Jurský park 3

Jurassic Park III

Jurský park 3

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA, 2001, 92 min

Relativně vkusná oddechovka, která si nehraje na rádoby akčním megafilm, neboť jím už ani není. Je nejkratší, nejméně výpravná, ale dost možná zároveň i nejdynamičtější. Dinosaurů je nám zde představeno skutečně požehnané množství, přičemž ty dva největší jsou prakticky hned na začátku. Akce je vcelku nápaditá, občas až příliš na efekt, ale ustát se to dá. Není to velkolepost Spielberga, avšak protentokrát to nevadí. Sam Neill je pořád stejně dobrý a i ostatní se nemají za co stydět. Napotřetí sice již lehce vyčpělá zábava, ale na jedno pokoukání ? Proč ne.(17.6.2006)

Rozpočet $93miliónovTržby USA $181,171,875Tržby Celosvetovo $368,780,809Tržby za predaj Blu-ray v USA $661,924 //počet predaných kusov 43,583Tržby za predaj DVD v USA $278,282 //počet predaných kusov 23,843║ Trikovo a vizuálne opäť úchvatné ale príbeh je na jedno kopito, už to proste nezaujme tak ako prvé dve časti. /65%/(18.5.2005)

Tento tretí diel osviežil doterajšie série Jurského parku, pretože je natočený v inom duchu ako predošlé 2 (kvalitou ho hodnotím rovnako ako druhý diel aj keď sú rozdielne poňaté). Jurský park 3 má dobrú vizuálnu stránku, akciu, ale nie je to nič hlbšie. Je to taký tradičný film do kina, pri ktorom si zaspomíname na prvý výborný diel od Spielberga, ale ani tento ma neurazil. Príjemný oddych a relax s dinosaurami.(18.4.2007)

O moc horšie, ako predchádzajúce diely to určite nie je, tak na úrovni dvojky, ale ešte viac svižnejšie a menej upotené. Čakal sa shit, to si priznajme, dostavilo sa však príjemné prekvapenie. To si väčšina neprizná. Už je v pláne štvorka, no uvidíme.....Celá séria je iba čistá zábava, ak by si to ešte niekto nevšimol.(28.9.2009)

Kvalitné remeslo, ktoré si poctivo naplnilo svoje nijak vysoké ambície. Dvaja najväčśí dinosauri sú nám ukázaní hneď na začiatku, následuje množstvo solídnej akcie (a neodmysliteľných logických nezmyslov) a v poslednej tretine sa nám vo vzdušných priestoroch dostáva veľmi príjemného a dovtedy nevideného prekvapenia. A to všetko v krátkej stopáži, ktorá nedovolí ani raz sa pozrieť na hodinky. "Malý" film, ale po jeho skončení som bol načisto uspokojený.(10.8.2002)

• - Pohyb obrovského modelu Spinosaura zajišťovala hydraulika. (TwoFace)

• - Dr. Allan Grant (Sam Neill) nosí hodinky Oris BC3. (Liqid)

• - V původním scénáři byla postava Udeskyho (Michael Jeter) pojmenována Ordesky. (TwoFace)