Reklama

Reklama

Scott Pilgrim jde na věc

(seriál)
  • USA Scott Pilgrim Takes Off
Trailer 1
USA / Japonsko / Kanada, 2023, 3 h 40 min (Minutáž: 26–29 min)

Režie:

Abel Gongora

Předloha:

Bryan Lee O'Malley (komiks)

Hrají:

Michael Cera, Anna Kendrick, Mary Elizabeth Winstead, Brie Larson, Aubrey Plaza, Mae Whitman, Alison Pill, Ellen Wong, Kieran Culkin, Mark Webber (více)
(další profese)

VOD (1)

Epizody(8)

Obsahy(1)

Scott Pilgrim se konečně seznámí s Ramonou Flowersovou, o které po nocích sní. Nejdřív ale musí vyřídit sedm padouchů, kteří to s ní kdysi táhli. (Netflix)

Videa (5)

Trailer 1

Recenze (48)

DJ_bart 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Já nevěděla, že jseš cinefil." "Co je cinefil?" ____________ Diváci buď nečetli původní komiksovou předlohu, jinak si názory typu "šlo z toho vyždímat víc" nedokážu vysvětlit. Stejně jako Scott Pilgrim komiksový, tak i Scott Pilgrim seriálový je konceptuálně a multi-žánrově neskutečně hravou [a tak akorát šíleně ujetou] komiksovo-videoherně-sitcomovo-popkulturní limonádou, která nejenom brilantně využívá svůj komiksový rozměr, tak i rovinu čtvrtý stěny, ale i zároveň svůj source-material umně modernizuje a upravuje vůči současnému publiku [a to jak pro fanoušky, tak i diváky komiksovou sérii nepolíbené]. Přitom jde v jádru pudla o [možná (a)]typickou teenage romanci o tom kterak chce jeden naivní geek získat holku svých [nebo spíš ze svých?] snů – háček je však v tom, že v cestě mu stojí jejích 7 ďábelksých ex-boyfriendů.... Autoři se sice vydali alternativním dramaturgickým směrem, který se místo na charakter Scotta zaměřuje spíš na postavy vedlejší, což asi fakt nikdo nečekal, poněvadž výrazných příběhových odklonů od předlohy by se sice samozřejmě našlo [celá detektivní zápletka], to však nemění nic na hravosti a kráse týhle punkově-funkový adaptace.... Scott Pilgrim Takes Off zároveň funguje jakožto skvělá pocta kultovnímu filmu Edgara Wrighta [vzhledem k tomu že postavy dabují naprosto stejní herci z původního filmu], včetně nespočtu meta-referencí na jeho neméně kultovní Cornetto trilogii, o perfektních cameích [Simon Pegg, Nick Frost, Al Yankovic] radši ani nemluvě. Inu, meta-zážitek jaxviňa a splnění fanouškovských snů – co víc si přát? .... VERDIKT: 8,5 veganských policajtů z 10; boží tvůrčí fuck-off; nic pro diváky bez nadhledu :)) .... PS: týpek co dělal překlad cz titulků pro Netflix ty komiksy fakt nečetl haha. ()

Tsuki 

všechny recenze uživatele

Vzpomínám si, jak jsem v roce 2010 byla v kině na filmové verzi. Přestože jsem vůbec neznala komiksovou předlohu, film mě mimořádně pobavil a hned si mě získal svou nesvázaností, hravostí a absurdním humorem. Když se tedy po letech objevil na Netflixu tento nový animovaný seriál a navíc sklízel docela dobrá hodnocení, říkala jsem si: „Proč ne, třeba se opět pobavím v šíleném „pilgrimovském“ stylu…“ Jenže chyba lávky. Seriál sice nabízí jiný, nový příběh (totožný s filmem je tuším jen první díl, pak se dějová linka rozchází), ale zpracování a humor jsou tak ZOUFALE špatné! Příběh naprosto postrádá smysl, což by samo o sobě nevadilo (ostatně absurdita ke Scottovi Pilgrimovi patří), jenže to by to musel vyvažovat právě ten humor, který je v případě absurdity nepostradatelný. Jen tak je totiž divák schopný na nesmyslnost přistoupit. Tady bohužel povětšinou zůstává jen ten chabý a nesmyslný příběh a jinak je to jedna velká nuda. Po prvním dílu, kde se recyklovaly některé původní vtipy, jsem ještě měla naději a říkala jsem si, že se od teď příběh rozjede, ale postupně celý seriál spíš jen s každým dalším dílem upadá. Seriál se očividně pokouší být vtipný, ale z nějakého důvodu se to povede jen málokdy. Většina humoru selhává ve správném podání nebo načasování, některé vtipy jsou i v základu dost špatné a ubohé. Výsledek je takový, že jen málokterý vtípek skutečně vyzní a pobaví. Dokonce i ty opětovně použité vtipy (které byly v hraném filmu a fungovaly) naopak v podání tohoto seriálu spíše nefungují. Je to až žalostné… po několika dílech mi bylo jasné, že už to asi lepší nebude. Snažila jsem se v seriálu najít aspoň něco jiného, co by fungovalo, ale pravda je taková, že příběh nefunguje ani po emoční stránce. Vyprávění je to veskrze povrchní a ne moc zajímavé, s množstvím klišé. Obzvlášť závěrečné „prohlédnutí“ Ramony o tom, jak před svými příteli vždy utíkala, je takové klišé, že spíš než aby vás to dojalo, tak se vám jen protočí oči v sloup. Za mě velké zklamání. Nevěřila bych, že se dá u Scotta Pilgrima takhle nudit. Plusové body pouze za chytlavou úvodní písničku a původní hlasy herců z filmu. ~(1,7)~ ()

