Z jedné z kanceláří mafiánského bosse Doyla Lonnegana odchází poslíček s tržbou 11 tisíc dolarů, kterou má doručit do Chicaga. Na cestě k taxi je ovšem svědkem fiktivního přepadení a nabídne pomoc. Starý zraněný černoch žádá, aby odnesl peníze na jednu adresu. Muž cítí, že by si mohl krásně přivydělat, ale až v taxi zjistí, že byl podveden a oloupen. To se podařilo dvěma podvodníkům Johnnymu Hookerovi a Lutheru Colemanovi, kteří ani ve snu netušili, koho to vlastně okradli. Večer se sejdou u Luthera, kde si rozdělí uloupené peníze. Luther se rozhodne skončit s podvody a Johnnymu dá adresu falešného hráče pokeru Henryho Gondorffa, který by ho mohl naučit velké věci. Když se Hooker vrací domů, sbalí ho chamtivý detektiv Snyder, který už ví, co udělali a komu ty peníze vlastně patřily. Za mlčení požaduje dva tisíce dolarů. Hooker mu dá tisíc falešných dolarů a pak se rychle vrací k Lutherovi, ale je pozdě. Lonneganovi lidé Luthera zabili. Johnny se rozhodne pomstít Lutherovu smrt a společně s Henrym naplánují léčku, při které by měl být Lonnegan definitivně zničen. (TV Nova)

dawydx

Přesně tak, jak to mám rád. Amerika 30. let, kouřící kanály, mokré ulice, drsní chlapáci v dlouhých kabátech... Naštěstí se film nebere moc vážně a celý děj se nese v lehce komickém duchu. Z filmu doslova sálá pohodová atmosféra, podtržená výbornými hereckými výkony. Ostatně Paulu Newmanovi stačí upřít drzý pohled do kamery a všichni mu to žereme i s navijákem. Děj by se dal označit za vyumělkovaný...ale proč, když funguje... ()

Mr.Roman

Ozaj výborný podraz a film, ako aj Newman a Redford. Videl som ho 35 rokov po jeho vzniku a na jeho pôsobivosti mu to takmer vôbec neubralo. ()

Tales

Viděl jsem tenhle film až někdy teď a musim říct, že je to hodně povedená věc. Newman a Redford sou super sympaťáci a příběh, nebo spíš podraz je kvalitně promyšlenej. Nejzajímavější na tom ale považuju to, že ačkoliv jsem konec nějak očekával, tak mě film dokázal přesvědčit o tom, že skončí jinak a konec překvapil. ()

stainboy

Nádherný film. Z dnešního hlediska už asi scénář nepůsobí tak dokonale jako dřív, přeci jen dnešní divák klade na tempo filmu a propracovanost zápletky trochu jiná měřítka, ale přesto jsem se u Podrazu výborně bavil. Navíc má tuze milou atmosféru. :) ()

Bigfuckman

Duo které nikdy nezklame .I když kovbojské hadry jim seknou lépe. Newman a Redford tentokrát v New Yorku v sázkařské aréně. Redford se zde parádně vypracoval z pouličního zlodějíčka na profesionálního podvodníka elagána. Jeho cíl? Pomsta! :) Výborný scénář a skvěle zahraný film. ()

HarlanWade

Druhá a bohužel poslední spolupráce G. R. Hilla s geniálním hereckým duem Newman-Redford. Tentokrát podpořena ještě výbornou hudbou a zasazením do mě daleko bližšího žánru. Paráda. ()

Asdas

Paul Newman a Robert Redford sa po štyroch rokoch stretávajú a natáčajú spoločne s Hillom neuveriteľne štýlové dielo,ktoré ma núti dať znova šancu Butchovi a Cassidimu.Osobne ak by tento film nebol v zovretí Krstných Otcov je omnoho slávnejší a prístupnejší bežnému divákovi . Zatial my to vychádza na 95% ale mám pocit,že tento film bude mať čo povedať až pri dalších a dalších opakovaniach! Ps:Kde je Oscarová nominácia pre Newmana?:( ()

