Osudový dotek 2

• USA The Butterfly Effect 2 (více)
všechny plakáty

Každý z nás zažil okamžik, kdy si přál změnit kousek minulosti. Napravit křivdu. Opravit omyl. Získat lásku... nebo moc. Co kdyby to opravdu šlo... Mladík Nick Larson (Eric Lively) objeví způsob, jak cestovat časem, a vrací se do minulosti, aby napravil chyby své i svých přátel. Nebezpečný experiment se mu však vymkne z rukou, což vede k fatálním důsledkům... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Naby

Chvilkama to bylo celkem napínavý, ale jelikož jsem to viděl hodně brzo po prvním díle, tak už to nebylo úplně ono. Náběh byl sice malinko jiný, ale základ a vlastně skoro úplně všechno bylo úplně stejné. I přes to, že to mělo jenom 1,5 hodiny, tak tam teda hluchý místa byly. Scénář byl výrazně nudnější a předvidatelnější. Když už se snažím dělatu tu chybu a oprašovat něco so je super, musím do toho strčit něco nového, jinak z toho bude pěkná kravina. Z tohohle prostě kouká podprůměrná 2,2* a pokud jste viděli první díl, tak tohle je celkem ztráta času. Možná by vás to mohlo bavit, pokud jste první díl neviděli, ale i tak bych vám doporučil mnohem zajímavější první díl. Tenhle je spíš takový návod pro ty kdo to maj jako hlavní hrdina ;-). ()

xsilence8x

Tento film nemá s předchozím stejnojmenným dílem absolutně nic společného. Už samotný začátek se nese v duchu mnoha teen amerických béčkových filmů. Vracení se do minulosti a její změna není natolik poutavá a detailně vykreslená jako v jedničce. Hlavní postava je nudná a stejně tak i prostředí, ve kterém se děj z větší části odehrává. Někteří režiséři by si měli uvědomit, že většinou už nebývá cool opičit se po prvním díle, zvláště když změníte herecké obsazení, avšak princip děje zůstane stejný. Děkuji, třetí díl už raději nechci. ()

Frank2

Plivanec do tváře původnímu filmu a jasné parazitování na pověsti úspěšného The Butterfly Effect z roku 2004. Nedal jsem odpad kvůli hercům kteří se zde celkem snaží. ()

bocy

Nepáčia sa mi filmy, ktoré sa snažia vytrieskať peniaze z perfektne spracovaného minulého dielu. Pokým Butterfly effect I. bol super, tak toto je skôr prepadák.:-( ()

Shtinky

Čakal som aspon trochu dejovej prepracovanosti, ale dostal som len holú kostru jednotky s priamočiarym a nudným dejom. Najhoršie na tom je že po pár dňoch si už ani neviem spomenúť o čom to bolo nehovoriac o druhotriednych hercoch ktorí vo mne nevzbudili ani štipku sympatie. Z toho len môžem súdiť že Osudový dotyk je len jeden a nemá žiadne pokračovanie. Hambil by som sa toto dielko pomenovať Osudový dotyk 2. ()

NAILBOMB

Byl jsem velmi překvapen "pokračováním" Os.dotek.Velmi mne zaujal a místy jsem si říkal,že je o něco povedenější,jak jednička, děj se mi zdál silnější a zajímavější, velmi překvapující byl pro mne konec celého filmu a doporučuju,těm,kteří váhají se na to určitě mrknout. ()

sun.eagle

Snažím se to brát jako jiný film a nemyslet na skvělou jedničku ale uplně odprostit se zas nejde, člověk by pak ani něvěděl co se v tom filmu vubec děje a možná ho ani nepochopil. A to je duvod meho hodnocení, at už jste předlohu viděli nebo ne tak je to nelogická, plytká slatanina která rapidně ztrácí tempo a na konec místo gradace nudí. Tohle se nepovedlo, přesto se beztak bude točit i trojka. ()

matkoslav1

Začnu tím starým známým klišé - ano, to je dvojka dobrého filmu. Od toho se odrazíme. Co tomu chybí? Ashton, lepší zápletka, propracovanost, lepší herecké výkonu. Co tomu nechybí? Hm, těžko říct. Pořád je to zajímavé téma, ale proč, probůh, proč je tvůrci víc neodrazili od jedničky? Proč nám servírují Butterfly Effect 1 akorát s jinými herci? Jedna a půl hvězdy se zaokrouhlí nahoru, takže 2... ()

Ziper odpad!

