Jurský park 3

Jurassic Park III

Jurský park 3

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA, 2001, 92 min

Erik Kirby: Četl jsem vaše knížky. Ta první byla lepší. Než jste byl na ostrově. To jste je měl ještě rád. dr. Alan Grant: Tenkrát mě ještě nechtěli sežrat...... Môj vek v čase premiéry - 14 rokov a pravdepodobne najslabší Jurský park. Okrem nadšenia z návratu Alana Granta na scénu film nemá žiadne zaujímavé postavy. Po temnej dvojke (síce blbá, ale dinosaury mali aspoň poriadny apetít čo sa počíta) sa tu jedná až o príliš detskú verziu (kde nezomrie takmer nik) s jedným premúdrelým otravným deckom, ktoré išlo neuveriteľne na nervy (celý čas som si prial nech ho už niečo zožere). Aj napriek tomu sa na scéne našťastie často objavujú veľmi podarené dinosaury (efekty parádne). Nové atrakcie (prevareného T-Rexa nahradil Spinosaurus, okrídlené nebezpečenstvo v podobe pterodaktylov a nový pohľad na vzhľad a inteligenciu velociraptorov) a neskutočne rýchle akčné tempo však nedovolujú žiadnu nudu. Svižná dinosauria jednohubka. P.S.: Kedy už konečne bude Jurský park 4?(11.3.2012)

Vyčerpanost tématu je evidentní už na stopáži. Scénář je ubohoučký, zvláště zdůvodnění návratu a další události kolem ostrova Isla Sorna jsou těžko stravitelné. A nejhorší ze všeho jsou vyloženě trapné postavy manželů - zachránců syna. Zvláště Amanda je tak nesympatická blonďatá histerka, že jsem velice fandil všem přítomným ještěrům, aby ji co nejrychleji zprovodili ze světa. Omlouvám se za spoiler, ale bohužel se tomu tak nestalo. Abych jen nekritizoval, scéna s Pterodaktili je výtvarně hezky řešena, Spinosaurus je také k pokoukání a jeho souboj s T-Rexem vypadá báječně. Ještě malé díky za znovuoživení Raptorů a malou novinku s nimi spojenou.(1.4.2003)

Na jednu stranu je pravda, že třetí pokračování Jurských ptákovin nemělo jiný cíl než finančně zahojit všechny zúčastněné, ale jako popcornová jednohubka se svižnou stopáží to pořád svůj účel plní a ano nečekal jsem, že to řeknu, ale pořád si to vytírá řiť z trapáckým Jurským světem. A to celkem bez problému.65%(12.6.2015)

O něco lepší pokračování Jurského parku než předešlé. Sice se zde opět musí zákonitě objevit někdo hysterický, nervózní, někdo kdo má vlastní hlavu a co mu jsou platný rady odborníka ...že... Ztratit svůj satelitní telefon se rovněž nevyplácí, naštěstí je vedlo jeho zvonění k místu, kde ho zase mohli najít - v metrové kupě dinosauřích h .... tento ... no výkalů. Film má spád, akci, člověk se u sledování nenudí, takže hodnotím celkem vysoce.(13.7.2013)

• kingik

U třetího dílu chyběl Spielberg. A moc. Na jeho doporučení ho na režijní stoličce nahradil zhola průměrný Joe Johnston. A třetí díl se mně vůbec nelíbil, a to ani po technické stránce, ačkoliv ve Spielbergově režii by film jistě vypadal jinak. Sam Neill a spol. dělali, co mohli, ale Johnston na to režijně neměl. Nejslabší díl. 40%(1.9.2010)

• - Pohyb obrovského modelu Spinosaura zajišťovala hydraulika. (TwoFace)

• - Scéna ve voliéře byla volně inspirována událostí z původní knihy, která byla předlohou pro první díl (1993). Ačkoliv se s touto scénou ze začátku do prvního filmu série počítalo, do výsledného produktu se nedostala. Tvůrci si na ní vzpomněli při přípravách tohoto pokračování a podařilo se jim jí zakomponovat do příběhu. (Žralok)

• - Spiranosaurova lebka s krokodýlí tlamou měřila 2,5 m a jeho tělo bylo 18 m dlouhé. (HappySmile)