poster

Jurský park 3

 • USA

  Jurassic Park III

 • Slovensko

  Jurský park 3

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA, 2001, 92 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Xmilden
  ***

  Nesympatické postavy, děj trvající 85 minut a do toho jeden Superpredátor. Výsledkem je téměř absolutně zbytečné pokračování série, která toho kromě přelomové jedničky zase tolik světu nenabídla. I ti raptoři se už prostě okoukali. Pokud se nestane zázrak, tipuju že Nový Jurský Park moc velkou díru do světa neudělá. 55%(27.5.2015)

 • TheDarKnig
  ***

  Aj, tak klesající tendence kvalit této série se projevila i zde. Jen narozdíl od v rámci mezí velmi slušného Lost Worldu tentokrát nastal o něco větší pád. Možná zato může režisér, ale spíše se prostě vyčerpali nápady. Resp. vytratil se děj a zůstala jen kostra vyschlého dinosaura. Tentokrát to nezachranuje stále charismatický Neill, a už vůbec ne zbytek osazenstva, který teprve teď působí opravdu nesympaticky a k sežrání vhodný (což se děje snad tou nejklišovitější cestou, jakou se to mohlo ubírat.. a naneštěstí se to děje velmi poskrovnu), ale opravdu závratná téměř neustálá akce a honička. A největší počet druhů v sérii. Opravdu tak zachranuje tento sotva průměrný film různorodost a plnost (dinosaurů) akce, dočkáme se soubojů obřích vládců dinosaurů, leteckých akcí, a i závěrečného vyúčtování lidí vs. dinosaurus. A taky opravdu wtf pocty raptorům.. Samozřejmě, je jich zase více. Ale kupodivu jsou taky mnohem vychytralejší, zákeřnější a inteligentější, což je vyhnáno do takových extrémů, že se na to téměř nejde dívat. Ten šílený závěr už jsem sotva překousl. Blé. Kvůli tomuto pak ještě více nesedí hlavní dějová linie (jestli tam vůbec nějaký děj existuje) a vše působí strašně pitomě. No jako průměrný film plný slušné akce to ujde. I když to spielberg zakončení si mohli odpustit už opravdu. No nic, budu raději myslet jen na první dva díly.(24.2.2011)

 • kinej
  ***

  První Jurský park si i po letech zanechal auru kultovního filmu a hlavně zajímavému příběhu vděčí za to, že to bude vždy podívaná zasluhující si pozornost. Třetí díl již nic z toho nemá. Nemá v sobě nic, kvůli čemu by se na něj měl divák po letech dívat znovu. Speciální efekty jsou sice tak dokonalé, že snad lépe dinousaury nebude možné oživit ani za deset let. Jenomže tak tomu bylo už i v prvním díle. To bylo to co z něj učinilo zlomovou událost. Zde se tedy nic nového nekoná. Film to sice není špatný, je ale třetí nejen chronologicky, ale i kvalitativně.(8.2.2010)

 • HateBreeder
  ***

  Z "Parkové" trilogie jasně nejslabší díl na kterém je přeci jen vidět absence Spielbergova rukopisu. Film nenabízí téměř nic nového až na pár kousků dinosaurů. Efekty sou dobré, kvalitativně na stejné úrovni jako ve 2. Výkon herců? No dejme tomu, že Neill se ještě snažil hrát, ale ostatní tam spíš jen tak pobíhali, párkrát zařvali a to bylo všechno. I když musím uznat že Téa Leoni je skutčně sexy ženská. Jak je vidět na tomto třetím díle, nápady pomalu docházejí a pokud se nevymyslí něco nového, nevšedního co diváka zaujme, bude lepší když to zkončí u trojky. Né nadarmo se říká, že do třetice všeho dobrého i zlého. 4 by nemusela dopadnou dobře, ale tamtamy hlásí, že již se na čtvrtém díle začíná pracovat tak nezbývá než popřát filmařům hodně štěstí a pevné nervy. Budou je potřebovat.(30.7.2006)

 • Legas
  ***

  Vyčerpanost tématu je evidentní už na stopáži. Scénář je ubohoučký, zvláště zdůvodnění návratu a další události kolem ostrova Isla Sorna jsou těžko stravitelné. A nejhorší ze všeho jsou vyloženě trapné postavy manželů - zachránců syna. Zvláště Amanda je tak nesympatická blonďatá histerka, že jsem velice fandil všem přítomným ještěrům, aby ji co nejrychleji zprovodili ze světa. Omlouvám se za spoiler, ale bohužel se tomu tak nestalo. Abych jen nekritizoval, scéna s Pterodaktili je výtvarně hezky řešena, Spinosaurus je také k pokoukání a jeho souboj s T-Rexem vypadá báječně. Ještě malé díky za znovuoživení Raptorů a malou novinku s nimi spojenou.(1.4.2003)

 • - Druhy dinosaurů, které se ve filmu objevují, jsou Spinosaurus, Tyrannosaurus, Ceratosaurus, Ankylosaurus, Brachiosuarus, Velociraptor, Stegosaurus, Parasaurolophus, Corythosaurus, Stegosaurus, Triceratops, Procompsognathus, Pachycephalosaurus a Pteranodon. Z celé filmové série je právě v tomto pokračování nejpestřejší druhové zastoupení. (Žralok)

 • - Jedná se o jediný film ze série, který nebyl natočen podle knižní předlohy. Po vzniku filmu byla napsána i kniha, avšak ne autorem prvních dvou titulů Michaelem Crichtonem. Kniha navíc popisuje i pobyt ztraceného chlapce Erika na ostrově a jeho přežívání na něm. (TwoFace)

 • - Scéna ve voliéře byla volně inspirována událostí z původní knihy, která byla předlohou pro první díl (1993). Ačkoliv se s touto scénou ze začátku do prvního filmu série počítalo, do výsledného produktu se nedostala. Tvůrci si na ní vzpomněli při přípravách tohoto pokračování a podařilo se jim jí zakomponovat do příběhu. (Žralok)