Dramatický příběh o překonání lidského zla, o přátelství a zrodu lásky
Erikovi je 18 let a jeho životem se táhne linie násilí a konfliktů. Po vyhození ze školy, je poslán na internátní školu Stjärnsberg. Ta má být poslední šancí jak jej odtrhnout od starého života a vrátit zpět ke studiu. Na internátě se ale dá zlu těžko uniknout - panuje zde systematický teror páchaný na mladších studentech. Dokáže Erik zlu čelit, aniž by porušil pravidla a riskoval tak své vyloučení a celou budoucnost? Zlo mezi námi je dramatický příběh o mezilidském násilí, ale také o opravdovém přátelství a zrodu lásky. (oficiální text distributora)

Rathe

Tento film je zajímavý v mnoha ohledech a určitě má co nabídnout. Zajímavý přerod, kdy se z agresora stává oběť a zároveň se z drsňáka stává "Mirek Dušín". Některé momenty opravdu dokážou diváka dostat do kolen. Studenti si vytvoří vlastní školní řád a učitelé jen učí. Palec nahoru, parádní provedení. Zajímavý komentář: Slasher. ()

Helgard

Celý film si kladu otázku, jak mohl vzniknout ve Švédsku....Absolutně nemám nic proti tomu filmu z řemeslné stránky. Herecké výkony super. Děj zajímavý. Ale ta atmosféra zápletky, to mne mate. Přeci není možné naservírovat nám divákům zhovadilost největšího kalibru, kdy nějaká jako že celonárodní prestižní škola stojí celé generace na pravidlech mimo zákon. Kdyby to byl americký film, tak tleskám, protože debilové ze zámoří jsou ochotni zainvestovat do čehokoliv i nad rámec logiky, ale u švédského právního prostředí, nerozumím tomu. Ten film by se nemohl v reálu odehrát ani z poloviny. Ojedinělá nezákonná šikana krytá partou studentů mazáků se zavedeným systémem, prosím, ale postavit na tom školní rok a slepotu profesorského sboru a diváckou arénu včetně civilních zaměstnanců v rolích diváků? Ne děkuji. není to uvěřitelné ani kdyby to dělal Pixar. ()

Tereza11

Ze začátku se mi film nepozdávál, ale pak se to tak vyostří, že si člověk říká, že největší zlo panuje mezi lidmi samotnými...chvílemi opravdu mrazivé...ale po 1 dnu se mi film úplně vykouřil z hlavy...což se mi u opravdových skvostů nestává...rozhodně to nění věc na kterou bych se podívala znovu...neměla bych tu potřebu... ()

Nag0

Zlo akceptované spoločnosťou je stále len zlo. Príbehovo uveriteľné, postavy dostávajú čas sa prejaviť, hudba a kamera na vysokej úrovni, čo tomu chýba (pre mňa) sú nejaké skutočné zlomové momenty. Dej sa im vyhýba (aj keď šance tu sú) a vskutku ma s tým prekvapuje. Ak to subjektívne zhrniem, možno som už videl dosť materiálu o násilí na školách, takých a onakých praktikách študentov, a musím teda uznať, že tu ma nič neprekvapilo. ()

luis13

Dlouho jsem se tomu filmu vyhybal, az jsem si ho po nekolika lety konecne pustil a musim uznat, ze jsem udelal chybu. Ten film ji totiz nema ()

Krys

Jsou filmy, na které už po roce co jsem viděl ani nevzpomenu o čem byly, tento jsem viděl asi před 8 lety a mezi ně rozhodně nepatří. Výborný film ze švédské produkce. Rád se podívám znovu. ()

teekanee

Opravdu výborná severský kousek. Hodnotím asi po dvou měsících, přesto jsou mé dojmy stále silné. Film obsahuje asi jednoho z nejsympatičtějších hlavních hrdinů, co jsem za poslední dobu viděl a naproti němu stojí jeden z nejlepších a nejodpornějších záporáků s nimiž jsem měl tu čest. V průběhu filmu se ve mě emoce emoce vařili a mísily a to je myslím známka výborného filmu. 89% ()

mart93

Jeden z mích nejoblíbenějších filmů. Bezpochyby jsem ho viděl nejvícekrát a při dalším puštění mě vždy baví stejně!!! A to i bez alkoholu. Tímhle se může "pyšnit" jen pár filmů. ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz