Z jedné z kanceláří mafiánského bosse Doyla Lonnegana odchází poslíček s tržbou 11 tisíc dolarů, kterou má doručit do Chicaga. Na cestě k taxi je ovšem svědkem fiktivního přepadení a nabídne pomoc. Starý zraněný černoch žádá, aby odnesl peníze na jednu adresu. Muž cítí, že by si mohl krásně přivydělat, ale až v taxi zjistí, že byl podveden a oloupen. To se podařilo dvěma podvodníkům Johnnymu Hookerovi a Lutheru Colemanovi, kteří ani ve snu netušili, koho to vlastně okradli. Večer se sejdou u Luthera, kde si rozdělí uloupené peníze. Luther se rozhodne skončit s podvody a Johnnymu dá adresu falešného hráče pokeru Henryho Gondorffa, který by ho mohl naučit velké věci. Když se Hooker vrací domů, sbalí ho chamtivý detektiv Snyder, který už ví, co udělali a komu ty peníze vlastně patřily. Za mlčení požaduje dva tisíce dolarů. Hooker mu dá tisíc falešných dolarů a pak se rychle vrací k Lutherovi, ale je pozdě. Lonneganovi lidé Luthera zabili. Johnny se rozhodne pomstít Lutherovu smrt a společně s Henrym naplánují léčku, při které by měl být Lonnegan definitivně zničen. (TV Nova)

Hanes88

Tak tohle byla pecka! :-) Tato krimikomedie předčila vše, co jsem od toho čekal. Paul Newman a Robert Redford zahráli skvěle. A co se týče děje, měli to všechno opravdu skvěle vymyšlené a závěr mě taky dostal. Tuhle hudbu jsem slyšel už tolikrát, ale nikdy jsem nevěděl, že je z tohoto filmu. Prostě není co vytknout. ()

Hadriel

Výborný film s parádním Paulem Newmanem. Úžasná atmosféra 30. let, kdy se muži oblékali na úrovni a ženy měly styl. Zábava která se zalíbí snad každému. Já bohužel dřív viděl epizodu z Podfukářů motivovanou právě tímto filmem, takže mi děj filmu byl jasný ještě více než neznalému divákovi. Ale i tak to na zážitku ubralo minimum. + Paul Newman. + Atmosféra. Pro mě asi největší deal breaker. ()

Mitin

Určitě moc dobrý film, skvělý nejen Redford a Newman, ale těžko byste ve filmu hledali špatného herce. Ani výborný scénář se filmu upřít nedá. Ale jinak mě film zase tolik nenadchl a důvod pro 5* nemám. Ze soundtracku bych vyzvedl písničku Solace od Scotta Joplina. Po Bioshocku jí tady slyšet byla lahoda! Pro ty, co viděli film než hráli Bioshock musí to musí být naopak. ()

vander19

Dvojicu Redford+Newman som si doslova zamiloval Cassidy&Sundance Kid. Práve tam mi ukázali ako má vypadať správene zohraná dvojica herco. Preto som neváhal ani sekundu a obnovil som ich spojenie na mojej obrazovke vo filme podraz. Síce je dej situovaný do inej doby, ale svoje herecké schopnosti aj tu nesporne od začiatku dokazujú. Príbeh je prostý a zároveň krásny. Mladý zlodejíček Redford sa rozhodne pomstiť smrť svojho parťáka a dostáva sa do klubu vysokých šarží v oblasti podvodu. Tu sa u Newmana zaučuje a snová svoju pomstu. Síce trochu som viac očakával komediálne situácie, ale neva. Začiatok je príjemne zaujímavý a dokonalosť atmosféry dotvárajú roky krátko pred 2. svetovou vojnou. Ladne sa človek prenesie až ku záveru a aj keď je jasné ako to skončí, tak film aj na mne spravil PODRAZ. Úplne ma dezorientoval ten koniec a rozmýšlal som, že vďaka až takej idiotskej jednoduchosti pokazili max. hodnotenie a potom BOOOM. Prišiel ten pravý podraz a film = 5*. ()

