Osudový dotek 2

• USA The Butterfly Effect 2 (více)
všechny plakáty

Každý z nás zažil okamžik, kdy si přál změnit kousek minulosti. Napravit křivdu. Opravit omyl. Získat lásku... nebo moc. Co kdyby to opravdu šlo... Mladík Nick Larson (Eric Lively) objeví způsob, jak cestovat časem, a vrací se do minulosti, aby napravil chyby své i svých přátel. Nebezpečný experiment se mu však vymkne z rukou, což vede k fatálním důsledkům... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

JASON_X

Tak trochu zbytečný film, který jen znovu mlátí už vymlácenou slámu dílu prvního. Nikam se to neposunulo a ničím nás to neobohatilo, jen to těží ze zajímavé a originální zápletky jedničky a parazituje na jejím úspěchu. Navíc hlavní postava je nesympatický kancelářský panák s nesympatickou prací. Asi nejsem moc originální, ale fakt nevím co jiného k tomu napsat. ()

oLí

Tak tohle dobře zakopali. Chyba nastala hned ve chvíli, kdy se pokračování Osudového doteku chopili jiní tvůrci. Bylo téměř jasné, že nic nevymyslí a pouze využijí kladného přijetí originálu pro namaštění vlastních kapes. Příběh je hroznej ! A spolu s hlavními postavami působí dost uměle. Ten konec s dítětem... ten to podtrhl. 25% [listopad 2006] ()

Handle

Osudový dotek je pro mě možná nejlepší Sci-Fi vůbec a když jsem tak sledoval tohle, říkal jsem si jen, že takové pokračování si to nezasloužilo. První díl byl originální, za to tahle ''dvojka'' se pouze vozila na úspěchu toho prvního dílu, krom toho, že mě to vážně nudilo. A to jsem čekal alespoň trochu víc.. Avšak kdybych si odpustil jedničku a nesrovnával ji s tím, asi bych tak zklamaný nebyl.. ()

brutale odpad!

Všetci vieme o chorobe druhých dielov, ale tento brakový výplod uráža jednotku tým, že nesie jej meno. Primitívny scenár, neherci (pár v hlavnej úlohe, mi pripadal ako s porna požičaný), atmosféra 0%, s jednotky tu nenájdete nič spoločné, okrem vracania sledu udalostí. Vykrádať prvý diel a na svetlo sveta priniesť takýto brak, chce naozaj riadnu dávku nevkusu, demencie....Keby som nevidel jednotku tak hodnotím jednou*, však v tomto prípade som ináč nemôhol! ()

Terva

Tak to bylo velké zklamání po strhujícím prvním filmu. Ale časová smyčka v tomto snímku taky má co do sebe a zase tak hrozné to nebylo. A Erica Durance za ty tři hvězdy stojí, nebo ne? ()

Torision

Jo, koukat se na to dá a nijak extra to nenudí. Ale to je fakt všechno. Pro někoho, kdo je namlsanej luxusóznim prvnim dílem a má aspoň poloviční požadavky na pokračování, to bude jednoznačně zklamanej. Herec v hlavní roli je neskutečně nepřesvědčivej, ostatní stěží průměrní. Scénář je dost špatnej, s prvním dílem až na cestování časem nemá společnýho zhola nic a neobsahuje nic, co bych nikdy předtím neviděl. No a režie? Myslim, že stačí kliknout na režiséra a bude vám to jasný. Člověk, co natočil Mortal Kombat 2 to nemůže nikdy dotáhnout daleko. ()

Pan Filuta

2/10 Přemýšlím, jestli bych našel nějaký přínos, ať sebemenší. Jednička byla určitě příjemné překvapení. Od dvojky se nic nečekalo a hle, ona to očekávání předčila. Bohužel však v negativním slova smyslu. P.S. Po dvou dnech uvažuji nad odpadem. ()

mustafa

Naprosto obludný projekt, který pouze bezhlavě parazituje na prvním díle. Přitom oba díly spojuje snad jen postava hlavního hrdiny, který dokáže pozměnit minulosta postava jakési femme fatale, která je důvodem hrdinova konání. Žene ho touha po dokonalosti. Jenže první díl je jízda vyčnívající svou originálností a struhujícím způsobem vyprávění. Naproti tomu dvojku zdobí katastrofální příběh, velmi špatní herci, laciné triky a ke všemu naprosto laciný konec. Postavy jsou jednotvárné, neprochází jakýmkoliv vývojem. Ovšem nejhorším shlédávám přílišné a především hloupé moralizování a neustálé podstrkování nejobyčejnějších ideologických tezí, které z diváka dělají naprostou loutku a hlupáka. Naprosto zbytečný film, který neměl vzniknout. ()

O.Peta

Není to zase takovej průser, jak by se mohlo zdát. Snaha se nedá upřít, základní myšlenka, na kterou film po prvním Butterfly Effect navazuje je sama o sobě pro mě zajímavá, jen škoda, že film nenabídne něco trochu navíc a drží se při zdi. Nic na tom nemění ani pokus o ne tak optimistický závěr. 60% ()

IllIlIlIIl

Klasické pokračování úspěšné jedničky. A také klasický neúspěch dvojky (jsou i samozřejmě vyjímky). Myšlenka zůstala úplně stejná. Nic nového nepřichází. A co je jěšte horší, je to, že příběh ve dvojce je naprosto nesrovnatelný s jedničkou. Např. změnit věci v minulosti, abych v součastnosti dostal lepší práci.......no celkem irelavantní oproti myšlence v jedniččce. ()

jajinka

Aby nevybrakovali naprosto první díl, tak pozměnili časovou smyčku, což ale zkazilo celý dojem filmu.. škoda.. ()

suicide odpad!

Něco tak strašného jsem už dlouho neviděl - film, který s originálem má sice společný nápad a název, ale přesto tak odlišný? To by nebyla ještě žádná katastrofa, ale když se celý film nese v duchu bezpříběhovosti, bezduchosti a nepřesvědčivosti. Jednička Osudového dotyku byla nádherná ve svém příběhu a ve své naivitě, zatímco dvojka prostě podusává tam, kudy jednička lehce přetančila. A víte, co mě štvalo nejvíc? Závěr! Pokud se celý film nese v jednom duchu a pak, aby se asi alespoň trošku drželi námětu jedničky dají takový závěr, který je v celku filmu naprosto nepřěsvědčivý, tak si nejsem jistý, co scénárista s režisérem vůbec dělali. ()

stration

To, co fungovalo v prvním díle tady tragicky selhává. Bylo fakt celkem jedno, co se změní, kdo umře, jestli se vrátí firemní dluhy. O to víc vynikne preciznost dílu prvního. ()

Další dotek osudu

Další dotek osudu