Jurský park 3

Jurassic Park III

Jurský park 3

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA, 2001, 92 min

Nesympatické postavy, děj trvající 85 minut a do toho jeden Superpredátor. Výsledkem je téměř absolutně zbytečné pokračování série, která toho kromě přelomové jedničky zase tolik světu nenabídla. I ti raptoři se už prostě okoukali. Pokud se nestane zázrak, tipuju že Nový Jurský Park moc velkou díru do světa neudělá. 55%(27.5.2015)

Tretia časť dinosaurej ságy chce iba baviť, práve je to paradoxne jej najväčšou slabinou a naplno odhaľuje vyčerpanosť látky. Už beztak zbytočnú zápletku má zachraňovať návrat Alana Granta, lietajúce pterodaktyly a tentokrát už naozaj prehnane inteligentné raptory, ktoré budia skôr rozpaky. Akčné scény nepostrádajú patričný švih, lenže Spielbergova pôsobivosť im chýba. Aj sebaparodujúceho humoru je tu až príliš a spolu s neustálym reťazením prevažne neosobitej akcie v o dosť kratšej minutáži to nevyvoláva práve najlepší dojem. Záverečná scená sa síce snaží nostalgicky zviezť na jednotke, ale dojmy zachraňuje už len čiastočne.(22.7.2010)

,,Ty kosti tam budou, i když se vrátíme. To je na nich nejlepší, neutečou..." Svižnější než druhý díl. Hraný dokument o cestě do pravěku, kde mnozí ještěři vypadají opravdu věrohodně. Akce, skvostný prales a úžasní ptakoještěři! Laboratoř jakoby vypadla z Vetřelců...i vtípek se skleněným válcem, který má zde ale děsivější pointu. Sam Neill připomíná během filmu čím dál více Indiana Jonese, čemuž nahrává i výborný dabing J.Štěpničky, dvorního to dabéra H.Forda. ,,Nikdo nehne ani brvou, jasný! Sakra!!!" Viděno 3x.(14.7.2013)

Solidní akce bez hvězdných manýr i ambicí narýsovaná kolem pevného středobodu s názvem Sam Neill. Navíc Spinosaurus té přeceňované mediální hvězdě zvané T-Rex ukázal, kdo je na Isla Sorna ředitel a celé to stihne skončit, než se z vyzvánějící hromady ještěřího trusu dovalí smrad až do vašeho obýváku. Oceňuji, že se jedná o poslední díl, protože jinak by už raptoři při lovu komunikovali přes mobilní telefony a snad by i časem založili terapeutickou skupinu o mottu: "Vegetariánství je cesta"…(15.6.2012)

Narozdíl od většiny jsem se na trojku těšil a po jejím shlédnutí jsem naprosto spokojený. Film si na nic velkého nehraje a jen zasypává diváka množstvím kvalitní akce, z níž hlavně souboj obřích dinosaurů opravdu stojí za vidění. Nedosahuje sice kvalit prvních dvou dílů, ale i tak je to velmi napínavá a vzrušující podívaná, která rozhodně neurazí žádného milovníka přerostlých prehistorických ještěrů. Jediné, co bych tvůrcům výrazně vytknul, je ten odfláknutý závěr a to, že z hysterické Téi Leoni neudělali krmení pro raptory.(21.4.2011)

• - Dinosauři se z celkové stopáže ve filmu objeví celkem 11 minut. (Žralok)

• - Malý letoun, se kterým výprava přiletí na ostrov, je typ Beechcraft B200 Super King Air. (Foxhound#1)

• - Spinosaurus byl největší postavená loutka. Vážil 12 tun. (cariada)