Spider-Man 3

• USA Spider-Man 3
USA, 2007, 139 min

Nesmělý student Peter Parker stále bojuje jako Spider – Man proti zločinu. Stále je zamilovaný do kamarádky Mary Jane Watsnové, která právě získala hlavní roli v muzikálu Vzpomínky na Manhattan. Přestože si Peter užívá přízně lidí, médií i Mary Jane, kterou se chystá požádat o ruku, nad jeho životem už se opět stahují mraky. Z meteoru, který dopadl nedaleko místa, kde trávil romantický večer se svou láskou, vyleze černý sliz a přilepí se k jeho mopedu. Uprchlý trestanec Flint Marko, který chce získat pro svou těžce nemocnou dceru Penny peníze na léčbu, spadne na útěku před policií do testovací jámy, kde právě probíhá experiment s demolekularizací. Ta promění jeho molekulární strukturu a smísí ji s pískem na dně jámy, čímž dá vzniknout zcela nové bytosti, Sandmanovi. Navíc je tu Harry Osborn, který Peterovi vyčítá, že mu přebral Mary Jane, a také věří, že Spider – Man zabil jeho otce. Petera, který se dozví, že vrahem jeho strýčka mohl být Flint a nikoli Carradine, se zmocní černý sliz a jako symbiont ho zcela ovládne. Peter se začíná měnit. Jeho síla, energie, ale bohužel také agresivita rostou a jeho temné já ho postupně začíná ovládat. (TV Nova)

tomik99

Poslední díl trilogie o Spider-manovi dopadl asi ze všech nejhůře, přesto je to stále komiksový nadprůměr. Nevýhodou filmu jsou stále řešící se problémy dokola - zavděčím se Mary Jane, nezavděčím se Mary Jane, Mary Jane unesena již potřetí a takhle bych mohl pokračovat. Tyto opakující se jevy Spider-manovi pěkně podrážejí nohy, přesto je dokáže film pěkně zamaskovat. Pomstychtivého Harryho jako Goblina jsem se bál a nebyl jsem spokojený, když jsem ho uviděl v traileru, musím nakonec říci, že výsledek byl uspokojivý a Harry mě překvapil. Co Raimimu ale neodpustím, je Venom. Už dříve se vědělo, že režisér tohoto záporáka nemusí a ve filmu je to dost vidět, já sám ho považuju za jednoho z dokonalých a nejlepších Spider-manových soupeřů. Venom se ve filmu skoro jen mihne a to, z čeho by se dalo čerpat na celý film, se nedostavuje a postava Venoma je totálně nevyužitá. Mnohem více prostoru dostává nezajímavý Sandman, což je škoda. Jak jsem už napsal, tak i přes všechno je Spider-man 3 komiksový nadprůměr, který společně s X-meny se řadí mezi elitu. I přes chyby, které jsem zde napsal, se určitě pobaví i neznalec komiksů a nechá se omotat sítěmi tohoto pavoučího muže. ()

PEZ

Nie, nie a este raz nie. Sam Raimi seriu nemilo dokafral. Preco sa nedrzal toho, co tak skvelo fungovalo v dvojke? Preplacany dej plny klise a hlavne nudy. 139 minut? Pytam sa naco? Keby to malo o polhodku menej, nic by sa nestalo, iba by to malo ovela vacsiu udernost. Na konci som sa uz pytal, ci dobre vidim. Velke filmove klise a som rad, ze 4. diel uz v povodnej zostave nevznikol. ()

joker30

Tento diel ma niekoľko naozaj dobrých scén - záverečný boj je výborný , ale má množstvo tak trápnych a hrozných scén ktoré by som okamžite vystrihol a tie celý film degradujú o minimlálne hviezdu nižšie. ()

Kadas97

Tobey nech hrá ako chce mne je na smiech (či už učesaný alebo strapatý). Obrovské plus tohoto dielu je tá čierna žbrnda z vesmíru, čo z neho urobila lumpa. Harry sa konečne chopil šance na pomstu ale skončilo to tak ako som predpokladal. Záporák Sandman bol spomedzi všetkých zápoorákov najoriginálnejší. 6 z 10 ()

