Pavoučí teror

Eight Legged Freaks

Útok pavúkov

Akční / Komedie / Horor / Sci-Fi

USA / Austrálie, 2002, 99 min

Nabízí se samozřejmě srovnání s o jednu generaci starší Arachnophobií (1990). Paradoxně tam, kde se ELF snaží být novější, modernější (umělí digitální pavouci namísto "jako živých" chlupatých hýbajících se loutek), je citelně horší než jeho předchůdce. Ale zase je epičtější, dějovější, pavoučí potvory jsou několikrát větší... A nebudu lhát - bavilo mě to. Po náročném dni relax jedna báseň. Obří zmutovaní pavouci jsou plní zeleného slizu, který se blemcavě rozprskne, když to do nich nakropíte brokárnou, paráda...(22.11.2016)

Film, ktorý vzikol len a len preto aby ľudí bavil. A darí sa mu to tak na 70%. Schízoidný pocit: "je to to horor, alebo komédia?" vo mne pretrvával celý film a neostalo, než na to pristúpiť. Kto to spraví bude spokojný. Čo mňa ale vytáčalo boli hlavní hrdinovia (teda skôr hlavní sráči), ktorý sú úplne mantaví a kazia na čo siahnu. Film si úplne žiada nejakého sympatického svalovca, ktorý vezme do jednej ruky motorový pílu, do druhej guľomet a pár pavúkov pokosí.(29.10.2005)

Masakr! První půlhodinu jsem se lekl toho, že se film bude brát moc vážně (což s ohledem na téma by nebylo to pravé ořechové…), ale nestalo se. Ti velcí pavouci byli svým způsobem roztomilí, hodně jsem se zasmál a co je nejdůležitější, téměř jsem se nenudil. Ale nepochopím jedinou věc. Scarlett, tady taková mladá holčička, která za rok natočí jeden z nejkrásnějších filmů! Nevěřil jsem, že časový odstup pavouků od Ztracena je pouhý rok! Takže za Scarlett, za to, že jsem se večer tak skvěle pobavil a i za toho Czuchryho (Logana z Gilmorových děvčat), dávám 4 hvězdy.(2.5.2009)

Skoro geniální ptákovina, u které jsem se skvěle pobavil. Absolutní oddechovka u které prostě a jednoduše stačí vypnout mozek a budete se královsky bavit. A hlavně po dlouhý době je to blbůstka u které jsem vůbec neřešil nějaké nelogičnosti a že jich je tam určitě hafo, ale teror má takový spád, že je ani nestihne nějak řešit.(4.4.2003)

Role jsou jasně dané, děj čitelný (jedovatý sajrajt ve vodě), takže vzhůru do digitalizace pavouků v plné kráse. Pocta monster movies s příjemnou nadsázkou balancuje na hranici několika žánrů, záměrně se tlačí do béčkových vod a náramně se jí to daří. Jde tu pak především o zábavu (správný čich projevili staří známí Dean Devlin a Roland Emmerich), lemovanou citacemi starších i současných filmů. Nicméně nutno přiznat, že i když se neustále něco děje, v závěru snímku docházejí síly i nápady. Osminohé potvory vydávajíc roztomilé pazvuky mají své kouzlo, příjemná atmosféra se line celou délkou a láska k žánru je tu cítit na každém pavoučím „skoku“.(25.7.2008)

Pri tomto titule musím oceniť najmä úžasný retro animal-monster horrorový námet. Jednoduchý príbeh o obrovských zmutovaných pavúkoch, čo útočia na obyvateľov malého amerického mestečka som si skvele užil. Potešilo ma, že sami tvorcovia to nebrali smrteľne vážne a objavilo sa tam aj niekoľko vtipných momentov. Príjemne ma prekvapil i David Arquette. Doteraz som ho mal zafixovaného ako zakomplexovaného, koktavého policajta z teenagerskej slasher série "Vreskot" a zakríknutého manžela nesympatickej Courteney Coxovej. Do tohto filmu však vyložene zapasoval. Pri "Útoku pavúkov" som sa výborne zabavil a zaspomínal na všetky tie staré béčkové animal horrory. ****(10.1.2015)

Hodinka a pol zbehne rýchlo, no triky neohúria, vtipy nerozosmejú, mrazivejšie momenty nemrazia a postavy neprirastú k srdcu. K monster-movies zatiaľ žiadny vzťah nemám, ale nemyslím, že v opačnom prípade by som sa bavil viac. Bez Scarlett Johansson by som zrejme šiel ešte nižšie.(5.8.2006)

Já sice mám rád pavouky, ale tyhle stvůry bych potkat nechtěl :-D(20.10.2011)

• sepp

Priserna blbina, ktera nijak nepobavi.(6.9.2003)

Já NENÁVIDÍM PAVOUKY. Vážně, ty osminohé šmejdy nemůžu vidět, slyšet, prostě nic (včetně Spidermana). Tady mi ale nevadili, protože strach je to poslední, co z Pavoučího teroru jde. Celý film je o nadsázce, akci, více či méně povedených digitálních efektech... A to mi vyhovovalo. Nenáročná zábava se sympatickými herci a dobrým Ottmanem.(25.4.2010)

