Spider-Man 3

• USA Spider-Man 3
USA, 2007, 139 min

Nesmělý student Peter Parker stále bojuje jako Spider – Man proti zločinu. Stále je zamilovaný do kamarádky Mary Jane Watsnové, která právě získala hlavní roli v muzikálu Vzpomínky na Manhattan. Přestože si Peter užívá přízně lidí, médií i Mary Jane, kterou se chystá požádat o ruku, nad jeho životem už se opět stahují mraky. Z meteoru, který dopadl nedaleko místa, kde trávil romantický večer se svou láskou, vyleze černý sliz a přilepí se k jeho mopedu. Uprchlý trestanec Flint Marko, který chce získat pro svou těžce nemocnou dceru Penny peníze na léčbu, spadne na útěku před policií do testovací jámy, kde právě probíhá experiment s demolekularizací. Ta promění jeho molekulární strukturu a smísí ji s pískem na dně jámy, čímž dá vzniknout zcela nové bytosti, Sandmanovi. Navíc je tu Harry Osborn, který Peterovi vyčítá, že mu přebral Mary Jane, a také věří, že Spider – Man zabil jeho otce. Petera, který se dozví, že vrahem jeho strýčka mohl být Flint a nikoli Carradine, se zmocní černý sliz a jako symbiont ho zcela ovládne. Peter se začíná měnit. Jeho síla, energie, ale bohužel také agresivita rostou a jeho temné já ho postupně začíná ovládat. (TV Nova)

Cubinho

Po velmi dobré jedničce a ještě lepší dvojce jsem se po letech (televizním opakováním prvního dílu navnaděn) podíval i na zatím poslední díl této "zatím trilogie". Spidy je můj oblíbenec, ale nejspíš kritika propírající toto pokračování mě od jeho zhlédnutí odrazovala. Bohužel musím konstatovat, že kritika je nadmíru oprávněná. A musím se také podepsat pod komentář Civala. Ach proč tolik uspěchanosti... ve zvratech (mnohdy nesmyslných), v množství postav,... Nesmyslný a strašně zbytečný je nově otevřený případ "strýček Ben a jeho vrah". OK, postava Sandmana je OK, ale proč nemohla vzniknout z někoho jiného než z vraha strýčka Bena? Když už se scénarista rozhodl, že v totmo díle utrpí vztah Petera s MJ, tak klidně mohl zůstat u jediné záporné postavy "symbionta" (příp. propjené s Harrym - mimochodem J. Franco je hodně nadějný herec). Však to jak zvárnil "záporného" Parkera, bylo až trapné a mne sedícího vedle sestry mé, uvádějící nás v ironický smích :-). Vrcholem trapnosti byla věta pronesená majordomem panství Harryho, který se přiznal k tomu, že vlastně "všechno" viděl a věděl... Na druhou stranu - proč dávám tak vysoké hodnocení? Je fakt, že Spidyho opravdu můžu a dokážů snést tyto zápory aniž by mě při sledování filmu nějak moc iritovaly. A navíc,... když přichází na scénu Spiderman za doprovodu fantastického Spiderman-theme, obchází mé tělo mráz... Hudební doprovod je holt incroyable! 6/10 ()

curunir

Práve na filmoch ako Spider-man 3 či Superman sa vracia sa najlepšie ukazuje, že najväčšie peniaze sa nevrážujú do hollywoodskych historických spektáklov ale do adaptácií komixov. Obidva filmy s rozpočtom takmer 300 miliónov $ sa môžu radiť k najdrahším produkciám, a aj keď si pokračovanie Supermana na seba ledva zarobilo, tretie dobrodružstvo pavúčieho muža dopadlo omnoho lepšie - ale iba po finančnej stránke. Znalosť predchádzajúcich dielov (ja som videl iba prvú časť) je potrebná tak z polovice, pretože mnohé sa dá zo sústavného omielania minulosti domyslieť. Inak príbehy so záhadným symbiontom som poznal už skôr z kresleného seriálu a musím povedať, že svojím temným spracovaním patrili medzi najlepšie epizódy. Film však v tomto smere však pôsobí akosi obohrane a aj keď má Spiderman okrem Venoma proti sebe aj Sandmana a istú dobu aj Osborna, občas sa stane, že začne nudiť, k čomu pomáha aj značná dĺžka filmu. Samotné vizuálne efekty sú až prehnane digitálne, pričom občas ochabuje aj jeho skutočná kvalita potom tkvie iba v megatučnej popcornovej porcii všelijakých nahánačiek a viac či menej horších akčných scén. Uvidíme o koľko lepšie dopadne pripravované štvrté pokračovanie. ()