Rozjimatel

Veľmi staromilsky natočený film, založený na skutočnom príbehu, s výborným scenárom plnom prekvapivých zvratov a výbornými hercami v hlavných rolách. Chvála hercov ale platí iba pre mužskú časť, obsadenie herečiek je podstatne slabšie, navyše tak škaredé herečky zrejme museli dlho hľadať. Obzvlášť vypuklé je to v prípade herečky Dimitry Arliss - myšlienka, že by si chlap s výzorom Roberta Redforda niečo začal s takou príšerou, je viac ako úsmevná. Okrem príbehu a hereckých výkonov sa mi veľmi páčila štylizácia, ktorá výborne navodzuje atmosféru 30-rokov. Štýlovo do tej doby príliš nesedí akurát inak výborná hudba (je viac ako o 30 rokov staršia), hodil by sa tam skôr nejaký ten swing. Film je inak dosť nadhodnotený a tiež nevyrovnaný, skvelej scéne pokru vo vlaku sa už ďalšie nedokážu priblížiť. ()

Spectre

Ďaľšia perla kinematografie od jedinečnej kombinácie režiséra a dvoch hlavných predstaviteľov. Tomuto filmu skutočne nie je čo vytknúť, scenár je perfektný, je to veľmi svižne a elegantne natočené. Takéto filmy nikdy neonudia. ()

ekomo

Fantastická zápletka jako navržená pro sympatickou dvojici Newman a Redford, to jsou opravdu páni herci, klobouk dolů. Typická melodie pro začátek, originální sestřihnutí filmu do kapitol a do toho všeho plynulá atmosféra těch třicátých let v Americe, kdy každý měl strach před nejrůznějšími městskými gangy, prostě fantazie. ()

Wenca888

Z pohledu diváka z 21. století je tento film předvídatelný, ale vzhledem k tomu, že byl film natočen v roce 1973, tak neváhám dát 5* ()

fastum

Vynikající, přesto ne dokonalé.. Do poslední chvíle sem byl napnut jak to teda dopadne no a dopadlo to.. víte co? Podívejte se a uvidíte. ()

Jorge-Z

Naprosto skvělý a můj oblíbený Newman v hlavní roli společně s Redfordem. Parádní film s ještě lepším konce. Navíc ta hudba. Tohle je klasika! ()

conery1

Niekedy sa netrafím do hodnotenia väčšiny. Dlho som premýšľal, či to všetko rozpíšem, alebo iba v krátkosti zhrniem môj pocit z videného. Kratšia verzia zvíťazila. Podľa mňa je to naivná, miestami až gýčová rozprávočka pre dospelých. ()

Vejrrr

Ano, před čtyřiceti lety vzniknul úžasný film.... A vzhledem k nenahraditelnému obazení a té nenabažitelné klasičnosti bude Podraz myslím navěky králem této disciplíny filmového umění. Nad vydařeným podrazem jsem se vždy společně s těmi lumpy usmíval .... jakobych i já právě povedl podaz, na kterém vydělám za půl milionu dolarů :) ()

Oyer

Nejsilnější zbraní tohoto filmu samozřejmě je ten fakt, že i když se na něj koukáte třeba po sté, vždy jste do samého konce v napětí jak to dopadne a po závěrečné scéně jste pokaždé v úžasu... ()

kuboj

Mnohem zábavnější, tradičnější a nenápadnější, takže mnohokráte lepší Tanec v temnotách (je-li hlavním tématem ukázat divákovi, jak je filmem manipulovanej)... ()

Jodie Foster se vydá na loupež Mona Lisy

Jodie Foster se vydá na loupež Mona Lisy

30.01.2020

Režisérka a herečka Jodie Foster (Pan Bobr, Hra peněz) si vybrala svůj příští projekt. Čerstvě se upsala adaptaci knihy The Day They Stole the Mona Lisa, která vypráví o proslulé loupeži, která… (více)

Robert Redford ukončil kariéru

Robert Redford ukončil kariéru