Jurský park 3

Ben Hildebrand a Eric Kirby, syn Benovy přítelkyně Amandy, spolu letí na paraglidu připoutaném k lodi, blízko ostrova Isla Sorna. Poté, co posádka náhle zmizí v mlze a loď očividně ztroskotá, odřízne Ben lano a s Ericem jsou unášeni k ostrovu. Tento ostrov je neblaze proslulý tím, že na něm žijí naklonovaní dinosauři. O osm týdnů později paleontolog Alan Grant objevuje dosud netušené. Velociraptoři byli nejen inteligentní, ale dokázali se spolu domluvit pomocí speciálně tvarovaného hrtanu. Bohužel jeho výzkum nemá moc budoucnost kvůli nedostatku financí. A tak mu vlastně přijde vhod nabídka Amandy a Paula Kirbyových, kteří jsou bohatí dobrodruzi a tentokrát by chtěli letět velmi nízko nad ostrovem Isla Sorna. Povolení místní vlády údajně mají. Alan se svým mladým kolegou a dalšími dvěma průvodci tedy letí s nimi. Během letu se Grant dozví, že letadlo hodlá na ostrově přistát. To se mu zdá příliš nebezpečné, ale jeden z průvodců ho udeří do hlavy a když se Grant probudí, zjistí, že letadlo už přistálo. Téměř vzápětí se na přistávací dráze objevuje první dinosaurus. Při pokusu o odlet letadlo ztroskotá na stromě a celá posádka se ocitne tváří v tvář hroznému nebezpečí. Alan Grant se dozvídá, že Kirbyovi vůbec nejsou bohatí, ale hledají svého zmizelého syna Erica. Jsou přesvědčeni, že Eric, který se zajímá o paleontologii byl schopen na ostrově přežít, a to i přesto, že skupina nalezne ostatky Bena Hildebranda... (TV Prima)

Aha

Priemerná marketingová jednohubka, pre mňa dokonca pozerateľnejšia ako prehypovaná dvojka. A to určite aj kvôli návratu Sama Neilla namiesto Goldbluma. Vzťahy a ciele naplnené v tom najjednoduchšom slova zmysle, pár krásnych záberov a pár zaujímavých scén. Rozhodne ale dobre, že po tomto filme nasledovala dlhšia pauza. Len nerozumiem tri mená podpísané pod scenárom. Nolan sa v kresle obracia. ()

Robbie

U JP3 je zjavné, že chýbajú dve najdôležitejšie mená: Steven Spielberg a Michael Crichton. Rozhodne som nebol sklamaný, pretože dinovia sú opäť krásní a film ponúka nejedno osvieženie, avšak už je tu cítiť tú typickú popcornovú hollywoodsku tuposť, ktorej sa prvé dva diely úspešne vyhýbali, alebo ju aspoň dokázali efektne zakryť. Z veľkej časti za to môžu nesympatické postavy a nevtipný humor. Škoda, že časy keď sa aj filmy s najšialenejšou sci-fi tématikou točili celkom rozumne a s láskou sú už pravdepodobne nenávratne preč. Dnes sa točia nasilu, na uspokojenie detí alebo tupých dospelých, lebo tých je naviac, tak nech to poriadne zarába. Pridaná hodnota v podobe kvalitne prepracovaných postáv a dobre gradovaného deja a napätia už takmer vymizla, ale naštasie JP3 ešte trochu toho kúzla má. ()

Bleught

Dobrá oddechovka. Blbost, ale po náročném dnu, kdy se do mozku už žádné vzdělání prostě nevejde, to ujde. Chápu sice, že po dvou dílech se Tyrannosaurus jako hlavní hvězda poněkud ohrál, ale jakožto od dětství nadšený amatérský "paleontolog dinosaurolog" musím zabědovat a vzít hlavu do dlaní. Sice o pár metrů delší, leč subtilní rybožravý Spinosaurus, by rozhodně za 10 vteřin na férovku nesejmul Tyrannosaura, kterej by tou svojí držkou rozžvejkal i ruskej tank... ()

soukyd33

Tohle se povedlo. Dobrý příběh a super efekty. 👍 Ostrov Isla Sorna je něco úplně jiného. Doporučuji. Hvězdiček 4 ()

Sa.sa

3 pokračování filmu o dinosaurech, který je plný efektů i slušného děje... Sice to není jak 1, ale lepší než 2 ;) ()

Bogrant

Žiadne zahanbenie alebo zosmiešnenie predchádzajúcich dvoch častí sa nekoná, práve naopak. Trojke výrazne pomohol návrat doktora Granta a fakt, že režisér Johnston si bol vedomí, že Spielberga neprekoná. Od pádu lietadla až po samotný koniec s raptormy jedna veľká naháňačka o to, kto prežije a kto ako prvý sa nechá zožrať. Tých 92 minút je možno aj málo, ale v celkovom súčte to stačí a film vyložene nemá hluché miesto. Dôstojné zakončenie tejto trilógie. ()

Little_Sawy

Dr. Grand paleontológ sa zas vydáva na cestu za Diníkmi aby zas ostatným dokázal aký je dokonalý vo svojom vykopávaní pozostatkov mŕtvych 30000000000 let dinosaurých kostí, jenomže se taky vyda i na pátrací okci, což nečekal, zisti že raptori vedia hlásiť o pomoc což ho dosť vyzera že zaujme. Film ma hrozne bavil, buddhožel nedostane plný počet kvůli té blonďaté kunde ktora mi žrala nervy cely film, bolo mi aj ľúto že jej raptori neodtrhli ruky a nohy aspoň by už konečne držala hubu. Inak film a diníkmi skvelý ()

