Nově zvolená starostka rozhodla, že každý, bez ohledu na velikost, váhu, pohlaví, vzhled či fyzickou sílu, může vstoupit do místní Policejní akademie a po jejím absolvování se stát ochráncem pořádku. Když velitel akademie, major Lassard, spatří nové adepty na místa policistů, směsici roztodivných postaviček, podivínů, nemotorů a nekňubů, přikáže svým podřízeným, aby jim dali pořádně zabrat a vyhnali jim z hlavy přání být policisty. Každý totiž může kdykoli školu opustit. Z davu dychtivých čekatelů na policejní odznak postupně vystupuje do popředí několik svérázných figurek: mohutný a poněkud těžkopádný černoch Moses Hightower, háklivý na každou narážku týkající se barvy kůže, lehce trhlý imitátor zvuků Larvell Jones, drobná a nesmělá černoška Laverne Hooks s vysokým dětským hlasem, bojácný tlouštík Leslie Barbara, fanatický pistolník Tackleberry a samozřejmě zlodějíček a povaleč Corey Mahoney. Ten jediný nemůže ze školy odejít dobrovolně, skončil by totiž ve vězení. Může však být vyhozen. A tak je zcela jisté, že začíná válka nervů, kde na jedné straně stojí Mahoney, na druhé důstojníci akademie v čele s poručíkem Harrisem. Po náročném výcviku, se nezkušení nováčci ocitají v ulicích města... (TV Nova)

Himbajz

Doteď používám zvonění - hudba z Modré Laguny na magory :-). Je to klasika, která potěší i mě amerikobijce. ()

mcamino

Na Vánoční svátky jsem se rozhodl, že výběr filmů nebudou experimenty, ale osvědčené věci, to znamená filmy, které jsem již viděl a líbí se mi. A to je příklad právě Policejní akademie, konkrétně první díl jsem viděl snad patnáctkrát, ale nikdy neomrzí. Stále to beru jako jeden z nejlepších snímků pro zasmání. Tomuto začátku série nemužu dát jinak než 5*. ()

KraLuban

Dřevní klasika, která pobaví i po letech, i po padesáté. Není to žádná náročná podíváná, ale vždy pobaví. Na hranici 4*. ()

KuceraJohny

4 hvězdičky dávám spíše z nostalgie, kdyby šli udělovat i půlky dal bych 3.5, ale to nejde takže spíš 4 než 3. Můj dětský film, který jsem si jako malý mohl pouštět na VHSce a který mě vždy bavil. Miloval jsem postavy a náramně se bavil jak je každá různorodá. Jenomže teď po několika letech kdy jsem film dlouho neviděl už mi to nepřijde jako taková bomba co dřív. Snímek to rozhodně není špatný, vtipné to stále je, ale už ne tolik. Všechny postavy mají něco do sebe, pro mě byl vždy hrdina Mahoney, ale snad ještě radši jsem měl Jonese. Kdybych měl jmenovat všechny jednotlivě byli by jsme tu dlouho, zkrátka to jsou ty dobré komediální charaktery z 80. let kdy se dbalo na to aby postavy nebyli v podstatě stejné. Jediný kdo mi nikdy moc nesedl byl Lassard. Příběh je v celku jednoduchý a střihu by se dalo pár věcí vytknout, ale pro mě navždy Policejní akademie zůstane dobře uložena, jako super komedie. ()

GariCZ

Legenda a nejlepší komedie co jsem kdy viděl, ale je mi líto, že tato série má i několik špatných dílů. Nicméně hlavně postavy Lassarda, Harrise a Tackleberryho jsou zde excelentní. Bravo pane režisére. ()

enoemis13

S odstupom času som prišiel nato, že na Guttenberga sa veľmi ťažko pozerá .... a to ako menší som sa naňho tešil ........ 70% ()

Bragi66

Akční to rozhodně není a komedie také moc ne. Přesto, že je to r. v. 2012, tak to spíše vypadá jako to nejhorší, co zrodila série Policejní akademie v osmdesátých letech. ()

soukyd33

Budete se bavit. Všechno je parádní, a je to jedna velká jízda. Poznámka: Až na ty nové dabingy, které stojí za prd. Dialogy geniální. Je to něco nového, a to se počítá. 👍 Příběh super. Scénář super. Herecké výkony super. Herecké obsazení TOP! Poznámka: Legendární scény určitě poznáte. 😄 Například projekce... 😄 Doporučuji. Hvězdiček 5 ()

Monrico

Těch pět není jen za děj, nápad a provedení téhle komedošky, ale i za to, že se mi nesmazatelně vryla do paměti jako jeden z prvních filmů, trošku pokleslé americké zábavy, točících se neúnavně uvnitř našeho prvního videa :) Byla to klasika a patří do síně slávy. ()

bax

Objektívne 4*, ale v porovnaní s ostatnými pokračovaniami súcítim s týmto dielom - ako veľmi zhovädili značku "Policajná akadémia". Tento prvý diel má množstvo gagov, ktoré budú baviť ešte dlho. Prinieslo rôzne charakterové typy, ktoré sa stali legendami. Je to proste komédia ako sa patrí. ()

Gagin

Rozhodně nejlepší díl se serie Police Academy. Vtípky jsou dobré, nejsou trapné jako u podobných filmů tohoto stáří a typu. Celkově povedá komedie, bohužel ostatní díly tak dobré nejsou. Rozhodně si zaslouží *** hvězdy + půlku té další ()

Za zvuků hudby... předěláváme

Za zvuků hudby... předěláváme