Shaun je obchodník, kterému nikdo neprojevuje respekt. Hádá se neustále s matkou a své dívky Liz si nevšímá. Se svým nejlepším přítelem Edem nejraději vysedává celé dny v hospodě Winchester. Liz už toho má dost a oznámí mu, že od něj odchází. Shaun si uvědomí, že mu na ní opravdu zaleží, a rozhodne se, že bude ke svému životu přistupovat zodpovědněji. Jednoho dne ráno uvidí na své zahradě neznámou ženu, která vypadá jako opilá. Když do ní strčí, žena se napíchne na kůl, a stále žije! Shaun se dozvídá, že nebezpečný virus přes noc změnil většinu obyvatel města na živé mrtvoly. Požádá Eda, aby mu byl po ruce při záchraně Liz i matky. Skupinka přeživších nakonec nachází útočiště v hospůdce Winchester... (TV Nova)

Zabuza

Je to skor tak 1 a pol hviezdicky. Docela som sa nudil pri sledovani. Nestacil mi ani skvely Simon Pegg, ktoreho degradoval jeho debilny spolubyvajuci, ktory mi neskonale liezol na nervy. Neviem co dodat. Tesil som sa zombicku komediu a dostal som prave to, co na zombie filmoch nemam rad: chodit na miesta, ktore sa nema, spravat sa debilne, predvidatelne zlazitosti (Simonov nevlastny otec, Simonova mama), cakat na zombieho, kym si pride po mna. Tento humor ma minul. avsak stale zostavam velkym fandom britskych komedii. ()

frankiiee

noo Simona Pegga som si oblubil uz davnejsie....a musim sa priznat, ze co sa tyka zabavy tak som sa naozaj zasmial....takze komedia svoj ucel splnila, ale ak zhanate nejaku inteligentnu zabavu tak po tej sa poobzerajte inde ()

Retimo

Rozhodně lepší než většína amerických komedií,ale čekal jsem teda větší nářez-ale pár výprsků smíchu se samozřejmě našlo. ()

Scaevola

Smál jsem se od začátku do konce... (Nic víc jsem ani nečekal.) Ale jen poprvé, po druhém shlédnutí vtipy vyčpěly a dostavila se prázdnota. ()

Misterioso

Hororový žánr a zombie filmy obecně upřímně řečeno moc nemusím, takže mě potěšilo, že se zase jednou někdo rozhodl pobavit se (respektive nás) na účet filmů o (ne)mrtvých. Sice jsem Shaun of the Dead viděl až zpětně po zhlédnutí Wrigtovo dalších dvou filmů (Hot Fuzz, Scott Pilgrim), které mě moc nenadchly, takže mě režisérovo jméno spíše odrazovalo, ale nakonec se mi tenhle film líbil. Ani nevím úplně proč, zas tak vtipný tenhle film není (a aby toho nebylo málo, britský humor jde většinou mimo mě), ani není plný úžasných nápadů, ale paradoxně jako celek na mě zafungoval. Herci, děj a pár výborných gagů bohatě postačili k vytvoření fajn filmu. Poprvé 7/10. ()

Rambocrack

Tento film je skvělým důkazem toho, jak Britové jsou schopni zparodovat hororový žánr… a sice tak, aby diváka pobavil svým sarkastickým nadhledem, ale zároveň si udržel jistou vážnost a stále byl schopen v divákovi vzbuzovat napětí, strach a hrůzu. Dalo by se až považovat za geniální, jakým způsobem se ve filmu SOUMRAK MRTVÝCH mísí filmové žánry ( a sice komedie, horor a drama), a přesto se nedá otevřeně prohlásit, že by jakýkoli aspekt vycházející z některého z těchto žánrů nějakým způsobem narušil celistvost tohoto filmu. Netvrdím, že je SOUMRAK MRTVÝCH nejlepším a nejlépe natočeným filmem vůbec, ale domnívám se, že v žánrové kategorii „Zombie komedií“ a snad i „Hororových komedií“ je právě tento film umístěn na předních místech. Mé hodnocení: 90% ()

SelfishMan

Toto byl film podle mého gusta, s typickým britským puncem. Geniální (nejen) konec... Super zombie film (či lehká parodie, jak kdo chcete), pro mě jasně natrhává prdel všem klasickým zombie hororům. Edit: Trošku se mi to rozleželo od včerejška...5* ale... začátek byl trošku více natažený a pomalejší než by se mi líbilo (ale zase celý film řezat zombíky by taky bylo o ničem, takže budiž) a druhou věcí bylo pár slabších míst na fóry... na druhou stranu efektní vyvražďování a řežba zombíků a suchý černý humor stále u mě bodují i po odležení, super Simon Pegg (toho borce sem si docela oblíbil), Nick Frost i Kate Ashfield byla taky příjemná, celkově je to na 90% (určitě bude repete) /Hot Fuzz to vše ještě dotáhl k naprosté a nebeské dokonalosti/ ()

