Ďábelský plán na zatopení Silicon Valley má jen jednu vadu. Nepočítá s Jamesem Bondem. Roger Moore v hlavní roli britského akčního filmu. Sotva se James Bond vrátí z úspěšné mise v Sovětském svazu, dostane další úkol: prověřit aktivity francouzsko-anglického průmyslníka Maxe Zorina, který vyrábí a dodává mikročipy pro anglickou armádu. Jedna z těchto tajných součástek se totiž ocitla právě v nepřátelském Rusku. Zorin provozuje i chov dostihových koní, kteří v závodech pravidelně vyhrávají. Bond na dražbě Zorinových hřebců zjistí, že muž ve spolupráci s bývalým nacistickým lékařem Mortnerem dopuje koně steroidy přímo během závodů, a to pomocí dálkově ovládaných mikročipů. Ostatně samotný Zorin je vlastně Mortnerovým dílem: narodil se za války jako výsledek Mortnerových steroidových pokusů na těhotných ženách. Je nadprůměrně inteligentní, ale také psychopatický. Už se vymkl z rukou KGB a připravuje šílený plán: pomocí obří exploze hodlá zatopit Silicon Valley (Křemíkové údolí) u San Francisca, tím zničit osmdesát procent světové produkce počítačových čipů a převzít v tomto oboru světový monopol. Že to bude stát životy milionů lidí, jej vůbec nezajímá... (Česká televize)

Hanys_

14. Bond. Parádní Walken alias Zorin se svou strážkyní May Day, a hned několik luxusních akcí (úvodní lyžovačka, požár, jízda na jeřábu a závěr na mostě). Moore je už na tohle sice fakt starý, jeho sexuální bonmoty mají skoro pedofilní účinky, ale i přesto je tohle imho ta nejlepší Mooreovka. A navíc Duran Duran. ()

LxLuthor

Posledná "Moore-fka"..a najlepšia. Síce žiadna labutia pieseň, no rozlúčka ako sa patrí. Po dlhšej dobe zaujímavý záporák a ešte nezvyčajnejšia je prítomnosť Grace Jones ako bondgirl. Postava Maxa Zorina je krásne premyslená a opäť raz riadne zvrátená. Jednoducho - sajonara Mr.Moore, a štýlovo! ()

Hanes88

Chápu, že tento film byl jistým loučením R. Moora s bondovkami, ale to neznamená, že to budu hodnotit jinak, než bych měl. Prostě nebylo to ono. Pár akcí bylo fajn, ale vůbec to nepatří mezi nejlepší bondovky. ()

peetriss

Roger Moore i ve svém pokročilém věku výborně válí. Christopher Walken mu skvěle sekunduje coby chladný záporák. je klasická bondovka s povedenými akčními scénami, možná až trochu přehnanými, ale to k Bondovi prostě patří, ale ve výsledku se jedná povedenou popcornovou oddychovku. 70% ()

Prochy38

Film sice není z Bondovek ta z nejlepších, ale já byl i tak spokojen. Dějově příjemné, akce sice méně. Koňské prostředí se mi moc líbilo. Děkuji panu Moorovi za to, jakým stylem svou roli pojal, mně se moc líbil. To myslím ke všem jeho bondovkám. V této byl velmi silný záporák. Ch. Walken a jeho psychopati nemají chybu! Film tak na 3*, ale protože zde dle mého názoru vystupuje zatím nejkrásnější bond-girl, a to Tanya Roberts. Moc jí to slušelo a mně zpříjemnila celý film! Jako Bondovka globálně průměr. ()

Hadriel

Moore se rozloučil docela důstojně a v nejvyšší čas. Dál už by to bylo moc. Vypadá mladě, asi za to může ta plastika. Rozumná zápletka a celkem pěkně zkombinované. Občas trochu padne nějaká trapnější hláška, ale dá se to. Absolutně parádní Christopher Walken. Custom build vzducholoď - půl milionu dolarů. Závodní kůň - milion dolarů. Upřímné potěšení z utopení a postřílení dělníků - k nezaplacení. Některé věci si za peníze nekoupíte, na všechno ostatní je tu Zorin International Bank. Dobrá May Day. + DURAN DURAN! ()

