Muž se zlatou zbraní

• Velká Británie The Man with the Golden Gun (více)

Jeho střela nikdy nemine cíl. Teď má na mušce Jamese Bonda. James Bond, nejlepší tajný agent Jejího Veličenstva, se ve své nové misi musí vydat na Daleký východ. Kdosi totiž poslal britské tajné službě zlatou kulku s Bondový číslem 007. Jediným, kdo ve světovém podsvětí zlaté projektily používá, je nájemný vrah Francisco Scaramanga, který si za každou zabitou oběť účtuje milion dolarů. Přes výrobce zlatého náboje se Bond dostane k čínskému průmyslovému magnátovi Hai Fatovi. Ten si totiž u Scaramangy objednal vraždu významného fyzika Gibsona, který u něj dosud pracoval na vývoji laserového děla s názvem Solex. Sám Hai Fat však brzy zahyne Scaramangovou rukou. Zabiják převezme jeho impérium a chystá se smrtící Solex využít pro své vlastní cíle. Jediný, kdo mu v tom může zabránit, je James Bond... (Česká televize)

Lynn

Pro mě jedna z nejlepších bondovek. Roger Moore má charisma skoro jako Sean Connery z prvních dílů. Rovněž zápletka je zajímavá (správně bodovská) a akce perfektně načasovaná. James zde má konečně opravdu rovnocenného protivníka. Ani chviličku jsem se nenudila jako u některých jiných dílů (Dnes neumírej). ()

genetique

#9 - Hamilton sa s bondovskou sériou rozlúčil viac než kvalitne, pretože s týmto scenárom urobiť, v porovnaní s ostatnými doposiaľ natočenými, niečo podobné je pekný úspech. Navyše Moore mi začína sedieť stále viac, aj keď nejaké tie vrásky mi zase sedia na agenta tohto typu oveľa menej. Napriek pomaly sa rozbiehajúcej prvej hodinke sa dej pekne roztočil a ja som bol aj napriek nemastnej-neslanej 'bond girl' celkom spokojný. 70%. ()

Ainy

Poslední část filmu se mi líbila snad ze všeho nejvíc. Počínala honičkou, pokračujíc převtělením auta v letadlo, následná pronásledovačka hydroplánem k překrásným ostrovům, končíc geniální sluneční továrnou a úprkem z ní. Na jednu stranu pobavily studentky karate, kterak zvládly zmydlit dva tucty chlapů a na druhé straně se člověk kochal krásnými asijskými scenériemi. Koho mohli tvůrci vynechat byl až neuvěřitelně protivný, tlustý, uřvaný a sebestředný turista s plnou pusou čehosi. Jestli to mělo působit jako odlehčující kulturní vložka s dávkou humoru, tak to se tedy skutečně nepovedlo a minulo se účinkem. ()

berg.12

Tohle mohl být zajímavý, osvěžující Bond - profesionální nájemný vrah vyzve Bonda na souboj. Namísto zachraňování světa velmi osobní záležitost, mimo kontrolu MI6. Bohužel, přimíchá se hodně dobový (ropná krize) a vyčpělý motiv kšeftování se solární energií, což z Bondova soupeře dělá rázem jednoho z méně zajímavých protivníků a příběh trochu neví, kudy kam. Akce, vtípků (+ nešikovná CIA Bond-Girl a komická postava seržanta z předchozí Bondovky) je ve filmu sice dost a filmový architekti si tentokrát opravdu dali záležet. Ale je to takový Bond na dovolené. ()

Kaka

Druhý Moore je přece jen lepší. Ale v ovzduší už je cítit, že to chce změnu režiséra. Příliš jednotvárné a scénaristicky slabé, bez výraznějších příměsí. Působí to "pořád na jedno brdo". A to může být hlavní záporák sebecharizmatičtější. Bond defacto střídá lokace, sem tam někoho sbalí a nebo zastřelí, to záleží v podstatě jen na pohlaví dotyčné osoby a toť vše. Je to uchopitelnější a vyrovnanější než předešlý díl, ale pořád to působí jako taškařice. ()

