Shaun je obchodník, kterému nikdo neprojevuje respekt. Hádá se neustále s matkou a své dívky Liz si nevšímá. Se svým nejlepším přítelem Edem nejraději vysedává celé dny v hospodě Winchester. Liz už toho má dost a oznámí mu, že od něj odchází. Shaun si uvědomí, že mu na ní opravdu zaleží, a rozhodne se, že bude ke svému životu přistupovat zodpovědněji. Jednoho dne ráno uvidí na své zahradě neznámou ženu, která vypadá jako opilá. Když do ní strčí, žena se napíchne na kůl, a stále žije! Shaun se dozvídá, že nebezpečný virus přes noc změnil většinu obyvatel města na živé mrtvoly. Požádá Eda, aby mu byl po ruce při záchraně Liz i matky. Skupinka přeživších nakonec nachází útočiště v hospůdce Winchester... (TV Nova)

Petoss1

Fakt ma to mrzí, ale je to "komédia", na ktorej som sa zasmial možno dvakrát. Od hlavnej dvojice a režiséra Hot fuzzu som čakal oveľa viac. Mne v tomto prípade typický, britský humor nesedel vôbec. Sakra a tak som sa tešil. 55% ()

Sandstorm

Tak tomu říkám nářez! První polovina je nesmírně vtipná a snad v jednom kuse jsem se smál, ve druhé polovině pak nastupuje zombie masakr , který už pro někoho bude možná přílíš, ale já jsem se skvěle bavil, Škoda, že na konci se tvůrci snaží hrát na city (nebo jinak nevím jak si to vysvětlit?), což mě k tomuhle filmu přiliš nesedí. ()

Attta

Apartní zombie komediální horor s vynikající dvojkou Pegg - Frost. Pokud mám zhodnotit tuhle dvojici herců tak tenhle film se jim povedl asi nejlépe ze všech co zatím natočili (komentář psán v roce 2012). Film má krásnou atmosféru a hlavně je plný britského humoru, který fakt můžu. Vynikající hlášky, které ale narozdíl od amerických komedií nedělají celý film a tak si zde divák může vychutnat více než by očekával! Pro mě srdcová záležitost na kterou nedám dopustit! ()

Elyssea

Občas zapomenu, že se koukám na britský film. A pak jsem zbytečně překvapená, že na konci prakticky nikdo nežije. Humor suchý jak písek na Sahaře a perfektní sestava jsou to jediné, co mě u téhle z- tedy mrtvé akce udrželo. Uch. ()

joker.george

Dokonalý případ úspěšně zabitého filmu a námětu. Dokud se přímo neobjeví „tvorové na ‚Z‘, jejiž jména se neříkají“, tak je film ideálním mixem napětí, strachu, černého humoru a buranství. Pak ale hrdinové odhalí pravdu a snímek se začne plácat na místě v tunách klišé, nezajímavostí a hlavně bezradností, což mě bolelo nejvíc, neboť jsem si od Wrighta sliboval hodně, ten ale nejlepší náboje vystřílel hned na začátku. A jeden výborný, ale za to nečekaně vážný a smutný moment, který se objeví ke konci, krizi jen zvýrazní. ()

Rocky88

První polovina, kdy se postavy seznamují se situací a učí se bojovat, je zábavnější. Pak už jen pobíhají z místa na místo a ledabyle plácají klacky nebo střílí šejdrem. ()

JohnRambo

Pravdupovediac, žiadny trhák to nieje. Ale aj tak je to dosť srandovný film a niekoľko scén z ktorých som pukal smiechom stoja určite za pochvalu. ()

wohna

Trošku sem se i bavil. Teda bavili mě pouze dva hlavní herci. Jinak film sám o sobě je taková blbůstka :-) ()

DruidKarel

902. hodnocený film: Taaak... Britský humor jsem si jakš takš osvojil a nyní jsem docela připravenej na masáž, které se mi od podobných snímků dostává. Někdy mi sedne a někdy taky ne. Mohl jsem hodnotit úplně jinak a měl jsem sto chutí dát 2*, lae za úžasný výkon dvou hlavních protagoistů jsou to nakonec 3*. Příběh je sice jen průměrný, ba až podprůměrný, ale je to sranda a tak se to musí i brát. 3* proto dávám směle a už utíkám k filmu dalšímu. 3* ()

dubinak

Film, jež se postupem času stal jednou z mých nejoblíbenějších hororových komedií a jehož podtext zůstává nadčasový, pravdivý, zábavný a zároveň smutný. Jeden z nejlepších britských počinů 21. století. ()

carlos 2010

Klasický britský humor nás sprevádza celým filmom, ktorý nie je paródiou, ale výbornou oddychovou zombie komédiou, ktorú si po rokoch môžete pozrieť znovu. ()

nithiel

Tak tohle je jasná plná palba, rozjezd je sice lehce pomalejší, než bych ocenil, ale od první rádiové zprávy o apokalypse, při které Pegg nasadí výraz "něco mě znepokojuje a nevím co" je na co se dívat. Vše graduje při ignorantském průchodu apokalypsou na každodenní nákup. Od okamžiku prozření pak přichází klasická kečupová parodie, navíc prošpikovaná britským humorem a ochotou jít za hranice, které by klasický block buster nikdy nepřekročil. Výborná je i skoro závěrečná scéna s cigaretkou pro obětuvšího se přítele. ()

