Spider-Man 3

• USA Spider-Man 3
USA, 2007, 139 min

Nesmělý student Peter Parker stále bojuje jako Spider – Man proti zločinu. Stále je zamilovaný do kamarádky Mary Jane Watsnové, která právě získala hlavní roli v muzikálu Vzpomínky na Manhattan. Přestože si Peter užívá přízně lidí, médií i Mary Jane, kterou se chystá požádat o ruku, nad jeho životem už se opět stahují mraky. Z meteoru, který dopadl nedaleko místa, kde trávil romantický večer se svou láskou, vyleze černý sliz a přilepí se k jeho mopedu. Uprchlý trestanec Flint Marko, který chce získat pro svou těžce nemocnou dceru Penny peníze na léčbu, spadne na útěku před policií do testovací jámy, kde právě probíhá experiment s demolekularizací. Ta promění jeho molekulární strukturu a smísí ji s pískem na dně jámy, čímž dá vzniknout zcela nové bytosti, Sandmanovi. Navíc je tu Harry Osborn, který Peterovi vyčítá, že mu přebral Mary Jane, a také věří, že Spider – Man zabil jeho otce. Petera, který se dozví, že vrahem jeho strýčka mohl být Flint a nikoli Carradine, se zmocní černý sliz a jako symbiont ho zcela ovládne. Peter se začíná měnit. Jeho síla, energie, ale bohužel také agresivita rostou a jeho temné já ho postupně začíná ovládat. (TV Nova)

gogos

Same, Same.... Kdyz jde clovek na Spider-Mana, ocekava akci, narez a zabavu... Toho se ve 140 minutovem snimku dockame asi ve 20 minutach... Zbytek je plitky, nudny, limonadovity... Zpracovano a antoceno je to hezky (i kdyz nevim, kam dali tech 258 mega...), hudba je taky fajn... Dost to ale kazi velmi nevyrazny Tobey.... Proste vic jak prumer si za tedle film Same nezaslouzis!!! ()

sonnak

Hodně pitomý film, z trilogie asi nejvíc, digitální efekty někdy až překvapivě odfláklé a chvílema je to celé natahované a nudné. Jenže na druhé straně je to bez debat nejkomiksovější ze všech 3 Spidů, je to kolikrát tak blbé až to je švanda (jako Tobyho sexychůze) a finále je parádně nabušené, jak se sluší a patří. Takže roztodivnou první půli zachránila komiksová nadsázka a pro mě skvělý konec. Hold mám pro Spajdýho slabost. ()

Bat55

Zavŕšenie série. Po akčnej stránke je to naprostý luxus a napríklad taký James Franco je z celej série práve v tejto časti najlepší. Nechýba ani taký záporák ako Sandman, či Venom a aj samotný temný čierny Spider-man. Jednoducho podľa môjho názoru veľkolepé a strhujúce finále s vydarenou hudbou a akčnými scénami tak nabušenými, že v tomto roku Spideyho v akcii a bombastickosti predbehol snáď len Transformers. Nemám viac čo dodať, Spider-man je mojou obľúbenou komiksovou postavou a jeho univerzum mám strašne rád a Sam Raimi zvláda parádne ako príbeh, tak aj herecké výkony, akciu, efekty. Skvelá popkornovka u ktorej som sa nemal šance ani na sekundu nudiť a čsfd hodnotenie nechápem. /90%/ ()

kaylin

Po odstupu sedmi let jsem si pustil třetího "Spider-Mana" znovu a musím uznat, že to je ještě horší, než si to pamatuji. Je to strašně klišovité a scénář je místy dokonce hloupý. Důležité linie se zde uzavřou jednoduše anebo snadným zvratem, který ani není uvěřitelný. Potenciál nových postav, hlavně Venoma je naprosto nevyužit. Není to úplně průser, ale místy to není ani velká zábava. Škoda. Snad "Amazing Spider-Man" bude dobrou úroveň držet i dalšími díly. ()

jajinka

Černý spiderman, no wow, to jsem fakt nečekala.. nějak mi uniklo navázání na předchozí díl... Navíc tak dlouhé, že se nemůžete dočkat konce.. A na tohle jako chodí děti do kina? To už není nikde nic lepšího? V jiných dílech mi to asi tak nepřišlo, ale výraz neustále se usmívajícího Petera byl spíše cynický v těch rádoby smutných pasážích, než zasmušilý, o což se asi mermomocí pokoušel. ()

