Z jedné z kanceláří mafiánského bosse Doyla Lonnegana odchází poslíček s tržbou 11 tisíc dolarů, kterou má doručit do Chicaga. Na cestě k taxi je ovšem svědkem fiktivního přepadení a nabídne pomoc. Starý zraněný černoch žádá, aby odnesl peníze na jednu adresu. Muž cítí, že by si mohl krásně přivydělat, ale až v taxi zjistí, že byl podveden a oloupen. To se podařilo dvěma podvodníkům Johnnymu Hookerovi a Lutheru Colemanovi, kteří ani ve snu netušili, koho to vlastně okradli. Večer se sejdou u Luthera, kde si rozdělí uloupené peníze. Luther se rozhodne skončit s podvody a Johnnymu dá adresu falešného hráče pokeru Henryho Gondorffa, který by ho mohl naučit velké věci. Když se Hooker vrací domů, sbalí ho chamtivý detektiv Snyder, který už ví, co udělali a komu ty peníze vlastně patřily. Za mlčení požaduje dva tisíce dolarů. Hooker mu dá tisíc falešných dolarů a pak se rychle vrací k Lutherovi, ale je pozdě. Lonneganovi lidé Luthera zabili. Johnny se rozhodne pomstít Lutherovu smrt a společně s Henrym naplánují léčku, při které by měl být Lonnegan definitivně zničen. (TV Nova)

Skund

Super film akorat ja sem ho mel trochu zkazenej protoze sem uz pred timhle filmem videl vsechny dily Hustle kterej tenhle film v pa ŕ epizodach totalne vykradly takze sem vlastne dopredu vedel jak to dopadne.... ()

Kloktaldo

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec. Duo Redford-Newman se znovu sešlo pod taktovkou G.R. Hilla a paráda byla opět na světě. Velmi se mi líbí, že přestože jsou Redford s Newmanem velký frajeři, nechybí zde špetka humoru vyslaná na jejich adresu. Jejich charaktery tím značně získávají na přirozenosti a sympatii. Filmu nechybí napětí, akce ani vtip. Náhlé zvraty a grandiózní závěr vytváří vskutku dokonalý filmový zážitek. Se snímkem je navíc spojená pohodová skladba The Entertainer od Scotta Joplina, kterou sem si pobroukával ještě hodně dlouho :-) ()

bugnini

Tak toto je u mňa jeden z TOP 10 filmov. To čo stvárajú Newman a Redford je úžasné, až brilantné. Tento film je u mňa jeden z mála, ktorý keď si pustím stále mi prinesie ten očákavný zážitok. Fakt super film. ()

Bohatýr

Ty promakany finty a podrazy me dostaly. Navic jsem typ cloveka, kterej dava prednost happyendum. Intervaly myho smichu cinily asi 5 minut :) ()

=Číča=

Věřím, že na tehdejší dobu byl příběh (zápletka) fakt bomba, ale v dnešní době Dannyho Parťáků atd. už to není až tak překvapivé (myslím hlavně ten závěr). Ale když se člověk od tohohle oprostí a vžije se do tý atmosféry, tak je to fajn. Film plynul tak nějak poklidně, ale možná mi to přišlo tím, že jsem u něj střízlivěla z kocovinky a místama usínala ;o) Redford byl za mlada fakt fešáckej rošťák, ženský musely šílet ;o) ()

ZUPA

Tak toto je klasika. Ta atmosféra 30.let mne nikde jinde tak neoslovila a nedostala jako při shlédnutí tohohle snímku. Má prostě své kouzlo a hlavně styl. A k tomu všemu ještě skvělý příběh o plánování a nakonec úspěšném provedení jednoho velkého dostihového podrazu, který je vlastně odplatou : ) but...You're right, Henry. It's not enough.........But it's close. :D Naprosto geniální ! 95% ()