Holusacek

No,po tomto filmu budu mít týden neklidné noci,ale aspon se mi to vyplatilo se na to podívat.Takovýto zvláštní pocit jsem u filmu ještě neměl.Od prvního střetu se zombíkem na Shaunově zahradě jsem se smál snad čemukoliv a napjatý jsem byl taktéž.Jen bylo trošičku drsné jak zombie trhali a vyndávali vnitřosti Daveovi.Dále můžu jen poděkovat bratranci,že mi tento film doporučil,protože to byla jeden z nejlepších komedií jakou jsem viděl.Jen doporučuju!=85% Anglický humor mi nevadil,jen skvěle potěšil.Tohle by Američané nevymysleli!Čestné místo v mých TOP filmech! ()

Wintery

Takže tady je plán: Sednu k počítači, pustim si Shaun of the Dead a pak se všichni sejdem s kámošema v hospodě. Ale co ta rozdělaná práce na zahradě? Takže: Dodělám práci, sednu k počítači, pustim si Shaun of the Dead a pak se všichni sejdem s kámošema v hospodě. Ať to dopadne jakkoliv, posere se cokoliv, důležité je, že se na konci vždycky sejdem v hospodě... ()

mouzi

Doceal slusna zombiarna, ale tvurci meli ocividne nejasno v tom, co chteji natocit. Film se chvilemi jevi jako komedie, chvilemi jako drama a tyto dva zanry se mezi sebou hodne kopou. ()

dexfirst

Čistokrvný zombie film miešaný s komédiou. Pár okamihov tam bolo vtipných z tej komediálnej časti ale inač nič výnimočne a preto také hodnotenie. Z filmov E.Wrighta jednoznačne najlepší Hot Fuzz. ()

Nakash

Ne tak vtipné jako Hot Fuzz nebo Paul ale stejně skvěle pobaví. Britové ví jak na to. Důkaz, že jde udělat parodii i bez černocha s obrovským afrem, fekálií a spermatu. ()

Vitous22

Oproti Zombielandu prefektní záležitost se skvělým britským morbidně černým humorem, vynikajcí hlášky a Simon Pegg s Nickem Frostem mi protáhli bránici svým idiotismem jak už dlouho nikdo. Společně s Braindead - Živí mrtví můj nejoblíbenější zombie film. ()

sinjakupre

První asi 1/4 neoplývá humorem, dějem ani akcí. Už jsem se obával, že mě v tomto filmu Pegg zklame. S přibývajícím počtem zombie začíná pozvolná palba akce a morbidního humoru, na který každý nemusí mít žaludek. Ke konci je hozena i hrstka romantiky :-D. Ve filmu se najde dosti scén, kde jsem se zasmál. Beru-li Soumrak mrtvých jako celek, je to průměrně ujetá komedie, na kterou se nejspíš znovu nepodívám. ()

JackieBliz

Docela dlouho jsem rozhodovala mezi 3* a 4*, nakonec jsem přece jen klikla na více hvězdiček. Simon Pegg a Kate Ashfield se mi před kamerou hodně líbili. Vtipy vkusné, zombíci přesvědčivý a závěr se povedl, hlavně přepínání programů v televizi. Pro mě britská čtyřhvězdičková záležitost, která netlačí na pilu, doplněná i o skvělou hudbu. ()

Edgar Wright chystá duchařinu

Edgar Wright chystá duchařinu

23.07.2020

Režisér a scenárista Edgar Wright už si pomalu připravuje svůj další projekt. Bude jím adaptace krátké povídky Stage 13, která vypráví o duchovi, jenž straší ve filmovém studiu. Od režiséra filmů… (více)

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Edgar Wright v zajetí popu

Edgar Wright v zajetí popu

24.06.2018

Režisér Edgar Wright (Scott Pilgrim proti zbytku světa, Baby Driver) si vybral svůj příští projekt, překvapivě však nebude souviset s komiksy, dospívajícími řidiči, ani zmrzlinovými kornouty. Natočí… (více)

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

21.01.2018

Simon Pegg a Nick Frost se proslavili hlavně díky filmům Edgara Wrighta. Soumrak mrtvých následovala Jednotka příliš rychlého nasazení a takzvanou "trilogii Cornetto" zakončila sci-fi U Konce světa,… (více)