Z jedné z kanceláří mafiánského bosse Doyla Lonnegana odchází poslíček s tržbou 11 tisíc dolarů, kterou má doručit do Chicaga. Na cestě k taxi je ovšem svědkem fiktivního přepadení a nabídne pomoc. Starý zraněný černoch žádá, aby odnesl peníze na jednu adresu. Muž cítí, že by si mohl krásně přivydělat, ale až v taxi zjistí, že byl podveden a oloupen. To se podařilo dvěma podvodníkům Johnnymu Hookerovi a Lutheru Colemanovi, kteří ani ve snu netušili, koho to vlastně okradli. Večer se sejdou u Luthera, kde si rozdělí uloupené peníze. Luther se rozhodne skončit s podvody a Johnnymu dá adresu falešného hráče pokeru Henryho Gondorffa, který by ho mohl naučit velké věci. Když se Hooker vrací domů, sbalí ho chamtivý detektiv Snyder, který už ví, co udělali a komu ty peníze vlastně patřily. Za mlčení požaduje dva tisíce dolarů. Hooker mu dá tisíc falešných dolarů a pak se rychle vrací k Lutherovi, ale je pozdě. Lonneganovi lidé Luthera zabili. Johnny se rozhodne pomstít Lutherovu smrt a společně s Henrym naplánují léčku, při které by měl být Lonnegan definitivně zničen. (TV Nova)

aLCaP0Ne

Príjemne prekvapenie. O tomto filme som moc toho nevedel a až nedávno som sa k nemu dostal, no výsledok ma fascinoval. Je to jedna z klasík v neskutočnej atmosfére, ktorú si každý labužník vychutná.. 95% ()

BigBang

Skvělí herci, málo násilí. Kdybych byl kloboučník, brečel bych u toho, že bez klobouku tam chlap na ulici nevyšel. ()

loveless

Příběh o pomstě ve velkém stylu se skvělými herci v čele s Redfordem a Newmanem. Frajerská oldskůl podívaná. A pokus znáte nestárnoucí melodii Entertainer (taky jako profláklý vyzváněcí tón z mobilních telefonů), pak vězte, že vlastě znáte i kousíček tohoto filmu ;) ()

vincchuppo

Napětí a přitom těžká pohodička Velice příjemně se na film dívá. Role oněm hercům sednou tak přirozeně, že to šlape jedna, dvě. A k příběhu: Takhle s někym vyjebat? To se jen tak nevidí... ()

Mouchal

Tento Podraz se skutečně povedl. Při jeho sledování má člověk pocit, jakoby si z knihovny vytáhl tu nejzaprášenější knihu a pořádně se do ní začetl. Je to způsobeno hlavně tím, jak jsou různé filmové sekvence odděleny takříkajíc do kapitol a "feelingem" 30.let, který je neskutečně vydařený. Hlavní dvojice Redford - Newman je bez debat jedna z nejsympatičtějších dvojic světa filmu a rozhodně nejsympatičtější dvojka podvodníků ze všech. Atmosféře dopomáhá i skvěle padnoucí hudba, která je s tímto filmem tak spojená, jako je toast spojen s kečupem - bez něj by to prostě nebylo ono (ikdyž to jde taky). Celkový děj oplývá velkou dávkou nadsázky a ikdyž hlavního podvodníčka nahání policista, který se nebojí střílet, vy o něj i přes své sympatie strach nemáte (navíc honičky jsou parádní). Občas i z vážné situace film dokáže vybruslit vtipně a důležité je, že ta vtipnost není jen "našroubovaným" prvkem, který má uspokojit co nejvíce diváků, ale působí chytře a nenuceně. Podraz je skvělý důkaz toho, že takovéto filmy se už dnes netočí (nemyslím to vůči dnešním filmům špatně), ba co víc, dnes už ani takovýto herci nejsou. Herci, kteří byli správní chlapáci i bez do očí bijící muskulatury a vlasů vlhkých od gelu více jak kalhotky mladých slečen, když se konečně dostali do kinosálu na jejich "klenot" 50 shades of.... Velmi milý film z dob minulých, který má pořád hodně co říct, ale na pátou hvězdu něco málo chybělo. Silných 85%. ()

rejsek9

Legendární duo Newman-Redford se nezapomenutelně zapsalo do dějin filmu. To, co předvedli v Cassidym a Kidovi tady ještě umocnili a vznikl nezapomenutelný snímek, který patří mezi mé nejoblíbenější. Škoda, že se G. R. Hill nesešel s těmito pány víckrát, zase si ale o to více cením tohohle. Napsat, že všechno bylo výborné je málo. Obzvlášť konec filmu je nezapomenutelný. ()