Dzonysek

Řekněme si to upřímně... Roger Moore je tu už fakt starej. Jako nic proti skoro šedesátiletejm hercům....ale James Bond?! Tenhle díl je spíš parodie na akčního hrdinu. Dobrá je snad jen úvodní akční sekvence na lyžích a hudba, a to je na bondovku trochu málo. Ale apetit má James Bond před důchodem slušnej, bohužel tehle film asi neměl ambici suplovat životopisnej dokument o nesmrtelném zakladateli Playboye Hugh Hefnerovi. Ten si také v pokročilém věku potrpí na slečny o desítky let mladší. James Bond tu nepůsobí jako idol žen, ale jako chlípnej stařík. Pozitivně hodnotím výkon Christophera Walkena - role hlavního záporáka mu sedí. No ale stejně všechno pak zabije záběr, kdy Bond při honičce vybíhá do schodů a vypadá, že každou chvíli bude potřebovat pauzu. Pobaví ještě cameo Dolpha Lundgrena coby zabijáka KGB. Shrnuto - tenhle díl už si měl Moore odpustit. ()

Blondsky

Roger Moore není Bond. Spíš takovej hodnej dědeček. Proto jsem rád, že zrovna tahle Bondovka mi od něho nejméně vadila a zároveň nejvíce bavila, což je poněkud úsměvné, když mu bylo v premiérě filmu 58 let a většinu scén mu museli dělat Dabléři. Chobotnička a právě tento díl mi přišly z celé Moorovské série nejlepší. Špión, který mě miloval a Moonraker byly fajn tím, jak na sebe navazoly a hlavně nejlepším záporákem Bondovek, Čelistim. Jako nejslabší pak For your eyes only a Muž se zlatou zbraní. Žít a nechat zemřít jsem si užil, ale převážně jen kvůli soundtracku, i když ta akce taky nebyla špatná :). Moorovy Bondovky mě bavily více než Conneryho, ale jako Bond vítězí jednoznačně on :). ()

Spectre

V porovnaní s Octopussy dosť šok (v dobrom zmysle). Moore sa s divákmi rozlúčil tak, ako sa patrí. Záporák Zorin v podaní Christophera Walkena je výborný.. Snáď bond-girl trochu stagnuje, ale to sa dá prehliadnuť. Každopádne vysoko nadpriemerná bondovka, takže jedine 5* ()

Mikino00

Tohle teda ne, opravdu nemám zájem se afektovaného Walkena, který dává mikročipy do koní. Děj je ve skrze nudný, postavy nezajímavé, prostředí cílené na USA nebylo dobrou volbou. Jakoby už píseň doplňující úvodní akci na snowboardu! předznamenala co příjde. Tento nový způsob zabít všechny vedlejší postavy ve filmu, zdá se mi poněkud nešťastný. Žhavý kandidát na nejhorší Bondovku vůbec, ale dívat se na to každopádně dá, kéž by byly všechny geoložky tak krásné jako Tanya Roberts, vím že se objevují názory, že Moore nejen zde už přesluhuje, dá se to překousnout, ale náhrada je v dalším pokračování vítaná, ()

serioga

Posledný film Rogera Moora ako James Bond.Už bolo načase, pretože už bol na Bonda pristarý a v niektorých scénach už nevládal z dychom.Záporák bol o niečo lepší ako v predchádzajúcej bondovke a hlavne mal lepší plán.Zatopit Sillicon Valley mohlo vzniknúť len v hlave psychopata.Akčné scény boli na úrovni najviac sa mi páčil zoskok z Eifellovej veži a naháňačka s požiarnym autom(aspoň viem kde sa inšpirovali scenáristi Terminátora 3). ()

Ollie235

Oproti Octopussy Moore vypadá, jako by snad vypil elixír mládí. Je živější, přesvědčivější a zábavnější. Navíc má po boku výbornou bondgirl a proti sobě jednoho z nejlepších padouchů série. Walkenův Zorin byl jednoduše skvělý. Jedna z mála bondovek, které nemám co vytknout a proto, co se týče hodnocení, není co řešit. ()

Marius_ss

Ďalšia "štandardná" bondovka, ktorá je však výnimočná tým, že sa tu so sériou lúčia hneď dve legendy. Roger Moore ako James Bond (a nutno dodať že jeden z najlepších bondov, a určite ten najvtipnejší) a Lois Maxwell, ako nezabudnuteľná sekretárka Moneypenny. Pre mňa osobne je to tým pádom aj zlomový film, kedy sa porúča stará garda a pomaly nastupuje modernejší Bond, s úplne novými tvárami a štýlom. Za zmienku stojí aj výborne obsadený záporák v podaní Christophera Walkena. Takže... Zbohom Roger a Lois, budete (mi) chýbať. A chýbať mi budú aj scénky kde si Roger Moore ako Bond doberá Desmonda “Q” Llewelyna, práve pri Mooreovkách mi prišla interakcia Bond vs. “Q” najlepšia. ()

