Shaun je obchodník, kterému nikdo neprojevuje respekt. Hádá se neustále s matkou a své dívky Liz si nevšímá. Se svým nejlepším přítelem Edem nejraději vysedává celé dny v hospodě Winchester. Liz už toho má dost a oznámí mu, že od něj odchází. Shaun si uvědomí, že mu na ní opravdu zaleží, a rozhodne se, že bude ke svému životu přistupovat zodpovědněji. Jednoho dne ráno uvidí na své zahradě neznámou ženu, která vypadá jako opilá. Když do ní strčí, žena se napíchne na kůl, a stále žije! Shaun se dozvídá, že nebezpečný virus přes noc změnil většinu obyvatel města na živé mrtvoly. Požádá Eda, aby mu byl po ruce při záchraně Liz i matky. Skupinka přeživších nakonec nachází útočiště v hospůdce Winchester... (TV Nova)

SeanLSD

Krásne predvedenie prospešnosti alkoholu a britskej angličtiny ukazujúce, že s dobrou opicou a dobrou krčmou sa dá prežiť aj apokalypsa. Napríklad tak, že si ju človek nevšimne... ()

Radiq

Vtipná mrtvolná vtipnost, která v rámci možností vycucla, co se dalo. Pegg a Frost to měli prostě vychytany celkem do detailů a podle mě ani nepotřebovali nějakej extra velkej rozpočet. Děj teda rozhodně není žádná inteligence, ale kdo by u filmu těma na Z potřeboval inteligenci, že. Stačí, že to je zábava a to se počítá. Víc se mi líbila první půlka filmu, kde těch na Z ještě nebylo tolik a spíš se tam pracovalo s náznaky toho, co teprve přijde. Rozhodně to má dost nápadů na to, že film uběhne jak voda. Nebo spíš krev. Typická britská krev. ()

andrii

Vylila se, příliš krvavě, řeka Styx. Nedobírejte si jich, jinak hrozí vzpoura Hádesových, ok sivých. Rozeberou si vás, pobertové. Poberete jejich zvyk. Strašit, sápat se, vylidnit. ()

Cedr

Svižně a moderně natočený zombie film prolnutý fajnovým humorem, který ale film úplně "neodlechčuje", ale působí spíš jako slušný žánrový doplněk. Některé scény jsou na "komedii" celkem drsné a někteří filmaři "vážných zombie filmů" by si je netroufli. Obsazení je skvělé, takže nakonec zvedám na pět hvězdiček :) ()

Vecko99

Klasická britská parta si tentokrát vzala na paškál zombie tématiku a natočili povednou komedii, u které se rozhodně zasmějete za předpokladu, že máte rádi jejich, případně britskou tvorbu..... ()

filmmovier

Ne tak dobrý jako Jednotka rychlého nasazení, ale skoro stejně, prostě další kvalitní komedie z dílny Pegg - Frost, tou nejoblíbenější pro mě ale stejně pořád zůstává Paul a tohle je číslo 3. Další skvělé postavy, další skvělé hlášky, další skvělý příběh a další Bill Nighy a další Martin Freeman, ale ty vem ďas... Kvalitní komedie o zombících, která je možná mnohem vážnější, než se může zdát a navíc je plná fungujících situací, geniálních point a nejlepším komediálním závěrem, který jsem měl tu čest vidět. V hlavní dabingové roli navíc máme Petra Rychlého, takže tomu snad není téměř co vytknout, jen zhruba od hodiny to tempo trochu zpomaluje a zpomaluje, aby se nakonec (naštěstí) zase rozjelo. Opravdu nehorázná, nehorázná sranda a navíc je tam v pěkné roli i Harriet Jonesová, poslankyně ze Severní Flydale, takže za mě veliká spokojenost, teď se ještě musím dokopat ke shlédnutí Zombielandu a uvidíme, co bude lepší. P.S.: Není to parodie. P.P.S.: 85%. ()

