Ďábelský plán na zatopení Silicon Valley má jen jednu vadu. Nepočítá s Jamesem Bondem. Roger Moore v hlavní roli britského akčního filmu. Sotva se James Bond vrátí z úspěšné mise v Sovětském svazu, dostane další úkol: prověřit aktivity francouzsko-anglického průmyslníka Maxe Zorina, který vyrábí a dodává mikročipy pro anglickou armádu. Jedna z těchto tajných součástek se totiž ocitla právě v nepřátelském Rusku. Zorin provozuje i chov dostihových koní, kteří v závodech pravidelně vyhrávají. Bond na dražbě Zorinových hřebců zjistí, že muž ve spolupráci s bývalým nacistickým lékařem Mortnerem dopuje koně steroidy přímo během závodů, a to pomocí dálkově ovládaných mikročipů. Ostatně samotný Zorin je vlastně Mortnerovým dílem: narodil se za války jako výsledek Mortnerových steroidových pokusů na těhotných ženách. Je nadprůměrně inteligentní, ale také psychopatický. Už se vymkl z rukou KGB a připravuje šílený plán: pomocí obří exploze hodlá zatopit Silicon Valley (Křemíkové údolí) u San Francisca, tím zničit osmdesát procent světové produkce počítačových čipů a převzít v tomto oboru světový monopol. Že to bude stát životy milionů lidí, jej vůbec nezajímá... (Česká televize)

helrohir

Máme tu záverečnú bondovku s Rogerom Mooreom. Podľa môho názoru bolo načase. Moore mal ako Bond skončiť prinajmenšom dva filmy dozadu. Veď je vôbec scéna, kde by okrem detailných záberov tváre hral Bonda skutočne Roger Moore? No nič. Záporné postavy sú zvolené veľmi dobre, najmä šialenec Ch. Walken, ale aj conanovská Grace Jones! Príbeh je tiež celkom zaujímavý, ale na viac ako tri hviezdy to nevidím. ()

kubilov

Osmapadesátiletý Roger Moore se zmohl a jako svou labutí píseň předvedl jeden ze svých nejlepších výkonů a moc dobrou bondovku. Od klasické sněžné scény, přes automobilové honičky v Paříži spojené se šplháním po Eiffelově věži, krásné venkovské sídlo, další autohoničku v San Franciscu a super důlní pasáž až po Golden Gate Bridge. Jeden z nejlepších padouchů celé série s megalomanským plánem - excentrický Christopher Walken, legendární sice-kick Grace Jones a jeden záběr na Dolpha Lundgrena. Při zpětném re-watchi jsem musel ocenit, v jak dobré formě je Moore oproti Octupussy a o jak moc lepší film v celkově jde. ()

Patches1984

Moore se loučí celkem s grácií a samotná zápletka také není úplně špatná. Najde se tu i pár zajímavých scén, jako třeba honička s hasičským autem. Co mi ale vyloženě vadilo prakticky po celý film byla většina významnějších vedlejších postav. Grace Jonesovou jako hlavního poskoka záporáka bych ještě snesl, ale záporák samotný? Nic proti Walkenovi, v pár filmech jsem ho už viděl a nikde mi nijak zásadně nevadil, ale Zorin v jeho podání na mě působil jako rozmazlený fracek bez špetky charisma ne nepodobný Joffreymu ze Hry o trůny. Navíc se choval mnohdy zcela nelogicky jen proto, aby působil co možná nejpsychopatičtěji. A bondgirl je tu taková nějaká nemastná-neslaná, neschopná, ufňukaná a naivní káča. Je to škoda, protože nápad se zatopením Silicon Valley je po všech těch únosech jaderných bomb konečně něčím orginálnějším a hlavně aktuálnějším a jak říkám, jinak se mi film líbil. 7/10 ()

pekas

Tak rozhodně nejsilnějším momentem je píseň od Duran Duran. Zbytek je taková běžná Bondovka. Zdejší momentální hodnocení sedí. Grace Jones je šílená mužatka, na tu bych teda žádné sexuální choutky rozhodně neměl. Brr. 70% ()

