Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Richard Chamberlain v roli postřelené štvance, v jehož těle objeví při operaci lékař nejenom kulky, ale i mikrofilm s číslem konta ve švýcarské bance. Neznámý si však vůbec nic nepamatuje a jediným klíčem k jeho minulosti se tak stává číslo bankovního konta. Kdo jej však v bance předloží, zemře... (oficiální text distributora)

Recenze (46)

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Netvrdil bych, že Youngova verze Ludlumovy předlohy je nějak výrazně horší či lepší než-li soudobé pojetí Jasona Bourna. Je prostě jiné. Méně akční, více se zaměřuje na postavy samotné a rozhodně je více věrné předloze. Již vůbec bych netvrdil, že vzhledem k délce stopáže se toho mnoho neděje a tím pádem nudí. Ba právě naopak. Akčních vsuvek je sice naprosté minimum, ale o ty v této verzi opravdu nejde ani v nejmenším. Co se vyvedlo hodně je režie. Co "staršího" bratříčka dnešního Bourna naopak sráží je Chamberlain, jemu tento typ postavy nejde k duhu. Bohužel. ()

monolog 

všechny recenze uživatele

Tenhle Bourne se mi líbil opravdu hodně a oproti jeho pozdějšímu zpracování téže předlohy je mnohem víc civilní a hlubší. Nejde tu jen o nějakou připitomělou akci bez něčeho víc, ale spíš o prokreslení charakterů a bezvýchodnosti situace hlavního hrdiny. Všecko tu navazuje a nic nevypadá jako prvoplánově řešený. Bourne není navíc člověk, který by tu zabíjel jen tak, bez nějaké viditelné námahy. Je to člověk jako my všichni, který neví co se děje a přestože má určité nějaké vědomosti a schopnosti odlišné od obvyklých, nemusí to ještě znamenat, že nějakým tajným agentem skutečně býval (o tom, jestli byl Bourne už není vůbec řeči). A taky až do posledních okamžiků filmu to vůbec není jasné. Tohle je prostě mnohem lepší špiónský drama, obsahující akci spíše okrajově, přestože ne zanedbatelně. Líbilo se mi mnohem víc, než ten novej a Richarda Chamberlaina mám rád, a vybrat ho sem byla skvělá volba. ()

Reklama

Shit 

všechny recenze uživatele

Tady se dá říct, že remake na celý čáře porazil původní film. Sice je tohle dlouhý jak fusekle, ale moc se toho tam nestane. Zkrátit to na délku normálního filmu, tak si myslim, že bych o nic nepřišel. Krom toho Chamberline je fakt neskutečně přiteplenej, nevim jak ho mohli vybrat na tajnýho agenta, ta jeho tvářička se na to fakt vůbec nehodila. Nicméně i přes tu všechnu kritiku musim uznat, že některý pasáže filmu jsou natočený fakt dobře , ale na remake to prostě nemá ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Naprosto nesmyslné srovnávat dnešního Bournea (Matt Damon) s Bournem, kterého představuje miláček mnoha žen ( a mé maminky) Richard Chamberlain. Jeho Bourne je civilnější, hloupější, méně vražedný a celkově méně nebezpečný muž, který si nemůže vzpomenout kým je a proč. Jistá podobnost, scény, příběhová linie do určité části a postavy, jsou stejně jako v Agentu bez minulosti, ale přesto jde o úplně jiný film, s postavou, která vám bude cizí a budete jí chvílemi nazývat hloupým agentem, co neumí pořádně zabíjet. Je to smutné, protože podvědomí diváka se již ztotožnilo buď s chladným strojem na mrtvoly Bournem, kterého nezastaví nic, nebo s anglickým Jamesem Bondem, který využije vše od laseru až po neviditelné auto, aby dostal své Martini (protřepat nemíchat...). Tento Bourne dnes již nemá šanci a to podtrhuje i jeho slabá akční stránka, kdy je akce málo a ani není kvalitně zvládnutá. Při délce 185 minut tak dostáváte předem známý snímek, který má nejen pomalý rozjezd, ale celkově pomalé tempo, při kterém budete doufat, že se ukáže Matt Damon a zlomí tomu panákovy na obrazovce vaz... ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Na Agentu beze jména mě ze všeho nejvíc překvapila informace o datu jeho vzniku - celou dobu jsem při jeho sledování měl pocit, že se dívám na film z 1. poloviny 70. let...Nemůžu se zbavit dojmu jakési omšelosti a zastaralosti a to nejen v porovnání s vysokorozpočtovou akční podívanou v nové verzi. To už o pár let starší Profesionálové na mě působí mnohem moderněji a dynamičtěji. Nejde tu o množství a kvalitu akce, spíš o celkové pojetí, kdy např. špionážní centrála CIA ve filmu vypadá jako čajový dýchánek strýčků a tetiček z obce baráčníků, terorista převlečený za žebráka na schodech kostela jako by vypadl z parodie pana Lipského a šéf teroristů si sjednává schůzky - no kde jinde než ve zpovědnici kostela pod mnišskou sutanou. Nechybí těžce raněný přítel, který disciplinovaně zemře až poté, co se s Bournem rozloučí a sdělí mu vše o jeho minulosti a vlasteneckých povinnostech. Přinejmenším některé dialogy Bourna s jeho kanadskou přítelkyní silně zavání patetismem a ve výhradách by se dalo pokračovat... Původní Bourne není žádný průšvih, jen ryze průměrný špionážní thriller své doby. Celkový dojem 55 %. ()

Galerie (6)

Reklama

Reklama