Sir Ludvig

Čo sú to za keci, že štvorka sprznila celú sériu? Každý diel je atmosférou odlišný a tento zatiaľ posledný (a akože dúfam že nie) je príjemným zákuskom s vlastnou dušou. ()

BrunoA

Já si nemyslím, že by to byl nejhorší díl, naopak, jevilo se mi to jako svěží. Je vidět výborná režijní práce a práce s kamerou. ()

Havala

Alieni v nobodobém hávu, s dalším nápadem - plavání vetřelců. Vše pokračuje v podobném duchu, opět vidíme scenerie z vesmírné lodi. Strach zde čiší z každé situace. Nehodnotil bych tento díl jako výrazně horší než ty ostatní, jen mi připadá trošku divné to klonování Ripleyové ale zase jak to chcete vyřešit že? Něco jako pokračování Predátora bez Arnieho se zde nemůže konat protože Sigourney Weaver je páteř celé serie. Rozhodně si doplňte vzdělání, Aha časopisem si vytřete zadek a hurá na home cinema a do mechaniky strčte štvrtého aliena. Na maturu to ještě není, Jirko! 86% ()

mikhail

Po priemernej "Trojke" návrat k zašlej sláve. Musím priznať, že ma štvrtý diel veľmi príjemne prekvapil. Pretvorenie Ripleyovej na drsňáčku prinieslo do série výrazné oživenie. Winona Ryder ako androidka tiez prekvapila ;) Predpokladám že ide o posledné pokračovanie, pretože v ďaľších častiach už asi nie je možné počítať s S. Weaver. Ak aj niečo bez nej natočia, bude to iba béčkový prepadák. 90% ()

Pai-Mei

Aj keď pre mnohých je štvorka najslabšia zo všetkých votrelcov, pre mňa je Vzkriesenie na rovnakej úrovni ako predoľlé časti. Hoci je to pojaté viac akčnejšie a humornejšie ako predchádzajúce časti a z Ripleyovej urobili niečo ako superhrdinku, super hudba od Johna Frizela vytvárajúca tajomnú atmosféru a parádne efekty znamenajú plný zásah. -...Hej Ripleyová. Slišel jsem, že jsi se s nimi setkala už dříve. - To je pravda. - No a jak to skončilo? - Umřela jsem. ()

Cortesz

Nejhorší a zbytečný díl této slavné tetralogie, který Jeunet raději neměl točit. Vše co bylo typické pro předcházející díly jako napětí, skvělá akce, pocit bezmoci, beznaděje a ta temnota, kdy nikdo nikdy nevěděl z které stěny vyskočí vetřelec, to vše zde nenajdete. Sigourney se sice snaží, ale roli má napsanou tak zvláštně, že mě i občas štvala svým chováním, Winona byla dobrá a Perlman jako vždy taky. Akční scény byli celkem zvládnuté, vetřelci sice až moc digitální, ale scéna ve vodě byla skvělá. Nakonec to celé pohřbil tím mutantem, což už se mi zdálo celkem překombinované až přehnané. Škoda, že tento snad závěrečný díl vůbec vznikl, není sice tak špatný, ale všechny typické atributy, které k této sérii patří zde prostě nejsou. ()

monty.cl

Tak po čtvrté a zase úplně jinak, mutantík je fajn, atmosféra šlape, akce také dobrá, podvodní souboj naprosto dokonalý. Důstojné završení jedné série...teda jestli nebude pětka...85% ()

Stejšn

Ten film není úplně špatný. Co v něm ale chybí, je to základní - napětí. Taky bohužel nefunguje jako samostatný film, je na seriálovém principu - čili předpokládá se u něj, že jste viděli všechny jeho předchůdce, což osobně opravdu nemám rád. Sigourney je sexy, ale vyloženě mě tu prudila role Winony Ryder a taky nelogičností typu pět minut pod vodou na jedno nadechnutí. A poslední čtvrthodina je fakt k nevydržení, za tu by režisér měl dostat pár facek. Triky slušné, děj nuda, celkově ode mě za 3. ()

curfew77

Za jedno podívání to asi stojí, při každém dalším se vám ale bude víc a víc stýskat po starých dobrých časech - a to není zrovna lichotivé vysvědčení. V paměti asi nejvíc utkví zajímavá role Winony Ryder, bohužel na nějaký čas jedna z posledních slušných (a proto třikrát hurá jejímu příjemnému comebacku v Abramsově STAR TREKU :). Tak nějak standardních 60 %. ()

