Z jedné z kanceláří mafiánského bosse Doyla Lonnegana odchází poslíček s tržbou 11 tisíc dolarů, kterou má doručit do Chicaga. Na cestě k taxi je ovšem svědkem fiktivního přepadení a nabídne pomoc. Starý zraněný černoch žádá, aby odnesl peníze na jednu adresu. Muž cítí, že by si mohl krásně přivydělat, ale až v taxi zjistí, že byl podveden a oloupen. To se podařilo dvěma podvodníkům Johnnymu Hookerovi a Lutheru Colemanovi, kteří ani ve snu netušili, koho to vlastně okradli. Večer se sejdou u Luthera, kde si rozdělí uloupené peníze. Luther se rozhodne skončit s podvody a Johnnymu dá adresu falešného hráče pokeru Henryho Gondorffa, který by ho mohl naučit velké věci. Když se Hooker vrací domů, sbalí ho chamtivý detektiv Snyder, který už ví, co udělali a komu ty peníze vlastně patřily. Za mlčení požaduje dva tisíce dolarů. Hooker mu dá tisíc falešných dolarů a pak se rychle vrací k Lutherovi, ale je pozdě. Lonneganovi lidé Luthera zabili. Johnny se rozhodne pomstít Lutherovu smrt a společně s Henrym naplánují léčku, při které by měl být Lonnegan definitivně zničen. (TV Nova)

Honzulik

Tak jsem opět neodolal a asi už po páté jsem zhlédl tento naprosto ůžasný film, který bezpochyby ovlivnil vývoj sympatického filmového zločinu, kterému divák nesmírně fandí... ()

Hruskovice

Tak tento film si mě vůbec nezískal, rád se nechám oblbnout zápletkami, ale tady to prostě a jednoduše nefungovalo, film tvoří omáčka, která jen připravuje diváka na ten konečný super mega zvrat, který si většina filmfandů předem domyslí, takže prostě NE NE NE... A to jsem se na první shlédnutí tohoto filmu tak moc těšil. 3/5 ()

dsaiko

Film má skvělé herecké výkony a hezké exteriéry, ale z mého technického hlediska pokulhává děj - celý "podraz" na mne působí dost konstruovaně a neuvěřitelně. ()

Lukinek.cz

Film mi byl doporučen mým učitelem angličtiny. Původně jsem si myslel, že to bude stát za hovno, ale opak je pravdou. Učitel je totiž těžkej komunista a jeho vtipy jsou někdy dost zvrácené, podle toho jsem usuzoval, že bude vypadat i tento film. Ted už ale k filmu samotnému. Perfektní scénář, herecké obsazení - užasné a také skvělá muzika, za mě 98,99% :-) Tímto se chci také omluvit mému učiteli anglického jazyka a musím uznat, že máte dobrý čich na film. No, kdybys jste to náhodou četl, tak toho komunistu jsem nemyslel tak uplně vážně ! :-) ()

Metal.God

Johnny Hooker se už od začátku jeví jako pitomec a ani pohledný Redford nesympatickou postavu nezachrání. Henry Gondorff je už postava sympatičtější, ale i přes pohledného Newmana jí něco dělá trochu nesympatickou. Malý podraz na začátku je velmi úsměvný. S velkým podrazem na konci už je to složitější. Pro běžného diváka bude konec asi překvapivý, ale pro člověka, který filmy sleduje více, nebylo rozuzlení žádným velkým překvapením. I když musím uznat, že FBI mě také zmátla. Z filmu vyzařuje nějaká atmosféra, ale vzhledem k filmařsky špinavému a nezvládnutému začátku, jsem si ji tolik neužil. Z tohoto filmu vzešlo velmi mnoho myšlenek, které později byly a stále jsou kopírovány v mnoha jiných filmech. Úvodní znělka je notoricky známá. ()

