Invaze světů

H.G. Wells' War of the Worlds

Sci-Fi

USA, 2005, 90 min

• Deimos

DVD/// Obsazení 2/10 Děj 1/10 Hudba 4/10 Efekty 1/10/// +nad vše ostatní vyčnívá atmosféra -logika scénáře, inteligence a jednání hlavního hrdiny, směšné efekty, velice trapné postavy, kvalita obrazu/// Kvalita tohoto snímku mě normálně fascinuje. Prostě nechápu co si to tvůrci na nás diváky dovolili. Tady se jedná o čisté parazitování na filmovém hitu Válka světů. Například mě napadlo, jak tvůrci vybírali lokace pro natáčení. Jednoduše jim stačilo nějaké to smetiště a vrakoviště a mohli točit. Pasáže s knězem jsou opravu k nevydržení a být v kině tak utíkám, doma před monitorem je to jiná, sem se pochlapil a dodíval se do konce. Třebas častá klišé podobných filmů jsou v podobě zpráv a událostí v televizi, nebo sledujeme několik skupinek lidí. Tady si budete muset vystačit s jedním chlapem a jeho putováním z místa na místo. Vrchol celého filmu,… co je vlastně vrchol tohoto filmu? Že by samotná Invaze broučků vystřižená jak z počítačové hry někdy v polovině devadesátých let? Ne to je jen slabej odvar. Prostě celí film je špatný./// Celkem 17%///(20.2.2007)

• Bozvav

Řekla bych, že vše podstatné za mne řekl Malarkey. Prostě krize na entou.(2.12.2015)

• mutace

Další z kategorie naprosto zbytečných filmů. Kromě všeho mě nejvíce dostala trapná figurka kněze, polemizujícím o existenci boha. Skutečne neotřelé. Možná, že by stálo za úvahu, postavit takovéto filmy mimo zákon :).(12.6.2006)

• Martin00x

Jenom kopírujou....(6.7.2009)

• windows

...asi rekord. Vydržel jsem jen 9minut.(15.7.2013)

• PRobin

Na Invazi světů jsem se těšil. Hlavně díky společnosti, která to celé stvořila. Ano, jedná se o kultovní továrnu ubershitovek Asylum (na jejich nejnovější počin - Megashark vs. Mechashark se už těším:)! A taky nás Asyláci nešetří. Hned na začátku se na nás vyprsí hlavní hrdinka. Ale moc se neradujte, protože pak se hrdinka nasere a odjede a my jsme nuceni sledovat pachtění jejího manžela, který se snaží dostat ke své rodině. Děj snad netřeba dále rozvádět - jedná se o zpracování klasiky všech klasik; Války světů od H. G. Wellse. Takže na Zemi přistanou emzáci a ve svých broučích lodích začnou požírat kompars. Mají i slavné paprsky smrti, které z každého utíkajícího vesničana vytvoří efektní zkrvavenou kostru (kterých se ve filmu válí celkem dost). Hlavní hrdina, což je takový vyzáblý astronom, se pachtí přes polovinu USA, aby dorazil do Washingtonu, kam poslal svojí hnusnou dceru a nasranou ženu. Úkol je to srovnatelný snad jen se šmajdáním Společenstva po Středozemi, protože hrdina neumí běhat (natož chodit). Cestou potká samé úchyláky. Nějakým gumákem z domobrany počínaje, až po pastora konče. A se všema vede tak únavné dialogy, že by pro diváka mimozemská kyselina byla vítanou lázní. Proč, můj milý Asylume? Proč jsi nám neukázal víc broučích lodí a rozpuštěných obličejů a nahatých manželek? Ne, místo toho musíme poslouchat filozofii o nesmyslnosti bytí a ztrátě víry. Přesto jsem na vážkách. Tenhle film má něco do sebe, možná že mi depkoidní pastor Viktor přece jen vykecal díru do hlavy, páč budu hodný a dám jednu hvězdu. Takový shit, aby patřil mezi pět nejhorších filmů, to rozhodně není. Ono totiž nic nepřekoná mého oblíbence Zdendu :)(7.1.2014)

• Nufa

Varování, tento film vás může podráždit, zbavit zdravého rozumu a vyvolat poruchy nervového systému a střev. Jinými slovy si představte, že v teplém letním dnu jedete hodinu a půl za traktorem plným hnoje. Jedete schválně co nejblíž, protože chcete poznat, jak hrozný to je. Občas se usmějete, ale pak se jen modlíte za to, aby to bylo za vámi. Zkrátka není nic, co bych mohl ocenit, tohle se opravdu nepovedlo. Trochu s podivem, kde vzali finance a lidi, kteří by byli ochotni se podívat ještě na druhý díl.(8.9.2014)

• Suomi

Tento film je asi to nejhorší co jsem v životě viděl, po naprosto stupidním začátku,se rozjede něco, co se nedá ani komentovat, děj neexistuje, efekty-tak na nich si vyhráli, ty tam nejsou snad vůbec a o hereckých výkonech nemá smysl mluvit.Film začne tím , že někde havaruje něco z vesmíru,ta věc spadne na zem, vytvoří kráter a do toho spadne člověk, 15 minut řeší jak člověka vytáhnout s kráteru, než další záběry ukáží, že je hluboký asi půl metru,řvou na sebe, jako by byl někde 50 metrů pod zemí a takto skvěle jede film po celou dobu.Tento film by se měl uchovat,pro další generace, hlavně pro Uwe Bolla,protože ten jedinej by se v něm snad inspiroval.(1.1.2008)

