Shaun je obchodník, kterému nikdo neprojevuje respekt. Hádá se neustále s matkou a své dívky Liz si nevšímá. Se svým nejlepším přítelem Edem nejraději vysedává celé dny v hospodě Winchester. Liz už toho má dost a oznámí mu, že od něj odchází. Shaun si uvědomí, že mu na ní opravdu zaleží, a rozhodne se, že bude ke svému životu přistupovat zodpovědněji. Jednoho dne ráno uvidí na své zahradě neznámou ženu, která vypadá jako opilá. Když do ní strčí, žena se napíchne na kůl, a stále žije! Shaun se dozvídá, že nebezpečný virus přes noc změnil většinu obyvatel města na živé mrtvoly. Požádá Eda, aby mu byl po ruce při záchraně Liz i matky. Skupinka přeživších nakonec nachází útočiště v hospůdce Winchester... (TV Nova)

Welington

Neobyčejný britský smysl pro humor, nepřeberné množství komických situací a cest, které vedou od horšího k ještě lepšímu a naopak, skvělé herecké obsazení, potřebné množství narážek, krve a ideální počet zombie. To je přesně Soumrak mrtvých a já musím říci, alespoň sám za sebe, avšak je nás určitě více, že jsem se ukrutně pobavil. ()

megacik

Tento "horor" patrí medzi mojich TOP 6 ZOMBIE filmov vôbec. Na prvom mieste mám Úsvit mŕtvych(2004). Na druhom mieste mám Svetovú vojnu Z(2013). Tento Súmrak mŕtvych(2004) u mňa obsadil tretie miesto. Na štvrtom mieste mám Zombieland(2009). Na piatom mieste mám Vlak do Pusanu(2016). A na poslednom mieste je Resident Evil 1(2002). Minimálne raz za rok si ich pozriem všetky v jeden deň. Ostatné filmy so zombíkmi nestoja ani za starú bačkoru. ()

LennyCowler

Tohle bylo super, zábavný, krvavý a mělo to spád. Juan de los muertos se mi líbil víc, ale je to lepší než hovadina Zombieland a to o dost. ()

karmalat

Je to obcas legrace, ale az tak moc velka blbost, ze je tezke vydrzet divat se na to celou dobu. Nicmene 3 body jsou hlavne za vtipnou nekorektnost. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Co se děje?" - "Ale nic, asi budeme muset zabít votčíma." - "Jo, pohoda." Soumrak mrtvých aneb parodie na americký horror Úsvit mrtvých. Dvojice Pegg a Frost jsou lidským, normálním a uvolněným způsobem zábavní. Jinak spousta hlodů a humorných scének, snad žádný hluchý místo, prostě zábava od začátku do konce. Bezva byla scéna s večerním zpěvem zombíků a poté tanec hostinského tlučeného tágy na hudbu Queen. Prostě nehorázná sranda, kde se skupinka přeživších v jednom městečku snaží najít ukryt před nakaženými lidmi. "Volala tvoje máma kvůli tý zítřejší návštěvě. Pak volala Líza kvůli tý dnešní večeři. No a pak znovu volala tvoje máma, jestli bych ji nevylízal." - 80%. ()

caesarous

Zombie filmů je v poslední době bohužel pomálu, a tak jsem sáhnul po již starším kousku a rozhodně toho nelituji. V době koronaviru je to ideální a v podstatě i aktuální oddechovka. Kdo čeká horor bude zklamán určitě, kdo klasickou komedii, tak nejspíš taky, i když u tohoto dílka se rozhodně zasmějete. Čím film zaujme je opravdu šílená britská angličtina, bez titulků bych měl docela problémy. Každopádně pokud se chcete zasmát a zombie máte v lásce, tak je Shaun of the Dead jasná volba. ()

serbero

To čo je iné ako na ostatných zombie filmoch - komédiách je to, že tento film má aj príbeh. Chlapík ide zachrániť svoju mamu, ktorá má narodeniny a žije s otčimom, ktorého neznáša no pred jeho smrťou sa s ním pomery , ide zachrániť svoju lásku, ktorá ho pre jeho neschopnosť nechala, no dajú sa opäť dokopy a to všetko v meste plnom lenivých zombie. Dávam 3* ale je to lepší priemer. Skvelá zábava - odporučam ()

Ospalek

Příjemná britská zombie komedie, která neurazí, je celkem vtipná a zaplněná pěknými postavičkami. Za mě slušný nadprůměr. 75% ()

anicca

Absolútne nie moja šálka kávy. Jednu hviezdičku dávam len preto, že zas nemôžem nespravodlivo tvrdiť že by išlo o odpad, ale pre mňa veľké sklamanie kde som sa asi ani raz nezasmiala alebo nebála ()

Sejkorka

Opravdu šílené. Akční / Komedie / Horor. Vzhledem k tomu, že je to především komedie, dají se s úspěchem přežít i hororové scény. Nick Frost (Ed) je parťák Simona Pegga, napsali spolu i některé scénáře. Znám ho z oblíbených Pirátů na vlnách. Tak hraje i Bill Nighty, zde nevlastní otec hlavní postavy, čili Shauna. A když už jsme u těch herců, zajímalo by mne, proč se "obtěžoval" Martin Freeman s jedním záběrem, kde je jedním se šestice, která jde v protisměru ústředním hrdinům. Humor je úžasný anglický. Zombíci se v záběrech objevují v podstatě od začátku, ale chvíli to trvá, než si jich Shaun všimne. 70% směrem dolů. 3 a půl *. ()

opatstviolov

Skvělá akční hororová komedie a jeden z nejlepších zombie filmů. Jsou tu vtipné dialogy i samotná zápletka. Simon Pegg si v hlavní roli vedl skvěle. 10/10 ()

TylerD.

Britský protějšek amerického Zombielandu. Nebýt utahané části , kdy se ukrývají v krčmě, byly by to jasné 4. Tam ale jakoby došly nápady a nesnesitelně dlouho se tam protahovalo to nenápadité nic. Zbytek filmu moc fajn, britská atmosféra tomu výborně sedla, skvělý výběr herců a jejich postavy taky dobrý, hlavně Ed a Shaun :) ()

BrokyyS

Výborná oddechovka se zombíkama a ještě lepší hereckou dvojicí Simon Pegg a Nick Frost, vs zombící = Super komedie. Pravá britská angličtina tomu dodává ten pravý feeling. Jedna z mých nejoblíbenějších komedií.!! ()

Edgar Wright chystá duchařinu

Edgar Wright chystá duchařinu

23.07.2020

Režisér a scenárista Edgar Wright už si pomalu připravuje svůj další projekt. Bude jím adaptace krátké povídky Stage 13, která vypráví o duchovi, jenž straší ve filmovém studiu. Od režiséra filmů… (více)

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Edgar Wright v zajetí popu

Edgar Wright v zajetí popu

24.06.2018

Režisér Edgar Wright (Scott Pilgrim proti zbytku světa, Baby Driver) si vybral svůj příští projekt, překvapivě však nebude souviset s komiksy, dospívajícími řidiči, ani zmrzlinovými kornouty. Natočí… (více)

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

21.01.2018

Simon Pegg a Nick Frost se proslavili hlavně díky filmům Edgara Wrighta. Soumrak mrtvých následovala Jednotka příliš rychlého nasazení a takzvanou "trilogii Cornetto" zakončila sci-fi U Konce světa,… (více)