Znovuzrození

• Austrálie

• Kanada

Sci-Fi / Thriller / Mysteriózní / Drama

USA, 1966, 106 min

Priam archetypálna moralitka s nevyhnutným vyústením, avšak úžasne, progresívne, vo výsledku až bezohľadne natočená. A Rock Hudson zaváľal v každej polohe (najviac ako opilec... som si myslel, že lepšie ako stará dobrá garda slovenských hercov sa to nedá dať... ani nedá, ale že to niekto dá rovnako dobre... klobúk dole). P.S.: Frankenheimer si zaslúži vážnejšiu pozornosť, než akú som mu doteraz venoval, navyše spolupracoval s pestrou plejádou prvotriednych a pritom nie vždy najhviezdnejších hercov. Čo mi plne vyhovuje!(3.6.2020)

Úžasné titulky, ač černobílé tak dobově psychedelické s monumentální varhaní hudbou, kterou podporují nervní smyčce - velice depresivní účinek předznamenává film, který sám často vypadá jako zážitek špatného tripu. Ač je film směsicí sci-fi a psychologického dramatu, je v jeho základech staré vyprávění o upsání vlastní duše Ďáblu výměnou za pozemské blaho, za nový život, za falešný ráj. Jen v roli Ďábla je odosobněná korporace. Ale na tom vinobraní by našinec účast bral. Dodatek 30. 10. 2013 - Soundtrack je celý skvělý, obstojí i bez filmu a působí velmi barokně.(28.10.2013)

Veľmi originálny nápad, ktorý sľuboval prepracovanejší scenár a podľa mňa aj iný typ spracovania. Frankenheimer to trochu prestrelil s tým artovým chladným vizuálom a nedokázal ma do svojho scifi sveta emocionálne vtiahnuť, ako sa mu to podarilo jeho inými filmami. Film si už príliš nepamätám, takúto ťažkú látku asi treba vidieť viac krát a možno potom pozmením názor. Zatiaľ ale iba za tri vychladnuté artové hviezdy.(27.6.2012)

Skoro úplne super. Nezvyčajne temný Rock Hudson milo prekvapil. Nápad je výborný a aj myšlienkovo nosný. Takisto forma (s výdatnou podporou Goldsmithovej hudby) veľmi zaujímavá. Problém som mal akurát s tým psychopatickým hippie intermezzom, ktoré bolo až príliš dlhé a úplne ma vyhodilo z filmu. Frankenheimera budem dopĺňať asi intenzívnejšie (toto je iba piaty film, čo som od neho videl) 8/10(17.7.2018)

Pozoruhodná věcička o druhé šanci s výborným Rockem Hudsonem. Stárnoucí Arthur Hamilton není zcela spokojen se svým životem a tak za podivných okolností podepíše smlouvu podivné společnosti, která slibuje změnu identity, naprostou svobodu a hlavně život bez jakékoli zodpovědnosti. P.S. Mám kliku, tahle nabídka by mě nechala zcela chladnou.(5.11.2019)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu Davida Elyho. (Hans.)

• - Arthur Hamilton (John Randolph) nosí hodinky značky Rolex Oyster Perpetual. (dyfur)

• - Seconds bol Frankenheimerovým posledným čiernobielym filmom. (MikO_NR_1909)