Reklama

Reklama

Jurský park 3

  • USA Jurassic Park III (více)
Trailer

Obsahy(1)

Ben Hildebrand a Eric Kirby, syn Benovy přítelkyně Amandy, spolu letí na paraglidu připoutaném k lodi, blízko ostrova Isla Sorna. Poté, co posádka náhle zmizí v mlze a loď očividně ztroskotá, odřízne Ben lano a s Ericem jsou unášeni k ostrovu. Tento ostrov je neblaze proslulý tím, že na něm žijí naklonovaní dinosauři. O osm týdnů později paleontolog Alan Grant objevuje dosud netušené. Velociraptoři byli nejen inteligentní, ale dokázali se spolu domluvit pomocí speciálně tvarovaného hrtanu. Bohužel jeho výzkum nemá moc budoucnost kvůli nedostatku financí. A tak mu vlastně přijde vhod nabídka Amandy a Paula Kirbyových, kteří jsou bohatí dobrodruzi a tentokrát by chtěli letět velmi nízko nad ostrovem Isla Sorna. Povolení místní vlády údajně mají. Alan se svým mladým kolegou a dalšími dvěma průvodci tedy letí s nimi. Během letu se Grant dozví, že letadlo hodlá na ostrově přistát. To se mu zdá příliš nebezpečné, ale jeden z průvodců ho udeří do hlavy a když se Grant probudí, zjistí, že letadlo už přistálo. Téměř vzápětí se na přistávací dráze objevuje první dinosaurus. Při pokusu o odlet letadlo ztroskotá na stromě a celá posádka se ocitne tváří v tvář hroznému nebezpečí. Alan Grant se dozvídá, že Kirbyovi vůbec nejsou bohatí, ale hledají svého zmizelého syna Erica. Jsou přesvědčeni, že Eric, který se zajímá o paleontologii byl schopen na ostrově přežít, a to i přesto, že skupina nalezne ostatky Bena Hildebranda... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (584)

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $93miliónovTržby USA $181,171,875Tržby Celosvetovo $368,780,809Tržby za predaj Blu-ray v USA $661,924 //počet predaných kusov 43,583Tržby za predaj DVD v USA $278,282 //počet predaných kusov 23,843║ Trikovo a vizuálne opäť úchvatné ale príbeh je na jedno kopito, už to proste nezaujme tak ako prvé dve časti. /65%/ ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Kvalitné remeslo, ktoré poctivo naplnilo priemerné scenáristické ambície. Dvaja najväčší dinosauri sú nám ukázaní hneď na začiatku, následuje množstvo solídnej akcie (a neodmysliteľných logických nezmyslov) a v poslednej tretine sa nám vo vzdušných priestoroch dostáva veľmi príjemného a dovtedy nevideného prekvapenia. To všetko v krátkej stopáži, ktorá nedovolí ani raz sa pozrieť na hodinky. ()

Reklama

Lima 

všechny recenze uživatele

Z celé série "Jurassic Park" jsem se paradoxně u "trojky" bavil nejlépe. Asi proto, že jsem nic nečekal. Ano, byl to shit, ale na nic si nehrál. Má to spád, akční scény nastoupí pár minut po začátku a skončí až se závěrečnými titulky. "Trojka" je prostě popcornová oddychovka, jak má být. A scéna s pterodaktyly v kleci je fakt jízda. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Haha, hahahaha, ha...haha. Hahahahahahá!! Ale to ne, to už snad fakt né....hmm, zvláštní...hahaha...a jestli teď náhodou ne...no jo, vždyť jsem to říkal. Tak takhle se ve stručnosti a s náhodně zpřeházeným pořadím dají shrnout reakce diváka při sledování tohoto (z trademarku Spielbergova vizuálně úchvatného a celkem zábavného Jurského Parku zoufale těžícího) filmu. Je to skutečně víc komedie než dobrodružný film, ale vzhledem k tomu do jakého světa je zasazen, je to (i díky rozumné stopáži) menší provar než např. Lovci Pokladů. ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Nevstoupíš dvakrát do téže řeky. Ale můžu do ní vstoupit třikrát? Můžeš, jenže dopadneš jako třetí Jurský park. Nebýt pěkně rozpohybovaných dinosaurů, těžko bych na něm našel něco pozitivního. Jurrasic park 3 je pouze akční výluh a kdyby v něm místo dinosaurů expedici ohrožovali třeba lidožraví domorodci, rozdíl by byl jenom v těch domorodcích. Takhle je to jednoznačné – pro peníze, pro peníze a pro ještě větší kopu peněz. Ale tentokrát Spielberg coby producent doopravdy šlápl vedle, do pořádného – ještě horkého – raptořího lejna.50% Zajímavé komentáře: Gemini, DaViD´82, 902 10, MilesTeg, Weirdman ()

Galerie (69)

Zajímavosti (34)

  • Alan Grant (Sam Neill) mluví s Ellie Sattler, která při tom používá texty z knihy paleontologa a odborného poradce filmu Jacka Hornera. (TwoFace)
  • Pro výrobu trusu Spinosaura bylo použito téměř 900 kg ovesné kaše. (TwoFace)
  • Malý letoun, se kterým výprava přiletí na ostrov, je typ Beechcraft B200 Super King Air. (Foxhound#1)

Související novinky

Problémové filmy

Problémové filmy

10.02.2008

Dva snímky se v posledních týdnech dostaly do vážnějších potíží, ale podařilo se je včas zachránit před tzv. development hell (peklem nikdy nezrealizovaných projektů). Mark Waters, od něhož brzy… (více)

Reklama

Reklama