Z jedné z kanceláří mafiánského bosse Doyla Lonnegana odchází poslíček s tržbou 11 tisíc dolarů, kterou má doručit do Chicaga. Na cestě k taxi je ovšem svědkem fiktivního přepadení a nabídne pomoc. Starý zraněný černoch žádá, aby odnesl peníze na jednu adresu. Muž cítí, že by si mohl krásně přivydělat, ale až v taxi zjistí, že byl podveden a oloupen. To se podařilo dvěma podvodníkům Johnnymu Hookerovi a Lutheru Colemanovi, kteří ani ve snu netušili, koho to vlastně okradli. Večer se sejdou u Luthera, kde si rozdělí uloupené peníze. Luther se rozhodne skončit s podvody a Johnnymu dá adresu falešného hráče pokeru Henryho Gondorffa, který by ho mohl naučit velké věci. Když se Hooker vrací domů, sbalí ho chamtivý detektiv Snyder, který už ví, co udělali a komu ty peníze vlastně patřily. Za mlčení požaduje dva tisíce dolarů. Hooker mu dá tisíc falešných dolarů a pak se rychle vrací k Lutherovi, ale je pozdě. Lonneganovi lidé Luthera zabili. Johnny se rozhodne pomstít Lutherovu smrt a společně s Henrym naplánují léčku, při které by měl být Lonnegan definitivně zničen. (TV Nova)

kinej

The Sting je z těch filmů, které nejlépe vystihuje označení stará dobrá filmařina. Žádná velká filmová revoluce se nekonná přesto se to skvěle sleduje. Měl bych jen drobnou výtku, která mi překáží v tom, abych dal plný počet bodů. V závěru se tvůrci snažili být tak moc překvapiví, až je to trošku na úkor logiky. Celou dobu je film pojat tak, že Newman neví co se chystá, film je tak i pojat a pak...Butch Cassidy and Sundance Kid je určitě lepší. ()

cheyene

A - atmosféra, B - bravurně natočené, C - cejchováno bezchybnou hereckou spoluprácí Newmana s Redfordem, comeback těchto dvou do společného snímku, D - dabing není originál!, Ď - děj - perfektní, E - excelující herci, F - film s velkým F, G - Gondorff, H - Hooker, Ch - charisma hlavního dua, I - ideální interiéry, J - jednoduchost, vše má svůj prostor, čas, žádná překombinovanost, K - kapitoly (film jakoby rozkapitolován, podobně jako u Tarantina), L - Lonnegan, M - majstrštyk režiséra, herců a ostatních tvůrců, N - Newman, O - Oscar (7), P - poker, Q - quantum pohody X napětí, R - retro, Ř - říhnutí Gondorffa při pokeru ve vlaku, S - Scott Joplin (1867-1917) - ragtime The Entertainer, Š - šmrnc, herecká dvojice N & R dávají snímku nezapomenutelný šmrnc, T - triky, The Sting, The Entertainer - ragtime S. Joplina instrumentován do orchestrální podoby Marvinem Hamlischem, U - unikát ve svém žánru, V - vlaková scéna je jednoduše okouzlující, W - 0, X - 0, Y - 0, Z - zábava! Závěr - fenomenální! Zajímavost: Henry Gondorff, Paul Newman, se ve filmu objeví až v čase (přibližně) 25:30. ()

Hrabka

Výborný film s dobrými podrazy, ale pro mě to na plných 5* nebude, protože nemám žádnou chuť si ten film pustit někdy znova. Hlavní podraz mě až tak nenadchnul a dá se bohužel celkem snadno odhalit. Celý film se taky docela vleče. Na druhou stranu je třeba vychválit herecké obsazení a skvělou hudbu. 85% ()

nunka

Áno, The sting právom patrí do top 100 a právom tróni na jej vrchných priečkach. Je to klasika, aká tu bola, je a v budúcnosti ju ťažko niekto prekoná, pretože kombinácia Newman - Redford je famózna a neokúkateľná. Tí dvaja parchantíci si Vás tak získajú, že na chvíľu zatúžite byť súčasťou ich rafinovaných dobrodružstiev. Navyše podmanivá hudba je rovnako jedinečnou kultovou záležitosťou. ()

juta

Ten Robert Redford mi zde hrozně připomínal Breda Pitta. Jsou si docela podobní že? :-) No co k tomu dodat? Podraz to byl brilantní a už když se zdálo, že to nevyjde, přeci jen se to nějakým zvláštním způsobem povedlo, z celého filmu je opravdu nejlepší konec. Ale v dnešní době s internetem, by takový podraz ztroskotal hned na začátku. :-) ()

paascha

Jeden z nejlepších podvodnických nebo zlodějských filmů. Ostatní jsou jen odvárky, jako třeba Dannyho parťáci, víš, šepto hlupáku? ()

Fiftis

Film je skvelou ukážkou filmárskeho umenia. Film je natáčaný v dobovom štýle a toto prevedenie sa mi páčilo. Herecký koncert Roberta Redforda a Paula Newmana bol jednoducho úžasný. Ťažko povedať, kto z nich bol lepší a vlastne je to úplne jedno. Pretože hlavne na nich leží celý úspech tohto filmu. Je pravda, že samotný príbeh bol až príliš jasný a pritom dosť prekombinovaný, ale rovnako je to veľmi dobrý film. Prevedenie bolo dokonalé a nedá sa inak, ako tento film ďalej odporučiť. ()

lamps

Parádní souhra dvojice Redford a Newman+ vynikající scénář zajistily této kriminální komedii status nehynoucí legendy. Děj je naprosto nepředvídatelný, atmosféra směřující k mafiány nadupaným 30. létům je také trefena výborně a přirozený nadhled a osobnost hereckých představitelů celé sledování jen zpříjemňuje. Těžko byste hledali jiný film s tak nevtíravým a citlivým slučováním komedie a krimi žánru, jako je Hillův Podraz. ()

