Znamení koně (TV seriál)

Česko, 2011 - 2015, 22 h 34 min (Minutáž: 26x52 min)

Milan Cieslar

David Solař

Vilma Cibulková, Richard Krajčo, Igor Bareš, Tereza Voříšková, Jiří Mádl, Bolek Polívka, Valérie Zawadská, Oldřich Navrátil, Miroslav Donutil, Karel Dobrý, Jan Novotný, Vanda Konečná Károlyi, Petr Franěk, Eva Perkausová, Jan Zadražil, Zdeněk Mahdal, Vojtěch Štulc, Jan Komínek, Milan Němec, Ivan Řehák, Tomáš Slepánek, Pavel Leicman, František Pavelka, Jan Říha, Jan Demele, Josef Koller, Lenka Ouhrabková, Petra Domžalová, Zuzana Dubová, Filip Sanders, Petr Světlík, Kara Němečková, Lenka Chadimová, Radim Koráb, Pavel Vacek, Helena Čermáková, Kateřina Rakovčíková, Jana Baletková, Karel Hegner, Dušan Sitek, Rostislav Marek, Kateřina Sedláčková, Jan Ptáčník, Martin Sláma, Tomáš Šulaj, Marta Bačíková, Kristína Svarinská, Pavel Majkus, Lukáš Hejlík, Ondřej Brett, Dalimil Klapka, Vilém Čápek, Alžběta Kynclová, Antonín Černocký, František Musil, Miloslav Maršálek, Miroslav Vladyka, Luděk Randár, Igor Stránský, Michal Němec, Miloslav Halík, David Matásek, Martin Donutil, Richard Velísek, Markéta Kalužíková, Anna Kočicová, Josef Vaverka, David Bowles, Daniel Ondráček, Jana Štvrtecká, Jiřina Eisenhamerová, Jan Horák, Pavel Hasmuk, Zdena Herfortová, Hana Holišová, Petr Macháček, Zdeněk Bureš, Michal Kopp, Petr Štěpán, Pavel Zatloukal

Komentáře uživatelů k TV seriálu (78)

• Danula13

Recyklované tváře a recyklovaný příběh s atmosférou "veřejnoprávní nudy", nic nového a nic překvapivého. Stále stejná plejáda provařených tváří opět dostala od ČT možnost si přivydělat. A znovu opakuji, že jsem pro zrušení té černé díry na naše peníze. Ať se ČT zprivatizuje nebo zakóduje pro předplatitele. Proč mám být nucen povinně platit službu, kterou nechci využívat ?(19.2.2011)

• Tosim

Těžká věc, když už se seriál octne v cílové rovince, nějakým záhadným způsobem se zase dostane skoro na start. "Všichni se usmíří" fakt není smyslupné zakončení. Druhá série mě momentálně nezajímá. No aspoň pořádná role pro Karla Dobrého. 50%.(10.5.2011)

Je docela smutné sledovat (některé) skvělé herce, jak musí pronášet místy neuvěřitelně křečovité dialogy. Mohl to být seriál roku, on se ale raději utápí v klišovitých scénách bez pořádného scénáristického nápadu. Neurážející, natahovaný a místy hodně odfláknutý kousek, který má kvalitu na to, že se na něj velmi rychle zapomene.. V mnohém navíc stejně zoufalý jako jiný pokus ČT Proč bychom se netopili (ten měl být navíc komediální), u kterého jsem rovněž občas žasnul s otevřenou pusou, ale za pány Krajča a Mádla budu o trochu štědřejší.. ** až ***(2.4.2011)

• LiVentura

Už na to nemám chuť, české maškary si na něco pořád dokola hrající, tohle jde velkou rychlostí do pr..le.!!! Takové herectví nepatří před kameru a vůbec to herectvím není.. Bože, jak strašně rád bych se vrátil o padesát let zpátky, klidně žít v "totáči", ale vidět tvořit Mistry, ne tenhleten dnešní hloupý paskvil, kde nikdo neví, čím vlastně je, ale je Bohém..!!!!! :-()(19.2.2011)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 5/10 Prostředí 8/10/// +konečně opět seriál z koňského prostředí, Terezka Voříšková, celkově poutavé obsazení -přišlo mi, že to bylo celé narychlo splácnuté, slabší scénář a některé dějové linie úplně zbytečné (např. to jak hlavní hrdina dluží peníze), rovněž dialogy jsou jak z levné telenovely, neříkám, že všechny, ale určitě si toho taky všimnete, hrdinové mají nějak moc smůly/// Naštěstí to nakonec dobře dopadne a po prvních třech dílech si na tempo, styl vyprávění a postavy zvyknete a budete se těšit na další díly. Výsledný dojem tedy není tak špatný, ale v průběhu sledování jsem byl občas hodně rozpačitý a přišlo mi, že se snaží do jednoho seriálu nacpat co nejvíce katastrof a "napínavých" událostí, že se tomu ani nedá uvěřit, že by to takhle v normálním koňském prostředí fungovalo. Jednoho koníka doma máme a žádné drama to není .-)/// Celkem 69%///(3.8.2011)

