Z jedné z kanceláří mafiánského bosse Doyla Lonnegana odchází poslíček s tržbou 11 tisíc dolarů, kterou má doručit do Chicaga. Na cestě k taxi je ovšem svědkem fiktivního přepadení a nabídne pomoc. Starý zraněný černoch žádá, aby odnesl peníze na jednu adresu. Muž cítí, že by si mohl krásně přivydělat, ale až v taxi zjistí, že byl podveden a oloupen. To se podařilo dvěma podvodníkům Johnnymu Hookerovi a Lutheru Colemanovi, kteří ani ve snu netušili, koho to vlastně okradli. Večer se sejdou u Luthera, kde si rozdělí uloupené peníze. Luther se rozhodne skončit s podvody a Johnnymu dá adresu falešného hráče pokeru Henryho Gondorffa, který by ho mohl naučit velké věci. Když se Hooker vrací domů, sbalí ho chamtivý detektiv Snyder, který už ví, co udělali a komu ty peníze vlastně patřily. Za mlčení požaduje dva tisíce dolarů. Hooker mu dá tisíc falešných dolarů a pak se rychle vrací k Lutherovi, ale je pozdě. Lonneganovi lidé Luthera zabili. Johnny se rozhodne pomstít Lutherovu smrt a společně s Henrym naplánují léčku, při které by měl být Lonnegan definitivně zničen. (TV Nova)

kolly13

Všichni si libují, já si zoufám. Tolik očekávání a takové zklamání. Řemeslnost, nápad a scénář, kulisy, herci - vše precizní. Ale umělé herectví, kdy zvlášť vpočátku to zavánělo soapem, Redford byl jak nadržená buzna a dialogy jak v napomádovaném baru... Tak to mi zkazilo náladu a trvalo, než mě film začal zajímat. Výjimka, kdy tělo a konec filmu nezachrání, pro mne zpackaný, úvod. ()

Hvězdář

Taková lehká gangsterka, na kterou se dá koukat. Není to žádná velká řežba, netečou potoky krve, nejsou tu kopce drog a spousty prostitutek. Je to ze zločineckého prostředí, není to zrovna o ctnostech, ale přecijen se tu dá najít cosi "milého". Pointa je vydařená, příběh taky, jméno filmu už by nemohlo být zvoleno lépe. Vizuální provedení je pak výsměchem těm, co si myslí, že pokud není film fullHD v 3D s digitálními efekty a rekvizitami za desítky milionů, tak že nestojí za nic. ()

zsvmasar

Nejlepší na filmu bylo to, jak mu podrazili nohy a to sem u toho ani nemosel byt, takže krásná 1 hvězda... proto ten Podraz - všecko sa tam podrazilo aj od Bobulovej mamky, co ju trefili při baseballu míčkem do ramena.... ()

zdenek305

Po fantastickém výkonu ve westernu Butch Cassidy a Sundance Kid legendární dvojka Newman/Redford opět zazářila. Režii a scénáři není co vytknout, herecké osazení skvělé - prostě perfektní film. ()

tyzmrde

Vydržel sem 40 mut plus mínus a nevím čím je ten film tak zajímavý. Je možné že druhá hodina filmu je výrauně lepší ale to se jen tak nedozvím ()

belinko

Starých filmov sa niekedy bojím, pretože mnoho z nich je "skvelých" len z povinnosti. Pretože bol dôležitý v tej dobe, pritom film sám o sebe má takmer žiadnu hodnotu (nechcem ukazovať prstom na žiadny z českých starších filmov s názvami, ktoré akoby vymýšľal môj synovec).. no tento film je naozaj majstrovské dielo. Popri filmoch ako "Byt" a "Život je krásny" ho radím k mojím TOP 10 filmom pod 1980 :) ()

Kozlowski8

Úžasný film s vynikající dobovou atmosférou, poutavým příběhem, jedinečnou hudbou, skvělou hereckou sestavou v čele s dvojicí Paul Newman - Robert Redford - vše pod pevnou režisérskou taktovkou George Roye Hilla. 90%. ()

