Ostrov

• USA The Island (více)
USA, 2005, 136 min

V poslední době se stále více zajímáme o klony a už jen čekáme na jejich lidskou podobu. Na Zemi došlo k examinaci, přežilo jen pár stovek výjimečných lidí, vše bylo zničeno. Existuje jediné místo, které stále připomíná Zemi - Ostrov. Dostane se tam jen vylosovaný, ostatní musejí čekat na své štěstí dál. Ale co když to tak není? Co když k žádné examinaci nedošlo? Co když žádný Ostrov neexistuje? Takto začal přemýšlet Lincoln 6-Echo. Je v "Ráji" už 3 roky. Jeho život se mu zdá nenaplněný. Copak je jediným cílem života dostat se na Ostrov? Jeho kamarádku Jordan 2-Delta to však vůbec nezajímá, vždyť vyhrála v losování, jede na Ostrov! Jenže Lincoln své podezření potvrzuje a snaží se zachránit Jordan od jisté smrti. Nejsou lidé, jsou kloni a žádný Ostrov není. Země katastrofou zasažena nikdy nebyla. Utíkají tedy, a protože se nikdo nesmí dozvědět, kdo jsou zač, stíhá je jejich stvořitel všemi možnými prostředky. Na povrchu se pokusí kontaktovat "originál" Lincolna... (TV Nova)

SHpeK

Nemůžu si pomoct, ale čekal jsem mnohem víc. Nečekal jsem naopak, že s výborným námětem nedokáže Bay udělat absolutně nic. Jediné slovo, které charakterizuje moje pocity, je sterilní. Ewan je skvělý akční neakční hrdina a Scarlet je neodolatelná jako vždy. Nicméně jsem přemýšlel o dvou * a to je co říct. ()

Lumpus

Neeeeeeeeeee oprostě ne toto není můj šálek kávy první momenty na "ostrově" výborné ale ten konec natahovaný přehnaný no nic moc Bayi ()

herrbierer

Opět jeden z těch lepších filmů Michaela Baye. Příběh sice není tak chytrý, jak se tváří, ale jinak k němu nemám výhrad. Akční scény se už sice celkem opakují, ale co naplat, stejně mě opět dostávají (a že to umí i podělat, to bylo vidět v Armageddonu a Pearl Harboru). Ewan McGregor je bezchybný (dobrý fórek ohledně jeho skotského přízvuku) a Scarlett Johansson k nakousnutí. Sean Bean je správný záporák, jeho anglosaské rysy mu navíc dodávají celkem démonický gestapácký feeling. Se Stevem Buscemim je opět sranda, ale vyzdvíhnul bych Djimona Hounsou, o kterém bych ještě rád slyšel. ()

JK77

super akcna zabava!! Hlavne scena ked pusta Ewan vlakove napravy s kamionu som si vazne vychutnal. Super, len nechapem ako mi tento film az dodnes mohol uniknut. ()

Legrond

Prvních půl hodiny filmu mi příjmeně naladilo a příliš nešlo dohromady se jménem režizéra. A pak to přišlo. Blbost stíhala blbost, všechno co bylo k vidění už tu bylo někdy předtim a z pokusu udělat "hlubší" film vzešlo naprosto obyčejné, naprosto hloupoučké, ryze akční dílo. Ostrov mi byl velmi doporučován, po 30 minutách to bylo na 4 hvězdy, po hodině a půl pořád ještě na 3, ale pak přišel závěr a bylo jasno, kde se moje hodnocení zastaví. 20 procent pro herce (zvlášť Steve Buscemi je opět skvělý), 20 procent za vizuální provedení a 10 navrh za snahu. Dohromady 50 a víc ani ň. ()

nula87

Konečně po Skále další Bayův film, na který se dá dívat. Myslel jsem si, že už nikdy nic pořádného nenatočí, proto jsem i k tomuto přistupoval se silnou nedůvěrou. Ale mýlil jsem se. Scénář je nápaditý, základní myšlenka skvělá. Na můj vkus je sice v druhé polovině té akce až příliš, ale celek nakonec udrží pohromadě i díky relativně civilnímu (pokud o něčem takovém lze v takové akční jízdě hovořit) herectví Ewana a Scarlett. ()

Meery

Nič výnimočné, ale asi by som si to pozrela znovu. Radím to medzi moje oddychovky. Ale páčili sa mi herecké výkony McGregora a S.Johanson... boli dobrí.. ()

Zlaticko1

výborné, famozní napínavé strhující. Velmi dobrý scénář, střih efekty a herecké výkony. Michael Bay je opravdu dobrej.. ;) ()

monty.cl

První část filmu se tváří na pana Baye skoro až moc vážně a psychologicky(sterilní uniformní komunita), pak ovšem nastává zlom a máme tu parádní rychlou akční jízdu na jakou sme od něj zvyklí. Hodně dobré vizuální triky a hudba, o hereckých výkonech nemluvě, prostě a jednoduše scífko, ktreré sice není z nejoriginálnějších, ale rozhodně nenudí a je silně koukatelné-a to nejen kvůli Scarlett Johanson, které ta kombinézka zatraceně sekne...75% ()

