Osudový dotek 2

• USA The Butterfly Effect 2 (více)
všechny plakáty

Každý z nás zažil okamžik, kdy si přál změnit kousek minulosti. Napravit křivdu. Opravit omyl. Získat lásku... nebo moc. Co kdyby to opravdu šlo... Mladík Nick Larson (Eric Lively) objeví způsob, jak cestovat časem, a vrací se do minulosti, aby napravil chyby své i svých přátel. Nebezpečný experiment se mu však vymkne z rukou, což vede k fatálním důsledkům... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Stanley619

Klasické pokračování, které se přiživuje na svém téměř dokonalém předchůdci. Na mě až trochu moc laciné a zdlouhavé. 48% ()

Lúca

Výborná ukázka známého faktu, že pokračování úspěšných jedniček způsobuje rozklad mistrovských děl. Po prvním dílu, který ve mně zanechal úžas a nadšení jsem nedočkavě očekávala příchod dvojky. Bohužel musím konstatovat, že za prvním dílem zaostal nejen v myšlence námětu, ale i v hereckých výkonech hlavních hrdinů. Zpracování neurazí, ale ani nedonutí k debatě, což vede k neúspěchu. ()

Mat21

Nick zdědil chorubu předávanou mezi mužskými potomky z generace na generaci, schopnost pomocí obrazových nebo písemných záznamů navrátit se do minulosti, do okamžiku pořízení záznamu - fotografie, a posléze se pokusit ohnout osud svůj i svých přátel správným směrem. Ale jak již to bývá, jediný zásah zpravidla vyvolá razantní odchýlení od původního směru života a Nick posléze zjišťuje, že záchranou své tragicky zahynulé životní lásky ztrácí kontrolu nad svým zaměstnáním a nezbývá mu, než-li opět šáhnout po svém fotoalbu. ● Svým názorem na Osudový dotek 2 budu jen parafrázovat většinu zde již umístěných komentářů. Problém valné většiny pokračování úspěšných a originálních filmů je výrazné nenaplnění očekávání diváků. Někdo by možná volil slova: podvod, zrada! Ale ruku na srdce, pokud by se Vám před časem nedostal do ruky první díl, své kouzlo a myšlenku byste nalezli i v tomto pokračování. Ač patrně tvůrci nejvíce ušetřili na scénáristovi a namísto velmi spletitého a pozvolna se odkrývajícího se děje prvního dílu nám nyní předložili velmi lineární comeback. ║19.1.2009║ ()

ViktorEl

Tak určite to má na viac ako len 47%. Zase to nie je až taký hit, ale na to, že je to iba video film tak je to celkom dobré síce s neznámymi, ale zaujímavými a sympatickými hercami. Ako píše každí na jednotku to nemá, ale málo ktorý film prekoná svoj originál, a preto to vysoké hodnotenie z mojej strany. Dej bol celkom zaujímavý a mal plynulý priebeh. Aj keď sa to neskončilo podľa mojich predstáv, nemôžem dať tomuto filmu menšie hodnotenie ako som dal. Podľa mňa tento film by mal mať aspoň 65%. Nech vás neodradí, že film má len toľko percent, lebo fakt sa dá pozrieť, nie je to katastrofa, ale zase nečakajte, že to bude lepšie ako jednotka. Pre mňa splnil očakávanie nad mieru. ()

jasanka

Nevím, proč byl tenhle film vlastně natočený... Ale nakonec to nebylo tak hrozné. Průměrný film, ale na první Osudový dotek to určitě nemá. ()

Silencia90

Tak to tedy vůbec nestačí. Jakože filmy "coby kdyby" mám moc ráda, tady to zdaleka nestačilo. Beru-li to jako pokračování, jedničce to nesahá ani po kotníky. Beru-li to jako samostatný film, trochu to zvýší hodnocení, ale tak maximálně na 2,5*. Pořád jsem čekala kdy už to bude konečně pěkný, a nějak jsem se bohužel nedočkala. Ten kluk byl fakt pako. A spíš mi to přípomínalo Nezvratný osud. ()

reaper

Vzhledem k hodnocení jsem čekal hroznou blbost, ale naštěstí jsem se dočkal příjemného béčka a už z trucu davam 4! ()

