Spider-Man 3

• USA Spider-Man 3
USA, 2007, 139 min

Nesmělý student Peter Parker stále bojuje jako Spider – Man proti zločinu. Stále je zamilovaný do kamarádky Mary Jane Watsnové, která právě získala hlavní roli v muzikálu Vzpomínky na Manhattan. Přestože si Peter užívá přízně lidí, médií i Mary Jane, kterou se chystá požádat o ruku, nad jeho životem už se opět stahují mraky. Z meteoru, který dopadl nedaleko místa, kde trávil romantický večer se svou láskou, vyleze černý sliz a přilepí se k jeho mopedu. Uprchlý trestanec Flint Marko, který chce získat pro svou těžce nemocnou dceru Penny peníze na léčbu, spadne na útěku před policií do testovací jámy, kde právě probíhá experiment s demolekularizací. Ta promění jeho molekulární strukturu a smísí ji s pískem na dně jámy, čímž dá vzniknout zcela nové bytosti, Sandmanovi. Navíc je tu Harry Osborn, který Peterovi vyčítá, že mu přebral Mary Jane, a také věří, že Spider – Man zabil jeho otce. Petera, který se dozví, že vrahem jeho strýčka mohl být Flint a nikoli Carradine, se zmocní černý sliz a jako symbiont ho zcela ovládne. Peter se začíná měnit. Jeho síla, energie, ale bohužel také agresivita rostou a jeho temné já ho postupně začíná ovládat. (TV Nova)

higuain

Velký úpadek. Scénář skoro na úrovni Batman & Robin. Má to i své klady a světlé momenty, ale ty jsou ve velkém nepoměru oproti tomu negativnímu. Nezvládnuté finále jinak poměrně solidní série. ()

Dexter1

Spidey 3 je najslabším dielom celej série. Príbeh je maximálne rozbitý a dvaja-traja záporáci sú veľmi veľa na to, aby to bolo ukočírované v poriadku. Toto beriem od Raimiho ako podpásovku a hlavne scéna "I´m Bad" je síce vtipná no maximálne nevhodná. Ako toto mohol Stan Lee povoliť? Ale 3* dávam, lebo Spideyho mám veľmi rád a po vizuálnej stránke sa na to dobre pozeralo. ()

marleyy

60% Ohromný potenciál, který byl trestuhodně nevyužit. Měli se zaměřit na jednoho maximálně dva záporáky a jejich příběhy pořádně propracovat, takhle to byla zoufale přehnaná záležitost. ()

jurama525

Tak a Sipdey je zde do třetice všeho dobrého nebo zlého ? No osobně na tomto filmu mám rád jeho řekněme temněkší povahu . Černý spider -man na mne udělal opravdu dobrý dojem . To ale bylo asi rak všechno . Filmu škodi překombinovanost nepřátel . Goblin venom a Sandman . to už je prostě moc . Zlej Peter má něco do sebe kdyby to tak zůstalo do konce filmu vůbec bych se nezlobil . No jo film tady doplatil na přemrštěnou akci což by ani tak nevadilo ale scénář už je opravdu hoši. Na celém snímku to je patrne . Za dvěma spider many v několika rovinách zaostáva . Pořad je to však koukatelné dilo a uctivé završení trilogie. ()

Aleee89

Tak jsem v kině nemohla vynechat první a ne poslední film s pořadovým číslem tři, který se na nás do léta vyřítí. Na Spider-Mana jsem se docela těšila. Sice pro mě jednička a dvojka nebyly úžasné, ale jen nadprůměrné filmy, ale trojku jsem si zkrátka nemohla nechat ujít. O filmu se psalo už dřívě spoustu, takže asi každý měl jakousi představu o tom, co se asi bude dít. Nečekala jsem nic, protože třeba po dvojce Pirátů jsem byla zklamaná, takže jsem tady chtěla pocitu zklamání předejít. Film je to dobrý, ne úžasný, ale jako zakončení série slušný film, který dovolí Spidermanovi odejít se ctí (snad teda nebudou sérii dále uměle natahovat). Tobbie je fajn, Kirsten už méně. Jako osudovou ženu bych si představovala někoho více hezčího, navíc mi její role začíná být docela protivná - nedělá nic jiného, než že se nechává zachraňovat. Některé scény mi taky vadily (Spider-Man prolítal okolo americké vlajky - to si teda mohli odpustit, neustálé ječení lidí, kteří jen tupě zírají a čekají na spasení, takové ty davové mánie apod.). Tobbie ale svou roli zvládl dobře a myslím, že postavě jen prospělo, že není stoprocentně kladná, ale je tu i náznak zápornosti. Protože člověk taky není jen černý nebo bílý. Triky byly naopak skvělé, například se jim nesmírně povedl Sandman. To, že je tu více záporáků, filmu nijak neuškodilo, přeplácané to nebylo. Hudba taky docela fajn. No můj docela kladný názor asi ovlivní i to, že jsem film sledovala na opravdu velkém plátně se skvělým zvukem, protože to film hned vynikne. Ale doufám, že čtyřku už nenatočí, to bych se o osudy Spider-Mana potom musela začít bát, a to se mi nechce. ()