movieband

Průměrný film, který má vcelku podařenou hudbu, efekty (zpracování Sandmana bo Venoma bylo vcelku povedené) a vcelku dobrý děj, který je, ale neskutečně utahaný. Možná i to byl důvod, že sem v půlce filmu usnul a probudil se v části, kdy to temný Spidey rozbalil se svým šíleným zjevem a tancem v tom blues baru. Závěr byl, ale dost dobrý. No pro mě je to film, ke kterému se vrátím, až se budu opravdu hodně nudit. Nejslabší díl z celé Raimiho trilogie. ()

slunicko2

Stále stejné nesmysly. 1) Kluci zestárli, dospěli, ale chovají se pořád jako děti. Intelektuální úroveň zápletek má level žáka základní školy. Nikdo se nezeptá, odkud pavoučí vlastnosti pocházejí ani jak je využít. Spiderman uvažuje jako desetiletý kluk. 2) Nicméně Spidermanovo alter-ego 32letému Tobeymu Maguirovi slušelo. Inu, andělé moc přitažliví nebývají. 3) Svou roli ve snímku má i 29letý James Franco (milionář Harry) a nová tvář, 29letý Topher Grace (konkurenční fotograf Eddie). ()

Damiel

61 % - Musím přiznat, že peckoidní dvojka mě namlsala natolik, že jsem se na trojku hodně těšil. A bohužel musím konstatovat, že Raimi z laťky vysoko nasazené prvními dvěma filmy notně slevil. Stejná historka jako v případě X-Menů, kde se ale narozdíl od Spideyho měnil režisér. Co mi hlavně vadilo? A) příliš často slzavé údolí v očích hrdinů, až je to už trapné, B) příliš mnoho zbytečných moralitek, které tahají za uši, C) přepálená stopáž, příběh místy nudí, D) jeden pořádný záporák by byl lepší než tři. Na druhou stranu se mi líbil přechod Petera Parkera k temné straně síly, škoda že tohle nebylo opravdu hlavním motivem příběhu. Raimi v jedničce a dvojce ukázal, že na to má. Škoda, že to pozapomněl. ()

rockyt

Musím říct že mě třetí spidy hodně zklamal.Čekal jsem akční pecku kde se to bude akci hemžit jako kobylky,ale Sam se věnoval spíše osobní stránkou Petera a jeho rozpolceností po napadení vesmírným slizem.Sandman byl perfektní,ale bylo ho málo a Venom na kterého jsem se tesil z celého filmu úplně NEJVÍC dostal prostor až v posledních 20 minutách takže jsem si ho vůbec neužil. ()

PogoJoe

70%. Já s vámi, většino hodnotitelů na CSFD, u tohoto filmu nesouhlasím! Třetí díl této kvalitní komiksové série totiž nepovažuji za nezdařilý a o hodně horší než předchozí dva díly, ale za dobrý, zábavný a podobně skvělý. Mr Sandman je fakt cool, proměna Spidermana na drsného nabuzeného maňase je většinou zábavná, stejně jako některé postavičky v čele s novinářským bossem v podání J. K. Simmonse nebo recepčního v restauraci v podání B. Campbella. Film není podle mého názoru rozhodně překombinovaný (jak zmiňuje spousta lidí), přeplácaný nebo komplikovaný, více záporáků je jenom ku prospěchu. A občasná přeslazenost? Není to tak hrozné. Já se bavil a po přečtení některých ohlasů před filmem jsem spíše pociťoval příjemné překvapení. Sam Raimi celou sérii zakončil v podobném duchu, jako ji i začal... | Režie: ****, Scénář: ***, Herci: ****, Hudba: ****, Výprava/efekty: ***** ()

stration

Není to zas takový průšvih! Sice větší slátaninu a slepenec všeho možnýho jsem už dlouho neviděl, nevyjímaje příšerně přeslazenému finále, ale řemeslně pořád perfektní. Já snad ani nevěřím, že to Raimi chtěl natočit takhle. No ale on to asi chudák nefinancoval. Věřím, že kdyby bylo na něm, vypadá to jinak. ()