• Pharlap

Otřesné!! Efekty na úrovni pravěku, herecké výkony ani nemluvě.. trapně si snad mysleli při natáčení, že natočí parafrázi na Válku Světů od Wellse.. ale to se TĚŽCE spletli.. A je mi líto těch 49ti Kč, co jsem investoval v trafice do tohoto DVD :-((10.6.2009)

Představte si otočný knoflík (něco jako volume), který umí zvýšit kvalitu zpracování námětu. Tohle jde jen u několika málo vybraných filmů. No a tady je volume na nule. Vzácná lahůdka pro gurmány braku, protože máme k dispozici i protipól s volume vpravo. I proto jsem se bavil královsky a nemůžu jinak než 5. Paradovně u originálu jsem dal 4, no...(30.12.2009)

• DanRichter

Film jsem střídavě viděl a neviděl, když běžel na Nově, a já byl na noční, nucen to trpět na naší plazmě v baru, jsem tak s neuvěřitelným výrazem ve tváři sledoval, že vše to, co bylo natočeno, filmaři brali vážně asi jako tvůrci Schindlerova seznamu .. přitom děj má něco do sebe, invaze ufounů na zemi, která je zdařilá, když svět postupně padá do jejich nadvlády, až se objeví jeden statečný chlapík, který se opkusí najít něco, čím by zvrátil situaci na zemi, a jak to nakonec dopadne? nechte se překvapit :)) .. k samotnému filmu jen tolik, snad jen hezké herečky byly pozitivem , jako i kratší delka filmu .. jinak vše, od režie , efektů, scénáře, akčních scén, herec.výkonů, dialogů, hudby, střihu a kamery stálo za ..., ani nechtějtě vědět za co .. kdo se rád scifi, které ukazují, jak nemá film vypadat, at se klidně podívá, těm ostatním vřele doporučuji vypnout po uvodních titulcích :)(30.1.2010)

• NaX

Že som sa nepotkol a nezjebal na chodník, keď som do požičovne šiel...(15.2.2011)

• maoc

Jen pro otrlé vyznavače béček, které při své tuposti ani nejsou vtipné. 1* dávám za občasný záblesk atmosféry a místy i hrající herce (například výkony některých postav v šoku mi přijdou docela reálné). Jako léčbu ordinuji něco od Tromy.(10.1.2012)

• Godhaj

,,Sledoval jsem Simpsonovi, když přišel první démon." Tento film se snaží po vzoru Spielbergova filmu navodit pocit nebezpečí obyčejných lidí, kteří stojí proti naprosto neznámé hrozbě. Tento záměr však nevychází. Prostředí je nevěrohodné a mimozemšťané jsou legračně zpracovaní, takže se nedaří vybudovat tu správnou atmosféru. Scénář herce vodí sem a tam a dává jim do úst často velmi podivné repliky (hlavně u kněze). Herci samotní velmi přehrávají, což je poměrně zábavné, ale to asi nebylo režisérským záměrem. Jedna z mála věcí, co se povedly, jsou některé opravdu pěkné záběry širé krajiny zpustošené válkou s nezvanými kolonisty. Tyto záběry však bohužel trvají vždy asi jen vteřinu, takže je divák ihned hozen nazpět do nefungujícího filmu.(1.7.2012)

Oproti hrůze od Spielberga si tohle blbost aspoň přiznává. Hlavní hrdina je sympatickej a sledovat ho, jak hledá rodinu bylo zajímavý. Dalo se.(21.9.2015)

• Pitryx

Prima začátek. Pak ovšem skoro celý film hlucho. Přesto oceňuji pár mini gore a sem tam nějaký nový nápadíček. To dohromady tu dvacítku dá.(18.10.2017)

• _-0-_

Jeden z nejhorších remake, jaký jsem kdy viděl. H. G. Wells se otáčí v hrobě. Některé efekty a masové scény se povedly, ale na výsledném dojmu to nic nezmění.(4.3.2008)

• migele

Dobrá parodie na Válka světů. Zaslouží si jednu *.(18.8.2009)

• Renie42

Takovou slátaninu jsem dlouho neviděla. Podle názvu mě to zaujalo, ale po schlédnutí se mi udělalo nevolno. Nemělo to hlavu ani patu, ty mimozemská monstra vypadali jako zvětšený hmyz, příběh naprosto nulovej. Je to jako pohádka, který je ale úplně ošklivá. Nevím proč, ale musela jsem to dokoukat, jak to všechno bláznivě dopadne. Několik dní se schovává v rozbořeným domě daleko od D.C., kam měl namířeno a najednou je tam. Že by se všichni hmyzáci nakazili vzteklinou, kterou do jednoho náhodou stříknul? Trapný.(8.5.2010)

• Reproduktor

Nevím jak moc bych se musel sjet abych zvládl víc jak 20 minut tohodle, hmmm, nechci ani napsat filmu, protože toto je fakt s****a.(16.9.2012)

• route60

Invaze filmového hnoje.(17.10.2012)