eMeMko

Velmi povedený film s dokonalou atmosférou, perfektními hereckými výkony a zajímavým příběhem. Na plné hodnocení to však u mě nemá. Proč? Těžko říct. Něco mi v tom zkrátka neštymovalo, a ačkoliv mi ty dvě hodinky hereckého koncertu Paula Newmana a Roberta Redforda utekly jako voda, podívat se na to znovu bych už nechtěl. Přesto se však jedná o pěkný kousek a rozhodně stojí za to se na něj podívat. ()

koza3

Spojení Redford + Newman se mi velice líbí. Už druhý film za poslední týden a zase pecka. Někde v půlce jsem si uvědomil, že tenhle příběh znám. Jedna epizoda mého oblíbeného seriálu Podfukáři tuhle klasiku adaptovala. Trošku si to přitunili, ale základ tam byl stejný. Jde vidět, že se jedná o jejich velkou inspiraci pro celý seriál. Výborný con, kterým nás film provede ve všech jeho fázích. Trošku se zašmodrchala ta romantická nitka, ale což, to překousnu. Super. ()

pollstro

Už hodně dlouho jsem neviděl tak jednoduchý, přímočaře odvyprávěný příběh, který má od samotného začátku jasně stanovený cíl a toho se drží až do samotného finále. Nenachází se zde žádný prostor pro boční příběhy, či extra složité zápletky, nebo dokonce dějové zvraty. Zkrátka se jedná o opravdu jednoduše natočený film, na který se krásně kouká, vše nádherně plyne až se to zdá místy takřka neuvěřitelné. Fantasticky vyobrazená atmosféra 30. let minulého století je skvělým podkladem pro právě takový příběh, který The Sting zrovna nabízí. Hlavní herecká dvojice v podání Paula Newmana a Roberta Redforda se od minulého společného filmu Butch Cassidy and the Sundance Kid dala opět dohromady a paradoxem je, že z toho zase vznikl klenot světové kinematografie. Příběhu by se dala vytknout jeho předvídatelnost, kterou jsem já naštěstí nezaznamenal a o to pro mě bylo finále intenzivnější a mnohem více ohromující. Za mě jednoznačně největší podraz v dějinách kinematografii a jakmile někde uvidím tématicky podobný film, neustále budu mít před očima právě The Sting a jeho hlavní hereckou dvojici, kteří dokázali podrazit snad každého z nás. "I put it all on Lucky Dan; half a million dollars to win." ()

moviepill

Je mi ľúto, že sa nezaradím do mainstreamu nadšenia z tohto filmu, ale napriek výbornému obsadeniu ústrednej dvojice som sa po väčšinu filmu nudil. Možno mi prišla téma stávok nedostatočne atraktívna, možno to urobili tie do očí bijúce štúdiové priestory, možno niečo iné. Čakal som rozhodne viac. ()

cimrman2.

Robert Redfort a Paul Newman opět spolu a opět je to na HMM NIC MOC! Oba herci jsou nepochybně skvělý a hrají tu dobře. Newmana jsem si oblíbil ve filmu Frajer Luke a i tady zahrál solidně. Podraz pro mě však nemà zajímavý děj. Prostředí, vedlejší postavy, zápletka a další mi prostě nesedli. Tento kousek patří na čsfd k nejlépe hodnoceným a já s tímto nemohu souhlasit. Jak se říká 100 lidí 100 chutí! 50% ()

Simako

Výborný příběh, skvělá hudba, skvělá zábava!!!Vynikající obsazení-prostě Newman-Redford to je extratřída!!!Za pět!! ()

Sekel

Pekna filmova klasika, ale na Sundance a Cassidyho tihle dva chlapci nemaji. Oba jsou tak zarive hvezdy, ze jim podrizovani se pribehu a pointe neslusi. ()

Jodie Foster se vydá na loupež Mona Lisy

Jodie Foster se vydá na loupež Mona Lisy

30.01.2020

Režisérka a herečka Jodie Foster (Pan Bobr, Hra peněz) si vybrala svůj příští projekt. Čerstvě se upsala adaptaci knihy The Day They Stole the Mona Lisa, která vypráví o proslulé loupeži, která… (více)

Robert Redford ukončil kariéru

Robert Redford ukončil kariéru