Jurský park 3

Jurassic Park III

Jurský park 3

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA, 2001, 92 min

Aj, tak klesající tendence kvalit této série se projevila i zde. Jen narozdíl od v rámci mezí velmi slušného Lost Worldu tentokrát nastal o něco větší pád. Možná zato může režisér, ale spíše se prostě vyčerpali nápady. Resp. vytratil se děj a zůstala jen kostra vyschlého dinosaura. Tentokrát to nezachranuje stále charismatický Neill, a už vůbec ne zbytek osazenstva, který teprve teď působí opravdu nesympaticky a k sežrání vhodný (což se děje snad tou nejklišovitější cestou, jakou se to mohlo ubírat.. a naneštěstí se to děje velmi poskrovnu), ale opravdu závratná téměř neustálá akce a honička. A největší počet druhů v sérii. Opravdu tak zachranuje tento sotva průměrný film různorodost a plnost (dinosaurů) akce, dočkáme se soubojů obřích vládců dinosaurů, leteckých akcí, a i závěrečného vyúčtování lidí vs. dinosaurus. A taky opravdu wtf pocty raptorům.. Samozřejmě, je jich zase více. Ale kupodivu jsou taky mnohem vychytralejší, zákeřnější a inteligentější, což je vyhnáno do takových extrémů, že se na to téměř nejde dívat. Ten šílený závěr už jsem sotva překousl. Blé. Kvůli tomuto pak ještě více nesedí hlavní dějová linie (jestli tam vůbec nějaký děj existuje) a vše působí strašně pitomě. No jako průměrný film plný slušné akce to ujde. I když to spielberg zakončení si mohli odpustit už opravdu. No nic, budu raději myslet jen na první dva díly.(24.2.2011)

• castor

Výjimečného Spielberga nahradil řemeslník Johnston, takže se o postavách dozvíme jen to, co je třeba (tudíž nic). Jde už jen o pouhý thriller člověk versus příroda, absolutně chabý scénář, nelogická rozhodnutí, přímo děsná Tea Leoni, ani jednou jsem se nelekl, nepousmál, bylo mi absolutně jedno, koho ty příšery sežerou.. Naštěstí šlo tvůrcům jen o to, aby pořádně prohnuli pokladny kin a.. upřímně? Čekal jsem, kdy to konečně skončí – abych si mohl pustit třeba country, výsledek by byl stejnej!!(8.1.2006)

Tyranosaura vystriedal hrôzostrašnejší tvor, čo bol správny ťah a vracia sa náš hrdina z prvého dielu - Grant, ale samozrejme, že sa tu objavujú aj nové tváre. Príbeh je vlastne jednoduchý. Priznám sa, že som mal obavy, že to bude najhoršie z celej trilógie a čudujme sa, bolo to lepšej ako podivná dvojka. Jasné, je tu veľa vecí, ktoré by sa asi nedali len tak prehliadnuť, ako prežiť pád lietadla, 8 týždňov medzi zabijakmi, či útok raptorov. Práveže ale mi to tu vôbec nevadilo a film bol príjemným prekvapením. Je pravdou, že už to nie je ako prvý diel, čiže film s príbehom a posolstvom, je to akčná naháňačka, ale tu to fungovalo dosť dobre. Dobrý film.(10.1.2015)

• Matty

Nevstoupíš dvakrát do téže řeky. Ale můžu do ní vstoupit třikrát? Můžeš, jenže dopadneš jako třetí Jurský park. Nebýt pěkně rozpohybovaných dinosaurů, těžko bych na něm našel něco pozitivního. Jurrasic park 3 je pouze akční výluh a kdyby v něm místo dinosaurů expedici ohrožovali třeba lidožraví domorodci, rozdíl by byl jenom v těch domorodcích. Takhle je to jednoznačné – pro peníze, pro peníze a pro ještě větší kopu peněz. Ale tentokrát Spielberg coby producent doopravdy šlápl vedle, do pořádného – ještě horkého – raptořího lejna.50% Zajímavé komentáře: Gemini, DaViD´82, 902 10, MilesTeg, Weirdman(10.8.2005)

Rozpočet $93miliónovTržby USA $181,171,875Tržby Celosvetovo $368,780,809Tržby za predaj Blu-ray v USA $661,924 //počet predaných kusov 43,583Tržby za predaj DVD v USA $278,282 //počet predaných kusov 23,843║ Trikovo a vizuálne opäť úchvatné ale príbeh je na jedno kopito, už to proste nezaujme tak ako prvé dve časti. /65%/(18.5.2005)

• - Hrdinové se vrátí i do komplexu, kde se v předchozím díle (1997) odehrála bitva s raptory. (cariada)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 6. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Původní scénář a storyboardy počítali s Baryonyxem jako hlavním zvířetem. Je blízký příbuzný Spinosaura, vypadá podobně, avšak je menší a nemá hřbetní ploutev. Joe Johnston však chtěl dinosaura, se kterým by si nikdo nespletl Tyranosaura. Přestože je Baryonyx odlišný, Spinosaurus má charakteristiku jako žádný jiný masožravec. (TwoFace)