Zlo na diváka může přijít v mnoha podobách, ale v tak intenzivní podobě jako přišlo na obrazovky v tomto filmu se mi jen tak nepoštěstí popsat. Zlo může mít miliony podob a tak si tvůrci dali za cíl ukázat to největší zlo, které na světě je, a to je člověk samotný. Jako film takový zřejmě dle mého názoru chtěl ukázat co nejsyrověji a naopak co nejpřesněji pravdu, tak krutou, jako píše samotný život, což se mu rozhodně poštěstilo. Při skládání puzzle jsem na obrazovku v některých scénách dost brutálním způsobem oněměl. Tak mi to jen dokázalo, že sleduji dobrý film, a že stojí za to vnímat ten příběh, odvíjející se na obrazovce jako zrnko písku na poušti zdvihající závanem větru tak letmo a tak důstojně, že si to mojí pozornost prostě zaslouží, a nejenom mojí, ale každého diváka, který bude odhodlaný vidět to, čeho jsem byl svědek já. Je to depresivní, ale musí se to vidět, jinak se to říci nedá. Čtyři hvězdy tu dávám jen proto, že příběh nebyl natolik silný, že by dokázal projevit emoce, spíše se projevila právě mocná syrovost příběhu. Občas docela špatně, ale v tomto příběhu kupodivu nezáleží na tom, jak moc emoce půjdou projevit najevo, ale jestli vůbec nějaké emoce člověk v sobě má.(18.7.2008)

Působivý snímek, kde mě překvapovala laxnost učitelů, kteří zdejší situaci mezi žáky nechávali bez povšimnutí, proto nemůžu dát plný počet, stejně tak nemám rád, když je po většinu času hlavní postava v nesnázích. Plně souhlasím s komentářem uživatele heyda, který vlastně říká to samé, ale napsal to líp. :-)(23.1.2013)

V dobách, kdy se hlavnímu hrdinovi postupně vše hroutilo na hlavu, jsem jen čekala, kdy vezme spravedlnost do svých rukou a ukáže těm bohatým frackům, že je dokáže porazit nejen v bazénu. Hlavní hrdina se vydal přesně opačnou cestou a agresi oplácel flegmatickým přístupem. Být na jeho místě a mít jeho sílu, asi by mi několikrát - zvlášt během ringové epizody v závěru, kdy útočníci do nevinné oběti kopali - vytekly nervy a všechny bych zmlátila nehledě na to, jestli mě vyhodí a budu do konce života umývat nádobí v restauraci, ale Erik to vyřešil mnohem lépe a jeho kariérní dráze se dá jen tleskat. Málokdo by podobně jako švédští filmaři dokázal natočit podobný závěr tak, aby nepůsobil násilně a vystylizovaně. (SPOILER: Jednomu slavnému a velmi populárnímu vězeňskému dramatu, které v hodnocení ČSFD najdeme na prvním místě, se podle mě podobně právnický konec zadařil mnohem méně. KONEC SPOILERU) Kdybych neměla někdy pocit, že do podobné situace by už dávno zasáhl někdo z mocných rodičů a podal na "elitní školu" žalobu, šla bych s hodnocením ještě výš. Menší reálnost příběhu jako takového je totiž jedinou vadou na kráse.(27.7.2010)

Člověk se od zvířete neliší jen inteligencí, ale i morálkou. Schopností rozeznat dobro od ZLA.…. Internátní škola, která má svůj vlastní řád. Je velmi zajímavé sledovat Erikovu vzpouru a cítíte JEHO vnitřní boj, to napětí, které se musí uvolnit, ale nemůže zůstat bez následků. Přeji si, aby těm hajzlům nakopal prdel a čekám na tu větu ,,za hodinu v ringu“. Ze života. Plné emocí. Víc než cokoliv jiné. K tomu netřeba nic dodávat. PŘÍBĚH ***** HUMOR * AKCE ** NAPĚTÍ ****(11.6.2009)

Mikael Hafström ve svém první důležitém snímku dokazuje své kvality a dobrou práci s herci. Andreas Wilson v hlavní roli snímku Zlo představuje z počátku divákem nenáviděnou a odpudivou postavu, která se dokáže velmi rychle (a logicky) změnit v úplný opak, který si zachová svou kamennou tvář a sílu v pažích. Vcelku pomalý, ale dobře dávkovaný snímek představuje šikanu starších žáku na mladších. Nehnané do extrému, ale rozhodně chvílemi mrazivé a mnohem blíže skutečnosti než jiné podobné snímky (Klass...).(11.5.2008)

• - Pro roli Erica Pontiho byl herec Andreas Wilson vybrán z více než 120 uchazečů. (Tygrys)

• - Po finální scéně potyčky požádal herec Fredrik af Trampe (von Schenken) aby mu udělali fotku jeho zkrvavené tváře Polaroidem. Poté ji věnoval své matce, která ji má údajně dodnes na nočním stolku. (Tygrys)

• - Linda Zilliacus, představitelka Marji, mluví ve filmu finsky s finským přízvukem. Ve skutečnosti však mluví finsko-švédským přízvukem, což je rodný jazyk všech Švédů narozených ve Finsku. (Spike17)