Poručík Tyler je zklamaný tím, že nebyl jmenován velitelem ponorky, jak si představoval, ale pouze jeho zástupcem. Navíc ponorka, na které slouží, dostala právě nečekaný a nesnadný úkol: přepadnout poškozenou německou ponorku, na jejíž palubě je kódovací stroj Enigma. Získáním tohoto kódovacího stroje by spojenecká vojska získala přístup k tajným informacím německé armády, a tedy i rozhodující převahu. Plán na přepadení ponorky a ukradení kódovacího stroje spočívá v tom, že Američané se převléknou za německé námořníky a budou předstírat, že jsou ze zásobovací ponorky a jdou také pomoci s opravou. Plán se zezačátku podaří, ale brzy se pravá totožnost prozradí a dojde k boji, který skončí zcela nečekaně. Němci sice americkou ponorku zničí, ale na německé se zachrání část Američanů se zajatými Němci… (TV Nova)

herr_carter

Hm, tak film Ponorka Úd-571 si už ale skoro vůbec nepamatuji, jen snad, jakej tam byl McConaughey zoban ještě.............moje hodnocení = 6 z 10. ()

jirijost

Jestli hledáte film o ponorkách, který perfektně popisuje situaci jaká na nich panovala během 2. světové války tak hledejte dál, protože tohle na palubě U-571 určitě nenajdete. Takovým filmem je německý Das Boot. Tam budete napnuti k prasknutí a vydechnete až po několikahodinovém zírání. Ale kdo hledá spíše takový akční film tak potom je tady správně. Ponorka U-571 je takový jeden akčňák, který se na pravdě moc nezakládá. Ve dvouhodinovém filmu najdeme hned několik scén, které jsou absolutně nereálné. Přesto nemůžu říct že se mi to nelíbilo, je tu zde hned několik dalších zajímavých scén k nímž přispívá i mladičký Matthew McConaughey. Viděno v rámci Challenge Tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií ()

iXtr3m3

Nakoľko takéto filmy už nikto nerobí, musím trošku nadhodnotiť, síce čisto subjektívne, ale po technickej stránke je to špička, po obsahovej síce výmysel, ale o to tu nejde, nebol to predsa dokument. Kto chce realitu, pozrie si Das Boot. Kto chce áčkovú rozprávkovú poviedku, pozrie si U571. 85% ()

Hopper

Americká popcornová verzia 2. sv. vojny, na ktorú sa pomerne dobre pozerá, ale mozog radšej pošlite na prechádzku a nepozerajte na historickú vierohodnosť. Inak ale neurazí. ()

Balu...

jóó; atmosféra je v cajku; jenže při zpětném uvažování "o čem že to vlastně bylo" se jedinec chtě nechtě musí smířit s naprostou ubohostí scénaře. Das Boot je ale v "čemsi" jasně napřed - alespoň teda pro mě.. bubly bubly bubly.. (citoslofce potápějící se ponorky =) ) ()

Peť@n

Zajímavý akční film z prostředí německé ponorky. Mě se sice víc líbil K19-Stroj na smrt, i když nevím jestli se tyto dva filmy dají srovnávat... Ale příjemně sem se bavil.... ()

wosho

Pokud se na film budeme dívat jen jako na vážnější zábavu, čeká nás dobře natočena, zábavná hollywoodská hříčka s fakty a historií. Scénář je dobře odvedeným kouskem, plný klišé a čb figur (vyjímku dělá německý kapitán ponorky-který by si zasloužil nejvíce prostoru, který se mu nedostává). Režie je velice dobrá, Mostow zvládá jak akční pasáže, tak atmosféru stísněnosti (ale na klasickou německou Ponorku nemá). A herci své party odvedli profesionálně dobře, nikdo nevyčnívá a to jak v tom pozitivním, tak v negativním. Ponorka U-571 dokáže zaujmout masu středního proudu průměrných diváků a pocity opovržení vyvolá jen u pár bigotních zastánců historických faktů (enigmu jako poprvé získali Poláci ještě před vypuknutí WWII., tu od nich dostali Britové, ale ta byla zastaralá, novější enigmy i s kody pak Britové ukořistili během Bitvy o Atlantik) ()

