Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Jean Valjean se dostal na galeje za to, že ukradl kousek chleba pro svou hladovějící rodinu. Díky neúspěšným pokusům o útěk byl z nucených prací propuštěn až po dvaceti letech, v roce 1812, jako skutečný zločinec, který bez skrupulí lže a krade. Sílu změnit svůj osud dala Valjeanovi až neuvěřitelná dobrota starého biskupa, který před policií zapřel jeho loupež. O deset let později je z bývalého galejníka vážený starosta městečka Vigau. Naneštěstí je novým velitelem místní policie jmenován inspektor Javert, který zná Valjeana z galejí. Starostovi se daří skrývat svou pravou totožnost, ale podezíravý policista vymyslí rafinovaný plán jak z něj vynutit doznání. Mezitím se bývalý trestanec, nyní vážený muž s velkým srdcem, ujímá nemocné ženy Fantiny a na smrtelné posteli jí slíbuje, že se postará o její dcerku Cosette, která otročí v hostinci mazaného lotříka Thernadiera. Javertův ďábelský plán na zatčení bývalého trestance by vyšel, kdyby se Valjeanovi nepodařilo na poslední chvíli uprchnout. S malou Cosette pak nachází úkryt s pařížském klášteře. Osudy Javerta a Valjeana se ale ještě jednou osudově protnou během krvavé pařížské revoluce roku 1832 (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (245)

Arach.No 

všechny recenze uživatele

Bylo by to i o hvězdičku víc, nebýt toho debilního konce. Vím že za to může Hugo, ale bylo to fakt strašný! Fízl se tak dlouho žene za "hrdinou", aby mu na konci daroval milost a zabil se sám = kravina! Tomu by neuvěřilo ani malý děcko na tripu! Ještě ke všemu, když revolucionáři toho fízla chytnou, tak mu asi tak 4krát vyhrožují, jak ho zabijou atd. A NIC se nestane! Samý kecy a a nic víc! Takhle podělanej konec jsem už dlouho neviděl! ()

Itar 

všechny recenze uživatele

S touhle látkou a herci by si v případě neúspěchu měl režisér nechat setnout hlavu... To se naštěstí neděje a mně jakožto divákovi nepolíbenému ostatními adaptacemi vzali Augustovi bídníci dech. Především potom bezkonkurenční Geoffrey Rush, jehož Javert je velice blízko slůvku dokonalý. Režie nechává většinu práce na hercích a občas to všechno podbarví klasicky znějící Poledourisovy tóny. Jediná škoda je zkratkovitosti děje v první půlce filmu. Natáhnout stopáž klidně ještě o jednu hodinu a jednalo by se o monumentální snímek. Takhle jde "jen" o v rámci mezí citlivě natočený film podle vynikající předlohy s neméně dobrými herci. ()

Reklama

Kuny27 

všechny recenze uživatele

Dost silný snímek. Zajímavě zpracovaní Bidníci. Zvláštnost, která mě zaujala je, že to v podstatě nebylo nějako moc napjaté, a nic moc neočekávaného, ale celou dobu mě to bavilo a užíval jsem si tento snímek. Přišlo mi, že nepotřebné a zdlouhavé záběry zde snad ani nebyli, právě naopak. Hudba perfektní, herci taktéž a kamera má ode mne pochvalu. Silnější 4 hvězdy ode mě dostávají. Obzvlášť Neesona musím pochválit, opravdu mě překvapil a obhájil dojem, který na mě již párkrát udělal. ()

Aluska88 

všechny recenze uživatele

Bídníci jsou kvalitně natočeným i skvěle obsazeným filmem, ale jaksi mě nedokázali "dostat." Myslela jsem, že zpracování celého příběhu bude více "bídné", že to bude větší mizérie, že to bude celé jaksi více "rozervané." Více drsné a kruté. Atmosféra sice silná, ale nějak se na mě nedokázala přenést ta bída a strádání, která byla ve filmu zobrazena. Rozhodně se jedná o slušné drama, ale ty silné emoce mi jaksi chyběly. ()

Hepy13 

všechny recenze uživatele

Když jsem ještě jezdil do školy metrem. Tak všude na plakátech byla pozvánka na Bídníky. Už si ale nevzpomínám zda šlo o divadlo nebo muzikál. Ani jsem nevěděl o čem to vlastně je, jen že je to francouzské. Až s odstupem zhruba 5 let po zhlédnutí filmu, vím co jsou vlastně bídníci zač, a že je to překrásný příběh z dob francouzské revoluce. Napomáhá tomu i hvězdné obsazení v podobě Umy Thurman, Liama Nessona a Geoffreyho Rushe. ()

Galerie (38)

Zajímavosti (11)

  • Filmaři rovněž natáčeli na Hradčanském náměstí v Praze, v zámku Trója, na hradě Rabí, v Kutné Hoře, Žatci a Vrbnu, které sloužilo jako francouzské městečko, kde působí starosta Jean Valjean (Liam Neeson). (Lynette)
  • Povstání ve filmu na pohřbu velitele Lamarque, kterého se účastnil Marius Pontmercy (Hans Matheson), Cossettin (Claire Danes) milý, se skutečně stalo. V historických pramenech ho najdeme jako Červnové povstání nebo Pařížské povstání 1832, které bylo vládou potlačeno. (Nick321)
  • Když se sešel Hans Matheson na castingu v New Yorku s Billem Augustem, nabídl mu August roli mladého revolucionáře Mariuse, ale americká filmová studia si nepřála, aby Matheson roli ztvárnil protože byl v té době neznámý. Nakonec ale roli získal. (Lynette)

Reklama

Reklama