Z jedné z kanceláří mafiánského bosse Doyla Lonnegana odchází poslíček s tržbou 11 tisíc dolarů, kterou má doručit do Chicaga. Na cestě k taxi je ovšem svědkem fiktivního přepadení a nabídne pomoc. Starý zraněný černoch žádá, aby odnesl peníze na jednu adresu. Muž cítí, že by si mohl krásně přivydělat, ale až v taxi zjistí, že byl podveden a oloupen. To se podařilo dvěma podvodníkům Johnnymu Hookerovi a Lutheru Colemanovi, kteří ani ve snu netušili, koho to vlastně okradli. Večer se sejdou u Luthera, kde si rozdělí uloupené peníze. Luther se rozhodne skončit s podvody a Johnnymu dá adresu falešného hráče pokeru Henryho Gondorffa, který by ho mohl naučit velké věci. Když se Hooker vrací domů, sbalí ho chamtivý detektiv Snyder, který už ví, co udělali a komu ty peníze vlastně patřily. Za mlčení požaduje dva tisíce dolarů. Hooker mu dá tisíc falešných dolarů a pak se rychle vrací k Lutherovi, ale je pozdě. Lonneganovi lidé Luthera zabili. Johnny se rozhodne pomstít Lutherovu smrt a společně s Henrym naplánují léčku, při které by měl být Lonnegan definitivně zničen. (TV Nova)

Zuzanyje

Mám pocit, že spousta lidí díky tomuto filmu dodnes zaměňuje název Podraz za Entertainer. Původní název ragtimeu Entertainer Scotta Joplina, který se stal ústřední melodií tohoto filmu, v povědomí veřejnosti poněkud splynul s názvem filmu. Marvin Hamlisch umně variuje Joplinův Entertainer a poprávu mu náleží Oskar za nejlepší hudbu. Nicméně tak Hamlisch dle mého udělal sám sobě poněkud medvědí službu: proslavil spíš Joplinovo a nikoli své jméno. (Jeho jméno bude víc spojováno myslím s Chorus Line, ač za píseň Surprise Surprise nakonec Oskara nedostal.) Na druhou stranu je díky Hamlischovi téměř zapomenut název Entertainer ;o) ()

marlon

Pomsta (podobne ako vodka :-)) najlepšie chutí studená a ak už teda POMSTA, tak ako sa patrí, štýlová "se vším všudy"!!! Originálne spracovanie, chytrý priam dokonalý scenár, výborná réžia, skvelá atomosféra (vyvolávajúca oprávnený pocit, že všetci si akosi skvelo rozumejú), fantastickí herci (a podotýkam, že všetci!), optimistická nadčasová hudba (ktorá ani na chvíľu nevyvolá pochybnosti o osudoch hlavných hrdinov), to všetko stojí za týmto oscarovým kasovým trhákom o najväčšom a najrafinovanejšom podvode všetkých čias !!! Trojlístok Hill - Newman - Redford definitívne spečatil svoje osudové priateľstvo, ktoré sa vytvorilo ešte v priebehu natáčania "Butch Cassidy a Sundance Kidd". Herecké výkony ústrednej dvojice sú úchvatné (z nich doslova srší radosť z hrania), talent pre improvizáciu ukážkový, ich filmová symbióza jedinečná. Jeden z tých mála výnimočných filmov, ktoré sa nikdy neopozerajú. Bravóóóó ()

Tiiso

Ano jak říkají mnozí zde se angažující: Pohodová záležitost. Připadá mi jakoby tvůrci měli už dost pracovního vypětí, sedli ke stolu vypili pár skleniček a jedním dechem stvořili tuto milou a usměvavou zápletku. S odstupem času to opravdu člověk vidí jako jednu velkou akci plné legrace. Tedy takto si představuji, že se museli všichni zúčastnění cítit. Výborný příběh a dobrá představa o obsazení. ()

