Oddělení vražd (TV seriál)

• Austrálie

Murder Call

Oddelenie vrážd

Krimi / Drama / Thriller

Austrálie, 1997–2000, 40 h 57 min (Minutáž: 43–44 min)

Tvůrci:

Hal McElroy

Předloha:

Jennifer Rowe (kniha)

Lucy Bell, Peter Mochrie, Geoff Morrell, Glenda Linscott, Jennifer Kent, Gary Day, Kimberley Joseph, Jason Clarke, Michala Banas, Nash Edgerton, Bojana Novakovic, Steve Le Marquand, Kieran Darcy-Smith, Bridie Carter, Christine Stephen-Daly, Doris Younane, Jessica Napier, Alex Hughes, Anne-Louise Lambert, David Franklin, Ian Stenlake, Jim Byrnes, Chris Haywood, Franco Garofalo, Murray Bartlett, Matt Doran, Betty Lucas, Paul Gleeson, Damon Herriman, Christopher Stollery, Roy Billing, Dan Wyllie, Ivar Kants, Tim Elliott, Victoria Longley, Marta Dusseldorp, Samantha Rebillet, Frank Whitten, Josef Ber, Edmund Pegge, Mitchell Butel, Ralph Cotterill, Alan Dukes, Ursula Brooks, Malcolm Kennard, Andrew Buchanan, Brett Climo, Rebecca Smart, Kate Fischer, Lewis Fitz-Gerald, Nic Bishop, John Griffiths, Barry Otto, Gosia Dobrowolska, Rebecca Rogers, Mary-Ann Henshaw, Mary Haire, Barry Quin, Olivia Pigeot, Michael Percival, Anthony Hayes, Justin Rosniak, Celia Ireland, Jacqueline Brennan, Martin Jacobs, Zoe Carides, Lara Mulcahy, Justin Monjo, Martin Dingle Wall, Jason Chong, Kerry Walker, May Lloyd, Kathryn Hartman, Inge Hornstra, Olivia Brown, Tina Bursill, Simon Elrahi, Diane Craig, Grant Page, Kate Fitzpatrick, Daniel Roberts, Geoff Parry, Matt Boesenberg, Brian McDermott, Jeremy Cumpston, Bob Hornery, John Ridley, Vivienne Walshe, Harry Cripps, Brendan Donoghue, Duncan Wass, Jeremy Callaghan, Allison Cratchley, Andrew Blaxland

Peter Askew

Masky:

Simon Joseph

Kostýmy:

Meg Gordon, David Rowe

Zatím jsem viděl první dva díly a ve sledování hodlám pokračovat, je to totiž úplně jiné, než většina v současnosti běžících amerických kriminálek, které jsou všechny jako přes kopírák. Především je to australské, takže odlišný přístup je docela znatelný. Je to uvěřitelné, úvodní případ byl velice, velice zajímavý, atmosféra by se dala krájet, herci vynikající, hudba výborná, povedený dabing, To vše dohromady působí strašně dobře a jediné, co mě trochu zklamalo bylo to odhalení vraha (ale to už je jen takový drobný detail). Jinak děkuji TV Barrandov, že mi umožnila tento seriál sledovat, protože něco tak vysoce zajímavého se opravdu moc často nevidí, hlavně teď. Myslím, že čím víc dílů bude, tím to bude větší psycho (ale je to jen odhad). Ovšem pokud se potvrdí, má tento seriál šance být jedním z nejlepších kriminálních seriálů, jaké jsem kdy viděl. Zatím za 80% a zajímá mě to čím dál víc.(11.10.2014)

S Columbem nejlepsi krimi serial... Naprosto dokonale vrazdy se skvelymy postavami ... Atmosfera je sice spise komorni ale to nicemu nebrani(16.8.2004)

• cherita

Krimiseriály přicházejí na televizní obrazovky a zase odcházejí, bývají si navzájem zoufale podobné a doopravdy zaujmout mě dokáže málokterý. Takže skutečnost, že mi zrovna tenhle utkvěl v paměti a zůstal tam i po tolika letech, vypovídá něco o jeho kvalitě. Vlastně o něm ani nedokážu napsat nic konkrétnějšího, jenom si pamatuju, že by takový poctivější a temnější. Rozhodně bych se na něj ráda podívala znovu.(26.5.2011)

• prochyn

Kriminálka, která nenadchla.(29.5.2019)

velmi dobra krimi; jenom nechapu, ze to nikdo neopakuje(30.1.2008)