Malá Velká Británie

• Velká Británie Little Britain
Velká Británie, (2003–2006), 10 h 38 min (Minutáž: 25–30 min)

Hudba:

David Arnold

Matt Lucas, David Walliams, Paul Putner, Anthony Head, Joann Condon, Ruth Jones, Imelda Staunton, Rob Brydon, Geraldine James, Sally Hawkins, Indira Varma (více)

Série(4) / Epizody(23)

Ptáte se, jací jsou dnešní Britové? Co dělají? A proč? Tak to si nemůžete nechat ujít britský komediální seriál Malá Velká Británie. Původně to byla rozhlasová show, která se na BBC Radio 4 vysílala v roce 2001. Dva roky nato ji autorská a moderátorská dvojice Matt Lucas a David Walliams proměnili v neméně úspěšný osmidílný televizní seriál, po němž následovaly dvě další řady po šesti epizodách. Při surrealistickém putování po britských ostrovech budeme svědky rozličných situací, které jsou Britům důvěrně známé, a seznámíme se s celou řadou kuriózních postav a postaviček. Patří k nim kupříkladu Daffyd, jediný gay ve velšské vsi, teenager Jason, vášnivě zamilovaný do nejlepší přítelkyně své babičky, či transvestita Emily, toužící dělat samé „ženské věci“. Díky Lucasovi a Walliamsovi a jejich břitkému pohledu na výstřednosti moderního světa tento komediální seriál funguje na diváky naprosto dokonale. (HBO Europe)

Honzeechec

mam rád bristkej humor, fkt že jo, ale tohle je často jenom debilní.... třeba dokola ta scéna s tim pálivym jídlem. Ale v podstatě se vždycky směju, takže dobrý :-) ()

Doski

Andy a Lou mluví za vše. 80% všech scén jsou velmi vtipné a myslím, že je to jeden z nejvtipnějších seriálů vůbec. Hlavní komická dvojice je geniální a klobouk dolů. 90% ()

kraval

Jestli je někdo nekorektní, jsou to Matt Lucas a David Walliams. Jednotlivé seriálky jejich pořadu o Britech obsahují řadu skvělých postav, i když se samozřejmě objeví i několik slabších (ale to je právě způsobeno konkurencí ve vlastních řadách). Tyto jednotlivé seriálky se v sobě ale především neutápějí - tvůrcům stačí 2, 3 epizody, jimiž divákovi vysvětlí, o co jde, aby hned přišli s nabouráním tradičního průběhu skeče. Rád bych jedno pirátské pexeso, ale ne příliš pirátské. ()

GTS_PUNK

Británia toho svetu dala pomerne veľa. A podľa rozprávača v tomto sériáli ešte viac. Nič z toho by však nebolo možné bez ľudí žijúcich v Británii, na ktorých sa práve táto trojsériová záležitosť zameriava. A veruže, divák zisťuje, že v tomto ostrovnom spoločenstve sa nájde plejáda pozoruhodných a jedinečných postavičiek. Hlavnej dvojici komikov, Mattovi Lucasovi a Davidovi Walliamsovi, sa podarilo vytvoriť tak skvelý koncept, že prenikol ďaleko za hranice Británie a získal si divákov po celom svete. Formou viacerých krátkych skečov vrámci jednotlivých epizód zabŕdajú nielen po stereotypov, ale aj do spoločenských tém, často možno až veľmi citlivých, a robia to s maximálnou dávkou sarkazmu, čierneho humoru a niekedy až takmer "cez čiaru". Nemožno sa preto čudovať, že seriál môže niekoho poburovať. Keď sa však nad všetko divák povznesie, čaká na neho dávka skečov plných svojského humoru prezentovaného viacerými, dnes už možno povedať až legendárnymi postavami, pričom každá z nich má svojský vzhľad, charakter či "catchphrase". Nevrlá zamestnankyňa cestovnej kancelárie Carol Beer a jej "Computer says no", lenivý invalid Andy Pipkin a "Yeah, I know", transvestita Emily Howard a jej večné "I am a lady" či homosexuálny poradca premiéra Sebastian, to je len zlomok všetkých postáv, ktoré v seriáli vystupujú. Ťažko povedať, ktorá z nich je najlepšia, pretože každá si diváka niečím získa a bude ho baviť. A hoci kvalita niektorých skečov môže mierne kolísať, ako celok seriál pôsobí veľmi dobre a diváka zaručene pobaví. Little Britain so všetkým svojim sarkazmom, cynizmom a neokrôchanosťou prezentuje Britov ako najväčších bláznov a čudákov na svete. A aj keď to s nimi v skutočnosti rozhodne nie je "také hrozné" ako s jednotlivými zobrazenými postavami, istú dávku svojráznosti im určite nemožno uprieť. Mattovi Lucasovi a Davidovi Walliamsovi minimálne v tom, že vôbec vytvorili takýto projekt a nebáli sa ho so všetkým vkusným nevkusom, ktorý ponúka, pustiť do sveta. Skvelá britská odysea plná lacného, ale dokonale fungujúceho humoru. ()

KdG

První díly jsem si zvykal na tenhle typ humoru, ale pak už jsem si jen vychutnával gejzír gagů. ()

LakiyL

Niektoré scénky boli nechutné a retardované v dobrom slova zmysle. Drsný humor nesadne každému, ja s ním problém nemám. Mnoho vtipných postáv a ich úchyliek robí Little Britain tým čím je, niekým milovaný, niekým nenávidený a nepochopený seriál. ()

DEMON

Par vtipnych a este menej velmi vtipnych scenok nema sancu zachranit tento serial od celkovej trapnosti a repetitivnosti. Navyse je to vsetko totalne bezpointove. ()

yaromir

Jéžiš, kam na tohle ti dva chodí? Minimálně polovinu osob, které tady tak perfektně hrají, jsem "poznal" ve svém okolí. Dafidem počínaje a Antišpekouny konče... ()

hero_bk odpad!

Ne, nebyl jsem pohoršenej, jak tu píšou ostatní odpadáři. Jenom jsem se prostě při sledování cítil strašně trapně. Ale strašně. Jediný postavy, který za něco stály, byl učitel, co si vzal svou bývalou žačku a Sucháčova základní škola. Zbytek je vtipnej napoprvý, něco ani napoprvý. Tak nějak jsem čekal do posledního dílu první série, že dostanu třeba nějakou pointu za všechny díly. Ta přišla jenom u klubu antišpekounů, a ani nebyla až tak dobrá. Průměrně jsem se zasmál jednou za epizodu. Proto odpad. A nikdy víc. ()

jos_sep

Přidávám hvězdu a jdu na plný počet. Jedná se o opravdu velkou nálož demence a to já rád. Ti dva blbové a jejich převleky jsou neuvěřitelný a druhá sérka jde ještě o chlup dál než první. Není moc seriálů nebo filmů, u kterých jsem se víc bavil. ()

Margerie

Pro velkou část populace asi dost obtížně zkousnutelný seriál. Parodie na britskou upjatou a zároveň úchylnou společnost dovedená až do absurdnosti. To se prostě musí vidět od začátku až do konce. ()