Ti druzí

• Španělsko Los otros (více)

Grace žije se dvěma dětmi ve velkém domě a čeká na manželův návrat z války. Její sluhové musí dodržovat zvláštní pravidla - žádné dveře v domě nesmí otevřít dřív, než zavřou předchozí, protože děti trpí alergií na denní světlo. Starší Anne začne mluvit o jednom hrozném dni v minulosti a jakémsi chlapci, který s nimi bydlí v jejich ložnici. I Grace si pak všimne zvláštních zvuků a hlasů v domě a chce požádat o pomoc kněze. Pak se ale setká s manželem a všechno se dramaticky změní. Grace bude muset uvěřit neuvěřitelnému a postavit se strašlivé pravdě... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Dever

Alejandro Amenábar 1. The Others [2:24] ,2. Wakey Wakey [1:44] ,3. Old Times [3:25] ,4. They Are Everywhere [2:35] ,5. Reunion [1:06] ,6. Changes [1:37] ,7. I Do Believe It [3:15] ,8. Charles [1:46] ,9. Communion Dress [1:21] ,10. No Curtains [2:48] ,11. Give Me the Keys! [1:32] ,12. The Attic [1:47] ,13. Sheets and Chains [5:49] ,14. A Good Mother [5:42] ,15. End Credits [4:10], ()

Viktooorka

můžete mi prosím někdo povědět, u kterých scén jste se báli?? nemůžu si pomoc, ale já se spíše nudila.. Kidman mě stále nepřesvědčila, že je dobrá herečka.. ale tady se ukázala, jako slušná.. ale atmosféru, kterou měla vyvolat, u mě neuspěla.. vadilo mi, jak jenom stále křičí na tu nebohou holčičku a na své služebnictvo, které je od začátku pochybné.. mělo to několik slibných náznáků.. a teda úžásnou pointu.. za kterou dávám 2* navíc.. ale jinak mě to nepřesvědčilo :( a mám pár otazníků, na které si bohužel neumím odpověděť.. dám tomu ještě jednu šanci.. uvidíme co mi na podruhé předvedou ;) ()

Subjektiv

Komentář obsahuje SPOILERy... Usedám před obrazovku a již v prvních minutách mi film mezi řádky říká: "Pozór, na konci bude pointa." Dobrá, dobrá, to já znám, to už tak u duchařských hororů bývá, že je tam pointa. Jedem dál. V půlce je film neotřelý tím, že mi říká: "Pozór, na konci bude POINTA." No jistě, to já vím, já už i tuším, jaká bude, ale v tomhle já se většinou pletu. Na konci mi film říká: "Tak teď, připravit, POINTA!" Ty vole, no já to trefil v tý půlce. No tak to teda ne, to mi nemohli říct, že i my jsme občas TI DRUZÍ, nějak stručněji? ()

novoten

Vyděšené obličeje, šero a šramoty, které svou hlasitostí v tichu diváka téměř zabíjejí. Takhle dobře vystupňovaný horor jsem asi ještě neviděl. Od komorního začátku přes zneklidňující průběh až po nervydrásající finiš se zničující pointou. Při prvním zhlédnutí jsem zůstal v naprostém šoku a ze scény "ale já přece jsem tvoje dcera" jsem jeden čas měl zatraceně těžké spaní. ()

tron

"Tvoja mama isté veci odmieta pochopiť." Ustráchaná cholerická matka (vynikajúca Austrálčanka Nicole Kidman s brokovnicou), pochmúrny obrovský dom na samote pri lese (večne zahalený v hmle), tajnostkárske služobníctvo, staré zažltnuté fotografie, manžel padnutý vo vojne (Christopher Eccleston napráva svoj trápny hriech zo 60 SEKÚND), svetloplaché deti, čudné zvuky na povale, večne zatiahnuté závesy, kľúčová veta „Mami, nechoď preč, bojím sa duchov“ - a oni. Tí druhí. Kto sú? Odkiaľ prišli, koľko ich je a čo chcú? TÍ DRUHÍ sú napriek všetkým prítomným klišé výborný hororový počin, ktorý vďaka šokujúcej záverečnej pointe získava úplne iný rozmer. Réžie sa skvele chopil talentovaný čílsky režisér Alejandro Amenábar (DIPLOMOVÁ PRÁCA), ktorého mysterióznu drámu z roku 1997 OTVOR OČI v roku 2001 zremakoval Tom Cruise pod názvom VANILKOVÉ NEBO. Tom následne produkoval i TÝCH DRUHÝCH, čo je zaujímavé, lebo presne v roku 2001 sa s Nicole Kidman rozviedol. Kino Považan NMnV 2002 ()