Reklama

Soweek 

všechny recenze uživatele

Na návrat Scotta jsem se hodně těšil, obzvlášť, když jsem se dozvěděl, že se vrací prakticky všechna jména z Wrightovo zpracování. Animovaná verze se bohužel ztrácí sama v sobě a v podstatě urputně nudí. I když to není naprostá blbost, musel jsem se nutit to vůbec dokoukat, protože to nemělo vůbec co říct. Sex Bob-omb neboli Beck se předvedl pouze s jednou velice krátkou písničkou a mé přání v celé album tak asi zůstane navždy zapovězené. Velká škoda. ()

Starletka 

všechny recenze uživatele

Ještě u prvního dílu jsem se bála, že půjde o pouhou prostou sprostou kopii filmu 1:1 (to bych si zrovna mohla po milionté a prvé pustit film), ale naštěstí od druhé epizody dál přichází zcela nový obsah - alternativní vesmír, ve kterém nehraje hlavní roli self-insert pro incely, ale manic pixie dream girl, i když ve výsledku je vlastně úplně jedno, který z nich to je, a který hledá toho druhého, protože oba zůstanou stejně ploší, nevyvinutí a nudní jako v původním ději a plní úplně stejné role. Podstatné je, že mnohem větší prostor tentokrát dostávají všechny vedlejší postavy, které se na rozdíl od hlavních protagonistů nějakého toho aspoň drobného vývoje dočkají (Wallace je pořád nejlepší). Velice mě potěšil také návrat původního obsazení (i když dabing místy skřípe a nesedí na obraz) a animace byla taky fajn. 7/10 ()

novoten 

všechny recenze uživatele

Nebýt toho, že spousta diváků očekávala dějovou kopii filmu ve dvakrát delší verzi, do které se vejde každá maličkost z předlohy, svítilo by zde hodnocení ještě o pěkných pár procent vyšší. Seriálový Pilgrim je totiž úplně jiný, než jakého jsem čekal já, jeho fanoušci nebo i zavilí odpůrci. Je jiný snad ve všem a díky tomu jsem se k tomuhle fandomu konečně pořádně přiblížil. Nechci prozrazovat jakoukoli pointu, ale od konce první epizody sledujeme úplně jiné vyprávění, které si dělá, co chce. Baví, dojímá a občas až téměř odpočívá. Vážně, jak jinak totiž nazvat chvíle, kdy se dvě postavy jen tak procházejí po hollywoodské továrně na sny nebo si spolu zahrají písničku a scénář na ně počká, neutíká a jen baví a prohlubuje charaktery, které jsem vždycky znal jen jako (jakkoli zábavné) figurky. Dospění všech zúčastněných je navíc hrozně znát, protože i když se vypráví v podobných kulisách a o zcela stejných tématech, konečně to nejsou pózy nebo zkratky, konečně je o charakterech a jejich vztazích co říct a s nadhledem komentovat život a všechny jeho příjemně i nepříjemně nostalgické zákruty. K vlastnímu šoku bych zvažoval i nejvyšší hodnocení, vždyť meta rovina, se kterou se postupně dělají čím dál větší prostocviky, se veze na vlně Futuramy nebo Ricka a Mortyho, a přitom zůstává civilní. Jen ten Scott je pořád oním nesympatickým Michaelem Cerou a nemůžu mu přijít na chuť. Chci seriál, kde si jen Ramona bude povídat s Kim, Julie nebo Envy a konečně začnu psát Bryanu Lee O'Malleymu psát sáhodlouhé fanouškovské dopisy i já. ()

Galerie (88)

Zajímavosti (5)

Související novinky

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Rok 2023 se uchýlil ke svému konci a přišel tedy čas, abychom vám stejně jako v předešlých letech opět představili výroční topky tří filmů a případně taky tří seriálů podle některých z… (více)

Reklama

Reklama