Qasa

Obsah včetně závěru: Bývalý Spiderův kamarád se mu mstí za vraždu svého otce. Má úraz. Zapomene. Začne se chovat líp než Spider, kterému leze na mozek sláva a černá parazitní hmota z vesmíru, která ho opíjí silou, ale způsobuje agresivitu. Spiderova holka dává přednost nyní citlivému kamarádovi. Nakonec ji unese písečný muž a S. i s kámošem, přestože se mu vrátila paměť, ji zachrání. ()

draculca

Z celé trilogie rozhodně nejlepší zápletka i záporáci ALE provedení je strašné. Takhle to zkazit je fakt umění - od emo Parkera přes TV Nova v hlavní roli (zasazení hlavní bitky do televizních zpráv mi fakt nesedlo) až po americkou vlajku přes celej obraz. ()

ConanVJ

Tak opět parádní Spider-man co se týče příběhu. Tři záporáci zde být nemuseli, protože jim stejně není věnována taková pozornost, jakou by si zasloužili. Další věc, co bych filmu vytkl je zbytečně dlouhá pasáž, kdy Parker tancuje a je ovlivňován mimozemským oblekem. To mě hodně nudilo a přišlo mi to i trapný. Víc prostoru bych zde dal Gwen, která mi herecky sedla a plně zastínila trapnou a nezáživnou Dunst. Akce je zde opět hodně a je provázena skvělými efekty. Za mě 85% :) ()

pivo

Pozerám a neverím vlastným očiam. Toľko negatívnych názorov? Tvorcovia nám síce sľubovali v traileri akčnú smršť roka, ktorou síce nie je, ale dobrý film určite áno. Akčných scén nie je moc, ale zato sú kvalitné. Hneď prvá po titulkoch je super, takisto ako všetky zápasy so Sandmanom a záverečné vynikajúce vyvrcholenie. Raimi sa odklonil od predlohy trochu viac ako inokedy, ale nehovorím že by to bolo na škodu. Triky sú, aspoň teda podľa mňa, na vynikajúcej úrovni, obrovský rozpočet tentokrát naozaj vidno. Herecké výkony sú takisto fajn, najmä James Franco sa polepšil oproti predchádzajúcim dielom. Hudba od Christophera Younga je akčná a smutná zároveň. Podľa mňa to konečne má poriadny dej, obraty v deji... Sú tu síce občas také malé logické kiksy na ktorých sa človek pousmeje a takisto Spideyho prechod pred americkou vlajkou je na zasmiatie. Najlepšie scény sú v reštaurácii s Bruceom Campbellom v ďalšej nádhernej miniroličke a potom celé Peterovo „temné obdobie“. Tobey má naozaj rytmus v kostiach a práve v týchto scénach je najlepší. Pre čitateľov komiksu bude zvláštna až teraz pridaná Gwen Staceyová (našťastie Bryce Dallas Howard je fakt kosť) a čudné vyústenie Nového Goblina a Venoma. Pre mňa možno trošku sklamanie, ale aj tak jasných 80%. ()

spaceboyCZ

Spiderman, ktery svymi efekty naprosto uchvati, na druhou stranu take zbori trapnymi radoby srdceryvnymi scenami vse, co si v minulych dvou dilech vybudoval. Z Parkera udela nejdrive na moste a pote v zaverecne casti pri louceni se Sandmanem naprosteho idiota, chudacka, ktery najednou neni tim, kym se v prvnich dvou dilech staval... Musim take ale podotknout, ze tech cca. 30-40 minut, kdy mame na platne "zleho" Spidermana a "zleho Parkera" (oba v podani Tobeyho, neplest s pozdejsim novym zapornym hrdinou) jsou jedny z nejlepsich v celem filmu. Holt, prijit to muselo...a jen doufejme, ze se do ctvrteho dilu tvurci stab pouci a vrati se k puvodnimu "konceptu" ()