B!shop

Jo tak tohle me hodne mile prekvapilo. Film si drzi vybornou atmosferu uz od prvniho zaberu, kdy Kidman vykrikne. Herci jsou paradni, hlavne Nicole je fakt vyborna, ale i ostatni jsou nadprumerny. Az do konce to vypada, ze film nebude, co se tyce originality, necim vyjimecnym, ale pak pride zaverecna fakt necekana pointa, ktera celej film postavi na hlavu a film tak ziska dost na originalite, protoze nic podobneho tu jeste nebylo. Sice jsem cekal, ze nekdo mrtvej je, ale to co mi reziser predlozil jsem fakt necekal. Po celou dobu ma film hodne slusne tempo a i kdyz se odehrava na vcelku malym prostoru tak nenudi a je fakt napinavej. Chtel jsem dat 4*, ale tohle je po dlouhe dobe fakt poradnej horor, takze tu 1* pridam. Dalsi dukaz toho, ze nikde nemusi litat nejaky zrudy, aby byl film strasidelnej. ()

emma53

Atmosféra byla brrrnkající na nervy, k tomu vynikající scénář a naprosto excelentní výkon Nicol. Bez trhání ručiček, nožiček, hlaviček, obludiček a hektolitrů kečupu a vida, jde to taky. ()

RHK

Amenábarův horůrek bez vražd a bez násilí se solidní temnou atmosférou. Žena žije bez manžela v obrovském domě v temnotě se závěsy se svými dvěmi fotosenzitivními dětmi. Výborný výkon Nicol Kidman, to určitě, a taky Alakiny Mann, která za filmovou roli dcery Anne dostala nominaci hned na tři filmové ceny. Na Šestý smysl, ke kterému je snímek Ti druzí přirovnáván, však nemá ani omylem. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=Vu494-Dr5po ()

Boss321

Woow, tak tohle jsem opravdu nečekal. Perfektní námět, skvělý scénář, kvalitní herecké výkony (Nicole Kidman je zde opravdu báječná) a úžasná režie Alejandra Amenábare, od tohoto režiséra se máme ještě na co těšit! Vřele doporučuji! ()

Faidra

Není ten Šestý smysl svého druhu prokletím nejen M.N. Shyamalana, ale také Těch druhých? Nebýt toho, že jsem Smysl viděla dřív, byla bych nadšením bez sebe, takhle jsem "šokující vyvrcholení" podvědomě tušila a od poloviny víceméně najisto čekala. Ale setsakra dobře vymyšlené, setsakra strašidelné a setsakra dobře zahrané. A Grace/Nicole bych teda za matku fakt nechtěla. ()

pan Hnědý

V tomhle žánru vysoké hodnocení dávám zřídka, ale u Others v čele s výbornou Nicole Kidman jsem nemusel o nízkém hodnocení přemýšlet. Nejen vynikající režie a hudba, o kterou se postaral Alejandro Amenábar, ale i výborně herecky ztvárněný řemeslo, které se velmi přiblížilo duchařskému Sixth Sense. ČISTÁ kamera, žádné kulisy - žádné triky. ()

Kulmon

Pakliže někdo srovnává Šestý smysl a Ti druzí, pak je to srovnání liché. Ti druzí jsou v tomto souboji totiž Ti první. Amenábar totiž vytvořil skutečně hutnou atmosféru s opravdu překvapivým koncem. Závěrečných dvacet minut je tak lahůdkou pro filmové fajnšmekry toho nejtěžšího kalibru. A nesouhlasím s tím, že příprava na finále byla pomalá. Herecky mne zaskočily dětští představitelé i samotná Nicole Kidman. Její křik mi způsoboval opravdové mrazení zad, čímž nemyslím žádné frázovité přirovnání, ale skutečný stav věci. Tleskám! ()

Jara.Cimrman.jr

"Celou okupaci jsme do našeho domu nepustili jediného Němce. A teď si tady někdo pobíhá a přímo pod nosem otevírá a zavírá dveře." Pointa se mi líbila a s tím zbytkem mám problém. Já se totiž ničeho nebojím. Ani duchů, ani Freddyho Kruegera, ani denního světla a ani zvýšenýho cholesterolu. Všechny pokusy mě vyděsit jsem tedy tradičně odzíval a několikrát jsem se i od srdce zasmál. Tímto se omlouvám všem poslušně vyděšenejm a závidím jim emoce, který jim přinesli ti první, kteří byli asi ti druzí nebo možná ti třetí. ()

zputnik

Z prvních minut filmu jsem měl jakýsi takýsi rozpačitý dojem. Smrdělo mi to další ódou na téma "překombinujeme příběh a v závěru diváky vytočíme". Jsem rád, že óda v té podobě - jak jsem se obával - se nekonala. A to, co se naplnilo, mně nakonec jen a jen příjemně překvapilo. TI DRUZÍ coby minimalisticky zpracovaný horor se velmi pozvolna rozjíždí, aby v polovině nabral příjemně strašidelné tempo a v závěru překvapil pointou. Pro jistotu ten závěr zopakuji: překvapil pointou. Svým počátečním skepticismem jsem si vytvořil řadu verzí závěru. Ale s takovouto inteligentní pointou jsem fakt nepočítal. Shrnuto a podtrženo: Pokud si libujete v hororech stavějících na postupně budovaném napětí a na strachu z neznámého, tak do toho jděte. Dostane se Vám toho všeho vrchovatě + navíc s bonusem kvalitního zpracování a svěží pointy. ()