• WANDRWALL

Tenhle seriál nebyl dobrý. proto jsem na něho jen nesměle nahlédl, porovnal ho s lepším, a vyhodnotil jako pro mě špatný. (7.3.2011)(7.3.2011)

Neurážející seriálová tuctovka. Velký úspěch není pravděpodobný, poněvadž na burany je to málo (filmařsky) debilní a pro náročnější diváky to zase není dostatečně atraktivní a unikátní (podobně koncipovaných záležitostí existují mraky, včetně těch tuzemské výroby), aby s tím ztráceli svůj mnohdy drahocenný čas.(4.3.2011)

• triatlet

Bohužel, o koně jde až asi v pátém plánu. Před koni jsou mafiáni, zhrzené milenky, pubertální dcerky, nesourodí bratři. |Klasická skorotelenovela zaplevelená vztahy. Navíc nevyrovnané i kamerově - množství lyrických přejezdů krajinou mě v prvním díle až rušilo. Dialogy před pohřbem - to byly problémy jako ze života. Nejasná časová rovina - oslava vítězství, odjezd za milenkou, návrat za synem, mezi tím kydání hnoje a hádka s manželkou… Nepodchycené detaily – rozlitá sklenice limonády vypadá na zemi jako převržený kýbl vody, umělé muškáty... zatím nehodnotím, ale pro jistotu jsem přihodil jsem hvězdičku Dobré vodě. Její repríza by byla lepší než nový seriál, který měl být o koních..._____________ Po 4. díle - o milence, která se cítí jako špionka a hledá v Máchově Máji:-) korespondenci s exmilencem (mrtvý otec nového milence:-) - s klidem posílám ke dnu...(18.2.2011)

• eileen

Hodnoceno po pár dílech, z kterých jsem vždy viděla jen pár minut, jelikož mě to nedokázalo upoutat. Nuda k nepřežití!!! Vždy se snažím objektivně kouknout na nový seriál a říkám si, jestli se ještě někdy povede něco, co bude mít trošku nějakou dějovou linii, bude to o něčem a hlavně, budou napsány slušně dialogy a lidé budou něco "říkat" a ne jen plácat prázdnou slámu, aby něco z pusy vypouštěli a zabralo to cca 48 minut. Bohužel tady už asi není moc lidí, kteří by to uměli napsat. Pak se nelze asi ani zlobit na herce, že jsou toporní, i když např. u Mádla a Krajča bych si tímto tvrzením jista vůbec nebyla. Jde sice o seriál, který má hlavně odlehčovat a nenáročně plynout, ale proč bych se u něj měla nudit? Tu jednu hvězdu v podstatě nemám za co dát, dala jsem ji vlastně jen proto, že seriál ještě nedosahuje "kvalit" Comebacku.(1.4.2011)

• Kimon

Napsat kvalitní scénář naplněný smysluplnými dialogy a hodnotným dějem vyžaduje literární schopnosti. Psát scénář a být kýmsi tlačen do nesmyslného počtu dílů je opravdu za trest. Kterého chytrého vlastně napadlo stvořit 13. dílný seriál ze scénáře, kterému by bohatě stačilo 6 dílů a získal by tím navíc na kvalitě. Já osobně už mám dost koukat se na seriály plné hloupých intrik, podrazů a špinavých podnikatelů. Toho máme denně na talíři okolo sebe plno. Přivítal bych něco pozitivnějšího. Tím samozřejmě teď nemyslím uslzený a šťastný závěr seriálu (tak jako nám to podsouvá se zvířátky TV Nova na závěr Událostí), ale průběh všech dílů.(7.4.2011)

• honajz

Po 1. dílu nehodnotím. Není to sice zdaleka takový průšvih, ale některé věci mě iritovaly.. Pozitivní jsou exteriéry, ruchy, výprava, někteří herci. Překvapivě nejhůř hrála Vilma Cibulková, její závěrečné emoce by jí tentokrát nevěřili ani na DAMU. Dějové linie jsou teprve nahozené, některé vypadají zajímavě, jiné přidané z donucení, aby si divák nemrava, odkojený současnými nekonečnými seriály, přišel na své. Trošku mi vadí i casting obecně. Dobře, Bolek na své farmě koně má, Bareš k nim má taky blízko, ale Krajčo, Voříšková, už i ten Olda Navrátil, to jsou herci, které obsadí proto, že je obsazují všude a producenti si myslí, že je lidé mají rádi. Nemají. Klidně bych bral neokoukané tváře, které se ale do příběhu hodí, a navíc to s koni umí. A nebojí se jich. ---- Po 2. dílu: Tak tohle byla těžká nuda. Půl hodiny pohřeb, pár keců na poli a mafiáni. Nedáme se. A kde byli ti koně?(14.2.2011)