David.Darco

Shaun of the dead vo mne vyvolal celkom rozporuplné pocity. Na jednej strane úplne rešpektujem zvolené postupy a zároveň mnoho nápadov bolo naozaj originálnych a verím, že pre mnohých aj vtipných. Avšak u mňa to asi úplne nezafungovalo, pretože sa úsmevy nedostavili v takom množstve ako mali. Napriek tomu jeden z tých lepších zombie filmov ktorý si rád po nejakom dlhšom čase pozriem znova. ()

UhLee

(6/10). Šílená komedie, která je hrozně dobře natočená. Osazenstvo mi bylo z předchozích komedií velmi dobře známo a tak jsem čekal kvalitní podívanou. Dostal jsem nadprůměrnou zombie kravinku. 🧟‍♂️ ()

Motinski

No, predpokladajme že absolútne vypnete mozog a necháte sa len unášať obrazom. S kľudným svedomím potom môžem povedať že je veľká šanca že vám táto zombie komédia sadne. Súmrak mŕtvych je už vo svojich základoch veľmi hlúpy film. Neskrýva to a svedčí mu to. Anglický humor, bizarné situácie a originálny rukopis Edgara Wrighta. Nejde o dokonalú záležitosť ale mne sa to páčilo. Keď sa stretnú na plátne Simon Pegg a Nick Frost tak sa proste musím smiať. ()

LordSnape

Pitomá zombie parodie s naprosto děsným dabingem. Kdybych to viděl v originále, tak bych možná hodnotil jinak, ale už ani nemám chuť si to znova pustit. ()

Honzíno

Jako předchůdce Hot Fuzz tenhle snímek naprosto obstává. Sice to není na sto procent zmáknuté, ale v dnešní době příšerně stupidních parodií je Shaun klenotem. Simon Pegg ukazuje, jak se hraje a Edgar Wright jak se režíruje. Jinak tahle naše někým nenáviděná "britská" angličtina vůbec není na škodu. Rozhodně se z ní líp učí tomuto jazyku než z nějakého nigga slangu a dodává filmu pekelně zvrhlou atmosféru. Scénář samozřejmě není z těch nejoriginálnějších, ale chtěl by to vůbec někdo? A teprve teď mi naplno dochází vtípek se zahradami a zkratkou (když mám zhlédnutý "Soumrak"(?!!) i "Jednotku"). Těším se, co duo Wright - Pegg vymyslí příště a rozhodně Shaun of the Dead vřele (spolu s Hot Fuzz) doporučuji a místy to opravdu není parodie.:) 80% ()

baruss

Filmy s postapokalyptickou Veľkou Britániou žnú úpechy a majú veľmi pozitívne ohlasy. Či už je reč o V for Vendetta, Children of Men alebo práve Shaun of the Dead - v globále populárne ale mňa neoslnili. Práve naopak táto rádoby hororová komédia v mojom rebríčku výrazne zaostáva za titulmi ako Zombieland, či principiálnym béčkom Lesbian Vampire Killers. Pojem rádoby hororová komédia je úplne na mieste, lebo osobne som sa ani nebál a ani nezasmial. ()

Sfinkter

Zombie subžánr je stále v kurzu a ani tento kousek se neztratí. Hot Fuzz od Wrighta mám radši, ale Shaun je taky slušný zásah. Humor není nijak strojený a přehnaný, párkrát jsem se zasmál hodně povedeným situacím. Podle mého se částečně jedná o poctivou parodii, částečně o originální komedii, určitě ne o tupou vykrádačku. ()

DaUr

Kéž by si tenhle film udržel své počáteční tempo... Za první půlku 85, za druhou 60 %, celek cca 75 %. ()