Hororová komédia , ktorá si neváha uťahovať z čohokoľvek. Aj preto pôsobí uvoľnene, film zbehne ako voda a divák vôbec nerieši či pavúky vyzerajú dobre či nie.60%.(5.7.2011)

Co na tom bylo komediálního?První část filmu to nemělo s komedií nic společného(6.1.2011)

80% - Parádní béčková zábava, která je na odreagování jako dělaná...(14.5.2007)

• Kusko.t2

Eight Legged Freaks znovu oprášilo monster filmy o gigantických pavúkoch s použitím digitálnych efektov. Avšak je to také o ničom, tie staré filmy boli na tom lepšie (bolo z nich cítiť také zanietenie, aj keď efekty boli jednoduché, dnes už veľmi zábavné a preto majú neopakovateľnú atmosféru a zapamätáte si ich). Samozrejme je to vec vkusu, mne dávajú viac tie staršie monster filmy. Vo filmoch vizuálna stránka nie je všetko (nie je ani prvoradá). ELF je tradičný slabší film na jedno, dve pozretia, ktorý mi toho nedal moc. Zišlo by sa trochu ubrať vo filme z až moc cieleného humoru a grimás (ktoré boli moc cielené takým neprirodzeným spôsobom), a ďalšie veci, ale vo všeobecnosti to chcelo aj napriek tomu, že je to jednoduchý film na pár použití, viac seriózneho prístupu.(27.4.2007)

Stravitelná HK se zmutovanýma pavoukama. Na reálně pojatou Arachnofobii to nemá ani náhodou, ale nenažrán podobnou tematikou jsem se nechal pobavit. Doporučovat to nebudu. 55%(16.2.2014)

• Legas

Prostoduchá kopie starých dobrých Critters. Jinými slovy: "Dá se na to koukat."(4.4.2003)

• Allien.9

I když beru "Pavoučí teror" skutečně jen jako horrovovou komedii s pořádnou porcí nadsázky, pořád mi tu něco chybí.(23.3.2008)

Sám nevím proč, ale mě se tato ujetá šílenost docela líbí. Kdyby se trůrci rozhodli s tímto námětem natočit smrtelně vážný akční horor, byla by to zaručeně nezáživná hovadina na entou. Pavoučí teror se ale může naplno opřít o svou komediální stránku, která dělá téměř ze všech akčních scén a ze všech záběrů na obří pavouky scény zábavné a z celého snímku lehce nadprůměrnou hororovou komedii. Obsazení Davida Arquetteho bylo navíc stejně jako u dalších herců jednoznačně trefou do černého. A samotní pavouci sice působili chvílemi trochu směšně, ale na druhou stranu byl možná právě to režisérův záměr, který se koneckonců v několika okamžicích výborně osvědčil. A scéna z pavoučího hnízda plného kokonů pak nemá žádnou chybu! "NEŘÍKEJTE MI, ŽE TOHLETO JE POZEMSKÝ!?- NO DOBŘE, TAK JSOU TO PAVOUCI Z MARSU!!"(30.9.2011)

• Peytl

Obě rozdivočelé pizdy pouze za závěrečný song k titulkům a zbytek? No, jasně, teror. Taky se mi líbilo, že byli členovci politicky korektní a hlavně, že nepíčovali něco o pedofilovi, jehož zástupci nás v budoucnu obohatí. Zlatý prciny... tak pravil svatý.(10.12.2015)

70% Ellory Elkayem? To jméno jsem v životě neslyšel ani nečetl. Je to celkem škoda... zábavné béčko. Film, ne režisér:)(1.6.2010)

hmm, veľmi (dlho a veľa) som sa tešil na tento film, ktorý v mojich očiach pomaly nadobúdal podobu kolosálneho poctivého a zábavného béčka . . . a síce mal niektoré pre mňa dôležité atribúty (krásne herečky - tak scarlett, ktorá si ešte mohla dovoliť hrať v takom niečom, no PREDOVŠETKÝM jej matka Kari Wuhrer, ktorá je kráska podľa môjho gusta - a oceňujem casting directorov, že sa dokonca matka s dcérou na seba podobali), sympatického "anti"hrdinu (sympaťák a správňak, ale v podstate trochu nemehlo a neakčný) Davida Arquetta (s fúzami aj bez, "That was easy!" - asi jediné miesto, kde som sa naozaj zasmial) a miestami naozaj pekné efekty (aj keď digitálne, čo už...) veľkých pavúkov, no chýbal mi tam humor, viac brutality a, neviem to pomenovať lepšie, ako "béčkovosti" (ale tej správnej, vtipnej, originálnej), celý čas to bolo také pritlmené - čo v konečnom dôsledku je možno aj vec scenára, ktorá bol "prísny" a ustrážený, čo má aj plus, že to nemá veľa logických chýb, dier a slabých miest, ale daň si asi vypýtala . . . taká nejaká prehnanosť, ktorá tam (i napriek tomu, že sa jedná o útok gigantických skákajúcich pavúkov a megatarantúl) predsa len chýbala.(29.8.2011)