Kryton

Škoda té vaty okolo! Vystříhat nutné a až profesorské scény s tetičkou Mary a ukrátit ten rozpor s M.J. tak tu máme výborný třetí díl komiksové série! Sice Raimi nám chtěl dokázat , ze Peter/Spiderman je jen člověk s problémy jako každý. Jen není nutné na hodinu roztahat citové výlevy a "vatu". Celé to totiž odtahuje od příbehu a tématu. Tento film doporučuji skouknout až tak po hodině celého filmu. O nic nepříjdete. V druhé půlce je totiž vše co daný film sliboval. Souboj s novým/y nepříteli , rozpor s M.J. a dokončení souboje Harry vs. Peter. Neříkám to rád , ale celý film zastínil Sandman ve vyborném podání Thomase Hadena Churcha. Až si snad říkam zda toto není film Sandman , kde se mihne někdo jako Spiderman a další. Spiderman je celkově v pozadí , protože tenhle celý film by se dal nazvat jako Peter Parker: Pohled do duše mladíka. Ano , přetočte film o hodinu tam se to rozjede. Parker ztrací nejen M.J. , ale i kontrolu nad sebou a díky symbiontu přišla ta temná stranka Parkera. To je pokoukáníčko Parker v černém jako sebevědomý hajzlík :-). Do toho Sandmen , který je opravdu povedeně udělaný a oněch 300 milionů je tu sakra vidět! Přeci jen vidím největšího rivala v Harrym Osbournovi , však taky má dvě bitky , kdy ta druhá je rozhodně povedená a plná nenávisti. Venom je tam kratší čas což je škoda , protože poté co Peter odloží své zlé já pryč , tak on zde plní roli ZLA. Z komiksu jsem měl nejradši jeho a pak jeho potomka Carnageho , protože byly tak neskonale brutální a zlý a neměli žadné svědomí , což narozdíl od ostatních protivníku jsme vždy měli důkaz , že každý má v sobě dobro.Závěrečná bitka je opravdu impozantní , epická a výborně odvedená. Doufám , že v dalším díle o kterém se už najisto mluví bude více než 2 protivníci , případně se vratí Sandman , protože jak Spiderman 3 dokazuje , tak více protivníku dává větší šťávu. Jen , aby tam Raimi nestudoval zase něčí duši nebo nám neukazoval hodinu jak se Parker bojí svatby atd. Protože todle je prostě komiks o Spidermanovi a né ubulená limonáda. ()

seeker23

Chtěl jsem dát 2, ale pak jsem si uvědomil, že to přeci jen je mnohem lepší než FF nebo Daredevil. Jinak ovšem trapné, moralizování, které dřív bylo tak nějak snesitelné, už se nedá vydržet - a způsob, kerým jsou do děje uvedeni záporáci, snad ani nebudu komentovat. 50% Raimi, to snad jdi radši natočit remake evil deadu... ()

Philippa

No co bych taky čekala již od třetího pokračování.......ale přiznávám , nejsem fandou Petra Parkera a když předváděl svůj taneček, tak mi bylo za něj hooodně trapně. ()

ledzepfan

A to jsem si myslel, že spider-man 2 byl zmršený kousek..pche...Oproti tomuhle to byla solidní filmařina.....Jediné co se dá brát jako + jsou minicameo roličky Stana Lee(ho) nebo Bruce Campbella (spíš jen pro fandy a pamětníky starých lepších časů), ale jinak je to celé takový naivní, psychologicky nevěrohodný, akční filmeček s kopu trapností a klišoidních situací, vhodný tak maximálně pro 14ti leté děti =Hloupé, hloupé, hloupé= je mi to líto, ta klasická zápletka s černým spidermanem má v sobě obrovský potenciál, který byl spláchnut do hajzlu mezi rozbředlou kopu dalších hoven=20% ()

draggo

No, když je vám hlavní kladná postava celou dobu maximálně nesympatická a vy jen doufáte, že to s ní někdo brzy skoncuje, tak se asi někde stal průšvih. Peter Parker se skoro celou dobu ve filmu chová jako naprostý idiot a vrcholem je pak je ho "zlé já", kdy jsem se za tvůrce skutečně styděl a zvíral oči nad tím, jak to bylo trapné. Celá zápletka s jeho "temnou stranou" byla hodně, hodně nepovedená - Spidey zde stihnul během filmu asi deset myšlenkových veletočů, přičemž ani jeden nebyl uvěřitelný. Příběh se posunuje až křečovitými a nelogickými zvraty, chování postav mnohdy nemá logiku a dialogy se až příliš často topí v neskutečných klišé. Trojici záporných postav zde Sam Raimi nedokázal příliš dobře ukočírovat - všichni mají moc málo prostoru na to, aby mohli nějak vyniknout a vyrovnat se tak Zelenému goblinovi a Dr. Octopusovi. Ale na druhou stranu musím filmu přiznat velmi slušnou akci, celkově krásný vizuál (i když pár efektů vypadalo trochu nedotaženě) a rozhodně stále dostatek sympatických a dobře zahraných postav s Mary Jane a babičkou May v čele. Některé emocionální momenty překvapivě fungují (Sandman a jeho dcera), další pak zoufale ne (Peter/MJ). Líbil se mi i soundtrack, který k tradičnímu hrdinskému motivu přidal i smutnější skladby, které jsou moc povedené a dobře dokreslují scény. Spider Man 3 je ale jako celek stále velký průšvih, který jen rozpačitě zakončuje slušně našlápnutou trilogii. Restart sérii určitě prospěl. /50% a 2*/ ()

