Bezvládné tělo muže, kterého těžce poranili při přestřelce, spadlo z paluby lodi do moře. Vlny jej zázrakem vyplaví na břeh a muž, který ho našel na prahu svého domu, jej zachrání. Při operaci najde v jeho těle nejenom kulky, ale i mikrofilm s číslem konta ve švýcarské bance. Neznámý si však vůbec nic nepamatuje. Zranění ho připravila o všechny vzpomínky. Pouze kratičké záblesky paměti mu dávají minimální naději. Jediným klíčem k jeho minulosti se stává číslo bankovního konta. Kdo jej však v bance napíše, stane se štvancem, který musí zemřít. (Warner Home Video CZ)

harycek

Starší a jiné , sice něco zůstalo nevysvětleno a něco úplně jinak , vcelku smíšené pocity , avšak dalo se na to dívat a mělo to i napětí! Každopádně zbytečně dlouhé a dalo se to udělat lépe!! ()

martins

Za mě nejlepší Agent Bourne, dnes by asi tak neuspěl, kvůli méně akčním scénám, ale za mě velmi dobře pojaté a natočené. ()

Flashheart

Dovolím si nesouhlasit se spoustou místních komentářů, ale ze všeho nejvíc bych se vysmál tomu opičákovi, který to zařadil mezi TV seriály. Cos hulil? Je to delší film rozdělený (samozřejmě zbytečně) na dvě části. Ale mnohem mnohem radši ho mám rozdělený na dvě části, než aby ho zkrátili! Jedna jedinná minuta stopáže tam není navíc! Je to o dost méně akční, než Bourne s Damonem, ale prosímvás to přece není měřítko. Všechny filmy jsou mnohem míň akční než tyhle. Tady je té akce tak akorát. Ani ve snu by mě nenapadlo říct, že jí je málo. Co je bohužel problém, ta akce není kvalitně zpracovaná, je to sotva průměrná osmdesátková akční filmařina, takže nic moc. Rvačky slaboučké, autohoničky taky, přestřelky docela jdou, ale to, jak sejmul toho snajpra, to mi spadla huba, že se taková kravina dostala do jinak kvalitního filmu. Krom akcí se tam toho dělo taky hodně, já jsem se nenudil ani minutu a velmi mě učarovala dějová linie. 100%! Předlohu jsem nečetl, nicméně prý se jí tu drželi víc než v remake a to obvykle bývá výherní tip. (Tam to zase dohnali hustotou a kvalitou akce.) Super! 5* dát rozhodně nemůžu, krom méně kvalitní akce to u mě sráží ještě špatná a hlavně naprosto nevhodná hudba, šáhlé a neumělé milostné scény a vůbec ta notorická úloha hlavný ženské postavy, dále povaha argumentujích nebo hádavých dialogů. Fakt to tak nemám rád. Všecko to sedí do 80. let, budiž, ale i tehdy to mohli udělat o něco líp. ()

madline24

Pro mě jednoznačně lepší film než současný Bourne, možná to bude tím, že jsem tuhle verzi viděla už dávno. Prostě akční film z doby, kdy tyhle druhy filmů nebyly tak akční :o) Tzn ne tolik dokonalé, technicky zvládnuté a plné tvrdé akce. Srovnání s novou verzí je asi podobné, jako když se porovnání stará Bondovka s novou. Taky mám mnohem raději ty starší... ()

shakeXL

Ani jsem nevěděl že Jason Bourne tedy Matt Damon má předchůdce v podobě Tv filmu s Richardem Chamberlainem. Je to sice o hodně levnější film (méně akce) a do role Bourna bych asi obsadil někoho mladšího ale dívatelné to pro fandy tohoto žánru jako jsem já to určitě je! ()

bobbin

Jako je Edward Fox pro mě jediným Šakalem, tak Richard Chamberlain je pro mě jediným Bournem. Jelikož toto zpracování je věrnější originálu (1980, nejdřív jsem četl hnihu), je méně akční a zaměřuje se na jednotlivé postavy (ano, někomu to může vadit). Pro mě tím lépe. Nový Bourne je sice adaptovaný na nové milénium a veškeré tech věci, ale ta staromilnost je mi příjemnější a vzhledem k originálu i uvěřitelnější. PS: Ať se ti burani z Hollywoodu opováží udělat "modern-hype" remake Tří dnů kondora. Jak to dokáží zprznit, už dokázali u Šakala s Willisem. PSS: Pro nedotčené doporučuji: Knihu > Tento film > Filmy s Damonem. ()