Colomba666

Největší prů❌er ze všech “dinosauřích” filmů, možná je to úplně debilním obsazením, kromě Neila, nebo jim už prostě došly nápady. Nehorázná slátanina. ()

Feacher

Asi díky hlavní postavě mi tenhle díl přišel lepší než díl č. 2... Jednička bezesporu nejlepší a 2 i 3 trochu zbytečně vycucaný z prstu... ale tenhle díl byl svižnější i zábavnější. Logikou událostí možná trochu horší než 2 a co se týče vedlejších postav, index otrvanosti byl vyšší taky tady, ale každopádně z mého pohledu lepší než 3* dvojka a horší než 5* jednička... 4*! ()

largesnake

6/10. Nejhorší z trilogie! Není to tak zlé ale nejhorší díl to je, není to z toho důvodu že to točí Johnston, ale kvůli příběhu a délce samotného filmu. 92min není hodně oproti předchůdcům a navíc sem jedeme najít syna. Nebylo by náhodou lepší to říct třeba Fbi, že se vám na ostrově s dinosaury ztratil syn? Naběhli by tam a pošéfili to. ()

Brvis

Přemýšlím, zda-li tomu dát 3, nebo 4 hvězdy, protože je to tak 3,4, ale tak v matice nás učitli zaokrouhlovat, takže 3. Ale teď k filmu. Z prvního dílu se nám sem vrací Alant Grant (Sam Neill) a Elli Satlerová (Laura Dern), ale to je z původních herců vše, protože pak nám sem přibydou Will Macy a Téa  Leoni, která ztvárnila naprosto nesnesitelnou ženskou, která snad porušuje všechny věci, které ji doktor Grant řekne, až si chvilkama říkáte, proč ji ještě nějaký ještěr nesežral. Jako v předchozím dílu je tu mnoho odkazů a narážek na předešlé díly, což určitě potěší. Příběh je v pořádku, prostě taková ta klasika, kterou od takovéhoto filmu čekáte. Je tu velmi mnoho akce, která však zaostává oproti minulému dílu, což je škoda. Jen málo kdo ví, že figurína spinosaura je největší pohyblivou mechanickou figurínou světa, což je velice zajímavé, když se na ten film díváte s tímto faktem. Další fakt je, že spoustu scén (konkrétně 2), které se zde objevují už měli být v prvním jurském parku, avšak se to tam Spielbergovi nelíbilo, takže to nakonec skončilo zde. Jako takoví paradox a faktor, kvůli kterému, až mě to mrzí musím říct, že třetí park je nejhorší je, že snímek má pouze 92 minut, ale v realitě si chvílemi připadáte, jako by to už byli minimálně dvě hodiny. Takže takový sumasumárum je, že film rozhodně není nejhorší, ale některé věci by mohli být lepší. ()

MartinNewman

Jurský park 3 nám přišel v novém tisíciletí a to mu možná uškodilo nejvíc. Svět měl totiž za sebou už Matrix a rozjeli se nám ohromující série Pána prstenů a Harryho Pottera a to jsou série, proti kterým jde velmi těžko konkurovat. Svět filmu byl o kus dál a to přitom uteklo od dvojky jen čtyři roky. Další změnou je režisérské křeslo, které opustil otec série Spielberg, který se přesunul do pozice producenta pokud se nemýlím a do křesla usedl Joe Johnston. Myslím že filmu to rozhodně neuškodilo, stejně jako opět úplně nový děj, kdy nám zmizel Jeff Goldblum a vrátil se sympatický Sam Neil a trošku v pozadí navrátivši se Laura Dern, plus nově Will Macy a Téa Leoni. Děj je možná krapet akčnější než u dvojky a to je jen dobře, co je celkem otravné je až častý jekot Leoni, která hystericky řve tolikrát za film, že jsem ji měl občas plné zuby. Jinak je dějová linka vystavěna dobře a Johnston to režijně zvládl výborně. Trojku hodnotím plnou čtyřkou jako dvojku, protože si to určitě zaslouží. Na to že film je proti dvěma předchozím dílům o půl hodiny kratší tak se se tvůrcům povedl udělat dobrý film, který si určitě zaslouží dobré hodnocení. ()

Nataniel73

Stručne by sa Jurský park 3 dal opísať ako dobre natočená kravina. Tri hviezdy, ktoré si myslím, že tento film s odretými ušami dosahuje sú hlavne za technické spracovanie a niekoľko pútavých scénok (súboj s Pterodaktylmi, odovzdanie vajec Velociraptorom). Ale dejovo je film skôr na tie dve hviezdy. Herci tiež zrovna dvakrát neupútali a niektorí by si za to hysterické správanie aj zaslúžili skončiť ako potrava pre dinosaury. Takže celkový dojem je lepší priemer, ale keby sa trochu viac popracovalo na scenári výsledok mohol byť lepší. 55% ()

VanStan

no tento jurský park je lepší ako 2 to určite. aj pterodaktili tam boli no a to je fajn. napätie od začiatku je to v pohode film som spokojný štyri hviezdy za dej, nových dinosaurov a za hercov ktorý tak isto si odviekli dobre svoju prácu. na to že je to trojka výborné pokračovanie v iných filmoch trojky stoja za šit4stars ()

EricNor

Nenáročná procházka na sobotní večer. Konečně hodně pěkně zpracovaných dinosaurů. Logika většinou kulhá na obě nožky, ale komu to u filmu tohoto typu vadí. ()

qwxyz

Tak toto je pravý průměr. Ostatně by to bylo překvapení, kdyby se to vyšvihlo do úrovně jedničky. 50% ()

Problémové filmy

Problémové filmy