Nastala chyba při přehrávání videa.
 • RHK
  ****

  Výborný švédský film ze školního prostředí o zlu v nás a v lidech kolem nás. Působil větší zlo Erik bijící studenty na předchozí škole? Nebo jeho otčím, udělující mu pravidelné sadistické lekce výprasky ("Tak a teď si podáme ruku a budeme zase přátelé.") Nebo šikanující nóbl studenti vyšších ročníků sdružení v nedotknutelné školní radě na prestižní škole Stjärnsberg? Nebo ředitel, učitelé, škola, zřizovatel, celý školský systém, který dovolil šikanu obludných rozměrů? Nebo bylo zlem, že Erik nechal sebe i spolužáka ve škole raději těžce šikanovat, než aby riskoval vyloučení ze školy, zklamání své matky a zničení naděje na studium na vyšším stupni? Silný film. Trailer: http://www.csfd.cz/film/142019-zlo-zlo-mezi-nami-ondskan/videa/(24.3.2009)

 • Aidan
  *****

  Výtečný "Bildungsfilm" o dospívání tváří tvář zlu v podobě institucionalizované šikany a také o statečnosti, bez níž žádná jiná ctnost nepřežije dlouho. Obdobné zkušenosti s hierarchickým utlačovatelským systémem na anglické internátní škole skvěle zachytil C. S. Lewis v prostředních kapitolách své autobiografie Zaskočen radostí. I v zákopech první světové války se mu prý žilo snáz než v jedné z těchto elitních institucí.(24.6.2009)

 • Xmilden
  *****

  Whau, tak to je pro mě překvapení, myslel jsem si že sledování filmu taktak přežiju, ale několikrát jsem se přistihl při projekci, že jsem už už svíral pěsti a chtěl sem to těm naleštěným hošánkům všechno vrátit i s úroky. Hlavní hrdina je neuvěřitelný sympaťák. Po skončení filmu smutně zjišťuji že tento film nedostal Oscara. Velmi nespravedlivé. Jinak zpátky k filmu, rvačka je zde vlastně jedna, ale stojí za to. Erik napřed řekne protivníkům co se jim chystá provést a o několik sekund své sliby přetaví ve skutečnost a borečci se plazí z ringu. Nechtěl bych toho kluka něčím naštvat! V mých očích se tímto Erik pasoval do role jednoho z nejnebezpečnějších lidí Švédska.(1.1.2009)

 • Pumiiix
  *****

  Vynikající depresivní film, při kterém hlavní postavě, v tomto případě napravenému studentovi Erikovi fandíte tak, že máte skoro puchýře na prstech. Neskutečně silný pocit bezmoci a bezprávý, vyvolává ve vás samotných nepříjemné mrazení a dokáže vás přimět přemýšlet. Když ne jenom problémy ve škole, tak problémy doma a co si potom vybrat. Výborný švédský film. Jsem zvědavý na Klass, kde by měla být šikana ještě daleko krutější.(20.12.2008)

 • Davies182
  *****

  Spolu s Napolou jeden z mých oblíbených snímků. Švédská kinematografie sice nepatří k těm, jejichž znalost bych měl v malíčku, ale tento příběh rebelského chlapce vypořádajícího se s šikanujícími "kolegy" a jejich domnělou nadřazeností nad ostatními nemá chybu.(11.8.2008)

 • - Film je založen na knize Jana Guilloua. Ten navštěvoval stejnou školu a knihu založil částečně na vlastních prožitcích. (HellFire)

 • - Snímek byl nominován na Oscara v kategorii Nejlepší cizojazyčný film. Nakonec zvítězil kanadsko-francouzský film Invaze barbarů (2003). (Stanislaus)

 • - V čase 09:06 je v odrazu bočního okénka auta vidět kamera. (imagoo)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace