Návrat na výsluní (TV seriál)

The Comeback

Komedie

USA, 2005–2014, 10 h 43 min (Minutáž: 25–54 min)

Lisa Kudrow, Lance Barber, Robert Michael Morris, Laura Silverman, Damian Young, Malin Åkerman, Robert Bagnell, Kellan Lutz, Nathan Lee Graham, Kimberly Kevon Williams, Jayma Mays, Christian Oliver, Rose Abdoo, Anna Belknap, Marilu Henner, Willa Holland, George Lopez, Maulik Pancholy, Karina Michel, Vanessa Marano, Maja Hazen, Jonathan Murphy, Daniel Franzese, Jamie Hagan, Mike Hatton, Amir Talai, Jennifer Elise Cox, Mitchell Fink, Brady Smith, Steve Franken, Eric Edelstein, Seth Rogen, Chelsea Handler, Kate Flannery, Mark L. Young, Vanya Asher, Victoria Carroll, Lillian Hurst, Eugenia Kuzmina, Dan Bucatinsky, Abigail Klein, Sean Hayes, Dan Warner, Tom Virtue, Dee Dee Rescher, Kim Fields, Matt Cook, Katierose Donohue, Matt Nolan, Daryl Anderson, Susan Chuang, Joe Spellman, Rodney J. Hobbs, David Jahn, Jonathan Stark, JT Alexander, Andres Londono, David Hunt, Jean Villepique, Jeff Lam, Jennifer Peo, Greg Worswick, Carlos Jacott, Lena Waithe, Jordan Murphy, Bayne Gibby, Brad Goreski, Julie Chen, Nik Dodani, Bill Parks, Jim Titus, RuPaul, Karly Rothenberg, Winnie Holzman, Marc Grapey, Gil Glasgow, Chris Witaske, Stephen Guarino, Eme Ikwuakor, Kellan Lutz (a.z.), Nikki McKenzie, Tim Bagley, Jaime Alvarez, Sara Gilbert, Sharon Osbourne, Aisha Tyler, Eric Zuckerman, Asif Ali, Brian George, Omi Vaidya, James Burrows, Conan O'Brien, Henriette Mantel, Jon Sklaroff, Allan Wasserman, Jane Kaczmarek, Melissa Rivers, Marilu Henner (a.z.), Willa Holland (a.z.), Michael Kopelow, Cameron Diaz (a.z.), Jay Leno, Kate Comer, Kal Bennett, Patrick John Hurley, Zoë Chao, Edward Stanley, Donna Cooper, Elaine Kao, Hannah Leder, Clint Carmichael, Roland Ruiz, Danny Vasquez, Ashley Wisdom, Jason Olive

Viděl jsem možná ani ne polovinu dílů a vždy se bavil. Bavila mě ta trapnost a zoufalství Valerie, ta prohnilost jejího charakteru a prostředí ve kterém se pohybuje a tak mermomoci snaží prosadit. Trochu mi to možná přimomíná The Office. Snobství, povrchnost, pokrytectví...Podle hodnocení se asi očekával klasický sitcom se salvy smíchu po každé druhé větě, o tom to není.(18.8.2015)

• milka

Úvod 2. řady: Komediální Comeback Lisy Kudrow se proto zatím povedl tak nějak napůl. Tvůrcům se nedá upřít zajímavý nápad a slušné zpracování již trochu okoukaného stylu mockumentary. Hlavní herecká hvězda pak má svoji nominaci na Emmy předplacenou již teď. Jinak mi ale styl tvůrců zrovna k srdci nepřirostl. Místo humoru se dostavila spíše křeč a tak nějak nemám důvod, proč bych chtěl s otravnou Valerií trávit každý týden. Avšak Návrat na výsluní je jedním z oněch projektů, jehož hodnocení je opravdu dosti individuální. Buď budete tvůrčí záměr milovat, nebo ho budete po pár minutách nenávidět. 50%(22.12.2014)

