Z jedné z kanceláří mafiánského bosse Doyla Lonnegana odchází poslíček s tržbou 11 tisíc dolarů, kterou má doručit do Chicaga. Na cestě k taxi je ovšem svědkem fiktivního přepadení a nabídne pomoc. Starý zraněný černoch žádá, aby odnesl peníze na jednu adresu. Muž cítí, že by si mohl krásně přivydělat, ale až v taxi zjistí, že byl podveden a oloupen. To se podařilo dvěma podvodníkům Johnnymu Hookerovi a Lutheru Colemanovi, kteří ani ve snu netušili, koho to vlastně okradli. Večer se sejdou u Luthera, kde si rozdělí uloupené peníze. Luther se rozhodne skončit s podvody a Johnnymu dá adresu falešného hráče pokeru Henryho Gondorffa, který by ho mohl naučit velké věci. Když se Hooker vrací domů, sbalí ho chamtivý detektiv Snyder, který už ví, co udělali a komu ty peníze vlastně patřily. Za mlčení požaduje dva tisíce dolarů. Hooker mu dá tisíc falešných dolarů a pak se rychle vrací k Lutherovi, ale je pozdě. Lonneganovi lidé Luthera zabili. Johnny se rozhodne pomstít Lutherovu smrt a společně s Henrym naplánují léčku, při které by měl být Lonnegan definitivně zničen. (TV Nova)

Ivoshek

Možná je chyba někde u mne, ale teda že bych se nějak kralovsky bavil, to říct nemůžu. Spousta těch věcí je tu fajn vymyšlených i zahraných, atmosféra 30. let taky fajn, jen mi to celé neodsypalo... ()

anderson

Trikrát s ... Robert Redford: ČST 1 = 8.1.1987, réžia českého znenia = MARIE FRONKOVÁ (ÚPF) - TECHNICKÁ POZNÁMKA: Obrazová verzia ČST (s dabingom L. MUNZARA) je OPEN MATTE - na DVD od UNIVERSALu je anamorfný widescreen 1,85:1, a dabing je nový (namiesto MUNZARA dabuje PAVEL ŠROM). (25.8.2008) ()

duklak2

Každý ho určitě někdy zažil. Já před dvěma dny. A to tím, že jsem si pustil tento film. Prý je podle všech dokonalý. Nechápu. I když na tu dobu to mohla být bomba. Ústřední dvojka Newman a Redford výborná. Ale teď se musím pozastavit nad příběhem. Je velmi laciný a lehko předvídatelný. Dva podvodníci okradou jiného, který maká pro nějakého největšího mafiána. Jeho lidé na odplatu jednoho z podvodníků zabijí. Jediné co se mi na filmu líbilo byla titulní skladba, kterou v dnešní době zná snad každý. Zažil jsem čisté dvě hodiny nudy. A nechápu, jak film mohl získat 7 Oscarů! Hodnotím pouhými dvěma hvězdičkami a to se mi u žádného filmu z 200 nej ještě nestalo a myslím, že dlouho nestane. Newmane odpočívej v pokoji. ()

MeanWhile

Perfektní scénář, kterej mě fakt dostal. Rozjedz byl podle mě takovej volnější, ale i tak to byla paráda. Postupem času jsem si film začal oblibovat, ještě ktomu když se tam i hrál poker, což je má oblíbená hazardní hra. Poté byly také perfekntí výkony jako vždy suprového Paula Newmana a Roberta Redforda, kteří to spolu zase rozjeli. Konec celého filmu vše dovršil, poté jsem měl už jasno že dám pět hvězdiček, nic jiného by totiž nepřišlo v úvahu. Musim říct že jsem to chlapců žral až do úplnýho konce, ale vyvrcholení bylo vážně parádní. ()

luka4615

Strhující příběh s dokonalým spádem, jenž je s nebývalou citlivostí zasazen do mého nejoblíbenějšího období a místa - totiž USA třicátých let, broušený ikonický soundtrack a ústřední dvojice v podání Roberta Redforda a Paula Newmana. Právě tyto ingredience tvoří z filmu The Sting výtečnou a nadčasovou podívanou, která bude mít své osobní kouzlo ještě pěkných pár dekád. Nesmím rovněž opomenout nádherné, ručně malované úvodní "bannery" před každou kapitolou příběhu, které navozují ten správný pohodový dojem. Výborná práce! „Your boss is quite a card player, Mr. Kelly; how does he do it?“ ()

