Jurský park 3

Jurassic Park III

Jurský park 3

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA, 2001, 92 min

Slušná akce a napětí s každým vypjatým okamžikem v balení, jež se nejvíc přibližuje skvělé jedničce. Predátoři mě fakt zvedali z mého oblíbeného křesla v teple a bezpečí domova, čímž jsem si jasněji než jindy uvědomovala, jak si mezi čtyřma pevnýma stěnama pěkně rochním s téměř nulovým rizikem blížícího se nebezpečí. Být na tom ostrově, reaguju stejně jako všichni tváří tvář prvnímu setkání se Spinosaurem, v jehož stínu bledl i sám velký T-Rex. Akce šlapala jak se na ztroskotance versus dinosaury slušelo, přičemž bububu zvládali svorně na výbornou, pos+ala bych se strachy úpe stejně.(14.7.2013)

Máte manželské problémy? Pak je tu z dílny Johnston/Spielberg jednoduchý recept, jak vaše manželství obnovit. Stačí si najmout jednoho paleontologa v klobouku, pár šašků s puškami, kteří budou stejně sežráni a vyrazit na ostrov obývaný dinosaury, pokud přežijete, určitě se dáte opět dohromady... Třetí Jurský park se vydal oproti předchozím dílům hororovějším směrem, díky čemuž je film mnohem komornější, ale ani to není nějak na škodu. Místo velkých akčních scén tak sledujete souboj pár celkem sympatických postav o přežití ve stísněnějších prostorech (laboratoř, lávka), kdy se celý dinosauří cirkus může pochlubit triky na úrovni předešlých dílů, slušným hereckým obsazením, mdlou režií a stupidním závěrem. Sice to není žádná hitparáda, ale adept na jedno nudné odpoledne určitě.(15.7.2009)

Po shlédnutí Jurského Parku 3 jsem byl trochu zklamán, neboť film nedosáhl kvalit předchozích dílů. S mírnými rozpaky jsem vcházel i do kina, čekal jsem na hodnocení typu dvou, tří hvězd. Ale poté, co jsem viděl prvního dinosaura na plátně, k čertu, nejdu pod čtyři! Jak asi správně hádáte, má oblíbená scéna je souboj Rexe se Spinosaurem, ale čekal jsem jiného vítěze... Škoda! Nedám pět hvězd! Film nepostrádá tradiční prvky letního trháku: špatný scénář, špatné herecké výkony, špatné efekty a žádný vývoj postav. Další zklamání je stopáž - pouhých 94 minut. A co tedy zbyde? Ohromná zábava! Super popcorn film. Jen díky prohře Rexe nedám plné hodnocení.(20.9.2005)

Rozpočet $93miliónovTržby USA $181,171,875Tržby Celosvetovo $368,780,809Tržby za predaj Blu-ray v USA $661,924 //počet predaných kusov 43,583Tržby za predaj DVD v USA $278,282 //počet predaných kusov 23,843║ Trikovo a vizuálne opäť úchvatné ale príbeh je na jedno kopito, už to proste nezaujme tak ako prvé dve časti. /65%/(18.5.2005)

Ano, ano, akce, zábava, dinosauři, skvělé triky... Ale to původní kouzlo je fuč. Spielberg Jurskému parku zkrátka chybí. Ani ten pocit, že ještěři jsou živí, jsem tentokrát neměl. Ze tří hvězd patří jedna Samu Neillovi, jedna ILM a Stanu Winstonovi a jedna těm akčním sekvencím (dinosauří zápas, klec pro pteranodony).(19.9.2007)

• - Druhy dinosaurů, které se ve filmu objevují, jsou Spinosaurus, Tyrannosaurus, Ceratosaurus, Ankylosaurus, Brachiosuarus, Velociraptor, Stegosaurus, Parasaurolophus, Corythosaurus, Stegosaurus, Triceratops, Procompsognathus, Pachycephalosaurus a Pteranodon. Z celé filmové série je právě v tomto pokračování nejpestřejší druhové zastoupení. (Žralok)

• - Do role Coopera (John Diehl) byli zvažováni Stellan Skarsgård, Steve Buscemi a Tony Shalhoub. (viperblade)

• - Spiranosaurova lebka s krokodýlí tlamou měřila 2,5 m a jeho tělo bylo 18 m dlouhé. (HappySmile)