H34D

Film ve stylu Šestého smyslu? To možná ano, ale co se týče kvality, tak to prosím nesrovnávat! Chápu snahu režiséra o vybudování kvalitní atmosféry, bez přehnaných triků, či lacinných lekaček, jenže ve výsledku na nás film může občas působit trochu fádně. Na horror není příliš děsivý a na drama se tam toho tolik neděje. A prostředí tmavého domu, v kterém, neznámo proč, nesmí zůstat jediné dveře otevřeny, také není dostatečný důvod, proč valit bulvy po celých 100 minut. Nicole Kidman hrála výborně, to bezpochyb, jenže celý film to na lepší úroveň bohužel nepostaví. Závěrečná pointa byla taktéž slušná, jak už to u podobných duchařských filmů bývá (The Eye, Shutter apod.), jenže celkově prostě musím zůstat u 6/10 ()

Mr.Apache

Určitě jeden ze čtyř nejlepších horrorů natočených ve 21. století, a možná nejlepší filmová ghost story vůbec. ()

Melies

4 / 10 Ach, bože, bože, čo to na nás zas tí Amíci pripravili!!! Takto by som reagoval, keby za tým Amíci skutočne stáli, no teraz je to ešte horšie - autorom filmu je udatný to Európan Amenábar a tento fakt je strašidelnejší a mrazivejší ako celý jeho film. Ten je totiž obyčajnou nastavovanou kašou, plagiátom prvého stupňa, líšiacim sa od typickej hollywoodskej produkcie len pomalším tempom vyprávania a precíznejším budovaním atmosféry. Inak je všetko vopred vykalkulované, bez akejkoľvek logickej spätosti s filmom samotným. Jeden príklad za všetky - smrteľná alergia detí na slnečné žiarenie a svetlo vôbec. Tento fakt je do deja tak 'umelo' vsunutý, že je to až nepekné. Stavím svoju pravú obličku na to, že ho tam Amenábar napchal len preto, aby mohol celý dom nastálo ponoriť do dusivého šera, čo mu umožnilo bez zábran sa pohrávať s atmosférou. Hanba! A pritom stačilo tak málo, len vytvoriť nejakú súvislosť s minulosťou Gracinej rodiny, len takú maličkosť, ktorá by celú vec aspoň trochu opodstatnila. Bohužiaľ sa tak nestalo a mi sme svedkom zatĺkania ďalšieho pomyselného klinca do rakvy s nápisom 'atmosféra'. O záverečnej pointe sa nebudem dlhšie rozpisovať, jednak to nestojí za námahu a jednak nechcem nikomu pokaziť radosť zo sledovania. Kidmanovej vynikajúci herecký výkon sa tak stal tým jediným, čo ma nútilo dopozerať celý film do konca. Dve * dávam iba preto, lebo tupej Gothike som dal * a tento film je predsa len o kus lepší. Pravdu povediac, prvé stretnutie s Amenábarovou tvorbou som si predstavoval trochu inak... ()

Dadel

Dnes už není příliš zvykem natáčet horory bez jediného speciálního efektu, postavené pouze na tíživé, postupně gradované atmosféře strachu, úzkosti a ohrožení. A pokud ano, pak pouze pod taktovkou „exotického“ režiséra, nezkaženého hollywoodským pohledem na věc. Po M.Nightu Shyamalanovi ( Šestý smysl ) tak přichází Španěl Alejandro Amenábar se svou elegantní variací na strašidelný dům. Skromnému hereckému obsazení jednoznačně dominuje Nicole Kidman, jejíž Grace je dokonalou negací kurtizány Satine z Moulin Rouge. Milující matka a pravověrná katolička vyzařuje odhodlání porvat se s osudem, ovšem brzy vytušíme její vnitřní nejistotu a jedno strašlivé tajemství. Pokud vás nechávají chladnými všelijaké digitální zrůdičky a chcete se v kině opravdu bát, pak jsou Ti druzí filmem pro vás. Až se budete vracet potemnělým parkem domů, budete mít o čem přemýšlet. ()

Horor Ti druzí se dočkají remaku

Horor Ti druzí se dočkají remaku

13.10.2020

Nicole Kidman a návrat k hororu?

Nicole Kidman a návrat k hororu?

16.05.2011

V několika kouscích tohoto žánru si už zahrála, ale nejlepší z nich byli bezesporu Ti druzí. A zdá se, že se s Nicole budeme opět příjemně bát. Projevila totiž zájem o hlavní roli v nadpřirozeném… (více)

Rachel Weisz se vrací do Egypta

Rachel Weisz se vrací do Egypta

15.02.2008

Ten Alejandro Amenábar je ale tajnůstkář! Tvůrce Těch druhých a oscarového Hlasu moře o sobě dlouho nedal slyšet a teď se najednou vytasí s historickou podívanou, která se s rozpočtem 73 milionů… (více)

Nicole opět vidí „ty druhé“

Nicole opět vidí „ty druhé“