Spiker01

Je to už přes 40 let, co nejspíš moje nejoblíbenější bondovka předchozího tisicíletí spatřila světlo světa...Neuvěřitelné, že i dnes to funguje stále stejně a Man with the Golden Gun zraje jako víno...Není snad lepšího filmu (alespoň pro mě ne), jak uctít památka sira Christophera Lee než právě tato bondovka! PS : Sean Connery sice vede i u mě, ale Moora taky můžu...80% ()

viperblade

Takže takhle: Moore se snaží seč mu síly stačí, ale upřímně v té době (možná ani v dnešní) se nenajde někdo, kdo by se jen přiblížil Connerymu.. snad jen Brosnan.. ()

castor

Bond č. 9 - Z literárního hrdiny je dávno filmový tahák. Smělé činy, dravý špión, osudové ženy. Muže se zlatou zbraní doprovázely problémy s lokacemi, a to kvůli politickým a vojenským situacím v několika původně plánovaných zemích. Exotiky je nakonec dost, stejně jako poměrně odvážných scén. Celkově ale tenhle díl nenabízí moc pyrotechniky, obecně je akce méně dynamická nebo nápaditá (snad jen slavný spirální trik s autem a chybějícím mostem přes řeku). Scénář je rovněž bez výraznějších příměsí. Nechybí otravný šerif Pepper, toho času slušný rasista. Mnohé pak musí zachránit charismatický záporák Christopher Lee. A tam, kde to celé začalo, tam to i nenápaditě vyvrcholí. ()

D.Moore

Christopher Lee je jednoznačně nejlepší padouch ze všech Bondovek! Proto je škoda, že jeho Scaramangu není v Muži se zlatou zbraní vidět více... Mimo něho, hudby Johna Barryho (pro tento film, pro Dech života s Timothy Daltonem a pro Goldfingera složil rozhodně nejlepší "věci"), skvělé bangkocké automobilové honičky a Moora, který je v celkem dobré fyzické formě (rvačky mu tady ještě všichni věříme), tenhle Bond ničím extra nevyniká. Přesto mu tři nedám, protože nenudil. P.S. Scaramangův poskok-skrček mi lezl příšerně na nervy, trouba. Byl to záměr scénáristů? ()

Dan9K

Tahle Bondovka nemá těch několik málo silných momentů v objetí vaty, jako předchozí filmy, ale střídmě mě zaujala po celou dobu. Je dobře dávkovaná, humor je přítomný, ale dle mého vkusný. Oba záporňáci jsou vynikající. Je to ne tak výrazný a snadněji zapomenutelný díl v sérii, ovšem líbilo se mi, že námět je konečně takový osobnější a mnohem lépe vtáhne, než předchozí pokusy o zničení světa, ačkoliv klasické téma megazbohatnutí na něčem nakonec přítomno být zřejmě muselo. Rovněž tu už naštěstí nejsou ony okaté filmařské podfuky, které mě opravdu dost vyrušují. Ony tu asi jsou pořád, ale už nejsou tak okaté (krom návštěvy hongkongské školy). Celkově koukatelný průměr. ()

Mahalik

Pohodová akční jednohubka, která nepřekvapí-nenadchne. Roger Moore je stylový Bond a taky dost dobře hláškuje. Jsou ovšem dvě postavy, které mi pili krev neskutečným způsobem. Ten první je úchylnej turista s nateklým ksichtem. Jestli si tvůrci mysleli, že to bude vtipné a lidi se budou klátit smíchy taky to byli na velkým omylu. Když navíc pronese větu:" Teď jim to nandáme, mladej ! ", měl jsem chuť koupit si na netu gilotinu, protože co je moc to je moc. Druhej piják je ten malej camprštajn, kterej nejenže mluvil neskutečně trapným způsobe, ale ani vtipu moc nepobral. Prostě tyhle dva by si zasloužili ránu bičem. Ovšem jinak spokojenost. 125 minut uteče jako voda a ani se moc nenudíte. Jo ještě ten padouch se třema bradavkama (ue, jak romantické..) je nebetčná svině (v dobrym slova smylu). ()