Helo

Moc všeho a tudíž málo prostoru pro to, co dělalo tohodle Spideyho tímhle Spideym - totiž lidská práce s postavama. Peter se chová jako hňup; Harryho přerod je hypovanej celý dva předchozí díly a pak je tu podivně z jojovatělej, kdy chvíli je hodnej, chvíli zase ne a pak zase jo a pak... a to co mělo bejt emoční katarzí mezi nejlepšíma kamarádama prostě... nefunguje; Eddie Brock je uvedenej jako sympaťák a pak mu během jedný scény v záchvatu pánbíčkáření hrábne; Venom nemá prakticky prostor a Sandmanovo motivace je taky smáznutá jednou scénou na začátku a jednou na konci a jinak je tam jen kvůli bomba akci. Ale pokud se od tohodle člověk odprostí, tak je to pořád koukatelnej, starej dobrej Raimiho Spider-man. ()

cineman

Sam Raimi a jeho pavoučí muž finišují v největším stylu s nekonečně dobrým koncem v nejdražším filmu své doby. Mediální masáž způsobila, že třetí Spider-Man je jak popová hvězda, na kterou jsou zvědaví všichni, včetně milovníků metalu (/artových filmů). Který film může dávno před premiérou stavět na své popularitě do takové míry, že jeho obsah je docela vedlejší? A co vlastně čekat od zpracování pětačtyřicetiletého komerčního komiksu vybudovaném na široké věkové základně fanoušků? _Raimi se trefil do Amerických srdcí naprosto totálně. Všeho (kýče, patosu, slz, rad, neschopných zásahových jednotek, hloupých reportérek, omluv, ponaučení, amerických vlajek, křičících, tleskajících, šťastných a vzhlížejících lidí, humoru, chytrých dětí, neanglicky mluvících Francouzů, porazitelných záporáků a dobrých triků) je ve filmu namícháno vrchovatě. Bohužel se Raimi nesoustředí delší dobu na jeden prvek zvlášť a střídá různě laděné scény tak nevhodně, že se napětí spolu s efektem vytrácí. Zajímalo by mě, jestli to tak opravdu chtěl, nebo ho k tomu produkce i po úspěšných dvou dílech přes milionový budget dotlačila. _Popcornová zábava tu vždy byla jako bavič pro obrovské masy. Proto se dělá a má smysl. A stejně jako momentálně "Ordinace v růžové zahradě" na televizních obrazovkách je tu Spider-Man v globálnějším měřítku ze stejného důvodu. Trefuje se do vkusu drtivé většiny diváků, kteří si radši zvolí lehkou zábavu než komorní drama bez dialogů, bez vysvětlení. Čekat temný příběh s pečlivě budovanou atmosférou o vnitřním boji hlavního hrdiny nenaservírovaném až pod nos je bláhové. _Co dodat? Je to přesně ten film, který si nejvíc užijete v obrovském sále natřískaném lidmi s krk namáhajícím plátnem a uši dráždícím zvukem. Popcorn zůstane popcornem, jako Spider-Man zůstane Spider-Manem. Čistých 70%. ()

dawe04

Slibovaný krok kupředu se bohužel nekoná. Režisér si ukousl až moc velké sousto. Uhlídat plno vedlejších zápletek a vývoj postav se mu daří jen částečně - a to ještě k tomu je většina postav hodně ploše napsaná. Záporáci Sandman i Venom jsou defacto na okrasu, jen aby občas vyvolali nějakou akci. Oproti jedničce a dvojce, kde jsme sledovali psychologický vývoj Goblina a Dr. Octopuse, se musíme spokojit jen s určitým náčrtkem Venoma a Sandmana. To samé platí i o postavách Gwen Stacyové a Eddieho Brocka. Na druhou stranu Sam Raimi je vynikající režisér, o výborné akční sekvence není nouze a dokonce se i překvapivě hodně zasmějete. Spiderman 3 je rozjetý vlak, kterému sem tam, i když se tváří že ne, vypadne část nákladu, který měl přivést. ()