KafuR

Vracet se do třetice k tomu samému už je do určitě míry riskantní tah, a proto to určitě chtělo něčím ozvláštnit, vytvořit něco, co snímek odliší od jeho předchůdců, přesto se to však podařilo jen z části. Už potřetí se tady řeší stejné problémy stejných postav, stále stejný milostný trojúhelník a neustále se vracející postava ze Země za zrcadlem vehementně toužící dát svému synkovi co nejlepší manuál, jak se nejrychleji zabít. Tento styl je v tomto případě o to víc únavný, protože tyto peripetie trvají většinu filmu a dávají minimum prostoru tomu, co má tento snímek osvěžit, a to proměně Petera Parkera. Sebevědomý Spidy, i přes minimum času, který mu Raimi byl ochoten věnovat, vytváří nejlepší pasáž filmu, mnohem lepší než nevýrazný konec, a dává aspoň minimum naděje na to, že jeho výraz ve tváři vám vydrží v paměti déle než do poslední klapky. ()

papaguy

Vývoj postavy se povedl, ale jinak neskutečná splácanina. Přitom ten přesípací pán či ten černej by to směle utáhli i bez kámošů. Btw. Parker nebyl nikdy za hezouna, ale s patkou neměl chybu. Konečně vím, kde vzal Max Cannon inspiraci k Red Meatu.:-) ()

Kingjiri

Trojka je sama o sobě obstojnej komixovej film, v rámci série však jde o nejslabší díl. Nápady byly dobrý (temná stránka Petera Parkera nebo postava Flinta Marka), jenže se je nepodařilo pořádně zužitkovat. Zejména kvůli velkýmu množství postav (Venom byl evidentně navíc). Ve výsledku se tak postavám nebo příběhu nestačí ani při delší stopáži Sam Raimi věnovat tak, jak by bylo záhodno. Zejména z konfrontace Peter Parker - Flint Marko se toho přitom dalo vyždímat fakt hodně. Finále je sice docela akční, působí však uspěchanym dojmem a hlavně rychlej názorovej veletoč Harryho působí jako pěst na oko (vztahy mezi postava jsou ale tentokrát obecnej problém). Škoda, tahle dneska už klasická komixová trilogie si určitě zasloužila kvalitnější závěr (i vzhledem k monstróznímu čtvrt miliardovýmu rozpočtu). Víc než tři hodně silný hvězdy s čistym svědomim dát nemůžu. ()

RoneXxXD

Film, který dopadl tak jak dopadl vměšováním studia. První polovina filmu je TOP, po příchodu Venoma to jde pěkně do háje.. ostatně i přes všechny úskalí co Ramimu dali, to nedopadlo nejhůř. Ostatně věřím, že kdyby se zrealizovala původní Raimiho vize, máme zde nejlíp zakončenou trilogii. Jinak docela srandovní věc, svým způsobem film stárne do lepšího, tedy zraje jako víno.. a prakticky se z něj stal kult a nejvíc meme film ever :) 65% ()

geek.ondra

Řemeslně je to stále na samotném vrcholu svého žánru. Všichni dělají co mohou ale scénář který rozjede neskutečně moc motivů a ve finále ani jeden uspokojivě nezakončí jim prostě podraží nohy. I přesto všechno je to ale stále poctivá komiksovka která dokáže královsky pobavit. 7,5/10 ()

zapalik

Hlavní trojice hrdinů nám zestárla a detailní pohledy kamery do jejich tváří už nejsou tak sexy, jako dřív. Pořád jsou ale na tom američtí herci líp, než progtagonisté českého Babího léta. :-) Teď vážně. Říci, že je Spider-Man 3 nejlepší film všech dob, nejde. Říci, že je nejlepší ze všech tří dílů, ale ano. Scénáristicky je na tom určitě líp dvojka, třetí díl není až tak vyvážený a rozhodně mu ubližuje rozpolcenost v podobě bojů místo s jedním záporákem rovnou se třemi. Možná že na náš vkus a proti zvykům komiksových filmů nejsou protivníci hlavního hrdiny černí, ale černobílí, což hodně kritiků muselo pekelně naštvat, protože "kdo se v tom má pak vyznat?" :-) Škarohlídům to ostatně omluvně vmetává ve filmu sám Peter Parker, když na adresu padouchů udiveně říká: "Kde se ti chlapi pořád berou?" Pár věcí by bylo třeba dotáhnout: takhle z filmu vězí jako člověk nad propastí mimo účinky zemské gravitace a my nevíme, zda časem přece jen spadne, či ne. Snad nám ta dilemata vyřeší vystřižené scény na DVD. Slyšel jsem i výtky na to, že Parker zase prochází zkouškou, zda má páchat dobro, což je prý kravina, když už měl podobné problémyve dvojce. Mám ale dojem, že ti, kdo to tvrdí, trojku neviděli, protože tentokrát Tobey bojuje hlavně se zlou polovinou svého já. Navíc jeho přeměna v arogantního hajzlíka nám aspoň ukázala, že Maguire nezná jen polohu zmateného skautíka. A proto je to jen dobře. Chyb má film přesto dost. Na druhou stranu: kdo by to tvůrcům neodpustil kvůli opravdu hi-tech akčním scénám (zvlášť ta s pomateným jeřábem a bitka s kamarádem Osbornem jsou špičkové)? Pokud si budeme hrát na Mirku Spáčilovou s Tomášem Baldýnským dohromady, ten film je možná průměr. Jestliže je ale měřítkem dobrého filmu to, že vás přiková na 140 minut do sedadla, film sledujete prakticky jedním dechem a i silný kuřák zapomene na nutkání zapálit si a odběhnout ve slabších místech před kino, pak je to podle mě snímek špičkový. Staronovému režisérovi chválím pokusy o vtípky, byť byly možná až zbytečně okázalé a doslovné, ne tak decentní jak ve dvojce. Někomu může vadit distribuční tah, kdy je v kině Spider-man 3 promítán dabovaný. Sám jsem příznivce otitulkovaného originálu, snad kromě Pána prstenů a Spider-Mana, kde mi to vůbec nevadí. Závěr: Už jsem si ale vyhradil místo v DVD knihovně. Pravda, počkám si. Ale rád. Příští týden jdu na SP3 znova a tvůrcům díky za báječnou oddychovku a dvě a půl hodiny luxusní zábavy.... ()

