Z jedné z kanceláří mafiánského bosse Doyla Lonnegana odchází poslíček s tržbou 11 tisíc dolarů, kterou má doručit do Chicaga. Na cestě k taxi je ovšem svědkem fiktivního přepadení a nabídne pomoc. Starý zraněný černoch žádá, aby odnesl peníze na jednu adresu. Muž cítí, že by si mohl krásně přivydělat, ale až v taxi zjistí, že byl podveden a oloupen. To se podařilo dvěma podvodníkům Johnnymu Hookerovi a Lutheru Colemanovi, kteří ani ve snu netušili, koho to vlastně okradli. Večer se sejdou u Luthera, kde si rozdělí uloupené peníze. Luther se rozhodne skončit s podvody a Johnnymu dá adresu falešného hráče pokeru Henryho Gondorffa, který by ho mohl naučit velké věci. Když se Hooker vrací domů, sbalí ho chamtivý detektiv Snyder, který už ví, co udělali a komu ty peníze vlastně patřily. Za mlčení požaduje dva tisíce dolarů. Hooker mu dá tisíc falešných dolarů a pak se rychle vrací k Lutherovi, ale je pozdě. Lonneganovi lidé Luthera zabili. Johnny se rozhodne pomstít Lutherovu smrt a společně s Henrym naplánují léčku, při které by měl být Lonnegan definitivně zničen. (TV Nova)

Paity

Rozhodně tento film pobaví a často u něj budete napínání až do konce, jak že to dopadne. Mladé ucho a Robert Redford a zkušený "podrazák" Paul Newman. Hlavně scéna s podvodnou sázkovkou na rohu je dokonalá a zaslouží snad šest hvězdiček. Prostě tohle někdy někdo musel už udělat a scénář pak z toho opisoval, protože to není jinak možné. Rozhodně patří do TOP 100 filmů všech dob. ()

Scevola

Duo Redford - Newman neporovnatelne lepsie ako v BCaSK. Film je zalozeny na jednoduchom, priamociarnom podfuku. Mozno to znie banalne ale myslim si, ze tento film je taky dobry najma kvoli hudbe, ktora dotvara tu celu atmosferu "retra". Bez tej jednoduchej znelky by to bol asi uplne iny film. ()

cab

Mistrovske dilo, ktere ani zub casu nenahloda, ba naopak prida ve srovnani s nekterymi hloupymi a nedotazenymi filmy dnesni doby. Zelenaci se maji co ucit. Napinave, napadite, chytre a herecky presne do posledniho zaberu. 100% ()

Hanys_

Legendární dostihový podraz, který byl taky věrně zremakován ve skvělém Hustle. Škoda tohle lehce čitelného závěru. 8.5/10 ()

VIPerson

Bohužel jsem viděl téměř všechny epizody ze seriálu Hustle, a tady už mi to přišlo tím pádem trochu otřepané a klišovité. Přimhouřím oči snad jen kvůli době vzniku a kvůli sympatickým hercům. A taky za znělku... ()

kukuuuc10

Vyplnil jsem mezeru v žebříčku. Zaslouženě tam patří. Výkon mladých herců, jak Newmana tak Redforda. byl bezkonkurenční všemu, doposud viděnému. ()

Miller

Rád bych vychválil řemeslnost filmu, ale ani ta nebyla ani dobově nějak extra. Dost průměrný film, u něhož absolutně nechápu hype. ()

Ondis

Po zmatenějším a méně atraktivním začátku se film rozjíždí na plné obrátky ve chvíli, kdy se Paul a Robert setkávají a začínají "podnikat". Samozřejmě famózní zavěr. 92,5% ()

Smejky87

Určitě jeden z mých nejoblíbenějších filmů a nejlepší film na dané téma. Bavil jsem se a vychutnával každou minutu. Jasných 5*. ()

Ještěřák

Tenhle múví je tak zatraceně pohodovej, že z fleku navrhuju obohatit jazyk český o nové přirovnání: Bejt v pohodě jako Podraz. Bezchybné trio hochštaplerů Newman -> Redford -> Shaw a několik filmově dokonalých scén dělají z THE STING jeden z nejlepších filmů natočených před rokem 1975, co jsem kdy viděl. Ne-li ten vůbec nejlepší. 90% - začátek pětihvězdičkovej není. ()

Wishkah

Nádherná pohodová atmosféra, nádherná pohodová parta podvodníků, nádherně pohodový styl vyprávění a nádherně pohodová titulní písnička. Sledovat tuhle krásnou klasiku zlodějského filmu je opravdu úžasně nádherně pohodové. George Roy Hill, Paul Newman a Robert Redford spolu vytvořili dva krásné filmy a Podraz má oproti Butchi a Kidovi výhodu v tom, že konec je překvapivý a krásný. ()

Schuldiner

Tak tomu řikám podraz!!! :-) Moc dobrý film, který sem shlédl až teď...tedy v době, kdy už mu je 37roků. Ale je fakt, že postava Lonnegana je trošililinku naivní. Ale to neva..jinak by to nevyšlo :))) ()

Prochy38

Skvělá herecká etýda. K tomu ta, ano ta hudba. Chtěl jsem dát 4*, bylo to vymakaný, ale na můj vkus až moc všechno vyšlo dokonale. Ale ten konec byl famozní. Za to bych dal i víc hvězd, kdyby to šlo.... Absolutně si zaslouží pozici, kterou tady na Csfd.cz drží. ()

Itar

Vymazlený film, a to ve všech ohledech. Herecký ansábl (a to nejenom jedna z nejcharismatičtějších dvojic světové kinematografie) hraje na jedničku; režisérsky přesné, nebojící se přesahu a některých zajímavých experimentů s formou; hudebně svěží (včetně nezapomenutelné ústřední melodie od Scotta Joplina); ale především bezchybné scenáristicky. Příběh vás celou dobu nechává o krok napřed přede všemi takovým způsobem, že překvapení prostě nečekáte. Až do poslední půlhodinky film působí jako velmi chytrý popis jednoho plánu. Tohle všechno však z poslední třicetiminutovkou naprosto popírá a vytahuje z rukávu jeden trumf za druhým, až do krásného finále! ()

Darth Maul

The Sting je úžasne milý a lišiacky film. Krásne členenie snímku na kapitoly, ktoré je doplnené o vynikajúcu hudbu. No o hudbe k filmu by sa tu dala napísať asi aj celá kniha. Skrátka vynikajúce, úsmevné a inšpirujúce.... ()

Jodie Foster se vydá na loupež Mona Lisy

Jodie Foster se vydá na loupež Mona Lisy

30.01.2020

Režisérka a herečka Jodie Foster (Pan Bobr, Hra peněz) si vybrala svůj příští projekt. Čerstvě se upsala adaptaci knihy The Day They Stole the Mona Lisa, která vypráví o proslulé loupeži, která… (více)

Robert Redford ukončil kariéru

Robert Redford ukončil kariéru