Xmilden

Určitě lepší než Žít a nechat zemřít. Postava jižanského policajta nabírá na trapnosti. Jeho neustálé blbé kecy mě dost vytáčely, kdykoli se objevil. Roger Moore tentokráte mnohem více okouzlující a vtipný. Rovněž přidal na bitkách. Filmu hodně pomáhá skvělý záporák a dostatečně napínavé závěrečné zúčtování. Určitě jeden z těch lepších Bondů Rogera Moora. 70% ()

darkrobyk

,,Jak se jmenujete, slečno?" ,,Žužlej." ,,Vskutku?" Byť nejlepším Bondem pro mne zůstává Connery, tak Moora mám rád, jelikož bondovky s ním jsou anglicky vtipné. Zatímco Moor nešetří humorem a zabíjí s noblesou, Craig udělal z vtipného gentlemana amerického suchara, co vraždí chladnokrevně...prostě amíci no (já mám jejich filmy rád, ale jak se dají do předělávek a pokračování, zavání to téměř vždy katastrofou). Film jakoby přímo navazoval na Žít a nechat zemřít. Opět skvělá vsuvka s motorovým člunem, buranský šerif z júesej a navrch démonický Ch.Lee, u něhož vždy čekám, kdy vycení špičáky. Scéna s autem přes řeku mi připomněla dobový (na tehdejší dobu kvalitní) seriál Colt pro všechny případy( orig.The Fall Guy), létající auto...je snad jasné. Nostalgie a anglická parodie to je moje (a pak ještě krev, ale té tu moc není). Viděno osmkrát (nebo víckrát?). ()

cheyene

Bond 9 Klasická bondovka, které dominuje charismatický a opravdu vynikající záporňák Scaramanga v podání Christophera Lee. Dále bych vyzdvihl jeho "palác smíchu" a pochopitelně zlatou zbraň. Roger Moore přesvědčuje, že role 007 mu sedí, hodí se na ni a až na nedůvěryhodné rvačky je opravdu dobrým Bondem, takovým elegánem a gentlemanským rošťákem i šibalem. Trochu tu pokulhává zápletka se slunečním zářením, přijde mi taková slabá. Dojem může také mírně pokazit skok auta přes řeku (ne ten akt jako takový, ale jeho komediální vykreslení včetně doprovodného zvuku jak ze Tří veteránů) a tři bradavky, což už je trochu přehnané. Na starých bondovkách se mi hrozně líbí jejich soundtrack, který velmi často a jen v nepatrně upravené podobě servíruje hlavní motiv titulní písně. V případě Muže se zlatou zbraní je to úžasný poslech, když těch pár tónů zazní (podobně lahodící je to např. v You Only Live Twice či Diamonds Are Forever). ()

kinej

Tenhle film působí tak trochu jako naschvál všem fandům agenta 007. Jakoby tvůrci vzali už tak slabý příběh a začali ho torpédovat tím nejblbějším co je napadne. Třeba střelnice ala zábavní park je debilní nápad už sám o sobě a aby toho nebylo dost tak ji postavili z rekvizit, které snad ukradli ze skladiště původního Star Treku. Skok auta přes řeku je doprovázen něčím, co by mohlo aspirovat na nejhorší zvukový efekt všech dob. Zasazení akčních scén do příběhu také řádně skřípe. Scéna s karate školou je do filmu vetknuta opravdu násilně. Dokonce i na úkor logiky. Policista a jeho dvě neteře Bonda nějak najdou, pak mu pomůžou, aby mu ujeli. Proč mu ujeli? No přece proto, aby se do filmu nějak vlezla akce s lodičkama. Alespoň, že Moore zde není tak slizký jako jindy a také má charismatického soupeře. Jinak mi ale přijde, že vznik tohoto filmu poznamenaly, v tom špatném smyslu slova, drogy. Je to totiž úplně mimo. ()

Christopher Lee 1922 - 2015

Christopher Lee 1922 - 2015