Derek

mam rad komixove filmy a komixy vseobecne uz od svojej mladosti a spiderman patril k mojim oblubenym ked to vydaval na slovensku semic slovart. mam rad aj filmy sama raimiho a jeho druhy evil dead povazujem za jeden z najlepsich splatterov vsetkych cias. napriek tomu mi spiderman nikdy neprirastol k srdcu tak ako xmeni briana singera (hlavne jeho druha cast je genialna), ale boli to slusne filmy ktore bolo obcas radost sledovat. zaver trilogie bol teda mnou ocakavany ako to vsetko skonci. treba povedat ze to nedopadlo dobre. prvy naznak pochybnosti som dostal v 20 minute filmu ktora mala byt asi jednym z mnoha akcnych vrcholov, ale wtf??? clovek nema pocit ze sa pozera na akcny film za neskutocne obrovske mnozstvo penazi ale skorej to vyzera ako nejaka hra na playstation ci co!!! postavycky su animovane a je to tak evidentne ze to bije do oci!!! a ked uz sa clovek nemoze vyzivat v mega subojoch spidermana a nightglidera (hroza), sandmana (jedina slusna postava ktora mi prirastla k srdcu a dobre animovana v porovnani so vsetkym ostatnym) a venomom (absolutne nevyuzita nemesis spiderman ktora sa vo filme ohreje iba par minut!!!) tak by ocakaval aspon slusne zabavnu vatu medzi akcnymi scenami, ale to sa zasa nekona!!! je to opat neskutocne tupa soap opera ako v predchadzajucich castiach a co je na tom najhorsie, tej vaty je tam 80% filmu co ho robi miestami neznesitelnym! ale da sa to prezit lebo raimi obcas prida par zaujimavych pasazi (hlavne bruce campbell a jeho male cameo a vsetko kde je j j jameson) ktore su prijemnym osviezenim inak totalneho sklamania ktorym spiderman 3 urcite je:-( ()

salalala

Jako by Sam Raimi dostal od studia úkol, ať je ve třetím díle všeho víc a je to extrémně dlouhé. Od téměř geniální dvojky klesl tentokrát Raimi o dvě třídy níž, protože po celou dobu vůbec neví, na co se soustředit a finále trilogie tak působí jako roztěkaný a zvláštně "rozplizlý" počin, který má své momenty, ale jako celek moc nepobaví. Prvním problémem je velké množství záporáků, protože ani jeden z nich nedostane pořádný prostor (Venom se dokonce zjeví asi až čtyřicet minut před koncem!), není nikterak představen a má nejasnou motivaci, nakonec se navíc ukáže, že MINISPOILER žádný z nich vlastně není tak zlý a všichni jsou dobráci, kteří jsou jen v nešťastném vleku událostí KONEC MINISPOILERU. Podobně je na tom postava Gwen Stacy, která je zhola zbytečná a opět její osud není nijak vyřešen ani nastíněn a zkrátka zmizí. Raimi se tentokráte utápí v romantické linii, která funguje velmi málo a objektivně nedává moc smysl, protože díky ní vypadá Peter Parker místy jako idiot. Akce je ale naštěstí potřebně zábavná (i když někdy až moc digitální), svižná a je jí poměrně dost a vzhledem k tomu, že jedním ze záporáků je Sandman, je i nápaditá. Tobey Magurie je v rámci možností velmi dobrý, i když musí předvádět i zhola zbytečné a něchtěně směšné muzikálové číslo, Kirsten Dunst totéž, ačkoli scénář z ní dělá hodně naivní a občas i protivnou dívku, záporáci jsou obstojní, nicméně ani Topher Grace, ani Thomas Haden Church nejsou moc charismatičtí a nemají tolik prostoru, aby předvedli cokoliv zásadního, podobně je na tom i Bryce Dallad Howard, která má víceméně za úkol jen být pěknou tvářičkou a ani James Franco to moc nevylepší. Spider-Man 3 je typickou ukázkou toho, když se tvůrci stanou obětí vlastního úspěchu a chtějí finále zakončit velkolepě, ve výsledku je to ale roztahané, rozpačité a podivně sterilní. 60 % ()

