V základním táboře pod K2, druhou nejvyšší horou světa, která si vyžádala nejvíc lidských životů, se chystá k výstupu výprava financovaná miliardářem Elliotem Vaughnem. Ten chce akci využít k reklamní kampani na svou leteckou společnost. Do tábora přichází Peter Garrett, který pracuje pro časopis National Geographic a fotografoval nedaleko sněžné leopardy. Ke svému překvapení se v táboře setká se svou sestrou Annie, která sice patří k nejuznávanějším horolezkyním, s bratrem však už tři roky nemluví. Nedokáže mu totiž odpustit, že poslechl otcův rozkaz a odřízl ho z lana, na němž viseli po nehodě dvou horolezců. Další den se Annie vydá s Vaughnem a zkušeným horolezcem Tomem McLarenem k vrcholu. Během cesty se začne zhoršovat počasí a horský vůdce Skip Taylor žádá Vaughna, aby sestoupili zpět do tábora. Ten však odmítne. Počasí ho nakonec přinutí výstup přerušit. Během sestupu strhne prudká bouře lavinu, která srazí část výpravy. Přežije pouze Vaughn, Annie a zraněný Tom, kteří se zřítí do ledové jeskyně, kde je lavina uvězní. Peter okamžitě zorganizuje záchrannou výpravu. Ví, že má pouhých šestatřicet hodin, jinak sestra i ostatní zahynou na vysokohorskou nemoc. (TV Nova)

Eruntano

Nechápu filmy, ve kterých hlavní hrdina či hrdinové klidně nechají umřít bůhvíkolik postav, aby zachránili jednu nebo dvě jiné, a ani jim to nepřipadá divné. ()

SICK_BREED

Naprosto standardní dobrodružný film který staví proti sobě člověka s všemocnou přírodu v nerovném boji a v neposlední řadě také člověka proti člověku samotnému. Těžko spočítat kolikrát jsem tento klišovitý námět viděl zpracovaný v podobně laděných filmech,ale s jistotou mohu říct, že mnohokrát a lépe. Pokud budu mít chuť něco podobného v blízké době vidět znovu, dám přednost něčemu novějšímu, obsazenému lepšími herci a technicky lépe zpracovanému - třeba http://www.csfd.cz/film/272112-sanctum/ ()

ZippoFormo

Bombová akcia plna vtipu a adrenalínu. Vynikajúci režisér a super scenár. Klobúk dole. Ja som dostal od filmu presne co som chcel a videl som ho asi 13x a ludne si ho kunem znovu. Krásny film, fakt odporucam. ()

spiritus

Tohle je rozporuplný film. Je sice celkem dobře technicky udělaný a pohledově působí sympaticky, navíc jsou zde celkem ucházející akční scény, které jsou sice místy hodně přetáhnuté, ale dá se na ně koukat. Dále tu ovšem není nic co by stálo za řeč. Snažil jsem se do filmu trochu zabrat a chtě nechtě jsem zjistil, že je vlastně úplně o ničem. Naleštěný průměr. Pomineme-li tedy výše uvedené klady, není tu nic co by stálo výrazně za řeč. Řeknemě že to tedy stačí na odřené 3* a to jen díky Billu Paxtonovi, ale ani o chlup na víc. ()

ADZI

Naprosto rozumím těm, kteří považují Vertical Limit za levnou americkou srágoru. Vážně je to plné až příliš neskutečných scén, až hloupostí, a ani v horách si neodpustili filmaři pořádné výbuchy, aby si na svoje přišli odborníci na nejnovější počítačové efekty. To je všechno pravda a z tohoto hlediska, by si film zasloužil tak maximálně 2 hvězdičky. Situace se malinko mění, pokud máte rádi hory (a myslím tím opravdové hory, alespoň alpské vrcholy okolo 3 tisíc m.n.m.) a zažili už jste pořádnou túru (třeba ferratový 6-hodinový výstup na jediný vrchol), nebo jste snad dokonce horolezci (to už není můj případ). Tak jako tak na vás začne působit ta nepopsatelná atmosféra, jediný cíl - vrchol, fyzické síly se blíží na nulu....Najednou začnete odpouštět filmu tu kupu nesmyslů (tím neříkám, že přestávají být nesmysly) a vezete se s dějem. Rozhodoval jsem se mezi 3, nebo 4. Nakonec byla rozhodující otázka:,,Chtěl bych to někdy vidět znova?" A odpověď zní ano. ()