JajinkaBec

Tenhle film v sobě má něco, co jsem zatím v žádném jiném snímku od Baye neviděla... Jistě, nechybí akční scény, hry s kamerou, osobitý humor, ale taky je tam ještě něco jako... - sdělení. U tohohle filmu jsem si prostě nazaťukala na čelo a neřekla si v duchu: "Co to vlastně má být?" Mělo to pointu, mělo to šmrnc a především to mělo skvělou ústřední dvojici, které to klapalo. Ostrov rozhodně patří a patřit bude mezi filmy, které si nebudu mít problém pustit znovu. ()

N3O

Celkově na mě Ostrov zapůsobil zvláštním dojmem. Představte si, že do jednoho hrnce nalijete několik scén z Mizerů, futurističnost z Minority Report, typické bayovské scény okořeníte hi-tech prvky Stevena Spielberga, necháte chvíli povařit a nakonec dostanete chutnou akční podívanou. ()

Borecz

Je to již nějaký pátek, co jsem viděl tenhle film, ale co si pamatuji, tak se jednalo a zajímavý snímek s velmi dobrou zápletkou. Díky tomu jsem ochoten odpustit mu i tu akční část, která místy za moc nestojí a klišovitý konec, jež se dal očekávat. Docela dobrý a koukatelný sci-fi thriller. ()

HarlanWade

Tenhle film je dost jiný, než většina ostatních filmů Michaela Baye. Ten je prostě a jednoduše jednou provždy absolutním králem akčních filmů, který svůj talent nezapře ani v tom nejobyčejnějším záběru. Nezapře ho ani v první polovině, ve které jsem si však připadal, jako by ji ani netočil Michael Bay. Jako by ji točil někdo úplně jiný, kdo má prvotřídně zmáknutá všemožná sci-fi a využívá toho k tomu, aby rozjel dějovou linii, která není ani trochu klišé. Je naopak neuvěřitelně originální, napínavá - je zkrátka skvělá. Ewan i Scarlett jsou skvělou ústřední dvojicí, jednoduše všechno vychází. V té druhé přechází Bay na svůj standart - parádní nabušenou akci, strhující jízdu po dálnici, propracované honičky mezi těmi dobrými a těmi zlými. Problémem tohohle filmu tentokrát není stopáž, z čehož jsem fakt nadšen, ale je jím to samé, co potkalo Michaela Manna v Collateralu: Spojení nadějně rozjetého příběhu a čisté akce, které prostě DŘE. Dře takovým způsobem, jako by ty části ani nebyly z jednoho filmu. První polovina by za svoji originalitu a napětí získala určitě plný počet hvězdiček, ta druhá, dokonalá akčňárna, taky. Ale spolu si to kazí. Jak nám vtloukala bába matikářka - jablka a hrušky se zkrátka sčítat nedají. ()

reygadas

Moje najväčšie filmové prekvapenie poslednej doby. Keď som to začínal pozerať, tak som si myslel, že to bude ďalšia priemerná komerčná záležitosť. No v priebehu filmu a po ňom som zostal šokovaný, ako si ma získala táto naleštená a akciou nabitá sci-fi. Je to jednoznačne jeden z najlepších filmov z továrne na sny, aké som vôbec videl. Zážitok od začiatku a až do samého konca. ()

hackstolle

Ja bych tomu asi ty ctyri preci jen dal. Docela se mi to libilo a pobavilo to. Hlaska typu "S tim jazykem to je bajecny. Proc jsme to nezkusili uz driv?" byla luxusni. ()

vlKousek

Opravdu mě ohromil nápad, který v první části filmu nebyl zřejmý, parádní scifi a Scarlett Johansson je fakt kundózní v tom pěkným černobílým oblečku :-)) ()

macetoma

Natočeno "moderním" klipovým stylem. Ačkoliv režiséra Michaela Baye moc nemusím, tak v tomto případě jej beru na milost. Slušná akce, zajímavý nápad. Dávám tři hvězdy. ()

blacktomas

Velkolepé scény , velkolepé honičky, velkolepé exteriéry, ucházející výkony herců, filmu nechybí dynamika, sexy hrdinka a je tam samozřejmě i láska a závěrečný happyend. Prostě všechno co by správný komerční trhák měl mít a on to má. Bohužel na mě to ten velkolepý dojem neudělalo.Navíc jsem fanda utopistických románů a tady jsem těch inspirací viděl až příliš mnoho.Mít to méně patosu a minimalističtější zpracování se zaměřením na filozofický přesah daného námětu byl bych spokojen. ()

bubu25

Trošku si vzali z matrixu, no mne sa to páčilo. Ewan McGregor je dobrý + Scarlett Johansson dobrá kombinácia. ()

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

04.09.2012

Willis a Foxx zahájí palbu...

Willis a Foxx zahájí palbu...

21.03.2010

Další Bayova apokalypsa?

Další Bayova apokalypsa?

20.03.2007

Žádný strach, král popcornu nehodlá natočit remake Coppolova slavného vietnamského opusu (ačkoli představa je to nadmíru zábavná). Jeden Armageddon mu však zřejmě nestačil a přestože právě dokončuje… (více)

Michael Bay pohořel

Michael Bay pohořel

25.07.2005

Nový mega-projekt režiséra Michaela Baya (Skala, Armageddon) OSTROV sa stal prepadákom ako hrom, keď pri rozpočte 122 miliónov dolárov zarobil v USA za prvý víkend chabých 12 miliónov. V rebríčku… (více)