Tunheber

“Měl jste pravdu, pomsta není všechno, ale skoro všechno!” Na hudbu ve filmech si potrpím a hudba v tomto filmu byla doslova perfektní, ostatně stejně jako film samotný. Klasika ()

Franki69

To si řekněme hned zkraje… není to jako Guy Ritchie. A vůbec to nevadí. Je to vynikající film o zlodějíčcích z meziválečného Chicaga, kteří si vezmou na mušku „velkou rybu“. The Sting jednoznačně táhne hvězdný tým tehdejšího Hollywoodu Newman/Redford. Znalí vědí, vy ostatní, pokud jste tady správně, mu dejte šanci. Je jednoduchej, pomalu jako grotesky Charlieho Chaplina. A má neopakovatelné kouzlo přitažlivých filmových „starých“ časů, kdy po průstřelech nebyly vidět dírky v oblečení a „krev“ vypadala jako potravinářské barvivo. Ovšem při jeho sledování si postupně uvědomíte, kolikrát už jste v modernějších bijácích viděli tu podobné kamerové postupy, tamhle zase povědomé scénáristické či herecké vtípky. Tenhle film byl ve své době hit a filmaři se mu dodnes klaní a často z něj citují. Jeho ucelenost dotváří soundtrack. Tým kolem režiséra George Roy Hilla oprášil už v roce 1973 bezmála tři čtvrtě století staré ragtime melodie. A ony fungují stále bezvadně. Podraz se prostě neokoukal a u diváků se drží v široké oblibě dodnes. Už skoro druhou půlku století. Budete se muset sami přesvědčit, jestli zaslouženě…Já dávám 100%. ()

PTuranyi

Výborná gangsterka s perfektne vybudovaný príbehom ako podvies5 gangstra a tak sa mu pomstiť. Produkcia je vynikajúca, ale základom je skvelá práca dvojice Redford-Newman, ktorým perfektne sekunduje Robert Shaw v roli gangstra Lonnegana. Ide o celkom náročný podvod a stále mi vŕta v hlave prečo išiel Lonnegan Hookerovi po krku až do poslednej chvíle. :( ()

F2003F

Charizmatické prostredie s poriadne kúzelným duom v nemenej štýlovo vyšperkovanom príbehu. Lenže 130min je v tomto prípade horko-ťažko znesiteľne neúmerná dĺžka bez svižnosti zakopávajúca o vlastnú sofistikovanosť. Famózny scenár pretavený do príťažlivej podoby strácajúc si tým miestami správnu pozornosť, ktorá je u Sting dôležitá. Pár krát som sa totiž stratil v deji a musel sa aj prehovárať k dopozeraniu. Príde mi, že 4* sú moc a 3 zase málo, ale na plný by to muselo mať, jednoducho povedané, úplne iné vlohy. Možno to bude spôsobené druhým zhliadnutím, pretože na prvý to bola celkom šupa. ()

xander

Dokonalý Podraz s elegantnými podvodníkmi Robertom Redfordom a Paulom Newmanom, na ktorých je krátky aj gangster Robert Shaw. Zo zadných radov na seba ešte upozornuje Charles Durning. Podraz je výborný podvodnícky film ktorý ani po vyše 30 rokoch nestratil svoje čaro, ale musíte pri nom dávať dobrý pozor. ()

Luke55

Prostě klasika.Dokonalý,rafinovaný plán jak okrást jednoho hnusného a zákeřného zbohatlíka.Celý film jsem doufal že se to dvojici Redford,Newman povede.Zklamán jsem nebyl a odnesl jsem si vynikající filmový zážitek. ()

Jodie Foster se vydá na loupež Mona Lisy

Jodie Foster se vydá na loupež Mona Lisy

30.01.2020

Režisérka a herečka Jodie Foster (Pan Bobr, Hra peněz) si vybrala svůj příští projekt. Čerstvě se upsala adaptaci knihy The Day They Stole the Mona Lisa, která vypráví o proslulé loupeži, která… (více)

Robert Redford ukončil kariéru

Robert Redford ukončil kariéru