Dramatický příběh o překonání lidského zla, o přátelství a zrodu lásky
Erikovi je 18 let a jeho životem se táhne linie násilí a konfliktů. Po vyhození ze školy, je poslán na internátní školu Stjärnsberg. Ta má být poslední šancí jak jej odtrhnout od starého života a vrátit zpět ke studiu. Na internátě se ale dá zlu těžko uniknout - panuje zde systematický teror páchaný na mladších studentech. Dokáže Erik zlu čelit, aniž by porušil pravidla a riskoval tak své vyloučení a celou budoucnost? Zlo mezi námi je dramatický příběh o mezilidském násilí, ale také o opravdovém přátelství a zrodu lásky. (oficiální text distributora)

Trailer 1

S.Quentin QUALE

Hm, dobré, hodně dobré dramátko, ale abych pravdu řekl, podle hodnocení a některých komentů jsem do toho šel s velkým odporem, a čekal jsem podstatně tíživější podívanou. Podle úvodu filmu to tak i vypadalo, ale jak se děj přesunul od internátní školy, víceméně jsem filmu přestal věřit, což mělo za následek pohodové dokoukání bez větších emocí nebo znepokojení. V podstatě bych to zhodnotil jako trochu drsnějšího Dobrého Willa, na kterého to ale celkově skoro celou hvězdu ztrácí. Věřil jsem, že tohle budu doporučovat jen otrlým jedincům, ale ve skutečnosti to můžu doporučit všem, klidně i malým spratkům...85% ()

emma53

Mám ráda filmy ze severu a Ondskan byl pro mě víc než odměnou. Bezvadně zpracovaný film a jak už tady někdo napsal, byla jsem jak přikovaná a čekala jestli to Erik dá ...? Tahle otázka mně visela na rtech po celou dobu až do senzačně vygradovaného konce. Přestože herci pro mě byli poměrně neznámí, tak před nimi smekám pomyslný klobouk. Úžasný zážitek, který zcela jistě nevypadne z mojí paměti. Komentář bych ráda uzavřela tím, co napsal Ernest Hemingway "Svět láme všechny, ale mnozí jsou potom na zlomených místech silní." - to pro mě vyplynulo ze závěru tohoto nad očekávání výborného filmu. ()

Renton

Scénář: Hans Gunnarsson, Mikael Håfström .. Studie zla, šikany a špatného chování, zasazená do prostředí prestižní internátní školy. Silný příběh, který pozvolně houstne, zatvrzelý Andreas Wilson i ostatní herci si zaslouží pochvalu a k tomu hezká řádka ran do obličeje, po kterých se divák rád zamyslí. 75%. ()

-bad-mad-wolf-

Ačkoliv by se dějová konstrukce dala označit za schematickou, film díky atraktivnímu ztvárnění a naturalisticky pojatým scénám násilí nezanechává pocit nevyužitého potenciálu či ohraného kýče. Naopak, tvůrci jakoby předpokladu odhadnutelnosti vývoje využívali ve svůj prospěch a nechávají po celé stopáži roztroušené náznaky rozcestí, kdy se Erik i divák musí rozhodovat, jak se správně zachovat. A Erik je postava ztvárněná moc dobře, skoro by se dalo říct, že slouží jako měřítko naší vlastní vůle; nutí přemýšlet, kolik bychom sami snesli, nakolik by stačila naše vlastní psychická odolnost a odhodlání. Když je pak k závěru vsunut prakticky do pozice jakéhosi boha zadostiučinění a spravedlivého trestu, fandil jsem mu ještě víc. A to je dobře, jelikož právě takový závěr by v jakémkoliv jiném filmu působil jako nutná a stokrát omletá snaha o nastolení konečného dobra. Tohle Zlo vypráví o tom, jak se zlem zplozené zlo mění v dobro, pokud na vlastní kůži pozná jiné zlo. A vypráví o tom moc dobře. ()

T2

Rozpočet SEK 20miliónov(približne $3milióny)Tržby USA $15,280Tržby Celosvetovo $12,500,000║ Prekvapenie, veľmi silné a pôsobivé spracovanie, Mikael Håfström z jeho štýlom prezentácie príbehu mi vždy sedel a toto je jeho asi najlepší počin čo som videl. /100%/ ()

• Linda Zilliacus, představitelka Marji, mluví ve filmu finsky s finským přízvukem. Ve skutečnosti však mluví finsko-švédským přízvukem, což je rodný jazyk všech Švédů narozených ve Finsku. (Spike17)
  • Ve scéně, kdy jede Erik (Andreas Wilson) vlakem, můžeme spatřit holčičku s panenkou, kterou si zahrála režisérova dcerka Emma Håfström. (Tygrys)

Související novinky

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

28.12.2010

Byl by hřích opomenout při příležitosti končícího prvního desetiletí nového milénia souhrn nejlepších filmů daného období. Zde vám přinášíme žebříček třiceti nejlepších celovečerních filmů dle… (více)