovatel fandící svému dablerovi. Hlavní ale je, že John Glen se vykašlal na všechny snahy o inovace a sci-fi úlety, vsadil na osvědčené fígle a udělal moc dobře. Děj sviští jako namydlený a přitom mu nechybí soudržnost. Je tu všechno, co už tak důvěrně známe a jsme rádi, že je to tu zase a tentokrát v čisté podobě. ()

RakeW

Až na pár momentů, je to především bláznivá komedie s těmi několika klasickými bondovskými atributy. Sice prakticky bez gadgetů, ale rozmanitých krásných prostředí si užijeme vrchovatě. Je to sranda, ale já čistě komediální polohu u Bonda moc nemusím. Rozhodně bych vypíchnul autohoničku s kachnou, sympatického Topolova frajera a hlavně pak nezvykle drsnou a čarokrásnou Carole Bouquet, jejíž Bondgirl nebyla naštěstí spláchnuta s nastupujícím osmdesátkovým feelingem, který je z filmu občas až moc cítit. ()

MickeyStuma

Po předchozích sci-fi šaškárnách se tímto snímkem vrací starý dobrý Bond. Akce střídá akci, děj má spád, různá prostředí jen umocňují špionážní hrátky. V tomto náporu je pochopitelně příběh velmi nenáročný a těžko říct jestli to je na škodu. Viditelné stárnutí Rogera Moorea už začíná vnášet jisté pochybnosti. Je pomalejší a více dýchavičný. Každopádně je film velice povedený. A dokonce má jednu nezvyklou zvláštnost. Není tu M. ()

helloween93

Úvodní "komínová eskapáda" s Blofeldem neměla chybu. Bohužel seladon Roger Moore už začínal ztrácet dech a doublera potřeboval snad na všechny trochu svižnější scény. Navíc ta náctiletá gerontofilní krasobruslařka působila dost nevěrohodně. Na druhou stranu má tahle bondovka spoustu dobrých momentů - honička s "kachnou", honička na lyžích, ústřední bond song nebo finální scéna s papouškem Ara. Závěrečná horolezecká scéna musela v podání Moora vypadat komicky snad i pro jeho skalní fandy. Záporák dost nezajímavý. 3* ()

kkarx

Velmi zábavné s mnoha zapamatovatelnými scénami. Úvodní parodická scéna by dávala tušit, že zbytek bude ve stylu Moonrakera. Naštěstí tomu tak není a ve skutečnosti patří tahle bondovka k těm nejvážnějším s Moorem. Hned první přestřelka u bazénu a útěk ve WW Beetlu je parádní.  Pak přichází nejlepší část v Alpách a samozřejmě akční lyžování a dokonce i hokej. :=) Děj se přesune do Řecka, kde Bond nemilosrdně zúčtuje s padouchem, což je jedna z nejlepších scén série. Samotný konec je taky skvělý. Střet sovětského generála s Bondem je prostě vtipný a hravý. Tahle bondovka se povedla. Jen ta koncová akce je taková tuctová a člověk Moorovi nevěří, že by tu skálu vylezl. Vůbec první polovina filmu je lepší než druhá. Druhá půle má svoje momenty, ale první je prostě až moc dobrá. ()

Zemřel původní Boba Fett Jeremy Bulloch

Zemřel původní Boba Fett Jeremy Bulloch