Spider-Man 3

• USA Spider-Man 3
USA, 2007, 139 min

Nesmělý student Peter Parker stále bojuje jako Spider – Man proti zločinu. Stále je zamilovaný do kamarádky Mary Jane Watsnové, která právě získala hlavní roli v muzikálu Vzpomínky na Manhattan. Přestože si Peter užívá přízně lidí, médií i Mary Jane, kterou se chystá požádat o ruku, nad jeho životem už se opět stahují mraky. Z meteoru, který dopadl nedaleko místa, kde trávil romantický večer se svou láskou, vyleze černý sliz a přilepí se k jeho mopedu. Uprchlý trestanec Flint Marko, který chce získat pro svou těžce nemocnou dceru Penny peníze na léčbu, spadne na útěku před policií do testovací jámy, kde právě probíhá experiment s demolekularizací. Ta promění jeho molekulární strukturu a smísí ji s pískem na dně jámy, čímž dá vzniknout zcela nové bytosti, Sandmanovi. Navíc je tu Harry Osborn, který Peterovi vyčítá, že mu přebral Mary Jane, a také věří, že Spider – Man zabil jeho otce. Petera, který se dozví, že vrahem jeho strýčka mohl být Flint a nikoli Carradine, se zmocní černý sliz a jako symbiont ho zcela ovládne. Peter se začíná měnit. Jeho síla, energie, ale bohužel také agresivita rostou a jeho temné já ho postupně začíná ovládat. (TV Nova)

E lan

Zdařilé třetí pokračování, které chvilkama sklouzává ke komedii (a to ne špatné) ale po většinu filmu je prošpikované výbornými triky. U tohoto filmu se člověk nenudí, ale rozhodně si ho nebude pamatovat dlouho. ()

pulDag

Parker - gay, M.J. - neunosne hnusna a navic mrcha, Harry - pekelny hovadko... dejova linka varena uplne nejvic z vodičky, a nescetne moc hnusnych digi-triku... takovy stesti, ze jsem na to nesel do kina... brrrr.. jedna hvezda za nic... jsou i horsi =) ()

Shakaar

Vzhledem k předchozím dvoum dílům trochu úlet. A co víc, vůbec jsem z toho necítil vliv Raimiho samotného. Dva záporáci byl odvážný a zajímavý počin, nicméně oba dva byli spíše...jak to říct slušně, zmršení. Herci jako je Tobey nebo Kirsten sice nebyli nijak excelentní v předchozích dílech, ale v rámci žánru si odpracovali své. Kéž by to platilo i o třetím dílu. To co Maguire předváděl tady, to už hraničilo s parodií sebe sama. Překvapivě to držel James Franco u kterého jsem uvažoval, jestli mu náhodou nedali špatnou roli...jako Peter by se podle mě hodil více, ale co už. Přistoupím k scénáři, který jsem nakousl. Dva záporáci fajn, zpracování hrozné a co víc ani snaha udělat Spidermana více temnýho (zřejmě jako reakce na Batmana) moc na mě nepůsobila. Něco mi říká, že studio Raimimu kecalo do práce více než je zdrávo, protože tohle není jeho standart. Je to škoda, vzestupová tendence u dvou předchozích filmů značila, že by to zde mohlo vyvrcholit. Výsledek je takový, že se to posunulo někam za jedničku. Víc jak 1* to nebude. Update: vzhledem k tomu co následovalo po této triologii musím nutně zvýšit na konečné lepší 2*. Nicméně stále platí, že je to asi nejhorší díl z triologie. V kontextu ale s dalšími díly udělal Raimi na Spidermanovi kus práce. ()

BLADER

Po tretie, najvelkolepejšie a zrejme aj najlepšie. Raimi ukočíroval megalomanský rozpočet a vytvoril dokonalý letný film, ktorým nádherne završuje svoju pavúčiu trilógiu. Som spokojný, veľmi spokojný a už teraz sa teším na štvorku. ()

Highwayking

Bez pochyby ve srovnání s předchozími díly nejslabší počin. Bylo to dlouhé a scény přetažené za vlasy. Jen proto, že mě spider-man baví a efekty přecejen občas působivé byli. ()

waska

Bohužel už to nedosahuje kvality 1, natož dvojky, ale stále se na to ještě dá dívat a je to vcelku zábavné. Jsem zvědavý co na nás vychrlý s nástupek 4. a 5. dílu. ()

marusaj

Přeplácaný a nudný rádoby epos. Chtěné, ale nefunkční emoce a trapný patos. Neuvěřitelně nízká úroveň scénáře s sebou strhává dolů i Tobeho a Kirsten. Ach, jo. Celý film mi v hlavě vyvstávala otázka : "Same Raimi, PROČ tak špatně ?? ()

Adiemus

Přála jsem Harrymu, aby získal Mary-Jane, přestože Kirsten Dunst nemám ráda. TENHLE Spider-Man byl vyloženě trapný. ()

RajAthen

Smutné. Nejsem zvláštní nadšenec této série, ale předchozí dva díly, zvláště ten druhý, jsem byl schopen uznat. Tentokrát nejsou proti hlavnímu hrdinovi jen padouchové, ale předně scénárista a režisér, kteří jsou u mě největší zloduši snímku. Peter se stal vsktku protivnou osůbkou a pokud člověk nebere hlavního hrdinu, jsou triky poněkud k ničemu. Jeho vykračování po ulici s patkou je opravdu sebeshazující. Láskyplné dilema je pouze rušícím elementem. A vůbec Sandman a Venom v jednom filmu nedávají žádnou spojitost. Kdyby se film zaměřil na Venoma a vyházel všechny ty legrácky, mohl vzniknout zajímavý film, který by trilogii se ctí zakončil. ()

