Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Jean Valjean se dostal na galeje za to, že ukradl kousek chleba pro svou hladovějící rodinu. Díky neúspěšným pokusům o útěk byl z nucených prací propuštěn až po dvaceti letech, v roce 1812, jako skutečný zločinec, který bez skrupulí lže a krade. Sílu změnit svůj osud dala Valjeanovi až neuvěřitelná dobrota starého biskupa, který před policií zapřel jeho loupež. O deset let později je z bývalého galejníka vážený starosta městečka Vigau. Naneštěstí je novým velitelem místní policie jmenován inspektor Javert, který zná Valjeana z galejí. Starostovi se daří skrývat svou pravou totožnost, ale podezíravý policista vymyslí rafinovaný plán jak z něj vynutit doznání. Mezitím se bývalý trestanec, nyní vážený muž s velkým srdcem, ujímá nemocné ženy Fantiny a na smrtelné posteli jí slíbuje, že se postará o její dcerku Cosette, která otročí v hostinci mazaného lotříka Thernadiera. Javertův ďábelský plán na zatčení bývalého trestance by vyšel, kdyby se Valjeanovi nepodařilo na poslední chvíli uprchnout. S malou Cosette pak nachází úkryt s pařížském klášteře. Osudy Javerta a Valjeana se ale ještě jednou osudově protnou během krvavé pařížské revoluce roku 1832 (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (243)

Orlau32 

všechny recenze uživatele

Nejlepší BÍDNÍCI jsou z. roku 1958 v hlavní roli s Jeanem GABINEM. A to jsem viděla všechny filmy s názvem "Bídníci". Do této role dnes těžko najdete představitele, který by charismatickému Gabinovi konkuroval. Dosud se ještě nenarodil. Tím neříkám, že ostatní filmy jsou špatné....jsou jenom jiné a té době špatně konvenují. ()

zdenny 

všechny recenze uživatele

Klasický a slavný příběh o Jeanu Valjeanovi, který člověk nemusí snad ani moc komentovat. Jsem přesvědčen o tom, že pro milovníka filmu je tento film (nebo kterákoliv jeho jiná verze) podmínkou. To už vůbec nemluvím o knižní předloze, kterou jsem, žel bohu, nečetl. Příběh má několik stěžejních bodů. 1) Dává nám otázku, zda můžeme zločince, dáme-li mu šanci a ukážeme-li přívětivou tvář, napravit a věřit, že se dá na cestu ctnosti. Po mých životních zkušenostech a zkušenostech vězeňského dozorce tomu moc nevěřím (věřil bych ale rád). 2) Souboj, který přerostl v letitou rivalitu dvou osobností - galejníka na útěku, z kterého se stal vážený občan a policejního důstojníka, který nade vše ctí spravedlnost a předpisy. Ne jen kvůli výše zmíněným dvěma bodům, ale kvůli celého nádherného příběhu a skvělým hereckým výkonům se toto dílo může směle řadit do zlatého fondu světové kinematografie. Na závěr bych chtěl dodat, že žádnou jinou verzi jsem doposud zatím nezhlédl. ()

Reklama

Sairina 

všechny recenze uživatele

Takovéto pojetí Bídníků se mi moc nelíbí. Jeana Valjeana hraje Liam Neeson, který se na tuhle roli vůbec nehodí, není ani obří silak a ani nevypadá jako galejník. Mrtvá nevěsta zde dostala až moc prostoru, asi proto že je to Uma, a její herecká dcera taky nějak nezazáří. Jediný herecký výkon, který se mi opravdu líbil, stvořil Geoffrey Rush. Komisař Javert v jeho podání byl úžasně věrohodný. Bohužel je mi líto scénáře, který se většinou drží podle předlohy, ale někdy škobrtne takovým způsobem, že změní cekový význam děje. Velmi kladně na tomto filmu hodnotím především české lokace a herce. ()

filmmovier 

všechny recenze uživatele

Zatím asi nejslabší verze a přesto je na plný počet, což mnohé vypovídá nejen o filmu, ale také o příběhu Bídníků jako takovém. Sice je tam dost pozměněný konec, což mě docela naštvalo, ale jinak tomu není moc co vytknout. Je to samozřejmě zkrácené, ale tak nějak elegantně, s grácií, bylo tam vše podstatné. A i když jsem ještě neviděl verzi s Jackmanem, troufám si říct, že Geoffrey Rush je nejlepší Javert ze všech, lépe ho snad ještě nikdo nezahrál. Ta fascinace a posedlost Valjeanem je naprosto geniální a skvostná, opravdu síla. Zato Liam Neeson, ačkoliv taky výborný, jako je on ostatně vždycky, je nejslabší Jean Valjean a kvalit Gabina nebo Ventury ani trochu nedosahuje, tím ho ale nechci hanit, naopak ho pochválit, že to zvádl. Herecky tedy výborné, to se týká i Umy Thurman, po strance vizuální taky skvělé, atmosféra parádní, hudba výborná, jen ten konec mě trochu zklamal. Za mě tedy spokojenost, ale tím Hollowoodem to smrdí docela dost, ten z toho prostě poznáte. Jinak se ale tito Bídníci nemají za co stydět, rozhodně povedená adaptace, ale ostatní jsou prostě lepší a proto "jen" 90%. ()

Apophis 

všechny recenze uživatele

Stejně jako Limo nechápu, proč jsou z toho ostatní tak vyvalení... Film je naprostý průměr s dobrými hereckými výkony... Ano, herci jsou to, co tento film dělá koukatelným... Scénář je totiž slabý a trochu chaotický, takže člověk, který by Bídníky neznal, by mohl chvílemi tápat... Celkově se scénář snaží filmu vtisknout "vyšší poselství", čímž ale filmu velice ubližuje. Další věc, která mi vadí je černošský revolucionář, který do této doby vůbec nepatří. Rozumějte, nejsem rasista, ale umělé vlepování černochů do příběhů a rolí, kde nemají co dělat mi prostě leze na nervy! Abych ale jen nekritizoval, musím pochválit herce (kteří právě filmu zajistili 3*). V první řadě bych uvedl Liama Neesona, který v roli Valjeana doslova zářil, jeho výkon byl velice přesvědčivý a bezchybný (na to jaké pitomosti mnohdy musel hrát...)! Dále bych uvedl Umu Thurman, která přestože neměla velkou roli, zvládla jí zahrát tak výborně, že v člověku vzbudila soucit - a to se musím přiznat, že nepatří k mým zrovna oblíbeným herečkám! Geoffrey Rush hrál svou roli výborně a spolu s Neesonem má lví podíl na tom, že z filmu nebyl propadák... Claire Danes i Hans Matheson si vyzvyžení zaslouží také - za krásné výkony... Shrnu-li to, jedná se o film, který by mohl být kasovním trhákem, kdyby byl trochu lepší scénář (ono v něm bylo víc nesrovnalostí, než jsem uvedl, ale já tu nechci spoilerovat...). Film ale také ukázal, jakou sílu mají skvělí herci a je tedy škoda, že jejich potenciál byl takto vyplýtván - přestože jen díky nim je film koukatený... ()

Galerie (38)

Zajímavosti (11)

  • Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu Victora Huga. (Terva)
  • Film Bídníci se v České republice natáčel roku 1997, mimo jiné i na zámku z 18.století Dobříš. (Lynette)
  • Při natáčení v Žatci došlo k omylu při přípravě scény s výbuchem. Nečekaně velká detonace rozbila všechna okna v ulici. (jenik71)

Reklama

Reklama