75-80% ... "Awkwardly amusing" ... Nájdu sa takí, ktorí seriál budú vyslovene neznášať ale aj takí, ktorí ho budú milovať. Sám som mal pochybnosti keď som to začal pozerať, no po pár epizódach sa to rozbehlo. Lisa Kudrow alias Valerie Cherish je jednoducho nezabudnuteľná. Jednoducho situačná komédia.(11.11.2014)

Stárnoucí herečka Valerie Cherish dostává po dlouhých letech příležitost zase zazářit jako jedna z hlavních hereček v novém komediálním seriálu Room and Bored, má to ovšem háček, musí souhlasit s tím, aby ji neustále natáčel štáb reality show "Comeback." V pracovním i osobním životě. Upřímně mi chvilku trvalo si zvyknout na způsob vyprávění, roztřesenou kameru běhajícího kameramana, "skryté" kamery v domě, zpovědi, zkrátka reality show formu. Role Lisy Kudrow je navíc v podstatě vážná, vlastně by snad nemohla být dál od střelené, rozesmáté Phoebe. Proto naprosto chápu, proč si seriál na CSFD vede tak mizerně, všichni ti hodnotící čekali povrchní sitcom. Místo toho dostali satirickou tragikomedii o natáčení reality show o natáčení sitcomu. Smích tady nepramení z jednoduchých a předvídatelných point (ledaže byste počítali ty z Room and Bored), ale z kritiky reality show, kritiky Hollywoodu, trapasů, ticha i reálných každodenních situací. Většinu času vidíme Valerii, která hraje na kamery. Tahle Valerie je afektovaná a nesympatická. Dobrovolně se pro slávu podrobuje každodennímu ponížení a totální ztrátě soukromí, a jednu nepříjemnou situaci za druhou ustává s úsměvem na tváři. Ne proto, že by byla hloupá a věci jí nedocházely, ne proto, že by jí bylo všechno jedno, ale protože musí. Za každým jejím úsměvem na kameru jí z očí kouká bolest. Kdyby byla skutečně povrchní, nebyl by problém si říci "máš, cos chtěla," a vysmát se jí. Existuje ale ještě jedna Valerie, která vykoukne jenom tehdy, když ta první zapomene na kamery, chvíle, kdy ukáže, že je to milující, citlivá a v jádru strašně hodná ženská. V tu chvíli se na seriál nekouká snadno. Tím spíš, že Lisa Kudrow hraje jako o život. Vždycky jsem ji miloval jako Phoebe, ale teď můžu s jistotou říct, že je to paní herečka. The Comeback je komedie temnějšího rázu, je to hluboký seriál o povrchním Hollywoodu, a Valerie Cherish je jedna z nejkomplexnějších postav komediálních seriálů, co znám. Nebylo to vždycky jednoduché, nebylo to vždycky stoprocentní. Začátky byly nezvyklé a drhly. Ale s každým dílem je to lepší a hlubší,a po nádherném finále druhé řady nemůžu jinak. 90%(30.3.2015)

Tohle si zaslouží mnohem větší uznání. Ale je pravda, že ani v době vzniku se seriálu příliš nedařilo, až teď všude píšou, jak byl nadčasový a tak není divu, že se k němu vrací a natáčí druhou řadu, to je jedině dobře! Lisa je ve své roli skvělá, úplně odlišná od Phoebe z Přátel, její Valerie si asi nezamilujete, ale soucítíte s ní. A Paulie G je jedna z nejotravnějších postav, co jsem kdy viděl. Jinak seriál dobře paroduje reality show, přesně takhle to chodí a jsem rád, že to mělo takový konec. A hláška "I don't wanna see that!" mi zůstala v hlavě :) jinak nejvtipnější bylo, když změnili Valerii hlášku z korejského barbeque na to lízání :))(12.5.2014)

• - Lisa Kudrow byla v roce 2006 za ztvárnění Valerie Cherish nominována na cenu Emmy v kategorii nejlepší hlavní herečka v komediálním seriálu. Ve vítězství však nominaci neproměnila. (Exos)