HarlanWade

Nejefektivnější, nejtechničtější, vizuálně rozhodně nejpůsobivější a zároveň také nejnásilnější, nejkrvavější a nejnechutnější Vetřelec. Bohužel parádní atmosféra je, spolu s lepším vykreslením charakterů postav, pryč a tak je tenhle Vetřelec z celé série taky nejslabší. ()

tavvva

Přesně takhle to dopadá, když se někdo opováží dotknout nedotknutelného. Zoufalý pokus vyždímat z původně velmi kvalitní myšlenky co se dá. Spíše to ale bylo ždímání peněženek diváckých obětí, které zaplatily za vstupné v kině. Co se myšlenky týče, tak už bohužel asi nebylo moc co ždímat, takže musela být polovina filmu vyplněna "jiným filmem" se zcela opačným žánrem ... teď jen nevím, jestli komedií a nebo spíše parodií. Kdyby to byla parodie od začátku až do konce, tak by to mohla být i zábava ... ale když si někdo nedokáže uvědomit jestli točí horror a nebo něco jiného, tak je to tak na ránu něčím tvrdým po hlavě ... prostě jsem se nedokázal mezi dvěma žánry dostatečně rychle přeorientovat ... člověk se prostě musí na určitý žánr naladit a to chvíli trvá ... film považuju za nevhodně poskládaný bastl ... kombinace herců tak nějak nevytvořila jednotný celek ... člověk měl pocit, že jsou všichni nahraditelní ... A jelikož byla Riplyová prakticky (a předvídatelně) nesmrtelná, tak chybělo filmu vlastně i napětí ... 2 z 5 dávám za některé vizuálně pěkné scénky a za tu trochu povedených džouků ... a podotýkám, že opravdu trochu. Asi si Žán vyndal z hlavy moc velkej kus mozku a znatelně mu ke zdárnému dokončení filmu chyběl. Kdyby Whedonův scénář vzal vážně a nerozhodl se ho pojmout jako "černou nadprůměrně násilnou komedii", mohl z toho být ještě trochu slušnej film ... ()

HarveyDent

Poctivé béčko, jež je třešničkou na dortu vetřelčí ságy. Ripleyová s geny a instinkty vetřelce = geniální nápad. Královna s dělohou a živorodou formou rozmnožování = úchylný nápad. Nicméně motivace Ripleyové je nijaká a motivace postavy Winony Ryder dost pochybná, což filmu celkem ubírá na kvalitě. Extended Cut: Neříkejte mi, že na Betty nepřijeli na Zem i nějací ti vetřelci. :-) 75% ()

WolfIssen

Jako samotný film by to ještě šlo, ale jako pokračování prvních dvou kultovek mi to příjde nastavované a zplácané ze všech tří filmů dohromady. ()

Peter-1307

Zvláštne natočený "Alien", teda oproti jednotke. Ale držal ma v napätí až do konca. Efekty skutočne nemali chybu, ale žije len vlastne zásluhou prvého príbehu. ()

kakyn

Nejhorší z vetřelců..... bylo to divný, trapný a komický zároveň...a na závěr mutant člověka a vetřelce....nevím esi byl víc vtipnej nebo trapnej... Tohle zabilo celej film... ()

rob_troy

Poslední a zároveň nejslabší - kupodivu - verze Vetřelce. Mělo to jednoduše skončit třetím dílem a šmitec. Tady je jen šeď a utrpení. ()

thepeabody

Nechápu všechna ta špatná hodnocení. Teda, z části. Nápad s klonováním není až tak hloupý, když si vemete, že se děj odehrává o X set let později a zbytek scénáře až na výjimky perfektní. Čtyřka je snad ze všech dílů nejnepředvídatelnější a mě taky nejvíce bavila, ovšem je tu velké ALE a to patetický a spíš srandovní synáček na konci. Proooooč?! :( ()

Viper86-V1

Sice nejhorší díl celé tetralogie, přesto výborné akční sci-fi s povedeným vizuálem, charismatickou partou lidských badass motherfuckerů v rámci pirátské skvadry, drsnou odlidštěnou verzí Ripleyové, řádně úchylnými momenty v místnosti s nepovedenými klony a finální čtvrtinou věnovanou Newbornovi nebo s nezapomenutelnou podvodní scénou. Jen je to prostě zatížené slavným jménem a ještě mnohem povedenějšími předchůdci. Stejně tak nadmíra béčkových hlášek, jakkoliv podařených, mi do Vetřelčího univerza vůbec nesedí. Slabší čtyři hvězdy. ()