E lan

Klasika klasik, herci jak víno, překvapivý a napínavý scénář a celé v podmanivém prostředí. Bravo, nadčasový snímek... ()

ZnalecH

Jedná se o film u kterého věřím, že lidi dříve bral jako dneska Forrest Gump. Určitě trhal rekordy v kinech a užíval si své dny slávy. Ani dnes není zapomenut a je stále obdivován pro své herecké výkony, režii i scénář. Já se bohužel u těchto filmů z části nudím a proto filmu nedám takové hodnocení, jaké si zaslouží. Asi jsem zkažený dnešními filmy, které jsou plné akce a efektů. ()

neo93

Výborný kriminální film s prvky komedie. Dnes už klasika v daném žánru. A nic neztrácí na lesku ani po letech. Tak dokonalý a perfektně připravený plán podrazu, již ve filmu příliš nenajdete. Po příběhové stránce opravdu skvěle napsané. Nápad s jasně oddělenými a navzájem navazujícími epizodami filmu se mi též velmi zamlouval. Dvě herecké hvězdy, dva elegantní pánové, Robert Redford a Paul Newman dávají tomuto filmu onu podstatnou zábavnou složku, bez jejich přítomností by snímek, byl samozřejmě poloviční. Nejde opomenout taky podařenou výpravu Chicaga 30. let, tak i nezapomenutelnou hudbu. Vynikající film po všech stránkách, který si v budoucnu rád zopakuju. ()

Likan7

Občas se tím hodnocením ale dokážu trefit! Newman a Redford jsou dobří, proto ty 2*, film jako takový jsem ale doslova přetrpěl a vyhlížel jsem konec snad od 15. minuty. ()

Trixinka

Možná kdybych tento film viděla dříve, nadchnul by mě více. Možná. Ústřední dvojice byla ztvárněna skvěle a pár výborných scén se taky najde (poker ve vlaku, falešná sázková kancelář), ale to je pro tak dlouhý film hodně málo. Hlavní "padouch" je vykreslován jako velké kápo, ale je tak naivní a důvěřivý, že skočí na takové průhledné triky. Tomu se ani věřit nechce. A to vykreslení policisty jako obtloustlého blbce, který nechytí ani pouličního zloděje a nechá se napálit jako dítě, je taky poněkud klišé. Bez emocí musím film zhodnotit jako průměrné, ač skvěle obsazené, dílo, které u mě upadne v brzké době do zapomnění. ()