subic

Nic naplat, Moore už je starej jak Metuzalém a spíš už tu paroduje sám sebe. Poslední "Mooreovka" je taková zvláštní, tak nějak digi, jakoby to ani nebyla bondovka. A jak na to koukám poněkolikáté, tak to není zase tak špatné. Děj se částečně točí kolem dostihových koní. Stařík (58iletý Moore) a záchrana Silicon Valley před uměle vyvolaným zemětřesením a potopením. Sexsymbol 80. let Tanya Roberts, titulní song od Duran Duran, můj oblíbený Christopher Walken zde jako padouch moc nepřesvědčil a s ním poměrně děsivá Grace Jones. Zajímavostí je, že se zde ve své první filmové roli, tady v roličce bodyguarda generála Gogola, objevil Dolph Lundgren a to proto, že v té době chodil s o 9 let starší Grace Jones. Tento bondovský díl je také považován za první velkou propagaci snowboardu, na kterém frčí Bond hned v prvních minutách. ()

0verseer

Bondovka č.14: Leninův řád pro soudruha Bonda... Moore dodržal svoje pravidlo sínosoidnej kvality bondoviek a po slabej Chobotničke následovala na moje prekvapenie veľmi dobrá Vyhliadka na vraždu, ktorou (konečne) zavŕšil svoj bondovský maratón na čísle 7 (ako správny 007). Musím uznať, že na šedesiatnika bol Roger frajer (keď vidím ako unavene pôsobil v Spectre Craig) a celý čas si udržiaval film príjemne svižné tempo. Christophera Walkena a jeho Zorina so šialeným smiechom, ktorý si neodpustil ani tesne pred smrťou radím bezosporu medzi tých najlepších záporákov spolu s Blofeldom, Le Chifre, Silvom a Goldfingerom. Nezabudnuteľná úvodná a záverečná scéna na Eiffelovke, respektíve na Golden Gate Bridge. K tejto bondovke sa na rozdiel od takého Moonrakera alebo Chobotničky ešte určite rád niekedy vrátim... ()

ostravak30

Naštěstí je tahle bondovka opravdu poslední, ve které účinkuje Roger Moore. Proto tak mohu naposled zopakovat, že už od začátku na mě působil spíše jako romantický hrdina, než jako akční hrdina. Nechápu, že předchozí díl o Jamesi Bondovi, ve kterém hrál, nebyl jeho poslední. Nechápu to, Sean Connery prohlásil, že je na roli 007 starý a hrál ji. Roger Moore prohlásil, že je na roli starý a stejně ji hrál. Zvláštní. Jako by snad v osmdesátých letech nebyli akční herci. Každopádně maskéři si dali velmi záležet. Zatímco S. Connery vypadal již staře, Roger M. vypadá zde lépe než jeho předchůdce. Samotná bondovka nepostrádá zajímavé momenty. Například boj na mostě v San Franciscu. Ve větší části ale chybí akce a spíše mi to připadá jako velký politický thriller. Zase tolik zajímavých momentů v něm prostě není. A tak je tak čas zhodnotit celé účinkování Rogera Moora v sérii. Jedno mu musím přeci jen přičíst k dobru. Faktem je, že za jeho předchůdce nebyl Bond takový vtipálek jako v sérii s R. Moorem. Nevím čím to je, ale tolik vtipných hlášek jako za Rogera Moora prostě za Seana Conneryho nebylo. Možná se mýlím, ale mě to tak přišlo. Na druhé straně Sean Connery se s ničím nepáral a byl to opravdový akční agent 007. O tom, nakolik mi R. M. připadá jako agent britské tajné služby, jsem již mluvil mnohokrát. Nicméně stojím si za svým, že jsem rád, že kapitola Roger Moore = James Bond, skončila. Každopádně je nutné říct, že s koncem Seana Conneryho a Rogera Moora v roli Bondů skončila jedna slavná éra příběhů o agentu 007. ()