schizmo

Třetí díl Spidermana je postaven na několika bombastických scénách, které jsem obestavěny řemeslně dobře zvládnutými efekty, ale zároveň dušeny ubíjejícím generickým "problémy v ráji" příběhem. Je sice fajn vidět hlavního hrdinu balit děvky a trsat v jazz klubu, ale nejsem si jist, jestli to není právě to, co film trošku odklání od poměrně neohroženého tažení filmových zpracování komixových postav. Nepatřím mezi hlatače komixů, takže jako laik řadím snímek spíše k průměru. ()

themic

Není to vůbec špatný film, ale jsou i lepší..!!:) Líbilo se mi to..! Mělo to svoje chyby asi trochu víc no, ale přesto to nezklamalo... Nejlepší byla stejně jednička, to na každej pád... No, ale zase kdyby tenhle snímek byl jako první, určo by to sklidilo lepší hodnocení než to má teď..! Většinou to tak bejvá, čím víc dílů tím víc zklamání.!! ()

Seejey8

Vizuální efekty úžasné, oblíbení comicsový hrdinové a záporáci, trochu těch krásných žen.. prostě bomba. I když byl tento díl oproti minulým dvoum už trochu překombinovaný a nepřehledný, myslím, že za to mohl velký počet postav, které nám Raimi nestihl dopodrobna představit a rozebrat. No ono to ani nešlo v tak dynamickém snímku. Podobně jak u druhých Transformerů. Prostě Spider-man je můj hrdina už od dětství a tenhle film je jen důkazem už tak osvědčené zábavy - 90% ()

Krt.Ek

Nepřátele ( Sandman, Venom ) naprosto bez charismatu, celková dějová linie bez jakékoli změny oproti minulým dílům, ale na druhé straně povedené akční scény a dokonalý James Franco jako Harry Osborn to je ve zkratce třetí díl pavoučí ságy. Díl, který je bohužel jasně nejslabší. 65% ()

verbst

16.3.2009 Ale jo - po dvouleté pauze, bez Satanáše Maxiána, a s naprosto nulovým očekáváním se nám Spidey vyšplhal na krásných 60% Pořád je to nejslabší díl, ale už se nebudu zdráhat si ho pustit znovu s ostaními díly. ()

Paxxx.cz

Nebyl jsem vyloženě nadšený z ani jednoho spidermana, ale třetí díl mi přijde svou úrovní daleko za prvním a druhým dílem. Trojka nepřinesla moc akce, tvůrci se spíše soustředily na příběh a mít zde až moc badass postav což asi nebyla nejšťastnější volba. Zatím poslední spiderman je pro mě jednoznačným zklamáním...4/10 ()

Sam Raimi a třetí světová válka

Sam Raimi a třetí světová válka

02.03.2016

Joseph Gordon-Levitt je Sandman

Joseph Gordon-Levitt je Sandman

19.12.2013

Nepleťte si jej s „přesýpacím“ záporákem ze Spider-Mana 3. Tenhle Sandman je vládce snů a pochází z komiksové série napsané kultovním fantasy spisovatelem Neilem Gaimanem (autorem Hvězdného prachu).… (více)

Pokračování, pokračování, pokračování

Pokračování, pokračování, pokračování

10.03.2012

Zdřímněte si u televize s Neilem Gaimanem

Zdřímněte si u televize s Neilem Gaimanem

04.09.2010

Sandman je komiksový fenomén. Samozřejmě nemyslíme přesýpacího recidivistu ze Spider-Mana 3. Sandman, kterého stvořil fantasy spisovatel a komiksový scénárista Neil Gaiman (foto), je Pánem snů,… (více)