junxi91

Vtipná a svižná komedie, která dostává diváka do časů třicátých let, kdy se podvádělo v dostizích, sázkách a hraní pokeru více než dneska. V roce 1936 během Velké hospodářské krize okradou podvodníček a hezounek v jednom Johnny Hooker se svými kumpány Lutherem Colemanem a Joem Eriem pomocí vymakaného triku sázkařského kurýra o 11 000 dolarů. Hooker prohraje prachy na ruletě a Luther chce začít nový život a doporučí Hookerovi, aby vyhledal jeho starého přítele Henryho Gondorffa v Chicagu. Zkorumpovaný tlustý fízl Joliet William Snyder se střetne s Hookerem a prozradí mu, že okradli kurýra od irsko-amerického bosse Doyla Lonnegana, který zabije každého, kdo jej jen trochu podvede. Luther a kurýr jsou zavražděni a Hooker uteče za Gondorffem, který se skrývá v kolotočářském bordelu před FBI. Gondorff sežene tým zkušených podvodníků a rozjedou obrovský podvod, známý jako "drát", pomocí velkého týmu, který vytvoří falešnou sázkovou kancelář. Snyderovi a Lonneganovi muži pronásledují Hookera do Chicaga a Gondorff má strach z jejich odhalení. Následuje nejvtipnější část filmu, ve které hraje Gondorff, vystupující jako chicagský bookmaker "Shaw" poker s vysokými sázkami proti Lonneganovi v opulentním vlaku. Gondorff rozzuří Lonnegana svým drzým chováním a okrade jej o 15 000$. Hooker se pak vydává za Shawova nespokojeného zaměstnance "Kellyho", který má vyzvednout výhru a přesvědčit Lonnegana, aby mu pomohl převzít Shawovu operaci. Doma na Hookera čekají Lonneganovi muži a on jim uteče. Snyderovo pronáslednování přiláká pozornost agentů FBI, kteří chtějí využít Hookera k tomu, aby je přivedl k Gondorffovi. Lonnegan pak najme zabijáka Salina, aby našel a zlikvidoval Hookera, který jej tak ponížil okradením jeho kurýra. "Kelly" dává Lonneganovi typ na vítězný dostih a pak mu odhalí, že má ve Western Union partnera "Les Harmona" (podvodníka Kida Twista), který mu má pomoci svrhnout „Shawa“, a to pomocí zdržování výsledků dostihů. Lonneganovi se to zalíbí a rozhodne se financovat sázku v hodnotě 500 000 $, aby se pomstil "Shawovi". Bohužel, Snyder má na Hookera páku v podobě hrozby vězení pro vdovu po Lutherovi. Navíc se Hooker vyspí se servírkou, která ale není jen nějaká děvka na jednu noc, ale někdo mnohem horší. Někdo, kdo jej může připravit o život. Je to tedy dost nepříjemná situace, tlak ze strany FBI spojený s Lonneganovou sázkou na vítěze v hodnotě 500 000 $ může celý plán na Podraz zhatit. Leda, že by to pánové měli promyšlené ještě více, než je divákovi předkládáno…Geniální film se sympatickou ústřední dvojicí, na první pohled nepříjemným a tvrdým Lonneganem a vyžraným otravným policistou Snyderem, během kterého se divák nenudí ani chviličku. ()

Abdul

Ač je tento snímek natolik vykalkulovaný, že postrádá téměř jakoukoliv tvůrčí invenci a improvizaci, musím smeknout. 129 minut, jimiž děj hladce proplývá je výbornou inteligentní zábavou a musím dodat, že osobně neznám člověka, kterému by se film nelíbil. ()

Dexx

Excelentní obsazení, výborný scénář a hlavně neopakovatelně ztvárněná (podstatnou roli zde hraje kouzelný soundtrack) atmosféra 30.let dělá tenhle film jedním z mých nejoblíbenějších. Vím, že jej můžu vidět kdykoliv. Ale jedno vím jistě - něco tak úžasného už dnes nikdo nenatočí...kde jsou ty časy, kdy takhle vypadal kasovní trhák:-( ()

Taffey

Právě dnes jsem si Podraz koupil za 49 kaček v trafice - neuvěřitelné, že? Stejně, jako Apokalypsu a Hoří, má panenko, a hned jsem se na něj podíval, abych se večer dozvěděl, že Paul Newman dnes zemřel. Je to krásný film, který uspěje i dnes. Krásné jsou nejen postavy hlavních postav, ale i volba herců ve vedlejších rolích byla výborná. Namátkou typický pobočník Lonneganův. Ani nevím, jak se ten člověk jmenuje. Zase jsem se jednou výtečně pobavil. Z filmu je ale krásně vidět, jak špičkový herec Newman byl. Proti ostatním, včetně Redforda, hrál, ostatně, jako vždy, naprosto civilně. Ta civilnost byla snad jeho největším trumfem. Po vizuální stránce jsem ocenil především naprosto dokonalé retro. Paráda. ()

Jodie Foster se vydá na loupež Mona Lisy

Jodie Foster se vydá na loupež Mona Lisy

30.01.2020

Režisérka a herečka Jodie Foster (Pan Bobr, Hra peněz) si vybrala svůj příští projekt. Čerstvě se upsala adaptaci knihy The Day They Stole the Mona Lisa, která vypráví o proslulé loupeži, která… (více)

Robert Redford ukončil kariéru

Robert Redford ukončil kariéru