Sign

no nvm nvm, chvilemi se mi to moc libilo, chvilemi vubec, myslim ze hodne veci si mohl Raimi odpustit vcetne toho dementniho spojeni zaporaku, prehnaneho likvidovani spideho a nakonec trpneho spojeni starych kamosu, myslim ze tady bylo hodne veci odbyto!!! ()

Henry Morgan

Sračka, sračka a ještě jednou..... nebo raději ne, ještě by mě cenzurovali, protože takhle posrat vcelku zavedené téma z předchozích dvou dílů. Parker zlobí, je zlej...to je asi jako jediný zábavný. neustále se vracející kamarád po zemřelém zločinci z prvního dílu je snad už jen intermezzo. trochu to spravila poslední bitka v závěru s pískáčem a tou masožravou černou sviní, co fotila pro polnici. Hruza. Snad nebude spiderman 4 ()

matt85

Trošku přeplácané, trošku přehnané, trošku stejné a trošku nanápadité. Jediný díl z pavoučí série, který nenabízí "něco víc". PS: Jinak je to ale pořád dobré, nudné řemeslo s dobrými akčními scénami a se Spider-manem a to se vždycky počítá. ()

Anayka

Jedna hvězda za padouchy, druhá za skvělé efekty a třetí za Petera "temné já" Parkera. Takže dohromady slušný průměr, ale něco tu pokulhává a asi to bude scénář. Rádoby romantické a sentimentální linie už jsou tu prostě moc.. moc překombinované. Dělat z komixu doják za každou cenu snad není nutné. ()

josieaddms

Koukám na to nízký hodnocení, a nevěřím svým očím! Vždyť poslední Spiderman je docela bomba! Možná už mi to úplně zatemnilo mozek, já nevím, ale podle mě trojka je úplně skvělá. Nebudeme si přece namlouvat, že super hrdina nemůže mít své "zlé druhé já" máme ho přece všichni, ne? Na Spidermanovi je právě to krásné, že přesto že je naprosto výjimečný, musí bojovat s osobními, úplně obyčejnými problémy. Navíc se teď do celé hry přidal Sandman, Eddie Brock, a Harry v úplně novém světle, a to všechno přidalo filmu na autentičnosti a intenzivnosti. Navíc Raimi nevynechal kapku homuru, a špetku ironie. Spiderman je pro mě stále číslo jedna mezi marvel superhrdiny. ()

10Domik10

Tak toto som nečakal !! Po perfektnej jednotke a ešte lepšej dvojke, je tu aj geniálna trojka, ktorá nič nedlží predošlím častiam, ba naopak dej fenomenálne posúva vpred mílovými krokmi a ja som po skončení filmu len s obdivom zatlieskal. BRAVO Sam Raimi a ďaľší. ()

tom912

S trojkou jdu proti proudu zdejších uživatelů. Zatímco 1 a 2 byly nudné a trapné, u trojky se mi dostalo zpracovaní letního komixového blockbusteru jak má být, je to sice výplach, ale baví mě to o hodně líp než předešlé filmy. PS.: Po Dalším zhlédnutím zhledávám, že i kouzlo blokbusterové trojky se vytratilo a ve mě zůstal ten samý pocit jako u 1 a 2 a to tak, že celá trilogie je udělaná špatně a trapně, Tobey Maguire není hoden být superhrdina s tím svým hnusným ksichtem a mimikou a jedna dobrá a zapamatovatelná postava je redaktor bulváru, ale to je asi u komixu hodně málo a někde se asi stala chyba, ale ne u mě. Trojka je pro mě nejlepší z celé trilogie, ale navíc jak tři hvězdy prostě už jen z principu nemohu. Uvidím co se mnou udělá restart trilogie a modlím se ať je to aspoň o chlup lepší a bude mě to bavit a nebudu muset u TV se zbytečně cítit trapně za hlavní představitelé. 60%. ()

Psycho.R

Závěrečná část je rozdílná v atmosféře, je tu vidět, že Raimi se snaží pozavírat otevřený příběh a to je vždy obtížný. Nová Amazing Spider man se nemůže rovnat této trilogii ani náhodou (dodatek 05.11.2012). Proto tak vysoký hodnocení. ()

Sam Raimi a třetí světová válka

Sam Raimi a třetí světová válka

02.03.2016

Joseph Gordon-Levitt je Sandman

Joseph Gordon-Levitt je Sandman

19.12.2013

Nepleťte si jej s „přesýpacím“ záporákem ze Spider-Mana 3. Tenhle Sandman je vládce snů a pochází z komiksové série napsané kultovním fantasy spisovatelem Neilem Gaimanem (autorem Hvězdného prachu).… (více)

Pokračování, pokračování, pokračování

Pokračování, pokračování, pokračování

10.03.2012

Zdřímněte si u televize s Neilem Gaimanem

Zdřímněte si u televize s Neilem Gaimanem

04.09.2010

Sandman je komiksový fenomén. Samozřejmě nemyslíme přesýpacího recidivistu ze Spider-Mana 3. Sandman, kterého stvořil fantasy spisovatel a komiksový scénárista Neil Gaiman (foto), je Pánem snů,… (více)