turbou

Obrovske sklamani. Davam ** Jednu za Sandmena a druhou za zaverecnej boj. To je ale hodne malo od tak ocekavaneho filmu ktery mel latku nastavenou velmi vysoko. Bohuzel Sam Raimi se nepokusil ani vyskocit jenom zmatene probehl a nechal za sebou cosi na co se brzy zapomene. Cely film pusobi velmi nudne a chaoticky. Misty bych to oznacil za velmi trapne. Toto cele podtrhuje naprosto priserny cesky dabing(bohuzel ang verze nebyla dostupna v mem kine)!!! Takze jestli je toto opravdove sbohem s pavoucim muzem...je to velmi nepovede louceni :-( ()

HawkeyP

Nechápu, proč si Sam Raimi myslel, že zrovna takhle má vypadat film o Spider-manovi. Nejspíš zjevně zapomněl, pro jaké diváky film točí, protože dívat se na Parkera coby naivního troubu vážně není nijak zvláš't zábavné. Tři hvězdičky a to s odřenýma ušima. ()

LordMysti

Hodně smíšené pocity. Některé vizuální efekty nádherné, špičková choreografie a strhující tempo, někdy odfláklé podivné efekty které se mi do podobného filmů vůbec nehodili. Dějově zbytečně překomplikované, spousty logických kravin v ději, celkově abnormálně nerealistické a "neuvěřitelné". To by samo o sobě tolik nevadilo, kdyby se ale film stůj co stůj nesnažil o vážné hlubokomyslné pojetí jak dějové linie a vztahů, tak po vizální stránce. Tři hvězdy jen za opravdu strhující podívanou v některých scénách v pořádném kině. ()

Zacharias

Takovej maglajs o ničem, a do toho ty dojemný scény (dědeček,americká vlajka v pozadí atd.). Škoda těšil jsem se na to. ()

sonoluca

Oproti prvnímu ale hlavně druhému dílu neskutečná slabota (po všech stránkách), kterou Raimi prostě a jednoduše neukočíroval. Ani ta akce není nikterak objevná a Sam v podstatě servíruje stále dokola to samé, navíc triky vypadají až neskutečně lacině (rozpočet 258M - WTF?). Ve finále tak stojí za zmíňku pouze výbornej Topher Grace a skvělý cameo Bruce Campella. 50% a už to nikdy nechci vidět. ()

jda23

Bieda po všetkých stranách fimového priemyslu a na vrch má americký marketing. Co uz, ked rozpocet je astronomicky a reziser to vysral ako na želanie. Najhorči scénar sa naplnil a rozumiem aj odpadovým hodnoteniam, keďže v zástupe je mnoho nasratých priaznivcov. Rýchlo do koša zabudnutia ! ()

Sam Raimi a třetí světová válka

Sam Raimi a třetí světová válka

02.03.2016

Joseph Gordon-Levitt je Sandman

Joseph Gordon-Levitt je Sandman

19.12.2013

Nepleťte si jej s „přesýpacím“ záporákem ze Spider-Mana 3. Tenhle Sandman je vládce snů a pochází z komiksové série napsané kultovním fantasy spisovatelem Neilem Gaimanem (autorem Hvězdného prachu).… (více)

Pokračování, pokračování, pokračování

Pokračování, pokračování, pokračování

10.03.2012

Zdřímněte si u televize s Neilem Gaimanem

Zdřímněte si u televize s Neilem Gaimanem

04.09.2010

Sandman je komiksový fenomén. Samozřejmě nemyslíme přesýpacího recidivistu ze Spider-Mana 3. Sandman, kterého stvořil fantasy spisovatel a komiksový scénárista Neil Gaiman (foto), je Pánem snů,… (více)