Jehan

Roger Moore byl velmi sympatický a šarmantní Bond; a díky mu za to. Jeho bondovky bohužel měly poněkud vyšinuté nebo bizarní scénáře, a to i na bondovské poměry. Roger to obvykle se ctí ustál a dodal agentovi Jejího Veličenstva nejen pomněnkové oči a prima figuru, ale i zdravý nadhled a humor. Jeho labutí píseň v roli 007 lemuje Velký Záporák Walken, který si to řádně užívá + děsivá Grace Jones, v rámci bondovek ojedinělé dámské monstrum. Duran Duran tomu dodali velmi životaschopný hitový flák, takže na to, jak blbou a nevkusnou dekádou byly osmdesátky, díky za všechno. A vřelé díky Rogerovi, který dnes zemřel. Všechna čest. Chtěl bych být v jeho tehdejším věku v takové formě. ()

PlayEasy

Je to sice Rogerova rozlučka, ale ani to nešlo poznat, byť Mooreovi během natáčení už táhlo na šedesátku. Také poslední role Lois Maxwell alias Moneypenny. Inu od Bonda odešly hvězdy a už teď víme, že nám Moore s jeho supr hláškami bude chybět. Akce je skvělá, na Bonda až výborná, hudba též, výprava od Paříže až po Frisco - good a spoustu nesnadno zapomenutelných scén. Navíc tento film stvořil budoucí legendu, Christophera Walkena, opravdu vydatného záporáka. 70% ()

maoc

Dost lidí tu vypisuje spousty kladů a já asi neumím říct jediný pořádný zápor (kromě přestárlého a nepohyblivého Moora), ale přesto si vzpomínám na tu spoustu facepalmů a také jak mne film nudil. Prostě se mi to nelíbilo a přišlo mi to trapné, obzvláště to, jak ženy samy skáčou přestárlému a lehce obtloustlému Moorovi rovnou do postele. Zorin v podání Walkena to nezachránil....EDIT: ALe tak hrozné to nakonec nebylo, takže za 3. ()

Jereme

Dle mého vkusu je to jeden z těch slabších Bondů, ale co... Pořád je to 007, i když tentokrát ta čtvrtá hvězda je snad jen za to... **spoiler alert-- ...státní vyznamenání od Rusů pro britského agenta xD */spoiler Celkově Moore je u mě jeden ze slabších představitelů Bonda, obzvláště jeho pozdější tvorba, kterou už možná mohl přenechat někomu mladšímu ()

Pete

Moore #7 Bondovka může být jen tak dobrá, jak kvalitní je hlavní padouch. Max Zorin, naprosto geniální zloduch, můj nejoblíbenější z Bondovek. Výsledek nacistických genetických pokusů, bývalý agent KGB, miliardář a výjimečně inteligentní výrobce mikročipů, chovatel koní, nacpaných steroidy - nabral si toho moc. Ale do nadpozemských výšin to posílá ta Walkenova psychotická vizáž, každý jeho pohyb, ty platinový vlasy, ten smích, ta vzducholoď. ()

Johny_MH

Přestože dávám nejlepší hodnocení na této bondovce je zcela jasně vidět - stáří, nikoli vyhlídku na vraždu. ()

LuckyK

Moc krásná honička na lyžích, jsem rád, že Roger Moore měl evidentně rád lyžování a projevilo se to v jeho filmech narozdíl od ostatních dílů a ten výstup s snowboardem musel být ve své době jeden z prvních. Krásné lokace. ()

Tanya Roberts zemřela den po chybném oznámení

Tanya Roberts zemřela den po chybném oznámení

05.01.2021

Aktualizace 5.1.2021 20:30: Život občas píše bizarnější zvraty, než kdejaký scénář k filmu. Tento je bohužel ale spíše velmi smutný. Po včerejším vyjádření hereččina zástupce Mika Pingela, jenž… (více)

Zemřel Roger Moore, třetí James Bond

Zemřel Roger Moore, třetí James Bond

23.05.2017

Když už se má člověk stát hercem jedné role, měla by ta role stát za to. Roger Moore právě takovým hercem byl (všichni ho totiž znají jako Jamese Bonda) a nikdy nevypadal, že by mu to zase tolik… (více)

Daniel Craig: Bondem až do smrti?

Daniel Craig: Bondem až do smrti?

20.12.2011

Je to docela překvapení. Během nejrůznějších průtahů mezi rozpačitě přijatým Quantum of Solace a právě natáčeným Skyfall se objevily spekulace, že třetím dílem Craigova služba Jejímu Veličenstvu… (více)