DivX

Dokonalá parodie na všechny Zombie filmy v čele se Simonem Peggem. Nechybí černý humor a dokonale sehraný tým herců. U některých scén a hlášek jsem brečel smíchy. 70/10 (DĚJ *** AKCE ** VTIP ***** HOROR **** HERCI ****) IMDb.com: 8,0/10 ()

karlik4801

Myslím že u komedie takového rázu se divák nemůže vyloženě nudit a kde kdo si přijde na své a největším nadšení sleduje komedii s nemrtvým nádechem. Jako fanoušek zombie jsem měl radost, protože z tohoto úhlu je Soumrak mrtvých zdařilý, dokonce i jako komedie. A je tu vynikající kombinace. Pro mě je nejlepší postava Ed, je kolísavá a i Nick Frost do role skvěle zapadl. A co udělat se zombiemi po konci apokalypsy? Konec je více než zdařilý. ()

skrblik007

Shaun of the Dead spadá do počátků spolupráce tria Wright, Pegg, Frost, takže je to správně ulítlé, nezávislé na producentech ze studia a gore (krev, černý humor a vše, co k tomu patří). Navíc z toho čiší nadšení všech zúčastněných na sto honů. Humor střídá akci a naopak každou chvíli, takže děj ubíhá jak voda. Za vyzdvyhnutí stojí ještě dynamický střih (třeba Shaunovo plánování) a parádní soundtrack. Spokojenost! ()

Ryuuhei

Když se vezme vážné téma, které vážným tématem zůstane, ale je do něj naprosto skvěle zakomponovaný humor. Tohle ani není parodie zombie žánru, jako spíš komedie do něj zasazená. Normálně mám s podobnými pokusy špatnou zkušenost, ale zde jsem žasl. Nejen tím, jak humor skutečně fungoval a byl naprosto nadprůměrný, ale i neskutečným charismatem postav, kdy ať už šlo o hrdinu, či vedlejší postavu s neustálými problémy se vším, všechny byly prostě super. Dejme si k tomu ještě fakt, že krvavost byla zachována v ukrutné míře, nebo že dějová linka vzala skoro až TWD spád a máme tu opravdu asi tu nejlepší (a hlavně až úžasně fungující) komedii z žánru. Hudební část mé hodnocení podpořila o celých deset procent. A nedal jsem plné jen proto, že stále je to taková ztřeštěnost, která ovšem ztřeštěností být měla. A povedla se. Mnohem lepší počin, než třeba takový Zombieland. 85% ()

Lachtaan

Ne, nikdy mi nesedne Simon Pegg. Ne, nikdy nejspíše nepřijdu na chuť zombie filmům. A ne, asi jsem i dosti vybíravý v ryze britské tvorbě. Ani už bohužel nedokážu říct, proč jsem kdysi obětoval mých cenných 100 minut zrovna pro tenhle snímek, ze kterého si stejnak z důvodu jeho nezáživnosti pamatuju maximální minimum. Pravděpodobně jsem na vlastní kůži potřeboval jasný důkaz toho, že tohle není nic pro mě. ()

Edgar Wright chystá duchařinu

Edgar Wright chystá duchařinu

23.07.2020

Režisér a scenárista Edgar Wright už si pomalu připravuje svůj další projekt. Bude jím adaptace krátké povídky Stage 13, která vypráví o duchovi, jenž straší ve filmovém studiu. Od režiséra filmů… (více)

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Edgar Wright v zajetí popu

Edgar Wright v zajetí popu

24.06.2018

Režisér Edgar Wright (Scott Pilgrim proti zbytku světa, Baby Driver) si vybral svůj příští projekt, překvapivě však nebude souviset s komiksy, dospívajícími řidiči, ani zmrzlinovými kornouty. Natočí… (více)

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

21.01.2018

Simon Pegg a Nick Frost se proslavili hlavně díky filmům Edgara Wrighta. Soumrak mrtvých následovala Jednotka příliš rychlého nasazení a takzvanou "trilogii Cornetto" zakončila sci-fi U Konce světa,… (více)