C0r0ner

Na Braindead to nemá, ten je asi už navždy nepřekonatelný, ale na druhou nejlepší zombie parodii to pořád bohatě stačí. Wright-Frost-Pegg ve svém prvním filmu Cornetto trilogie zvládají bavit diváky po celou dobu parádní náloží britského humoru, kterým rozbíjejí apokalypsu. Aspoň zčásti. Wright ukazuje, že režírovat vážně umí a ač se vlastně jedná o pouhou ulítlou komedii, tak ta forma je obdivuhodná. 90% ()

Dannysek4U

Výborná parodická komedie plná nové vlny britského konverzačního humoru. MOžná Edovi projevy jsou někdy zbytečně vyexcitovaný, ale jinak supr oddechová hlína. I když to tak nevypadá, je to velká pocta Romerovi, sympatiemi k němu se ostatně Wright nikdy netaji. Těžko by si jinak zahrál v jeho Zemi mrtvých ()

lakikaki

Shaun of the Dead je príjemnou hororovou KOMÉDIOU, hoci som si pôvodne myslel, že ide skôr o paródiu. V porovnaní s neskorším Hot Fuzz (pre zmenu policajná komédia/paródia) tento snímok trošku zaostáva, najmä čo sa akcie (niektoré akčné scény pôsobia trochu mdlo) a humoru (občas nedostatok) týka. Pobavil som sa ale celkom dobre a na niektoré scény len tak nezabudnem (stretnutie dvoch prežívajúcich skupiniek zložených z britských humoristov; celé posledné 2 minúty filmu). A Simon Pegg je opäť raz božský. ()

Alfréda

NAPROSTO PRVOTŘÍDNÍ SUCHÝ BRITSKÝ HUMOR. Mix Montyho Pythona, vzorové anglličtiny a Z-klasiky ve stylu Romera...Tady nejsou žádné ´kdyby´, tenhle film už považuju za klasiku a viděla jsem ho nejméně patnáckrát. Scéna kdy se Simon a Nick vrací opilí z Winchestra, potkají zombíka a zazpívají si tam s ním trio, aniž by si všimli že je to zombík :) a jen řeknou "pojď jdem, je ňákej sťatej"...to nemá chybu. Stejně tak Simon odbývajícího potulujícího se zombíka, sápajícím se Simonovi po krku, se slovy: Promiň kámo, já nemám drobný..." nebo chudák pokousanej Pete:) ...no prostě MAZEC!!! Kombinace měho oblíbeného britského humoru a hororových krvelačných zombíků nemá chybu. ()

Fallen_One

Tomu, kdo občas navštíví můj profil, je jasné, že filmy Simona Pegga mám rád. A že moc nemusím zombíky, pokud to neni stylová jízda s napětím bo pořádným masakrem bo hlínou, která mně dostane do kolen. Tady toho všeho bylo tak nějak napůl. Občas si to hrálo i na vážnou notu, a to tak moc, že to "komedii" úplně zastínilo. A pak pic, levnej fórek, chacha. Simon je dobrý, ale všechno to neutáhne. První polovina vypadala na 4 hvězdy, ale postupně to spadlo do klišé (možná to byl záměr) a proto dávám slušné 3 hvězdy. ()

Edgar Wright chystá duchařinu

Edgar Wright chystá duchařinu

23.07.2020

Režisér a scenárista Edgar Wright už si pomalu připravuje svůj další projekt. Bude jím adaptace krátké povídky Stage 13, která vypráví o duchovi, jenž straší ve filmovém studiu. Od režiséra filmů… (více)

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Edgar Wright v zajetí popu

Edgar Wright v zajetí popu

24.06.2018

Režisér Edgar Wright (Scott Pilgrim proti zbytku světa, Baby Driver) si vybral svůj příští projekt, překvapivě však nebude souviset s komiksy, dospívajícími řidiči, ani zmrzlinovými kornouty. Natočí… (více)

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

21.01.2018

Simon Pegg a Nick Frost se proslavili hlavně díky filmům Edgara Wrighta. Soumrak mrtvých následovala Jednotka příliš rychlého nasazení a takzvanou "trilogii Cornetto" zakončila sci-fi U Konce světa,… (více)