Zaplo05

Třicátá léta Ameriky! Muži v oblecích, peníze vsazené na dostihy a ženy byly opravdovými ženami. Doba kdy slovo mělo váhu a systém řád. Jenže i přes sebelepší fungování systému, musí přijít někdo kdo udělá podraz ! Přijde někdo kdo bude chtít utrhnout více než je mu dopřáno. Jenže ne vše se vždy podaří a nakonec je podrazák sám ošálen a tak celý film je sladkosti pomsty, intrikách a šálení ošáleného, mazaní mazaného... Byl jsem nadšen,vždy po každém odhalení malých podrazů. které vedli k dostatečné pomstě ! ()

mosem

Oddechový film se zdánlivě jednoduchou zápletkou a skvělou hudbou, který nezestárnul ani po 50 letech.  Hudba ve své době okupovala rozhlasové vlny a každý z mé generace ji má nesmazatelně zapsanou ve své paměti. Skvělé herecké obsazení, které by samo o sobě stačilo k tomu, aby byl film sledovatelný. Řada prvků, které připomínají grotesky 30. let nás také vracejí do tohoto období přímo plasticky. Není to žádný film pro intelektuály, ale film který si klade za cíl diváka pobavit a zaujmout. A to přesto, že některé záležitosti jsou předvídatelné (FBI). Ale v tomto podání je to více než omluvitelné. ()

Bendiys

Jako by se zde misily prvky i jinych zanru - westernu ci grotesky - ale zejmena gangsterske pojeti a skvele provedeni celeho podrazu se sympatickou sehranou hereckou dvojici z predesleho filmu dava smrnc celemu snimku... ()

Jerrysus

Parádní retro filmeček. Skvělé obsazení, báječný a nápaditý scénář, pohodová hudba a brilantní zakončení jednoho velkého PODRAZU. Tenhle film si oskara bezpochybně zaslouží! ()

donnovann

Úvodní znělku musí znát snad každý. Trvalo mi než jsem se dostal k tomuto snímku a po jeho skončení si říkám "sakra jak mi tohle mohlo někdy uniknout", již od první minuty jsem se náramně bavil a jakmile vznikne dvojice Newman - Redford, stává se z tohoto snímku klenot mezi klenoty. Sice je závěr tak trochu předvídatelný ovšem samotný podraz mě naprosto uchvátil, chvíli jsem byl napnutý co přijde, chvilku jsem se smál vyčůranosti hlavních aktérů. Prostě "Podraz" stojí za to vidět a určitě nezůstanete u jednoho shlédnutí. ()

boombang

Další z velkých zklamání. Za vidění to stojí pouze kvůli závěru a hlavně kvůli skvělému Pavlíkovi Nováků. Jinak, takovouhle zápletku má každý díl seriálu Podfukáři (leckdy i lepší) a rozhodně není tak nudný. (Že je seriál mnohem pozdějšího data, je jiná věc.) Opět nechápu, proč je zde tento film tak vysoko. ()

Adámo

Nádhera =) Jasný vzor pro všechny podrazácké filmy, které následovaly... A ta úvodní melodie? =) | 08/2012 ()

baterka101

Kultovní snímek s neuvěřitelně vybroušeným příběhem, skvostnými hereckými výkony, neodolatelnou hudbou a skvělou atmosférou. Nemám, co bych dodal, tohle je dokonalé. ()

kubilov

Dost možná nejlegendárnější podfukářský film s hvězdným a již sehraným duem Redford-Newman, který i po dlouhých letech dokáže stále zaujmout promyšleným scénářem a dokonale zfingovaným podfukem. Obrovská klasika s výborným Redfordem a Paulem Newmanem vlastně ve vedlejší roli. V Butchovi a Sundencovi byli sehranější lépe, avšak děj filmu je alespoň pro mě lepší na druhou stranu právě zde. ()

Jodie Foster se vydá na loupež Mona Lisy

Jodie Foster se vydá na loupež Mona Lisy

30.01.2020

Režisérka a herečka Jodie Foster (Pan Bobr, Hra peněz) si vybrala svůj příští projekt. Čerstvě se upsala adaptaci knihy The Day They Stole the Mona Lisa, která vypráví o proslulé loupeži, která… (více)

Robert Redford ukončil kariéru

Robert Redford ukončil kariéru