Colonist

Když jsem se sem díval a viděl, že průměrné hodnocení filmu se pohybuje kolem tří hvězdiček a i recenze jsou poměrně kritické, nevěřil jsem tomu. Je to přece Spidey a i u druhého dílu bylo mnoho řečí, přitom byl povedený. Spider-Man (komiks) je pro mě něco posvátného a s prvními dvěma filmy jsem byl vcelku spokojen. Říkal jsem si, že jestli je to tak moc špatné, nejhůř tomu dám čtyři hvězdičky. Je to přece Spider-Man. Jenže když jsem se po zhlédnutí filmu vracel z kina, uznale jsem kýval hlavou, ty tři hvězdičky a kritika jsou oprávněné. Pokud někdo film neviděl, ať raději dál nečte, kvůli spoilerům. Akční scény jsou povedené, k těm vesměs nemám žádnou připomínku, ale ten děj. 140 minut a přitom tolik věcí, které by si zasloužily více prostoru, ustoupilo stanou úplným zbytečnostem. Jakmile nebyl Parker v kostýmu, celý film vypadal jako telenovela. Zlého Spider-Mana jsme si užili jen malou chvilku. Co mě překvapilo, byla Parkerova reakce na to, proč je v černém. Je to přece vědec a žádný údiv, prostě nic. Jen "cítím se skvěle" a šup za Connorsem s analýzou. Mimochodem ten zlý Parker balící holky, to pro mě byla ta nejtrapnější část filmu. No možná to překonala scéna v jazzovém klubu, ale to vlastně patří k tomu. Gwen mám v komiksu dost možná raději, než MJ, ale v tomhle filmu mi přišla jako docela zbytečná postava. Měla jen dva účely - naštvat Brocka, že se motá kolem Parkera, a Mary Jane, aby na ní začala žárlit. No a teď k záporákům. Řeknu to rovnou, film je přeplácaný a jak už jsem napsal, v některých věcech uspěchaný. 1) Green Goblin II . Začátek filmu a šílený Harry, který chce Parkera za každou cenu zabít, byl výborný. James Franco se hodí na šíleného záporáka a škoda, že jím nebyl po celou dobu filmu. Jakmile ztratil paměť, už jeho postava neměla šmrnc. Když ji pak získal a chtěl se znovu pomstít, byl jako amatér. Navíc ten Harryho Goblin...vypadal svým provedením spíše jako Rocket Racer (jiný záporák ze Spider-Mana), ale to jsem vcelku vzal. No a ta náprava na konci, kdy se přidal na Spider-Manovu stranu a chtěl mu pomoci, co to sakra bylo? Jedna věta od komorníka, že otec Norman zemřel vlastní vinou, a vše je odpuštěno? Proboha, vždyť měl v sobě Harry "Goblinovu formuli" a ta přece nepřidává člověku jen sílu, ale dělá z něj i psychopata (viz první díl a jeho otec). No a najednou jsou zase velcí kámoši Přesto se mě Harryho smrt dotkla. 2) Sandman. Tak při sledování scén s ním jsem si někdy říkal "Bože, to je kravina" nebo "To už komiks uráží". Hned na začátku je nám Sandman představen jako hodný tatík, který jen krade pro svou nemocnou dcerku. Dojemné. Pak se dozvídáme, že zabil strýčka Bena. Jenže od něj se na konci filmu dozvídáme, že za to nemůže, že to byla nehoda. No a Spider-Man mu samozřejmě odpustí, Sandman je přece vcelku milej chlapík, dokonce ho ještě nechá jít na svobodu. 3) Venom, co k němu říct - nejlepší záporák ve filmu. Jeho postava je téměř věrná komiksové předloze a to je jen dobře. // Bylo to celé zmatené, přeplácané a plné scénáristických blbostí. 3* () (méně) (více)

kajas

Po dvou výborných dílech "Spider-Man 3" skončil stejně jako "Shrek Třetí". Dost bídně. Nový zlý Peter s ulízlými vlasy a stále oděn v černé mi vůbec nevoněl a ten sentimentální konec, kdy se z Harryho najednou stane zase hodný chlapeček, všichni brečí a nastává scéna na hřibitově vesměs stejná jako v prvním díle, no nezlobte se na mě, ale tohle je prostě fuj. Edit po deseti letech (a zhlédnutí "Venoma"): Topher Grace a Tom Hardy se v rolích fotografa Eddieho/Venoma nedají srovnat, větší tragédií je ale charakterová proměna jinak sympatického Petera. Koukatelné, ale v trilogii jasně nejhorší. ()

Sam Raimi a třetí světová válka

Sam Raimi a třetí světová válka

02.03.2016

Joseph Gordon-Levitt je Sandman

Joseph Gordon-Levitt je Sandman

19.12.2013

Nepleťte si jej s „přesýpacím“ záporákem ze Spider-Mana 3. Tenhle Sandman je vládce snů a pochází z komiksové série napsané kultovním fantasy spisovatelem Neilem Gaimanem (autorem Hvězdného prachu).… (více)

Pokračování, pokračování, pokračování

Pokračování, pokračování, pokračování

10.03.2012

Zdřímněte si u televize s Neilem Gaimanem

Zdřímněte si u televize s Neilem Gaimanem

04.09.2010

Sandman je komiksový fenomén. Samozřejmě nemyslíme přesýpacího recidivistu ze Spider-Mana 3. Sandman, kterého stvořil fantasy spisovatel a komiksový scénárista Neil Gaiman (foto), je Pánem snů,… (více)