Ti druzí

• Španělsko Los otros (více)

Grace žije se dvěma dětmi ve velkém domě a čeká na manželův návrat z války. Její sluhové musí dodržovat zvláštní pravidla - žádné dveře v domě nesmí otevřít dřív, než zavřou předchozí, protože děti trpí alergií na denní světlo. Starší Anne začne mluvit o jednom hrozném dni v minulosti a jakémsi chlapci, který s nimi bydlí v jejich ložnici. I Grace si pak všimne zvláštních zvuků a hlasů v domě a chce požádat o pomoc kněze. Pak se ale setká s manželem a všechno se dramaticky změní. Grace bude muset uvěřit neuvěřitelnému a postavit se strašlivé pravdě... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

ClintEastwood

Absolutně nevím co napsat, protože se ještě vzpamatovávám z právě skončené projekce Těch druhých. Jedná se o skvěle vypointovaný snímek, s dokonalou atmosférou a přesvědčivě hrající Nicole Kidman, v roli milující matky. A bez krve. Film se mi po celou dobu stopáže líbil, byl napínavý a zajímavý, avšak první pointa, která přišla po otočení fotografie nalezené na zemi, snímek ještě povýšila a to jsem netušil, že nás čeká ještě druhá. Že se jedná pouze o jakýsi šokový mezistupeň a to pravé rozuzlení si pro nás tvůrci nechali až na samotný závěr. Ten mě totiž poslal do kolen. Zřejmě režisér myslel na divákovo duševní zdraví a nechtěl jej omráčit jednou ranou. Dokonalost, skvělá práce, úžasná duchařina - nemám dalších slov a ještě vše vydýchávám. A dlouho budu. Takhle má vypadat horor, takhle má vypadat filmový zážitek. Po Shyamalanově Vesnici další trošku opomíjená senzace. ()

MM_Ramone

Tento snímok figuruje v mojej top desine najlepších horrorov, čo som mal možnosť vidieť. Podarený po každej stránke. Nicole Kidman tu podáva obdivuhodný výkon. Svoje úlohy však zvládli aj ďalší herci, a to aj tí detskí. Dokonale spracovaný scenár mi na konci filmu doslova vyrazil dych. Duchársky horror z ktorého atmosféry až mrazí. Výborné! ***** ()

Dan9K

Tak tohle je horor par exelanse. Rozhodně nepočítám mezi nějak zvlášť kvalitní horory ty, které se snaží zaujmout pouze lekacími scénami. U Těch druhých se neleknete ani jednou, ovšem ta temná, strašidelná, děsuplná a mysteriózní atmosféra dotvořená hrůznou mlhou dělá z tohoto filmu ten nejatmosféričtější. Dokonalý herecký výkon Nicole Kidman a především Alakiny Mann, která se chová opravdu reálně. Pointa vás dokonale překvapí v případě, že nebudete u filmu příliš přemýšlet, což se v tomto případě dalece nevyplatí. ()

Faustka

Výborný horor s ponurou atmosférou a nečekaným rozuzlením mě opravdu dostal. Skvělé herecké výkony Nicol Kidman, Alakiny Mann v roli její dcery a Fionnuly Flanagan v roli Berthy. Doporučuji milovníkům nadpřirozena. ()

MMR

Obrovský šok na konci. A to zvedá tenhle film hodně vysoko. Zas tak strašidelné to nebylo, bylo to spíše zajímavé. Chválím nápad i celkové zpracování. ()

pepo

fantastický duchársky horor s fantastickou kidmanovou v hlavnej úlohe.zimomriavky mi po chrbte behajú pri každom pozeraní tohto maléhohororového klenotu ()

Xmilden

Vlastně se o horor ani nejedná. Sledujeme spíše rodinné drama s hororovými prvky, aby na nás ke konci vykoukl jeden parádní zvrat, po kterém se nám dvakrát otočí hlava. Film má ukázkově znepokojivou atmosféru a když už  dojde na strašení, tak to je jedním slovem excelentní. Málokdy člověku u filmu dokáže naskočit takhle krásná husina. 75% ()

oli.G

Oveľa menej strašidelné, než sa môže zdať z väčšiny komentárov. Na druhú stranu atmosféra je poriadne mrazivá, prostredie maximálne neútešné (zatemnený viktoriánsky dom a jeho zahmlené okolie) a tá pointa je fantastická (a všetko po nej tak krásne dáva zmysel). P.S.: Scéna s Grace v lese je jednoducho fantastická a ak podobne natočia SILENT HILL, jeden z mojich filmových snov sa splní... ()

sepp

Ano, poibta filmu je prekvapujici a celkove jde o nadprumerny thriller, presto mi do opravdoveho "hitchcockovskeho" mrazeni v zadech neco chybelo a u me navic zapracovala averze vuci prkenne N.Kidmanove. Presto dobry 4* horor. ()

