Jurský park 3

• USA Jurassic Park III (více)
Trailer

Ben Hildebrand a Eric Kirby, syn Benovy přítelkyně Amandy, spolu letí na paraglidu připoutaném k lodi, blízko ostrova Isla Sorna. Poté, co posádka náhle zmizí v mlze a loď očividně ztroskotá, odřízne Ben lano a s Ericem jsou unášeni k ostrovu. Tento ostrov je neblaze proslulý tím, že na něm žijí naklonovaní dinosauři. O osm týdnů později paleontolog Alan Grant objevuje dosud netušené. Velociraptoři byli nejen inteligentní, ale dokázali se spolu domluvit pomocí speciálně tvarovaného hrtanu. Bohužel jeho výzkum nemá moc budoucnost kvůli nedostatku financí. A tak mu vlastně přijde vhod nabídka Amandy a Paula Kirbyových, kteří jsou bohatí dobrodruzi a tentokrát by chtěli letět velmi nízko nad ostrovem Isla Sorna. Povolení místní vlády údajně mají. Alan se svým mladým kolegou a dalšími dvěma průvodci tedy letí s nimi. Během letu se Grant dozví, že letadlo hodlá na ostrově přistát. To se mu zdá příliš nebezpečné, ale jeden z průvodců ho udeří do hlavy a když se Grant probudí, zjistí, že letadlo už přistálo. Téměř vzápětí se na přistávací dráze objevuje první dinosaurus. Při pokusu o odlet letadlo ztroskotá na stromě a celá posádka se ocitne tváří v tvář hroznému nebezpečí. Alan Grant se dozvídá, že Kirbyovi vůbec nejsou bohatí, ale hledají svého zmizelého syna Erica. Jsou přesvědčeni, že Eric, který se zajímá o paleontologii byl schopen na ostrově přežít, a to i přesto, že skupina nalezne ostatky Bena Hildebranda... (TV Prima)

Trailer

Matty

Nevstoupíš dvakrát do téže řeky. Ale můžu do ní vstoupit třikrát? Můžeš, jenže dopadneš jako třetí Jurský park. Nebýt pěkně rozpohybovaných dinosaurů, těžko bych na něm našel něco pozitivního. Jurrasic park 3 je pouze akční výluh a kdyby v něm místo dinosaurů expedici ohrožovali třeba lidožraví domorodci, rozdíl by byl jenom v těch domorodcích. Takhle je to jednoznačné – pro peníze, pro peníze a pro ještě větší kopu peněz. Ale tentokrát Spielberg coby producent doopravdy šlápl vedle, do pořádného – ještě horkého – raptořího lejna.50% Zajímavé komentáře: Gemini, DaViD´82, 902 10, MilesTeg, Weirdman ()

TheDarKnig

Aj, tak klesající tendence kvalit této série se projevila i zde. Jen narozdíl od v rámci mezí velmi slušného Lost Worldu tentokrát nastal o něco větší pád. Možná zato může režisér, ale spíše se prostě vyčerpali nápady. Resp. vytratil se děj a zůstala jen kostra vyschlého dinosaura. Tentokrát to nezachranuje stále charismatický Neill, a už vůbec ne zbytek osazenstva, který teprve teď působí opravdu nesympaticky a k sežrání vhodný (což se děje snad tou nejklišovitější cestou, jakou se to mohlo ubírat.. a naneštěstí se to děje velmi poskrovnu), ale opravdu závratná téměř neustálá akce a honička. A největší počet druhů v sérii. Opravdu tak zachranuje tento sotva průměrný film různorodost a plnost (dinosaurů) akce, dočkáme se soubojů obřích vládců dinosaurů, leteckých akcí, a i závěrečného vyúčtování lidí vs. dinosaurus. A taky opravdu wtf pocty raptorům.. Samozřejmě, je jich zase více. Ale kupodivu jsou taky mnohem vychytralejší, zákeřnější a inteligentější, což je vyhnáno do takových extrémů, že se na to téměř nejde dívat. Ten šílený závěr už jsem sotva překousl. Blé. Kvůli tomuto pak ještě více nesedí hlavní dějová linie (jestli tam vůbec nějaký děj existuje) a vše působí strašně pitomě. No jako průměrný film plný slušné akce to ujde. I když to spielberg zakončení si mohli odpustit už opravdu. No nic, budu raději myslet jen na první dva díly. ()

Kaka

Relativně vkusná oddechovka, která si nehraje na rádoby akčním megafilm, neboť jím už ani není. Je nejkratší, nejméně výpravná, ale dost možná zároveň i nejdynamičtější. Dinosaurů je nám zde představeno skutečně požehnané množství, přičemž ty dva největší jsou prakticky hned na začátku. Akce je vcelku nápaditá, občas až příliš na efekt, ale ustát se to dá. Není to velkolepost Spielberga, avšak protentokrát to nevadí. Sam Neill je pořád stejně dobrý a i ostatní se nemají za co stydět. Napotřetí sice již lehce vyčpělá zábava, ale na jedno pokoukání ? Proč ne. ()

Anderton

O moc horšie, ako predchádzajúce diely to určite nie je, tak na úrovni dvojky, ale ešte viac svižnejšie a menej upotené. Čakal sa shit, to si priznajme, dostavilo sa však príjemné prekvapenie. To si väčšina neprizná. Už je v pláne štvorka, no uvidíme..... VIDENÉ ZNOVA 11/23: Prevažne pozitívny dojem z filmu zostáva aj po opätovnom pozretí po veľmi dlhej dobe. Trojka sa rozbieha veľmi rýchlo, asi ide o vtipný odkaz na prvý film s veľmi dlhou, ale opodstatnenou expozíciou. No a potom je dej nezastaviteľný až do konca. Vedie sekvencia v obrovskej vtáčej klietke. Tentokrát už ide ale čisto iba o zábavnú atrakciu. ()

• Když žoldáci představují zbraň, jeden z nich řekne, že jde o „Iron Horn 20mm s výbušnými náboji“. Žádná taková zbraň samozřejmě neexistuje. Jde o Barrett M82A2 ráže 50. Zároveň, pokud jde o údajné výbušné střelivo, při útoku Spinosaura po přistání na ostrově, můžeme slyšet v pozadí zvuky výstřelů, ale výbuch žádný. (Guilemot)
  • V skutočnosti bol Spinosaurus omnoho väčší ako Tyrannosaurus Rex. (Carol Pifková)
  • Pro výrobu trusu Spinosaura bylo použito téměř 900 kg ovesné kaše. (TwoFace)

Související novinky

Problémové filmy

Problémové filmy

10.02.2008

Dva snímky se v posledních týdnech dostaly do vážnějších potíží, ale podařilo se je včas zachránit před tzv. development hell (peklem nikdy nezrealizovaných projektů). Mark Waters, od něhož brzy… (více)