Whau, tak to je pro mě překvapení, myslel jsem si že sledování filmu taktak přežiju, ale několikrát jsem se přistihl při projekci, že jsem už už svíral pěsti a chtěl sem to těm naleštěným hošánkům všechno vrátit i s úroky. Hlavní hrdina je neuvěřitelný sympaťák. Po skončení filmu smutně zjišťuji že tento film nedostal Oscara. Velmi nespravedlivé. Jinak zpátky k filmu, rvačka je zde vlastně jedna, ale stojí za to. Erik napřed řekne protivníkům co se jim chystá provést a o několik sekund své sliby přetaví ve skutečnost a borečci se plazí z ringu. Nechtěl bych toho kluka něčím naštvat! V mých očích se tímto Erik pasoval do role jednoho z nejnebezpečnějších lidí Švédska.(1.1.2009)

Film to je naprosto skvělej, ale narozdíl od ostatních tady mi to nepřišlo vůbec tak drsný jak tady zazní skoro v každým komentáři, samozřejmě šikana ja v tomhle filmu dotáhnutá skoro až do konce, ale toho slibovanýho násilí se moc nedočkáte, ale když už se to stane, tak takhle realisticky natočený bitky asi hned tak neuvidíte a o to je větší škoda, že jsou tam suma sumárum tak tři a přitom začátek vypadal tak slibně. Herecky to je taky hodně dobře zvládnutý a Andreas Wilson působí v některých momentech fakt hodně tvrdě, ale zážitek z filmu mi trošku pokazily moje trošku odlišný očekávání než co se nakonec z tohohle filmu vyklubalo, ale jinak je to fakt brilantní film(2.2.2007)

Nevim no. Na žádnou internátní školu jsem nikdy nechodil, ale že by tam normálně procházelo že jeden týpek dá druhýmu 23 ran pěstí do obličeje (až z toho tamten fluše krev) před všema profesorama a těm by to bylo úplně šumák mi přijde trochu přehnaný. Je to ale perfektní film. Hrozně profesionálně natočenej a holywoodsky působící v tom dobrém slova smyslu. Jinak se mi hrozně líbilo, jak hlavní hrdina před bitkou vždycky řekne co jim přesně udělá. Taková libová satisfakce za to všechno, čím si chudák musel projít.(31.10.2009)

Rozpočet SEK 20miliónov(približne $3milióny)Tržby USA $15,280Tržby Celosvetovo $12,500,000║ Prekvapenie, veľmi silné a pôsobivé spracovanie, Mikael Håfström z jeho štýlom prezentácie príbehu mi vždy sedel a toto je jeho asi najlepší počin čo som videl. /100%/(24.8.2010)

• dobytek

Nechápu, co se všem na tom tak líbilo. Já tomu filmu nevěřil ani slovo. Hlavní postava je zřejmě dost problémovej týpek, kterej na normální škole mlátí a šikanuje spolužáky, a když k němu má ředitel proslov, že ho vyloučí ze školy, tak se tváří, jak to má všechno úplně v prdeli. Ale jakmile přejde na nějakou internátní školu pro synáčky z bohatejch rodin, tak se úplně změní. Najednou tam vykládá, jak se musí učit, aby prolez do dalšího ročníku, a nejvíc ze všeho se bojí, aby neporušil nějaký pravidlo a nebyl z tý školy vyloučen. Proč ta náhlá změna? Nevim. A ta internátní škola to bylo taky něco naprosto neuvěřitelnýho. Vůbec nikomu nevadí, že studenti se tam mezi sebou šikanujou takovym způsobem, že to občas hraničí s pokusem o vraždu. Rodičům zřejmě nepřipadá divný, když jejich synáčci každej víkend přijedou domu s monoklama a vyraženejma zubama. A ředitel a učitelé na týhle "výběrový" škole tu šikanu snad dokonce podporujou. Korunu tomu nasadil závěr, kdy hlavní postava si to může s vrchnim tyranem vyřídit, ale místo toho jenom řekne něco v tom smyslu, že se nesníží na jeho úroveň. Tenhle film se mi vůbec nelíbil. Je to tak stova za jednu hvězdu.(21.1.2014)

• - Pro roli Erica Pontiho byl herec Andreas Wilson vybrán z více než 120 uchazečů. (Tygrys)

• - Natáčení probíhalo ve Stockholms län (v Gjörvells Castle v Jakobsbergu, Stockholmu a Östermalm). (Tygrys)

• - Linda Zilliacus, představitelka Marji, mluví ve filmu finsky s finským přízvukem. Ve skutečnosti však mluví finsko-švédským přízvukem, což je rodný jazyk všech Švédů narozených ve Finsku. (Spike17)