-bad-mad-wolf-

Ti druzí disponují silnou zvukovou stránkou, jejíž útoky dokázaly mnohdy hezky pocuchat nervy svou intenzitou. Vizuál připomíná ilustrace z nějaké knihy strašidelných historek a námět je nádherný, s ještě nádhernější pointou. Jen moc nechápu, proč tam byly postavy tří sluhů? Aby zpočátku nevinně přihlíželi, v průběhu filmu nesli hlavní podezření a v závěru mohli slavně přispět velikému odhalení? Nebylo by mnohem lepší, kdyby snímek sluhy prezentoval na stejné rovině, jako titulní rodinu (rozuměj - byli by v domě od počátku a žádná dílčí pointa by se jich netýkala)? Nebylo by pak třeba v závěru přemýšlet nad tím, nakolik je jejich přítomnost zbytečná.. SPOILER ...a proč si musí hrát na nějaké ochránce a dohlížitele svých mrtvých společníků. KONEC SPOILERU Na průběhu filmu by se nic moc nezměnilo, naopak, pointa by vyzněla úderněji. Ale abych řekl pravdu, mnohem více jsem měl problémy s určitými krutě subjektivními složkami diváctví - tu protivnou blonďatou krávu i její smrady bych prohnal vidlema po poli. 6/10 ()

Phobia

Upjatá pizda v obrovském temném baráku terorizuje služebnictvo, vlastní děti i ty druhé, co dům obývají proti vůli majitelky. Nikolka mi vskutku pila krev, ale to holt vyžadovala její role, nelze to považovat za zápor. Atmosférický horůrek šíří spíše pocity zmatku, než že by vzbuzoval vyloženě strach. Ba dokonce ani s lekačkami nepracuje, tím pádem jsem si pro jednou mohla vychutnávat tísnivou temnotu bez nutnosti přeprat si po skončení filmu spodní prádlo. Pointa je fajnová, i když zdaleka ne tak překvapivá, jak by si tvůrci asi přáli. Španělé holt umí, dokazují to opakovaně, a pro jednou jim to ani ostatní národy ničím nepotrtkaly, i český dabing se celkem povedl. "Ti druzí" mi padli do noty: 80% ()

lesumir

Bezduchá (nebrat doslovně :-) atmosférovka, která mne nemohla prekvapit, tolik zbyzecnych indicii a WTF okolnosti mi dala klic docela brzo. ()

Hrabka

Pointa Šestého smyslu už pro mě není na prvním místě. Ne ne, Ti druzí strčí Willise a Osmenta do kapsy! Ti druzí nejsou sice až tak vynikající film, většina filmu je tak na 4*, to se ovšem změní po závěrečných událostech. Naprosto famózní a nejgeniálnější pointa, co jsem kdy ve filmu viděl. I když jsem si tady před zhlédnutím přečetl, že film je jako Šestý smysl, bla bla bla, a tušil jsem trochu o co ve filmu půjde, tak jsem ani zdaleka netušil, že mě ten konec přejede jak parní válec. Pointa je vážně naprosto úžasná a mrazivá! Samotný film je taky více než dobrý, plný napětí, skvělých herců a nenapodobitelné atmosféry velkého temného domu. 90% ()

cheyene

Mrazivý horor se spoustou mysteria, což je něco, co mám na filmech rád. Nicole Kidman se své role zhostila bravurně, podobně jako její herečtí a prakticky neznámí kolegové. Oceňuji vynikající závěr. ()

juta

Spoiler v komentáři! Nicole se mi sem vůbec nehodí, ani charakter postavy, kterou reprezentuje se mi nezdál. Vsadil bych na klasiku milujícího člověka, který rozdává radost kolem sebe a né takovou semetriku. Rozzuzlení je sice parádní (něco jako Šestý smysl, takže originální to není), ale právě ten charakter Grace to tak nějak zazdil. ()

paascha

Překrásná Nicol v plné formě. Pro plné užití si je ovšem třeba koukat na verzi v původním znění, ne s TV dabingem, kde je Nicol afektovaná jako kráva ()

MISSha

Vynikající mysteriózní horor, který nemusí diváka vysrašit hektolitry krve či prvotřídními vizuálními efekty... ne, on má v rukávu úplně něco jiného a to prvotřídního režiséra s dokonale vystavenou mystifikací, minimalismus a velice inteligentní poitu = a vznikl nám jeden z nejlepších hororů posledních let. Nicole Kidman zde podává jeden ze svých nejpozoruhodnějších výkonů ve své kariéře, výtečně tu jsou zahrané také malé děti a také ti druzí. Příběh tak promyšlený, tajemný, napínavý... A až skončí, jistě budete mít o čem přemýšlet. ()

Horor Ti druzí se dočkají remaku

Horor Ti druzí se dočkají remaku

13.10.2020

Nicole Kidman a návrat k hororu?

Nicole Kidman a návrat k hororu?

16.05.2011

V několika kouscích tohoto žánru si už zahrála, ale nejlepší z nich byli bezesporu Ti druzí. A zdá se, že se s Nicole budeme opět příjemně bát. Projevila totiž zájem o hlavní roli v nadpřirozeném… (více)

Rachel Weisz se vrací do Egypta

Rachel Weisz se vrací do Egypta

15.02.2008

Ten Alejandro Amenábar je ale tajnůstkář! Tvůrce Těch druhých a oscarového Hlasu moře o sobě dlouho nedal slyšet a teď se najednou vytasí s historickou podívanou, která se s rozpočtem 73 milionů… (více)

Nicole opět vidí „ty druhé“

Nicole opět vidí „ty druhé“