Kimon

Paul Newman a Robert Redford, výborně sehraná dvojice zazářila v plném lesku. Opravdu škoda, přeškoda, že si tihle dva nezahráli ve více filmech. ()

Sawy

Dobrý film.Ale ničím výjimečný.A film,který je tady v TOP 20 by výjimečný být měl.Možná jsem po těch nadšených ohlasech čekal víc,ale dostal jsem jen slušnou komedii s charismatickými Newmanem a Redfordem.A s vědomím existence filmu Butch Cassidy a Sundance Kid musím jít na průměrné tři hvězdičky.Ale možná pomůže druhé zhlédnutí.Do toho se mi ale teď moc nechce,takže to takhle asi nějakou chvíli zůstane. 65 % ()

Morholt

Krimi-komedie určitě dobrá, nápaditá a nadprůměrná, ale ty ódy, které se na Podraz pějí, mají základ především v tom, že se tu opět sešli Redford s Newmanem. Od filmu, který má hodnocení 90% bych čekal, že u něj nebudu místy zívat či mít tendence použít rychloposuv. A to se tady občas dělo. Nejslabší Hillův film, co jsem od něj viděl, ale i tak se samozřejmě jedná o kvalitní zábavu. 70% ()

jerry12

90%. Dechberoucí podívaná s fenomenálním Paulem Newmanem a skvělým Robertem Redfordem. Herecké legendy spolu s geniálním režisérem stvořili legendární film, který je už navždy kultem. ()

ScarPoul

Vždy keď si zúfam nad súčasným stavom kinematografie a rozmýšľam, prečo máme v súčasnosti tak málo dobrých filmov, siahnem po klasike a cítim sa znova ako ten chlapec čo sa do filmu zamiloval. The Sting je presne takým filmom. Herecké duo uveriteľných charakterov a postáv. Scénaristicky vypiplané do dokonalosti. Film pri ktorom vás nebaví rozmýšľať a ktorý si užívate a nechávate sa ním prekvapiť, vo vás bude rezonovať podľa môjho názoru už stále. Je to herecký koncert. Je to inteligentné, je to vtipné a má to v sebe takú tú starosvetskú noblesu a galantnosť aká z kinematografie zmizla, alebo je aspoň veľmi dobre schovaná. Dôkaz, že Newman a Redford boli majstrami. ()

PROROK14

Geniálne. Nevychádzal som z údivu. Získalo ma to hneď prvou scénou. Perfektne vymyslený príbeh a zápletka. O nude sa nedá vôbec hovoriť. Tie dve hodiny mi utiekli ako voda, len škoda, že to nebolo dlhšie. Krásne sa na to pozeralo. 90% ()

maseer2

první polovina skvěle vygradovaná partičkou pokeru, pak tempo pozvolna poněkud upadalo, ale geniální finále nakonec stvrzuje vcelku kvalitní čtyřku.. ()

Jodie Foster se vydá na loupež Mona Lisy

Jodie Foster se vydá na loupež Mona Lisy

30.01.2020

Režisérka a herečka Jodie Foster (Pan Bobr, Hra peněz) si vybrala svůj příští projekt. Čerstvě se upsala adaptaci knihy The Day They Stole the Mona Lisa, která vypráví o proslulé loupeži, která… (více)

Robert Redford ukončil kariéru

Robert Redford ukončil kariéru