Renfield

Za tohle rozloučení se sérií si Leninův řád Roger Moore (tedy Bond) plně zasluhuje. Ale vážně, Vyhlídka na vraždu je pro mě jeho nejlepší bondovkou vůbec, samozřejmě je tu otázka, jak moc za to může právě on. Herecky to v neakčních scénách stále zvládá, charisma už má řekněme pokročilejší, ovšem stále má, ale kladů je tu více. Už jen ten po několika filmech zase vůbec ne špatný příběh, který se tentokrát dokonce vyvaroval často zbytečného vtipu a až příliš přestřelené akce. A samozřejmě hlavní záporák, jenž má svůj vlastní životní příběh, velmi originální, do bondovky jak dělaný. Christopher Walken je jako Max Zorin výborný, trefně psychopatický, což především v povedeném závěru dokazuje činy. Dobrých scén je tu více, už ta úvodní stojí za to, dále potom rybaření na jedné slavné věži, radnice a následná honička s hasičským vozem. K tomu všemu Tanya Roberts, tomu se zkrátka nedá odolat. 75% ()

Yoss

Pre mňa asi najlepšia moorovka pre môjho najobľúbenejšieho záporáka Christophera Walkena. Ale Moore tu už evidentne nestíha, škoda,  že sa role už v tejto časti nezhostil Timothy Dalton. ()

Brejlil

Moore zůstal masivně nahrazovaný dubléry. Zlepšil se ale příběh, film obsahuje některé ikonické kaskadérské kousky, zvláště skok z Eiffelovky a záporák v podání Christophera Walkena je dosti zábavný. ()

maty39

Co říct k bondovce A View to a Kill? Když máte za padoucha Christophera Walkena, tak máte docela zaděláno na zážitek. Walkenův Zorin je vážně magor. Vyšinutý psychopat, co si moc nepotrpí na klasické bondovské vysvětlování a jakmile zahlédne Bonda, tak se ho snaží odpravit. Jak velkej je to pošuk rychle pochopíme v jedné ze závěrečných scén (ve starém dole, když ho zaplaví voda z jezera). Zatímco ostatní padouši se spíše vyžívali ve vymýšlení velkolepých plánů a nakonec skutek utek (většinou díky Bondovi), tak Zorin lidi zabíjí (a ve velkém) a očividně ho to baví. Zatímco předchozí bondovští padouši byli spíše jakoby vystřižení z komixových sešitů, tak Zorin je reálný psychopat. Samotná bondovka naposledy představuje Rogera Moorea a není to špatné rozloučení. Pár slušných akčních scén tu najdeme (předtitulková lyžařská sekvence, demolice Bondova auta v Paříži, honička v hasičském voze), bondgirl je sice průměrná a závěr nepatří mezi bondovské akční klenoty (ale vůbec není špatný), ale řekl bych, že A View to a kill je vcelku nadprůměrný díl této série. K nejlepším sice také nepatří, ale alespoň zde uvidíte Bonda v koňském sedle utíkat (víceméně) před padouchy. ()

Tanya Roberts zemřela den po chybném oznámení

Tanya Roberts zemřela den po chybném oznámení

05.01.2021

Aktualizace 5.1.2021 20:30: Život občas píše bizarnější zvraty, než kdejaký scénář k filmu. Tento je bohužel ale spíše velmi smutný. Po včerejším vyjádření hereččina zástupce Mika Pingela, jenž… (více)

Zemřel Roger Moore, třetí James Bond

Zemřel Roger Moore, třetí James Bond

23.05.2017

Když už se má člověk stát hercem jedné role, měla by ta role stát za to. Roger Moore právě takovým hercem byl (všichni ho totiž znají jako Jamese Bonda) a nikdy nevypadal, že by mu to zase tolik… (více)

Daniel Craig: Bondem až do smrti?

Daniel Craig: Bondem až do smrti?

20.12.2011

Je to docela překvapení. Během nejrůznějších průtahů mezi rozpačitě přijatým Quantum of Solace a právě natáčeným Skyfall se objevily spekulace, že třetím dílem Craigova služba Jejímu Veličenstvu… (více)