poster

Znovuzrození

 • USA

  Seconds

 • Austrálie

  Seconds

 • Kanada

  Seconds

 • Velká Británie

  Seconds

Sci-Fi / Thriller / Mysteriózní / Drama

USA, 1966, 106 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • movie
  *****

  Vynikající žánrovka. Tohle bych tipoval spíš na Frankenheimerovi počátky, on při tom SECONDS natočil až dávno po svoji "paranoidní trilogii" a tohle konkrétně vzniklo jako jeho oddechovka po GRAND PRIX. Naprosto brilantně násnímaný čb film noir /James Wong Howe si odnesl nominaci na Oscara/ s boží titulkovou sekvencí od Saula Basse a tísnivou hudbou Jerryho Goldsmithe, který je zde nerozpoznatelný. Rock Hudson hraje maximálně uvěřitelně!(28.2.2015)

 • Vampireman
  *****

  Neznámá, nekonzumní, úžasná šleha. Omylnost v jednání i klamání smyslů je filmem prostoupeno od úvodních halucinogenních titulků až k finální vrtačce, nejostřeji z filmu vystupuje při úchvatně falešné písni What shall we do with the drunken sailor, nicméně diváka netrápí a slouží jako atmosféra. Tématem jisté "změny" i strukturou příběhu je film podobný pozdějšímu Kubrickovu Mechanickému pomeranči, nicméně Frankenheimer si zdě více pohrál s kamerou a s jejím snímáním prostorů což vede k úžasným obrazům. Hudba, zdůrazňující momenty filmu, je prací Jerryho Goldsmithe, který za mě konstantě seká pecky, ale jeho práce na Seconds je vůbec nejzdařilejší. Ohulené varhany, mollové stupnice a jednoduché sledy tónů dodávají k filmu správnou paranoidní, neurotickou atmosféru. Vynikající.(12.10.2010)

 • misterz
  ****

  Niekedy ísť si za svojim snom tak úplne nestačí, pokiaľ nemá človek možnosť voľby. Na nápravu však už môže byť neskoro. Výborne zrežírovaný film s pekným a príhodným čiernobielym prevedením, pričom príbeh v zlomových chvíľach veľmi účinne dopĺňa aj hudba. Temná a depresívna rozprava o ľudskom spoločenstve. 75/100(21.12.2015)

 • Superpero
  ****

  Už od úvodních titulků je jasné, že tohle bude jeden z těch těžkotonážně podivných filmů. Výkon Rocka Hudsona je super a je zajímavé, jak se tam střídá nálada a prostředí. Od sci-fi nálady ze začátku, přes pohanskou veselici alá Wicker man (fakt jsem měl chuť se sebrat a jít na vinobraní) po bohémskou party a vše spěje k cynickému konci. Paranoidní atmosféra je ale přítomná neustále.(15.4.2012)

 • pepo
  ****

  Skoro úplne super. Nezvyčajne temný Rock Hudson milo prekvapil. Nápad je výborný a aj myšlienkovo nosný. Takisto forma (s výdatnou podporou Goldsmithovej hudby) veľmi zaujímavá. Problém som mal akurát s tým psychopatickým hippie intermezzom, ktoré bolo až príliš dlhé a úplne ma vyhodilo z filmu. Frankenheimera budem dopĺňať asi intenzívnejšie (toto je iba piaty film, čo som od neho videl) 8/10(17.7.2018)

 • - Arthur Hamilton (John Randolph) nosí hodinky značky Rolex Oyster Perpetual. (dyfur)

 • - Seconds bol Frankenheimerovým posledným čiernobielym filmom. (MikO_NR_1909)

 • - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu Davida Elyho. (Hans.)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace