Scott Pilgrim jde na věc

(seriál)
  • USA Scott Pilgrim Takes Off
Trailer 1
USA / Japonsko / Kanada, 2023, 3 h 40 min (Minutáž: 26–29 min)

Abel Gongora

Předloha:

Bryan Lee O'Malley (komiks)

Michael Cera, Anna Kendrick, Mary Elizabeth Winstead, Brie Larson, Aubrey Plaza, Mae Whitman, Alison Pill, Ellen Wong, Kieran Culkin, Mark Webber (více)

VOD (1)

Epizody(8)

Scott Pilgrim se konečně seznámí s Ramonou Flowersovou, o které po nocích sní. Nejdřív ale musí vyřídit sedm padouchů, kteří to s ní kdysi táhli. (Netflix)

Trailer 1

Jeoffrey

Scott Pilgrim jde na věc je něco úplně jiného, než co jsem v úvodu čekal (prostou anime adaptaci) a ani po poslední epizodě se nemůžu rozhodnout, jestli je to něco, co jsem potřeboval nutně vidět, nebo co jsem si přál. Ano, rozšiřuje se tu příběh, hodně se tu rozkreslují některé postavy, ale jsem dostatečně velký fanoušek Scotta Pilgrima a jeho vesmíru, abych to nekriticky a nadšeně ocenil, abych si to opravdu užíval? Animačně jde o solidní počin, studio Science Saru rádo pracuje na netradičních a animačně originálních (na japonské studio) projektech a i tenhle se jim zkrátka povedl. Hudba byla dobrá a také jsem ocenil návrat původních herců z filmu (což byl hlavní důvod, proč jsem u anime dal po opravdu dlouhé době přednost anglickému dabingu). Ale jako celek mě to hlavně tím příběhem zase až tak úplně nechytlo. Nevím, jestli jsem v momentě, kdy mi došlo (konec prvního dílu), že tohle tedy nebude jen adaptace, ale vlastně taková hodně alternativní interpretace s přesahem, neměl příliš velká očekávání a pak nebyl třeba jen zklamaný, že to vlastně nebylo až tak ujeté a unikátní, jak jsem od toho najednou čekal. Takže i když to byl zajímavý seriál, dobře se na něj dívalo, jsem rád, že jsem viděl tyhle postavy v dalším novém provedení, nějak se nemůžu dokopat k něčemu lepšímu, než jen říct, že to bylo fajn - což je pro mě ale jen nějakých 6 --- tady spíš 6,4/10. ()

ditrue

| 90% | Jak se normálně snažím hodnotit objektivně... V tomhle případě jde objektivita stranou a vyhrává čirá radost fanouška, který dostal to, co ani nevěděl, že k životu potřebuje. Protože i když to reálně není na 5* - to množství nápadů, kreativního provedení, rozvinutí vedlejších postav a povedeného rozšiřování světa, který mi tohle relativně krátké anime dopřálo – díky tomu jdou všechny ty menší problémy, které s touhle adaptací mám, stranou. A zůstává jen nefalšované nadšení z toho jak se trojice O'Malley, Grabinski a Gongora nebála vydat směrem, který asi nikdo neočekával a že se jim to takhle skvěle povedlo. "I had a dream about that girl again." ()

Remivsremi

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

To, že se podařilo sehnat hlasy původních herců je úžasné. Také kvitují rozhodnutí vydat se příběhově jiným směrem. To je však asi z pozitiv vše. Děj je bídný. Styl vyprávění otravné a nezáživné. Nejvíce mi však vadí absence toho nejcennějšího z hrané verze, a to vymazlené a do nejmenšího detailu promyšlené scény a momenty. Tady dostanete jen neoriginální animace, která se vizuálně drží komiksu, ale nenabídne choreografii, střih či tempo filmové verze. A tím tenhle projekt u mě nejvíce upadá. Není třeba u něj trávit čas. 40% ()

hroubek

Mám rád filmového Scotta Pilgrima, mám rád komiksy o Scottu Pilgrimovi, a proto jsem se těšil na tenhle animovaný seriál. Na rovinu říkám, že mě seriál velmi překvapil. Čekal jsem, že to bude o trochu věrnější adaptace komiksů, ale seriál jde na to úplně jinak. Dvakrát do stejné řeky nevstoupíš, a proto tvůrci přišli s jiným konceptem a vystavěli příběh a zápletku na něčem jiném. Osobně jsem s tím lehce bojoval, jelikož se ukázalo, že osm dílů je moc a bohatě by stačilo, kdyby těch dílů bylo šest. V prostřední části je to nudnější a některé věci se opakuji dokola, akorát s jinými postavami. Na druhou stranu, tvůrci nabízí něco jiného, originálnějšího a hlavně mají asi miliardu nápadů, milují svět a postavy, a je z toho cítit, že jde o srdcový projekt pro všechny, kdo na tom pracovali. Takže pokud máte rádi anime a Scotta Pilgrima, tak dejte tomuhle seriálu šanci. ()

Starletka

Ještě u prvního dílu jsem se bála, že půjde o pouhou prostou sprostou kopii filmu 1:1 (to bych si zrovna mohla po milionté a prvé pustit film), ale naštěstí od druhé epizody dál přichází zcela nový obsah - alternativní vesmír, ve kterém nehraje hlavní roli self-insert pro incely, ale manic pixie dream girl, i když ve výsledku je vlastně úplně jedno, který z nich to je, a který hledá toho druhého, protože oba zůstanou stejně ploší, nevyvinutí a nudní jako v původním ději a plní úplně stejné role. Podstatné je, že mnohem větší prostor tentokrát dostávají všechny vedlejší postavy, které se na rozdíl od hlavních protagonistů nějakého toho aspoň drobného vývoje dočkají (Wallace je pořád nejlepší). Velice mě potěšil také návrat původního obsazení (i když dabing místy skřípe a nesedí na obraz) a animace byla taky fajn. 7/10 ()

Související novinky

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Rok 2023 se uchýlil ke svému konci a přišel tedy čas, abychom vám stejně jako v předešlých letech opět představili výroční topky tří filmů a případně taky tří seriálů podle některých z… (více)