Muf911

Po čase jsem si pustil film na DVD ze socedice. Hned na začátku jsem zjistil, že film je s dabingem a nelze přepnout na originální zvuk. NAvíc dabing nebyl původní, z Barrandova, ale nějaký novější a samozřejmě neměl tu kvalitu. Užuž jsem to chtěl vypnout, ale pak jsem zjistil, že jazyk se dá přepnout do angličtiny v hlavním neu. Proč někdo vyrábí DVD tímto způsobem? Proč prostě nejde jazyk měnit za pochodu? K filmu samotnému: Samozřejmě výborní herci, vtipná zápletka a hlavně SKVĚLÁ atmosféra. Celá nálada filmu je nejspíš důvodem, proč všichni dávají vysoké hodnocení a proč se k filmu vracejí. ()

sAreOn

Newman a Redford - známka kvality. Nádherný a poutavý příběh, výborné herecké výkony + hudba... co víc si můžete přát. Ale na druhou stranu jsem zase v tom filmu hledat důvod, proč že to získalo 7 Oskarů? Tím neříkám, že je to špatné, právě naopak. Jen mi to zas nepřišlo tak "dokonalé". ()

Zeddi

Film jsem viděl až teď, ale je opravdu dobrý. Námět, šermantní Redford a Newman. Roztomilé na tom celém je, že o pár let později kdy Chigago ovládla Sicilská mafie by se takový mistrovský kousek dozajista nedal už uskutečnit. Konec jsem tak trochu předvídal, ale neubral nic na finálním vyvrcholení celého příběhu. ()

Nerajohn

Sedm Oskarů mi přijde možná trochu moc. Mě se nejvíce líbila výprava, Chicago 30. let, metro, chudé čtvrti, moc hezké. Z ústřední trojice možná trošku zaostával Newman, který nedostal až zas tolik prostoru jako Redford. Velmi dobrý byl i R. Shaw. Konec je předvídatelný, postav tak akorát (nejlepší jsou možná týpci v sázkovce), takže 80 %. ()

E.T.Martin

Jóó, Newman s Redfordem, to byli štramáci. Kdo by jim nedržel palce, když to tak fikaně vymysleli? Scéna ve vlaku, kdy "opilý" Newman obehrává a uráží své mafiánské spoluhráče, je prostě božská. ()

RoB23

Úžasná hudba. Skvělí Newman s Redfordem. Film o podrazu, který se vám vryje do paměti. Klasika za *****. ()

Tredi

bez nucených akčních scén, jak je dnes zvykem všude cpát, a jak je to povedené dílko. geniální podraz, který probíhá tak přirozeně, jako by to byla každodenní rutina. herecké výkony byly taktéž na výbornou. zlatý 80´ ()

Evbad

Úžasná atmosféra čtyřicátých let, výborné herecké výkony a podmanivá hudba. No a závěrečný podraz prostě nemá chybu. ()

yurnero

Nemám vůbec co dodat, protože v tomto filmu se vše povedlo tak aby nas mohl maximalne pobavit. Navíc téměř dokonalá hudba, scénář a výkony herců mi braly dech. Toto vše vytvoří atmosféru, která vás vtáhne do děje a nepustí dokud film neskončí. Předchůdce Dannyho parťáků, leč na svoji dobu mnohem lépe proveden. ()

tamadas

Když někdo řekne zloděj představím si chlápka s kuklou a samopalem. Když někdo řekne chytrý zloděj představím si Newmana a Redforda. ()

Jodie Foster se vydá na loupež Mona Lisy

Jodie Foster se vydá na loupež Mona Lisy

30.01.2020

Režisérka a herečka Jodie Foster (Pan Bobr, Hra peněz) si vybrala svůj příští projekt. Čerstvě se upsala adaptaci knihy The Day They Stole the Mona Lisa, která vypráví o proslulé loupeži, která… (více)

Robert Redford ukončil kariéru

Robert Redford ukončil kariéru