Shakeus

Nevadí mi až zas tolik, že tvůrci pozměnili národnost námořníků z anglických na americké, a že zatočili s historickými fakty jak mistr devil se špínou, jako spíše ti lidé, kteří pak v kině sedí a na film koukají jak na oživlou hodinu dějepisu. Popravdě osobně moc nechápu, proč u filmů jako je tento nebo Statečné Srdce, Gladiátor, Johanka z Arku a u jiných založených na skutečných událostech, nezůstane krom jmen ani smítko z toho, jak se věci měly. Na filmu to většinou neubírá, ale proč si rovnou nevymyslet vlastní i postavy, proč zachovávat jména a to ostatní změnit? Kolikrát je totiž historie mnohem zajímavější než filmem okleštěný děj. Jasně, jedná se jen o film, to co se na plátně děje je většinou z říše snů, ale nedokážu si pomoci, většina diváků příjme věci právě viděné za fakt a film mu pak zdeformuje představu o historii. Přirovnal bych to třeba k deníku Blesk nebo tv Nova. Každý říká, že jimi vyfabulované zprávy nebere vážně, ale přitom ho to nahlodává a 100krát řečená lež se stává pravdou. Pro hlupáky je pravda i to co slyší napoprvé. Lidi, berte historické filmy jako něco pro pobavení, většina z toho co se v nich odehrává má v sobě pravdy asi jako Tři oříšky pro Popelku. No, a abych se vrátil k Ponorce U-571, docela zábavné, hezky zahrané, kapku přehnané a místy napínavé. Poctivých 7/10 jako film. ()

Merkin

Tahle parta maníků zazděných v polorozpadlé ponorce mě vždycky dostane. Jednak musím Němcům přiznat, že stroje měli opravdu fortelné, na druhou stranu Amíci se rozhodně nebáli riskovat. Počáteční ruch a schizofrenie jazyků, to, že bílá je zelená a že v němčině se čte špatně až po závěrečný souboj raketa na raketu, kde si posádka sáhne málem až na dno nejen svých duševních a fyzických sil, to všechno je plynulé, zvládnuté, sehrané, důvěryhodné, nechybí vtip ani napětí. Jojo k těmto námořníkům (a něměcký kapitán se taky vyznal-vívat Hirch) se ráda vracím:) ()

Paity

Z válečných filmů nebo výlečných dramat jde o poměrně dobrý počin. Dá se na to rozhodně koukat a spíše než nějakou velikou akci nabídce více psychologie. ()

Ještěřák

Není to vyloženě nudné nebo špatné, ale každopádně jde o mimořádně směšnej film, což je u WW2 látky myslím poměrně relevantní nedostatek. A ještě si na konec dovolí střelit řeči o "bravery of those guys". Epické! :) ()

bloodcountes

Je to napínavé, akční a i pro mě jako laika dost často poněkud neuvěřitelné. Fakticky nejsem s to uvěřit tomu, co všechno taková ponorka snese, co všechno umí... to je prostě moc:)) Ale takhle v sobotu v noci se to fakt dá:) Jdu nastudovat opravdickou historii Enigmy, už jenom proto, že se těším na podzimní filmThe Imitation Game o Alanu Turingovi, který pro Brity kod Enigma rozluštil, tak ať mám relavantní informace, tenhle film je myslím čistá fikce. ()

Charon11

Poměrně dobrý válečný film s ponorkovou tématikou, co mně vadilo nejvíc byla nestoudná historická mystifikace. Jen čekám, kdy v americkém filmu osvobodí hrdinná americká vojska Moskvu nebo Stalingrad. ()

Bucounit

Obsahovo to nedosahuje kvalít Das Boot ale čo sa týka napínavých akčných scén podporených skvelým zvukom a prekvapivo výborne hrajúceho Matthewa McConaugheyho tak je to plavba bez sekundy nudy. ()

laepus

Dobře natočený film volně na motivy skutečných událostí s obrovskou zásobou kvalitních herců. Nikdo od takového filmu snad nechce sbírání oskarů, chceme od toho akci, napětí, chlapské hlášky, hrdiny, nácky a dobrý konec - a to tu je. ()

David Ayer a pět tankistů bez psa

David Ayer a pět tankistů bez psa

15.02.2013

Specialista na moderní policejní thrillery má za sebou minulost policajta v Los Angeles a člena posádky americké ponorky. První zkušenost proměnil v sérii drsných kriminálních dramat (loni se vytáhl… (více)