H4ku11

Keď sa to točí po rýdzo americky, dopadne to väčšinou takto. Veľmi priemerne alebo horšie. Ale peniaze sú. ()

memoman

Akční film odehrávající se ve velehorách už z principu znamená něco vzrušujícího na filmovém plátně. Tady máme partu mladých horolezců,pomstu,lásku,trauma z minulosti,a samozřejmě spoustu dramatických situací na sněhových převisech a taky výbuchů. To vše v režii M. Campbella,který v 90. letech ve velkém restartoval bondovskou sérii. Sice trochu zmatený scénář a že je to celé značně naivní nic nemění na tom,že film má spád a nenáročně pobaví. ()

Pitrsss

První scéna toho filmu je také tou nejlepší. Celkově je to taková zábavná hovadina a přesně tak je potřeba na ten film nahlížet. Ve Vertikálním Limitu běhají horolezci na K2ce v 8 ticících metrech, jako by se šli ráno před snídaní provětrat, kupují si od Pákistánské armády lahve s nitroglicerinem a následně si hrají na vojáčky. Ale jak říkám hlavním úkolem VL je pobavit a to se, myslím si, za pomoci krásných horských záběrů a těch dvou vyhulených bratrů - Marleyovců povedlo. 60% ()

arcticsky

My, kteří jsme viděli úvodní scénu filmu Zvíře s Belmondem víme, jak se natáčejí scény na kolmých stěnách a tak nás to zas tak moc nenapne....a ke slabému hodnocení přispěje i tradiční dementní chování horolezců, kteří by se zde demonstrovanou morálkou vychcípali i při výstupu na Říp. Holka visí rukama na stěně a maník ji vtipně mává s pomocným lanem, aby na něj nedosáhla - asi kvůli škádlení....a jiné a jiné číčoviny jsou tu k vidění... ()

RomeroIsGod

Taková zábavná blbost, pro kterou mám z mládí slabost. Je to postavený na palici, nelogický a strašně emérický, ale zábavný. A o to Campbellovi snad šlo. Nejvíc utkví výstup z helikoptéry, kšefty s nitrákem a další lahůdky :-D 70% ()

xxxvodnikxxx

Film v podstatě sám o sobě, co se týká materiálu, nemá žádnou hodnotu (už jen z toho důvodu, že je to slaďárna), ale zkuste se na něj chvilku dívat s jiný stránky, obdobně, jako když se snažíte číst mezi řádky, potom je to bomba... spojlers syn, kterej musí zabít všechny, nebo alespoŇ svýho tátu; sestra, která žije s vrahem; starej moudrej vlk, kterýmu milionářskej pablb zabije ženu, a tak.. ()

ursinko

21.2.2001 v kine istropolis fantastická akčná dráma o horolezoch za 4 hviezdy, dnes blbosť na mraky za 1 *. Ponechávam 4. ()

Tunri

Kdybych měla horolezce soudit podle tohoto filmu, řeknu, že jsou to všichni ňoumové, protože ani jeden z nich nevydrží jeden den nikoho nezranit nebo nezabít. Paradoxně jediná ta modelka (typická drsná cestovatelka) není úplná kráva, pomineme-li to, že na blížící se vrtuli z vrtulníku křičí, místo toho aby uhnula. Tu věc s nitrákem nechápu, nechápu ten vylitej nitrák co vybuchuje a proč ho má na botě a jaktože zahozená bota vybuchuje a proč to tam vůbec je. Kterej idiot by se pokoušel z laviny vysvobodit lidi pomocí nitráku a ta manželka wtf?!?! Že prý když dáš pusu něčemu hluboce zmraženýmu, tak ti přimrznou rty. Tenhle horolezeckej tým bych nevyslala radši ani na Milešovku. ()

husokachna

Má to všechno. Hory, doly, Chrise, když to pořád ještě vypadalo, že by z něj možná mohla být hvězda, mladou Lisbonovou, živýho Billa Paxtona, šedivýho Sandokana, kterej nemá zájem ale určuje pravidla, led, oheň a dynamit, neuvěřitelně cheesy hlášky a chvílema obstojný napínáky. Není to dobrý, ale na deštivý sobotní odpoledne, kdy má člověk po opici a možná by chtěl trošku zdřímnout, je tohle béčko ideální. ()

Horak

Od zacatku sileny becko na snehu a ve skalach, priserny nezajimavy herci, demetni scenar a hodne poctivy snehovy akce. ()

kowalski

Jako nehorolezec jsem na film koukal stylem jestli si ze mě dělá režisér legraci nebo to myslí vážně. Horolezci u toho brečí smíchy co si vše dovolí. Víc k tomu není co říct. Bohužel... ()

Zeek

Průměrný dobrodružný film o výstupu na K2, který není zas až tak špatný. U filmu jsem nepřemýšlel a vypnul mozek, a tak se mě jeho atmosféra vcelku líbila, pominu-li pár chyb a nesmyslností. Moje hodnocení: 60% ()