Lennnnna

Z ukázek to vypadalo tááák dobře, navíc nás pořád vnadili na to, jak bude závěr série temný - tři protivníci, Spider-Man bojující sám se sebou, taky milostný troj-čtyřúhelník, znělo to prostě krásně...a člověk se pak samozřejmě těšil, že uvidí toho nejlepšího Spider-Mana ze všech tří. Nestalo se tak. On si ten Spider-Man pořád jaksi jede tu svoji průměrnou lajnu, neurazí, příliš nenadchne, přitom ani nepohorší, ale po všech těch slibech a nadšených ovacích, kteří scénáristé vypustili do světa prostě jaksi čekáte něco trochu víc. V ukázkách to vypadalo slibně, ale v dlouhé stopáži nakonec vynikne rozplzlost příběhu, celé je to takové nijaké, utahané, nenapínavé a ve chvílích, kdy by měl příběh gradovat, spíš uvadá a nakonec se přistihnete, že vás víc zajímá popcorn, který se vám rozsypal do klína, než to co se odehrává na plátně. Fandové se nejspíš zhroutí, davy shlédnou a zapomenou.... ()

Tygrys

Když se divák přenese přes dementní dialogy, na které už by ale měl být připraven po prvních dvou dílech vrchovatě, je to snesitelná komixová adaptace s velmi povedenými (s tímhle rozpočtem očekávanými) triky. 2,5* ()

Huntelaar

Same!!!!!! Kdyby si jen věděl, jak já se těšil. Po skvělé jedničce, ještě lepší dvojce přijde takovej šit. Proboha proč si tam daval 3 záporáky, ani jednoho si pořádně nevykreslil a to ti totálně potopilo film. Achhhh....kdyby tak byla ta možnost vrátit čas tenhle paskvil rozdělit do dvou, jistojistě lepších samostatných filmů.......S odstupem času a při každém dalším shlednutí je to horší a horší. ()

Fanucci

Líbila se mi temnější atmosféra filmu a úžasná záporná postava v podobě Sandmana (parádní efekty, klobouk dolů). Dobrý dojem z filmu se ale s blížícím koncem začal rapidně ztrácet a úplně ho zkazil tuctový a rádoby dojemný konec, který vztahy trojice Parker-MJ-Harry až brutálně rychle vyřešil...škoda. Začátek vypadal fakt nadějně! ()

Petroff

Neviděl jsem a nikdy neuvidím. Proč bych, sakra, měl? Ze všech těch špatnejch komixovejch adaptací se mi už začíná zvedat kufr. ()

kagemush

Jak to ,že jsem se nudil u filmu kde pán,někdy v červených,někdy v černých podvlíkačkách svižně poletuje na špagátu mezi mrakodrapy? To nechápu. ()

SonG

Raimi si po dvou výborných předcházejících dílech nastavil moc vysokou laťku, proto je trojka jen slabým odvarem. Tím, že záporáků je tu mrtě, scény nenavazují a film skáče z jednoho místa na druhé.....nutno říci že to nevrhá moc dobrý obraz ucelenosti. Film má dost hluchých míst, přehnaně moc sentimentu a stošku přitloublý scénář. Jediné ,s čím jsem byl opravdu spokojen, je stále vetší herecká vyzrálost, ovšem ne Maguireho(kterého moc nemusím) ale Jamese Franca či Kirsten Dunstové. Trojka si jako solidní akční film stojí dobře, ovšem oproti starším bráchům je dost povrchní a nedrží vcelku. ()

BoredSeal

Trojka je (opět přílíš dlouhá) patlárna, která moc nedává smysl a u řady nápadů to vypadá na úmyslnou sabotáž od autora, který začal nenávidět původní komiks. Dodnes například nevím, jestli je pruhovaný svetr menší záporák kvůli tomu, že má rád svou dceru a projevuje lítost nebo zda má neúspěšný fotograf právo na rozpoutání chaosu. Je to skutečně scénáristické utrpení. Mary Jane je v tomhle díle asi nejotravnější, protože žárlí na svýho kluka, že je populárnější než ona, pak opět neví, do koho se zamilovat a k tomu nám naservíruje dvě písničky s ne moc dobrým zpěvem. Trojka je pro mě vlastně dobrá tím, jak je špatná a směšná - scény, kde je Parker posedlý zlem, odsekává lidem, démonicky tančí a češe se na Adolfa, jsou nejzábavnější momenty z celé zvadlé série. ()

Sam Raimi a třetí světová válka

Sam Raimi a třetí světová válka

02.03.2016

Joseph Gordon-Levitt je Sandman

Joseph Gordon-Levitt je Sandman

19.12.2013

Nepleťte si jej s „přesýpacím“ záporákem ze Spider-Mana 3. Tenhle Sandman je vládce snů a pochází z komiksové série napsané kultovním fantasy spisovatelem Neilem Gaimanem (autorem Hvězdného prachu).… (více)

Pokračování, pokračování, pokračování

Pokračování, pokračování, pokračování

10.03.2012

Zdřímněte si u televize s Neilem Gaimanem

Zdřímněte si u televize s Neilem Gaimanem

04.09.2010

Sandman je komiksový fenomén. Samozřejmě nemyslíme přesýpacího recidivistu ze Spider-Mana 3. Sandman, kterého stvořil fantasy spisovatel a komiksový scénárista Neil Gaiman (foto), je Pánem snů,… (více)