Jacinda

ještě že mě mamka donutila podívat se na něj. Kdo by pak řekl, že k tomu zas já přinutím kamarády:-D I přes můj mladý věk mě film velmi pobavil a zaujal. Skvělá dvojice Redford/Newman...lepší už to ani nemůže být ()

Pepinec

Navzdory svému názvu je Podraz k filmovému divákovi maximálně férový. Tak férový, že kdyby byl ještě o fous férovější, musela by v tom být nějaká levárna... ()

JohnnyD

Pomalé a natiahnuté tempo mi nevadilo. Je radosť pozerať sa hoci len tak na hercov ako Paul Newman či Robert Redford, ktorých každá veta je čistá radosť z hrania a vynikajúco dotvárajú pohodovú atmosféru. Čo mi vadilo, bol akurát strašne chaotický scenár, s množstvom rovnako vyzerajúcich rovnako oblečených postáv, ktoré sa objavujú na pár štekov a ani pozorný divák niekedy poriadne nevie, kto koho kým a prečo. ()

Boogeyman

Nestárnoucí klasika i v současnosti hladce straká do kapsy Dannyho parťáky a podobné podrazácké filmy, ač jsou kvalitativně mnohdy na velice vysoké úrovni. Podraz zkrátka smíchal to nejlepší co mohl a vznikl tak legendární film, který je stejně jako Butch a Sundance nezapomenutelnou vzpomínkou na Titány! Jen ty ženské představitelky mohly být vybrány trochu vkusněji. ()

Madsbender

Legendárna komédia s fantastickým obsadením, ktorú by som si už vďaka rozdeleniu na "kapitoly" vedel predstaviť ako dokonalú divadelnú hru. Do bodky prepracovaný majstrovský scenár, presný strih a po všetkých stránkach perfektne zvládnutý film, ktorý funguje vo všetkých polohách (bez dvojzmyslov). Kiež by bolo takých filmov viac. ()

petaspur

Dva sympatičtí blonďáci si, vedeni neviditelnou rukou paní pomsty, s velkou chutí podávají namyšleného gangstera, který ještě dnes nechápavě kroutí hlavou nad způsobem svého oblafnutí. ()

Stegr

75% - Opět Newman s Redfordem, opět skvěle hodnocený film širokou veřejností, opět přílišná očekávání, která zůstala nenaplněna. Podraz byl hezký film. Herci hráli o sto šest a bylo to znát, ale kromě parádního pokeru ve vlaku mi chybělo něco extra, nějaký hmatatelný důkaz, díky kterému bych se mohl přidat k těm chvalozpěvům všude okolo. Na druhou stranu ten konec měl něco do sebe... ()

Ruut

UPGRADE 2018: Tak jo, před deseti lety mi Podraz přišel zkratkovitý, sestříhaný a nestíhal jsem. Tak tedy po 45 letech od premiéry hodnotim jako mistrovské dílo s neskutečným tempem, plné skvělých herců , hudby, kostýmů , střihu a kulis. ------ Přišlo mi že v tom filmu (stopáž cca 120min) dost řádil střihač a místy ufikával scény tak že jsem vůbec nechápal návaznost a motivace. A nebo jsem možná jednoduše nestíhal tento 35 roků stařičký filmek a jeho rychlé tempo bylo na mě moc. No každopádně Robert je jaksepatří uhlazený gentleman a Paul zase pěkně rošťácký. Takže proč ne. ()

S.Quentin QUALE

Na tenhle rest jsem se chystal hodně dlouho, čekal jsem na správnou gangsta náladu. Tenhle ten Podraz je výbornej. Ani nevěřím svým vlastním očím, když se dívám na tu stopáž, protože mi filmek utekl jako voda. Redforda moc nemusím, ale Newman a hlavně Shaw podávají nekompromisní herecké výkony, které nechávají člověka v příjemné nejistotě, kdo bude nakonec tím větším drsňákem. Jak už název napovídá, ve filmu se jedná o prachy, gembl, fixlování, dostihy, podvůdky a podvody. No když jde o prachy, kór pak v době všech možných mafiánů, jde často i o kejhák. Když jde o kejhák, skončí někdo mrtvej. Když skončí někdo mrtvej, odplata na sebe nenechá dlouho čekat.....a to pak máme hodně velkej Podraz na denním světle. Doporučuju! ()

HAL

Pohoda. Hodně velká pohoda. Ale může to stačit na "21. nejlepší film všech dob"? Možná leda tak na "21. nejlepší odpočinkový film". 8/10 ()

Jodie Foster se vydá na loupež Mona Lisy

Jodie Foster se vydá na loupež Mona Lisy

30.01.2020

Režisérka a herečka Jodie Foster (Pan Bobr, Hra peněz) si vybrala svůj příští projekt. Čerstvě se upsala adaptaci knihy The Day They Stole the Mona Lisa, která vypráví o proslulé loupeži, která… (více)

Robert Redford ukončil kariéru

Robert Redford ukončil kariéru