Marně jsem očekával, že tento seriál přinese něco nového, ale bohužel...jeden díl je jako druhý, celé by to šlo zkrátit do dvoudíného filmu, který by ve finále vyzněl lépe než 13 natahovaných dílů seriálu. Nad vodou to drží někteří herci - hlavně Vilma Cibulková. Ovšem takový Mádl mi přijde jako z jinýho světa. Scénář je sice bez nápadu, o koních ani nemluvě, ale i tak se to dá ztrávit. Dodatek (6/5/2011): celkově tragický scénář a zvláště poslední dva díly byly vyloženě sračkovité (ač sprosťárny nerad používám, v tomto případě jedno slovo dokonale nahradí analýzu na A4). Těch 46% je bohužel adekvátních.(19.3.2011)

Tohle ráda sledovala má nevlastní dcera a já sem tam něco zaslechl.(1.4.2013)

"Baví mě to a nestydím se za to :)" No tak to jsem tvrdila po shlédnutí 6 dílů. Není to jen tím, že koně miluji natolik, že mi stačí jen se na ně dívat .. Je to jednoduše naše české řemeslo, které umíme. Není to art styl, ale to se dalo čekat. No teď je konec a já jsem nesmírně zklamaná. Nebýt koní tam, tak ode mě objektivně nemá ani ty 3 hvězdy. Já jsem věděla, jak to skončí už od prvního dílu a to se nechci chválit, jak jsem výborná, ale chci tím říct, že to bylo tak průhledné. Navíc mě nesmírně naštvalo, že mi v mini dokumntíku ukázali, jak to celé skončí, už po šestém díle. No tak to jsem si připadala, jak U Zmatkářů. No a poslední díly byly skutečně přitažené za vlasy.. Škoda, škoda..(4.3.2011)

• Suzie05

Úplná hovadina to není... Aspoň, že tam jsou docela fajn záběry přírody a koní (ale ty taky zrovna nemiluju).(15.4.2011)

• blackrain

Těšila jsem na seriál o koních, kde bych je mohla obdivovat a zasněně se na ně dívat. Tady ale nebylo co obdivovat. Pokud ještě někdy dostanu ten bláhový nápad podívat se na nějaký seriál o koních, tak si raději vyberu ten, ve kterém hrál pan Haničinec.(4.3.2011)

• Politik

Když vidím Terku Vořískovou tak by mě bolelo dát jen 1 hvězdu, takže druhou hvezdu za ní. Ale jinak slabota, podprůměrnej českej shit.(20.2.2015)

Cosi mě na tomhle seriálu baví, ale zároveň děsivě štve. Jednak si myslím, že 13 dílů bylo fakt moc, stačilo by 6, nebo tři filmy. Druhá věc byla, že jsem snad nikdy tak často při sledování filmu/seriálu nepoužil slovo zm*d. Nejen, že se tu mnozí chovají jako zm*di (a tím nemyslím jenom Dobrého s Barešem), ale i ti, kteří mají být kladnými hrdiny se často chovají jak zm*di, na chvíli se začnou chovat docela normálně, aby se po pár minutách zachovali opět jako zm*di. A to přepálené dojemné finále... no, nevím, nevím...(4.10.2014)

• Pierre

Seriál bez jiskry který není potřeba vůbec vidět.(27.7.2015)

Dobrý.(17.3.2011)

Dobrá voda po privatizaci. 1) Scénáristická nevyrovnanost je asi tím nejvýraznějším znakem celého díla. Spoiler. Po poměrně zdařilém vylíčení mizérie v prvních dílech dochází k nejasnému přelomu, aby potom konec vpravdě hollywoodský poskytl divákům blažené uspokojení, protože "boží mlýny melou pomalu, ale jistě, Maruško, já ti to říkal..." 2) Příjemní, ale nevýrazní Richard Krajčo, Jiří Mádl či Bolek Polívka filmu dodali atraktivní tváře, ale bohužel nikoliv požitek z hereckých výkonů. Snad jedině Vilma Cibulková a Igor Bareš vytvořili plnokrevnější postavy, bohužel však sevřené do chomoutu scénáristické bezradnosti. V maličké roli mě zaujal Lukáš Hejlík, ne pro svůj herecký part, ale pro to, že mu to v džínách moc slušelo. 3) Ať tak či onak, díval jsem se docela s chutí a na další díly jsem se těšil. Co více mohu od běžného seriálu očekávat? 4) 14. 5. 2015 - druhá řada nepřinesla nic moc nového, ale byla dějově kompaktnější.(8.5.2011)

<< předchozí 1 2 3 4