Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Paldini
  *****

  Studentíci jsou v tomhle filmu opravdu krutí. Tak hustou šikanu jsem teda v rámci filmů ze školního prostředí ještě neviděl. A hlavní hrdina Erik Ponti se okamžitě zařadil mezi vůbec nejtvrdší bijce, které jsem kdy ve filmu viděl, a to je to pouze kluk v posledním ročníku střední školy, a hlavně je oproti jiným bijcům opravdu reálný a uvěřitelný (Wolverine je proti němu hadra :-)).(6.6.2006)

 • StarsFan
  ****

  V dobách, kdy se hlavnímu hrdinovi postupně vše hroutilo na hlavu, jsem jen čekala, kdy vezme spravedlnost do svých rukou a ukáže těm bohatým frackům, že je dokáže porazit nejen v bazénu. Hlavní hrdina se vydal přesně opačnou cestou a agresi oplácel flegmatickým přístupem. Být na jeho místě a mít jeho sílu, asi by mi několikrát - zvlášt během ringové epizody v závěru, kdy útočníci do nevinné oběti kopali - vytekly nervy a všechny bych zmlátila nehledě na to, jestli mě vyhodí a budu do konce života umývat nádobí v restauraci, ale Erik to vyřešil mnohem lépe a jeho kariérní dráze se dá jen tleskat. Málokdo by podobně jako švédští filmaři dokázal natočit podobný závěr tak, aby nepůsobil násilně a vystylizovaně. (SPOILER: Jednomu slavnému a velmi populárnímu vězeňskému dramatu, které v hodnocení ČSFD najdeme na prvním místě, se podle mě podobně právnický konec zadařil mnohem méně. KONEC SPOILERU) Kdybych neměla někdy pocit, že do podobné situace by už dávno zasáhl někdo z mocných rodičů a podal na "elitní školu" žalobu, šla bych s hodnocením ještě výš. Menší reálnost příběhu jako takového je totiž jedinou vadou na kráse.(27.7.2010)

 • emma53
  *****

  Mám ráda filmy ze severu a Ondskan byl pro mě víc než odměnou. Nádherně zpracovaný film a jak už tady někdo napsal, byla jsem jak přikovaná a čekala, zvládne to Erik ...nebo ne ...? Tahle otázka mně visela na rtech po celou dobu až do senzačně vygradovaného konce. Přestože herci pro mě byli poměrně neznámí, tak před nimi smekám pomyslný klobouk. Úžasný zážitek, který zcela jistě nevypadne z mojí paměti. Komentář bych ráda uzavřela tím, co napsal Ernest Hemingway "Svět láme všechny, ale mnozí jsou potom na zlomených místech silní." - to pro mě vyplynulo ze závěru tohoto nad očekávání výborného filmu.(4.1.2012)

 • Shit
  *****

  Film to je naprosto skvělej, ale narozdíl od ostatních tady mi to nepřišlo vůbec tak drsný jak tady zazní skoro v každým komentáři, samozřejmě šikana ja v tomhle filmu dotáhnutá skoro až do konce, ale toho slibovanýho násilí se moc nedočkáte, ale když už se to stane, tak takhle realisticky natočený bitky asi hned tak neuvidíte a o to je větší škoda, že jsou tam suma sumárum tak tři a přitom začátek vypadal tak slibně. Herecky to je taky hodně dobře zvládnutý a Andreas Wilson působí v některých momentech fakt hodně tvrdě, ale zážitek z filmu mi trošku pokazily moje trošku odlišný očekávání než co se nakonec z tohohle filmu vyklubalo, ale jinak je to fakt brilantní film(2.2.2007)

 • Superpero
  *****

  Nevim no. Na žádnou internátní školu jsem nikdy nechodil, ale že by tam normálně procházelo že jeden týpek dá druhýmu 23 ran pěstí do obličeje (až z toho tamten fluše krev) před všema profesorama a těm by to bylo úplně šumák mi přijde trochu přehnaný. Je to ale perfektní film. Hrozně profesionálně natočenej a holywoodsky působící v tom dobrém slova smyslu. Jinak se mi hrozně líbilo, jak hlavní hrdina před bitkou vždycky řekne co jim přesně udělá. Taková libová satisfakce za to všechno, čím si chudák musel projít.(31.10.2009)

 • - Linda Zilliacus, představitelka Marji, mluví ve filmu finsky s finským přízvukem. Ve skutečnosti však mluví finsko-švédským přízvukem, což je rodný jazyk všech Švédů narozených ve Finsku. (Spike17)

 • - V čase 09:06 je v odrazu bočního okénka auta vidět kamera. (imagoo)

 • - Pro roli Erica Pontiho byl herec Andreas Wilson vybrán z více než 120 uchazečů. (Tygrys)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace