Tanec s vlky

• USA Dances with Wolves (více)

Poručík Dunbar, těžce zraněný v bitvě s konfederační armádou, je dekorován jako hrdina a poslán na vlastní žádost do opuštěné pevnosti na západní hranici. Spřátelí se s osamělým vlkem a pokouší se navázat kontakt s poblíž žijícím kmenem Siouxů. Přízeň obezřetných indiánů si získá informací o blížícím se stádu bizonů. Jazykové problémy mu pomáhá překonat ovdovělá Zaťatá pěst, kterou jako dítě bílých osadníků Indiáni unesli. Dunbar, přejmenovaný Siouxi Tančí s vlky, začne žít v indiánské osadě. Líbí se mu jejich způsob života, v němž nachází smysl další existence. Když se chystá jeho svatba se Zaťatou pěstí, je Dunbar zajat oddílem kavalerie, který s ním zachází jako se zrádcem. Siouxové ho osvobodí a zabijí většinu vojáků, ale Dunbar raději se Zaťatou pěstí kmen opouští, aby nepřivolal pomstu kavaleristů. (oficiální text distributora)

Elgin

Klasika zanru - Kevin Costner nastavil latku tak vysoko, ze zrejme uplynie nejaky cas nez prekona niekto tento skvostny klenot. Film obsahuje napadity scenar, skvelu kameru, vyborny strih, uzasnu a podmanivu hudbu, samotny neokopirovany pribeh ktore su vo svojich kategoriach na velmi vysokej urovni a ako celok mame tu nadherne veledielo. Porucik severnej armady US, ktory chce sam seba znicit nakoniec nachadza zmysel zivota na odlahlom konci v indianskych teritoriach. Takto by mal vypadat westernovy epos ktoremu tri hodiny vobec neuskodili prave naopak. ()

RadimFišer

Něco nádherného, nepopsatelného. Cítím život poprvé v tomto filmu. A jak z plna. Podřízenost ženy prostě tak jak to má být. Ahhh jo. Bylo mi doporučeno ZBYSIK - já doporučuji dál a důsledně apeluji na každého, ať tento skvost shlédne. Ten starý západ prostě miluji a budu hlavně díky tomuto filmu a morální bezúhonnosti tohoto muže. Costner je můj budoucí filmový bůh. 7 hvězd s respektem. ()

jane1106

Nádherný film, ke kterému snad ani není co dodat. Hudba Johna Barryho je jedním z nejlepších soundtracků, které jsem měla možnost slyšet (i přesto, že se evidentně inspiroval u svých starších Vzpomínek na Afriku). A ač Kevina Costnera jinak příliš nemusím, zde se osvědčil coby herec i režisér! ()

grerar

Ten večer jsem dokoukal už asi třetí film (pravda, večer se už přes půlnoc přehoupl) no a koukám, co mám na disku dalšího, hele Tanec s vlky... no tak se jen podívám na začátek, o čem to asi je... po třech hodinách jsem si protřel oči, narovnal záda a říkám si, safra to už jsou zase čtyři?.... Je to na první pokus velmi dobrý film. dýchá z něho strašně pozitivní atmosféra - nebo spíš můj pozitivní názor už z toho, jak jednoznačně a zkušeně Costner oddělil dobro od zla... 5* ()

TomasKotlant

Pěkný příběh, který není přibarvován dávkami klišé, jak to u takovýchto poučných filmů bývá. Myšlenka filmu je vyjádřena silně aniž by byla divákovi vtloukána násilnými prostředky do hlavy. Nicméně si děj občas pomáhá lehce nelogickými událostmi, například když si hlavní hrdina lehkomyslně vjede do obsazeného tábora - člověk by si řekl, že poté, co se něco od indiánů naučil, by mohl poznat dříve, než na dohled od pevnosti, že mu tam hrozí nebezpečí. Ale to už nad tím přemýšlím asi moc do hloubky, tak mě neberte vážně. ()

modista

naivně slabé jako třeba Patriot nebo Statečné srdce. Dle mého názoru nejslabší Costnerova role. Třetí hvězdičku za dobrou kameru a překrásnou krajinu. ()

Jeremiah

Další z nádherných filmů zabývajících se hledáním toho svého právého já. Zabývající se hledáním klidu v duši, návratem k přírodě a ke svým kořenům. Zároveň je zde však ukázán zánik stávajícího a vítězství vlčího věku. Že plácám nesmysly ? Možná, ale já to tak cítíl. Silnější 4. ()

RedHot

Tanec s vlky... spíše takový konzervativní foxtrot, který přesně odpovídá současné poptávce amerického filmového trhu - a to ahistorický slzopudný paskvil se spoustou krásných obrázků. Těžko říct, proč se všem chce věřit, že veškeří indiáni měli chrabré srdce, odvahu, smysl pro čest a pravdu, zatímco kolonisté byla smradlavá, věčně nalitá hovada, která střílela na vše, co se pohne. Kdokoli, kdo má o historii Spojených států alespoň tu nejzákladnější představu, prokoukne Tanec s vlky velmi rychle. Zbytek bude tleskat vestoje a udělovat Oscary. ()

Finarfin

Tanec s vlky je skvost snad po všech stránkách. Vzpomínám si, že jsem ho prvně viděl v klasické verzi (ta prodloužená je ještě o něco lepší a dovysvětluje některé části děje), když mi bylo nějakých 14 let a od té doby si ho čas od času připomenu. Kromě skvělé režie, námětu atd. bych rád vyzdvihl i výkony mých oblíbených Grahama Greena a Rodneyho Granta. Tanec s vlky je jeden z těch filmů, které když vidíte, tak na ně nikdy nezapomenete. Třešničkou na dortu je pak podmanivá hudba Johna Barryho, jejíž melodie když slyším, nemohu si nepředstavit nekonečné travnaté pláně panenské země. ()

Narciska

Jeden z nejnádhernějších filmů, co jsem kdy viděla. Příběh pulzující životem. Slova, co hladí (skvělý Vladimír Dlouhý). Radost a bolest v jedinečné harmonii. Pokorná oslava přírody a přátelství. Život, který chcete žít. Sen, jež toužíte naplnit. Bytost, kterou chcete být. Hudba, co sladce zní... ()

Vrata88

I přes některé smutné scény na mě tenhle film ve výsledku působí spíše pozitivně. Film plný lásky a respektu k přírodě, indiánskému stylu života a svobodě. Na první pohled by se mohlo zdát, že základ příběhu je vystavěn na podobné šabloně, jako třeba Poslední Samurai, nebo Avatar, ono je to z maličké části pravda ale při druhém pohledu je ale vidět, že Tanec s Vlky je celkově na trošku jiné úrovni. Zkrátka Costnerova režie a vynikající kamera vykouzlila úžasný film. U kamery je potřeba se na chvíli pozastavit. Práce kameraman na tomhle filmu je jedna z nejvýraznějších prvků celého filmu (když přepnete na HD je to opravdu nádhera, určitě jedny z nejhezčích záběrů, jaké byly kdy natočeny). Je tu spousta krásných záběrů, odrazy objektů ve vodní hladině, obrovské plochy stepí se stády bizonů atd. Zážitek z filmu ještě umocníte režisérskou verzí, je sice pravda, že čtyři hodiny je dost, ovšem když to ty 4 hodiny „vydržíte“ určitě nebudete litovat. Hodina navíc je hodina navíc a vy se tak dočkáte vysvětlení některých nejasností a více těch božských záběrů krajiny. ()

sandinista

Luxusní western. Jak se z vojáka stane skoro indián. Stopáž byla monstrózní, ale poutavost děje ji skvěle vyvážila. Kosťa špica (oproti Osobnímu Strážci), ale ta hlavní herečka mi tam neseděla vůbec. Sranda bylo prvotní dorozumívání 'bílé tváře' s 'rudochy'. Fakt se mi film líbil. 20th Anniversary Edition 720p ()

theSaint

Úchvatné dílo filmové historie. Pocta původním obyvatelům a nastavené zrcadlo americkým dějinám. John Wayne se musí obracet v hrobě. Něco tak procítěného a ve všech směrech skvělého se prostě nevidí každý den. Přenádherná hudba Johna Barryho, ze které mi naskakuje husí kůže pokaždé, když jí slyším, podtrhuje vyjímečnost téhle legendy. Geniální práce Kevina Costnera, kterou již nikdy nepřekonal a není se čemu divit. Nic lepšího už zkrátka udělat nemůžete. ()

inachisio

Abych byla upřímná, začínám milovat filmy s indiány. Také jsem jich v poslední době viděla docela hodně a s radostí oznamuji, že tento je všechny totálně převálcoval. Naprosto mi sedl hlavní hrdina, kterého jsem si oblíbila od začátku. Ještě radši však mám jeho rudé přátele s legračními jmény - vtipné a takové, že je prostě musí mít každý rád. Tím jsem naťukla, že velice silnou stránkou filmu byl scénář. Nesmím opomenout také krásnou hudbu - škoda, že se motiv tak často opakoval. Jinak už nemám téměř co dodat. Snad jen pochválím úchvatnou přírodu, skvělé herecké výkony a pak už jen, že ty tři hodiny opravdu stojí za to! ()

peetrejr

Do riti, toto má fakt štyri hodiny? Vadí to niekomu? Ak hej tak očividne nepoznáte hĺbku a krásu kinematografie. Isteže, o polnoci sa vám už asi nechce Tancovať s vlkmi ale byť vami by som to vyskúšal. Je to tak bravúrne natočený film, že som ho z mysle nevypustil a ani nevypustím. Film poukazuje na veľmi závažné choroby sveta, ako napríklad spoločnosť. No a čo? Poďte nájsť krásu tohoto filmu a pozrite si ho, nezabudnite na vreckovky - pretože ako sa hovorí: ,,Aj tí vypracovaní a svalnatí geekovia, ktorí nemajú na robote nič, len pozerať filmy, pri Tancu s vlkmi vypustia slzu." ()

gonga

Jeden z těch krásných, velkých filmů, které se dnes už ani netočí. Naprostá žánrová dokonalost geniálně doprovázená hudbou Johna Barryho. ()

Kevin Costner chystá desetihodinový western

Kevin Costner chystá desetihodinový western

02.01.2017

Tak, a je to tady. Remake Vinnetoua!

Tak, a je to tady. Remake Vinnetoua!

13.08.2011

Poté, co se Christophe Gans pustil do nové verze Fantomase, jsme tak nějak tušili, že se na plátna kin vrátí i další evropské klasiky. Německá produkční společnost Constantine Films (od Resident Evil… (více)

Sam Mendes na Divokém západě

Sam Mendes na Divokém západě

10.12.2009

U tohoto tvůrce už nás „nečekané“ žánrové volby nemůžou překvapit. Proč by si nemohl zkusit třeba western? Obzvlášť, když se schyluje k návratu kovbojek na filmová plátna (komiksový Jonah Hex,… (více)

Tanec s piráty

Tanec s piráty

20.03.2009

Kevin Costner se chystá opět režírovat. A protože jeho Krajina střelců byla ukázkou víc jak solidní řemeslné práce, není důvod jeho nový film nevyhlížet se zájmem. Obzvlášť, když mu scénář pomáhal… (více)