Akana

Teprve ve srovnání s tímhle odfláknutým pokračováním se jednička Osudového doteku zaskví leskem výjimečnosti. Tohle je totiž šedivá rutina bez vlastních nápadů, s nevýraznými herci a potenciálem nanjevýš tak na vyplnění (hodně) dlouhé chvíle. Zbytečnost, která okamžitě po skončení vyšumí. 30% ()

Destinytte

Když už je to Osudový dotek 2, tak ho logicky porovnávám s jedničkou. Nebyl tu ani chytlavý příběh, ani žádné velké emoce. Nic, co by mě zvedlo ze židle a něco ve mně zanechalo. Po skončení filmu jsem byla jenom ráda, že je konec a šla spát, protože mě shlédnutí dost unavilo. Nestojí to za to. ()

MJ

Podle mě to nebylo až TAK špatné, jak tvrdí někteří. Zápletka sice opsaná podle jedničky, herecké výkony taky nějak zvlášť uchvacující nejsou, ale výsledný dojem uspokojující. 3 * = lehce nadprůměr. Ale co by kdo taky mohl chtít víc? Vždyť je to DVOJKA!! :-) ()

Merggie

Pre mňa boli neznámi herci oživením zabehnutého kolotoča a samotný film sympatickým pokračovaním úspešnej jednotky, ktorej úspech si nejako nedokážem uvedomiť. Čo sa týka samotnej idey filmu, nič sa oproti jednotke nezmenilo. V prvej časti mi vadila teenage rovina, v dvojke zasa fakt, že som absolvoval jednotku a tušil som, o čo kráča. Nejde samozrejme o taký atraktívny kúsok, akým bola jednotka (najmä čo sa týka miestami absurdného scenára), ale svoju priemernú kvalitu určite má. Mimochodom, jedna vec bola v dvojke určite lepšia, a to milostné scény. To by však tvorcovia, ktorí sa snažia natočiť thriller, počuť určite nechceli. 50% ()

emdvojka

Na prvý diel sa to ani zdaleka nechytá...je to škoda pretože z námetu sa dal vybuchať ešte silnejší scénar ako v jednotke....no tvorcom sa asi akosi nechcelo! ()

Kingjiri

Vemte původní film, vyměňte romantickej motiv za snahu vrátit zpět k životu svoje mrtvý přátele (popř. si zajistit slibnou kariéru), přidejte televizní look spolu s průměrnějšim castingem a pokračování je na světě. Samo o sobě uplně špatnym filmem neni, ale originál nasadil laťku hodně vysoko a jeho pokračování působí dojmem obyčejný kopie, která nepřináší nic navíc, dvě silnější hvězdy. ()

Drom

No, vidím, že jsem to už hodnotil a nic se na tom dnes nezmění. Opět ukázka zapomenutého dílu Krajních mezí roztažená a vycpaná zcela zbytečně na dvojnásobnou stopáž. Navíc jsem měl neodbytný pocit, že sleduju Final Destination 10 nebo tak něco. Tak jak to asi dopadne? Že by? Že by? No to je ale překvapení! A to i když nepřihlížím k faktu, že už jsem to viděl. No nic, něco v tý televizi mezi reklamama dávat musí. Asi ani nikdy ten třetí díl vidět nechci, už tohle bylo slabý a mohl bych začít krvácet z nosu já. ()

FantomASS

Počas filmu som zvažoval 3 hviezdičky, pretože to nebolo nudné, dalo sa to pozerať. Tuctový film, na ktorý by sa polhodinu po záverečných titulkoch zabudlo, ak by to nebola dvojka k úspešnému filmu. Tú tretiu hviezdu však zrušil dobabraný koniec, takisto sa mi nepáčili tie efekty pri cestovaní do minulosti...skrátka, Butterfly effect je film, ktorý je ozaj entertainment, ale zároveň sa nad ním divák môže zamyslieť. Dvojka však v tomto smere výrazne zaostáva. ()

ninho

Když od toho vůbec nic nečekáte a zapomenete na skvělou jedničku, tak je to snesitelný film. Pouštěl jsem si to v noci, čekal jsem, že do půl hodiny usnu o ono nic. Samozřejmě kvalit Betterfly Effect ani zdaleka nedosahuje... na jedno podívání je to průměrný snímek, který navíc i díky své stopáži velmi rychle uběhne. ()

Další dotek osudu

Další dotek osudu