Jurský park 3

Jurassic Park III

Jurský park 3

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA, 2001, 92 min

„Tie najhoršie veci, aké ľudia kedy vymysleli, boli robené s najlepším úmyslom.“ Divoké, dravé a príjemne jednoduché safari dobrodružstvo so sympatickým montanským kovbojom Samom Neillom a sympatickým Alessandrom Nivolaom (Cageov brat z Tváre toho druhého), ktoré v mojich očiach dino-sérii napravilo dobré renomé, pokazené nie príliš vydarenou dvojkou. Žiadne zbytočné postavy, žiadne myšlienky o zrážke dvoch svetov, oddelených od seba desiatkami miliónov rokov, nulové reči o vede. Zato s velociraptormi, ktorí zrejme nedokážu nudiť a výborne im nahráva (nalietava?) kŕdeľ pterodaktylov. Postavy nie sú zrovna zázrak a scenár je vcelku jednoduchý, ale u mňa spokojnosť.(30.10.2004)

• kingik

U třetího dílu chyběl Spielberg. A moc. Na jeho doporučení ho na režijní stoličce nahradil zhola průměrný Joe Johnston. A třetí díl se mně vůbec nelíbil, a to ani po technické stránce, ačkoliv ve Spielbergově režii by film jistě vypadal jinak. Sam Neill a spol. dělali, co mohli, ale Johnston na to režijně neměl. Nejslabší díl. 40%(1.9.2010)

Aj, tak klesající tendence kvalit této série se projevila i zde. Jen narozdíl od v rámci mezí velmi slušného Lost Worldu tentokrát nastal o něco větší pád. Možná zato může režisér, ale spíše se prostě vyčerpali nápady. Resp. vytratil se děj a zůstala jen kostra vyschlého dinosaura. Tentokrát to nezachranuje stále charismatický Neill, a už vůbec ne zbytek osazenstva, který teprve teď působí opravdu nesympaticky a k sežrání vhodný (což se děje snad tou nejklišovitější cestou, jakou se to mohlo ubírat.. a naneštěstí se to děje velmi poskrovnu), ale opravdu závratná téměř neustálá akce a honička. A největší počet druhů v sérii. Opravdu tak zachranuje tento sotva průměrný film různorodost a plnost (dinosaurů) akce, dočkáme se soubojů obřích vládců dinosaurů, leteckých akcí, a i závěrečného vyúčtování lidí vs. dinosaurus. A taky opravdu wtf pocty raptorům.. Samozřejmě, je jich zase více. Ale kupodivu jsou taky mnohem vychytralejší, zákeřnější a inteligentější, což je vyhnáno do takových extrémů, že se na to téměř nejde dívat. Ten šílený závěr už jsem sotva překousl. Blé. Kvůli tomuto pak ještě více nesedí hlavní dějová linie (jestli tam vůbec nějaký děj existuje) a vše působí strašně pitomě. No jako průměrný film plný slušné akce to ujde. I když to spielberg zakončení si mohli odpustit už opravdu. No nic, budu raději myslet jen na první dva díly.(24.2.2011)

Už to není Spielberg, ani tu není moc postav, kterým byste fandili(zaplať pánbůh za Sama Neilla), což je podle mě právě důsledek toho, že to netočil Spielberg:) Vlastně vám po chvíli dojde, že o lidi tu nejde a hlavní hrdina je neohrožený Spinosaurus a celá rodinka moudrých velociraptorů....a dojde vám další důvod, proč vlastně trojka vznikla....vývoj jde kupředu...co v dobách prvního Parku bylo přelomové, je dnes ještě dokonalejší, nehledě na to, že paleontologové jsou opět trochu blíž k tomu, jak se dinosauři chovali a jak vypadali...tak proč je neoživit. A musím říct, jako akční prohlídku magie a kouzel ILM, včetně "živých" potvor nestárnoucího génia Stana Winstona(na DVD rozhodně postrádám alespoň hodinovou prohlídku jeho studia:) si film vždycky užiju!(20.12.2007)

Z celé série "Jurassic Park" jsem se paradoxně u "trojky" bavil nejlépe. Asi proto, že jsem nic nečekal. Ano, byl to shit, ale na nic si nehrál. Má to spád, akční scény nastoupí pár minut po začátku a skončí až se závěrečnými titulky. "Trojka" je prostě popcornová oddychovka, jak má být. A scéna s pterodaktyly v kleci je fakt jízda.(19.6.2002)

• - Spinosaurus byl největší postavená loutka. Vážil 12 tun. (cariada)

• - V restauraci je mezi herními automat i jeden s názvem Jurassic Park. (TwoFace)

• - Pohyb obrovského modelu Spinosaura zajišťovala hydraulika. (TwoFace)