V dobách, kdy se hlavnímu hrdinovi postupně vše hroutilo na hlavu, jsem jen čekala, kdy vezme spravedlnost do svých rukou a ukáže těm bohatým frackům, že je dokáže porazit nejen v bazénu. Hlavní hrdina se vydal přesně opačnou cestou a agresi oplácel flegmatickým přístupem. Být na jeho místě a mít jeho sílu, asi by mi několikrát - zvlášt během ringové epizody v závěru, kdy útočníci do nevinné oběti kopali - vytekly nervy a všechny bych zmlátila nehledě na to, jestli mě vyhodí a budu do konce života umývat nádobí v restauraci, ale Erik to vyřešil mnohem lépe a jeho kariérní dráze se dá jen tleskat. Málokdo by podobně jako švédští filmaři dokázal natočit podobný závěr tak, aby nepůsobil násilně a vystylizovaně. (SPOILER: Jednomu slavnému a velmi populárnímu vězeňskému dramatu, které v hodnocení ČSFD najdeme na prvním místě, se podle mě podobně právnický konec zadařil mnohem méně. KONEC SPOILERU) Kdybych neměla někdy pocit, že do podobné situace by už dávno zasáhl někdo z mocných rodičů a podal na "elitní školu" žalobu, šla bych s hodnocením ještě výš. Menší reálnost příběhu jako takového je totiž jedinou vadou na kráse.(27.7.2010)

Výtečný "Bildungsfilm" o dospívání tváří tvář zlu v podobě institucionalizované šikany a také o statečnosti, bez níž žádná jiná ctnost nepřežije dlouho. Obdobné zkušenosti s hierarchickým utlačovatelským systémem na anglické internátní škole skvěle zachytil C. S. Lewis v prostředních kapitolách své autobiografie Zaskočen radostí. I v zákopech první světové války se mu prý žilo snáz než v jedné z těchto elitních institucí.(24.6.2009)

Nádherné, úchvatné, dechberoucí! Příběh o přátelství a jeho překážkách, které se schovává v lidském zlu ostatních. Ačkoliv se v úvodu s hlavním hrdinou nestotožníte. Postupem času zjistíte, jak se věci opravdu mají a jste na jeho straně. Myslíte jako on, chováte se jako on a jednáte jako on. Jestli znáte film Rebel bez příčiny, pak toto je rebel s důvodem...(8.1.2011)

Člověk se od zvířete neliší jen inteligencí, ale i morálkou. Schopností rozeznat dobro od ZLA.…. Internátní škola, která má svůj vlastní řád. Je velmi zajímavé sledovat Erikovu vzpouru a cítíte JEHO vnitřní boj, to napětí, které se musí uvolnit, ale nemůže zůstat bez následků. Přeji si, aby těm hajzlům nakopal prdel a čekám na tu větu ,,za hodinu v ringu“. Ze života. Plné emocí. Víc než cokoliv jiné. K tomu netřeba nic dodávat. PŘÍBĚH ***** HUMOR * AKCE ** NAPĚTÍ ****(11.6.2009)

Mikael Hafström ve svém první důležitém snímku dokazuje své kvality a dobrou práci s herci. Andreas Wilson v hlavní roli snímku Zlo představuje z počátku divákem nenáviděnou a odpudivou postavu, která se dokáže velmi rychle (a logicky) změnit v úplný opak, který si zachová svou kamennou tvář a sílu v pažích. Vcelku pomalý, ale dobře dávkovaný snímek představuje šikanu starších žáku na mladších. Nehnané do extrému, ale rozhodně chvílemi mrazivé a mnohem blíže skutečnosti než jiné podobné snímky (Klass...).(11.5.2008)

• - Po finální scéně potyčky požádal herec Fredrik af Trampe (von Schenken) aby mu udělali fotku jeho zkrvavené tváře Polaroidem. Poté ji věnoval své matce, která ji má údajně dodnes na nočním stolku. (Tygrys)

• - Film je založen na knize Jana Guilloua. Ten navštěvoval stejnou školu a knihu založil částečně na vlastních prožitcích. (HellFire)

• - V čase 09:06 je v odrazu bočního okénka auta vidět kamera. (imagoo)