Šňůra

Pravděpodobně mě nikdy nepřestane tenhle film bavit, i kdybych ho viděl několikrát po sobě. Redford a Newman jsou možná nejlepší dvojka, která se kdy na plátně sešla. Báječně jim to ladilo už ve filmu Butch Cassidy a Sundance Kid a Podraz to šoupl ještě o kousíček výše. ()

Gromit

David S. Ward vymyslel geniální story, George Roy Hill ji brilantně zrežíroval a Robert Redford s Paulem Newmanem jí dodali šmrnc. "Podraz" je zkrátka dokonalým filmem, který se dá vidět znovu a znovu... ()

sornilka

Tento film řadím též do mé top 10 :o)))...domnívám se, že kdyby tam nebyli Paul a Robert, ten film by neměl takovou šťávu. Skvělá hudba k tomu, prostě skvělej film :o)...stejně tak jak BC a SK ()

PaRi

Ano, jak tady v komentářích někdo poznamenal, ve své době byl tento film opravdu neuvěřitelným hitem. Film roku 1973. Pro mne je to přímo kultovní snímek, který můžu vidět opakovaně a vždy se bavím. ()

stiewe

Bravo! Bravo! Skvělý film o jednom skvělém podrazu, který se musí líbit opravdu každému. Vykreslení doby je také úžasné taktéž hudba potěší. Paul Newman a Robert Redford jsou tou správnou volbou a jejich charaktery se úžasně doplňujou a tvoří nezapomenutelnou dvojci a po Butch Cassidy a Sundance Kid jejich nejlepší společný počin. ()

Jacccob

Film, který hned zezačátku přitáhne vaší pozornost a udrží vás až do konce, a to nejen díky skvělému scěnáři a ještě brilantnějšímu podrazu, ale hlavně kvůli originalitě a kvůli bravůrně zahraným postavám. Otec Dannyho parťáků a všech podfukových filmů, akorát je ze staré školy, má větší šmrnc, má odvahu si víc dovolit, a celkově to vše provádí s takovou noblesou a elegancí, že si během promítání přejete, abyste se na tom podíleli. A o hudbě ani nemluvím. Nádhera. ()

kyLuke

Naprosto nesmrtelný a můj vůbec nejoblíbenější film. Těžko říct, čím to je, ale kdykoli ho vidím, mám z celkové atmosféry pocit, že už si to lépe prostě sednout nemohlo. Vlastně nemá cenu tu nic dalšího velebit, z ocenění Filmovou akademií toho vyplývá víc než dost. Kdybych měl jedinou možnost, pak právě Podraz by ode mě dostal bonusovou hvězdičku-a vůbec bych se za tuto odpověď nestyděl. ()

john.h

Moc se mi líbilo, jak vedle hlavních hrdinů, kteří vymýšleli podrazy na bohatý blbečky ve filmu, dokázal mnohokrát podrazit i samotný film diváka. ()

dwyane

Skvělej film po všech stránkách! A děj?Jak může být fakt super příběh ještě lepším díky závěru. Taková starší verze Ocean's Eleven, ale ne o nic horší, spíš naopak. ()

Lobotommy

Já nevím proč, a nemyslím to zle, ale jako bych tam viděl hrát Richarda Gere a Brada Pitta :). Byla to lahůdka s tou nejnečekanější třešničkou na dortu. Ta byla tak nečekaná, jako kdyby mi ji někdo donesl na sachru. ()

Jodie Foster se vydá na loupež Mona Lisy

Jodie Foster se vydá na loupež Mona Lisy

30.01.2020

Režisérka a herečka Jodie Foster (Pan Bobr, Hra peněz) si vybrala svůj příští projekt. Čerstvě se upsala adaptaci knihy The Day They Stole the Mona Lisa, která vypráví o proslulé loupeži, která… (více)

Robert Redford ukončil kariéru

Robert Redford ukončil kariéru