Je to neoficiální druhý díl prvního dílu. Prostě totální FAIL a velmi špatně udělané. 0,00000000000* ()

Usirev

Musim říct že v tomto případě je dvojka lepší než jednička. Film se mi zdál víc vtipnější a navíc konec je naprosto perfektní. A potěšil mě odkaz na první díl ve formě článku o Evanově otci. Také jsem ale doufal, že se tam objeví ten doktor co o něm mluvila Nickova máma a že to bude ten stejnej doktor jako v 1. díle. ()

paja.

nezbývá mi nic, než to opravdu hodnotit jako samostatný film, bez nějaké návaznosti nebo spojitosti s jedničkou (samozřejmě, že návraty do minulosti jsou samozřejmostí). Příběh je zajímavý a má docela něco do sebe. I přesto mám možnost zde reagovat na jedničku. Dvojka je sračka. Hodnotím 3* ()

gearbox

Absolútne zbytočné a strata času stráveného pozeraním. Trend natočiť za každú cenu pokračovanie úspešného filmu snáď nikdy nevymizne. Niekedy sa to ale podarí. No v tomto prípade ani náhodou. ()

Jirkacek

Osudový dotek a jeho první díl se mi hodně líbil a tak jsem si pochopitelně nenechal ujít ani jeho pokračování a těšil se na nový příběh. Vždyť toto téma nabízelo a stále nabízí tolik různých možností a má spoustu variant, že když se sejde slušný scénář, dobrý režisér a herci bez kopyt, nemůže být výsledkem špatný film. V případě Osudového doteku číslo dva vyšlo všechno asi tak napůl či spíše na třetinu. Scénář byl hodně odfláknutý, hlavní hrdina Nick Larson, kterého si zahrál Eric Lively podal velmi průměrný výkon a režisér Leonetti asi chyběl na place, když klapla klapka a kamera se rozjela. Přesto bych dvojku úplně neodsuzoval, s lahví vína na stole či několika vychlazenými pivy a partou kamarádů či raději kamarádek se těch 92 minut dalo přežít. Přitom začátek nebyl špatný, když si Nick Larson vyjel se svou přítelkyní Julií Millerovou v podání krásné Ericy Durance na malý piknik spolu se svým kolegou z práce a jeho skoro manželkou. Julie chtěla Nickovi říci, že je s ním těhotná, ale ten ji nevyslechl, jelikož mu zavolali z práce a přes prosby ostatních se rozhodl vrátit se do města. To neměl dělat, protože jejich vůz postihl defekt a naboural do nich kamion. Nick jediný přežil a rok se smiřoval se svým osudem. Navíc se mu nedařilo ani v práci a doma se utápěl v žalu. Jednoho dne však náhodou zjistil, že když se soustředěně dívá na nějakou svou fotografii, podaří se mu cestovat v čase a onu situaci znovu prožít. Pochopitelně toho využil a zabránil oné osudové nehodě, která ho připravila o přátele. Jenže tím změnil několik dalších, které se opět ne vždy vyvíjely správným směrem. A tak se znovu vydal do minulosti, aby vše napravil, čímž jsme strávili zbytek filmu až do závěrečných titulků. Na rozdíl od jedničky nám režisér nepřipravil žádný šok na závěr, který by průměrné dílo nějak vystřelilo vzhůru ke hvězdám. A tak ode mne Osudový dotek 2 získává tři osudové hvězdy ***. ()

andy60

Nějak jsem se v tom neorientoval, Pár podobných filmů jsem už viděl, ale to cestování v čase mě nikdy moc nebralo. Jedničku mám taky, ale nechtělo se mně ji hledat, tak jsem si první pustil dvojku, která byla zrovna po ruce. Kromě té hezké herečky mně v hlavě asi nic jiného nezůstalo. ()

Další dotek osudu

Další dotek osudu